Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω κανει ποτε jb ουτε με ενδιαφερει. Απλα απο οτι ακουω στα φορουμς. Αν εσυ πιστευεις οτι δεν θα εχεις προβλημα τοτε καλα εκανες και το εγραψες στο φορουμ.

 

Στην ουσία τίποτα δεν ειναι ασφαλείς,ούτε και τα forums...κι εκεί έχουν το θράσος να ελέγχουν ακόμα και προσωπικά μηνύματα.,,και το ξερω πολυ καλα αυτο.

Αν θελουμε να ήμαστε ασφαλής ούτε τηλεφωνο δε πρεπει να εχουμε.

Ολα ειναι τραβηγμενα βέβαια οπότε τζάμπα ανησυχούμε την Μαρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην ουσία τίποτα δεν ειναι ασφαλείς,ούτε και τα forums...κι εκεί έχουν το θράσος να ελέγχουν ακόμα και προσωπικά μηνύματα.,,και το ξερω πολυ καλα αυτο.

Αν θελουμε να ήμαστε ασφαλής ούτε τηλεφωνο δε πρεπει να εχουμε.

Ολα ειναι τραβηγμενα βέβαια οπότε τζάμπα ανησυχούμε την Μαρια.

 

Μα κ εγω δεν ειχα ποτε προβλημα κ μου εκανε εντυπωση αυτο που ακουσα κ η αληθεια αγχωθηκα πολυ...λεω μαλλον θα αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που ειχα κανει ξανα jb..:O

καλο θα ηταν παντως οταν λεμε κατι να μπορουμε να το στηριξουμε κ μετα..

κ να μην πανικοβαλουμε ατομα επειδη κατι διαβασαμε καπου..

λεω τωρα εγω...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μα κ εγω δεν ειχα ποτε προβλημα κ μου εκανε εντυπωση αυτο που ακουσα κ η αληθεια αγχωθηκα πολυ...λεω μαλλον θα αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που ειχα κανει ξανα jb..:O

καλο θα ηταν παντως οταν λεμε κατι να μπορουμε να το στηριξουμε κ μετα..

κ να μην πανικοβαλουμε ατομα επειδη κατι διαβασαμε καπου..

λεω τωρα εγω...:cool:

 

προχώρα άφοβα..αν δεν κατεβάζεις πειρατικά αβέρτα δεν υπάρχει κανενας κίνδυνος!

Link to comment
Share on other sites

προχώρα άφοβα..αν δεν κατεβάζεις πειρατικά αβέρτα δεν υπάρχει κανενας κίνδυνος!

 

αυτο κανω!!! σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

κ εσενα κ τον ταξιδιωτης22!!!

σας εχω πρηξει αλλα.....:p

βεβαια ακομα δεν ξερω ποια ειναι τα πειρατικα κ ποια οχι κ αν αυτα που κατεβαζω δεν θα μου δημιουργησουν προβλημα στο τηλ..:O

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία τίποτα δεν ειναι ασφαλείς,ούτε και τα forums...κι εκεί έχουν το θράσος να ελέγχουν ακόμα και προσωπικά μηνύματα.,,και το ξερω πολυ καλα αυτο.

Αν θελουμε να ήμαστε ασφαλής ούτε τηλεφωνο δε πρεπει να εχουμε.

Ολα ειναι τραβηγμενα βέβαια οπότε τζάμπα ανησυχούμε την Μαρια.

 

Δεν προκειτε ποτε να κανω τραπεζικες συναλλαγες σε φορουμ.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω!!! σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

κ εσενα κ τον ταξιδιωτης22!!!

σας εχω πρηξει αλλα.....:p

βεβαια ακομα δεν ξερω ποια ειναι τα πειρατικα κ ποια οχι κ αν αυτα που κατεβαζω δεν θα μου δημιουργησουν προβλημα στο τηλ..:O

 

για να κατεβάσεις πειρατικά, θα πρέπει πρωτα να προσθέσεις πειρατικά sources.

τα καταλαβαίνεις εύκολα, διοτι μολις πας να τα κανεις εγκατάσταση σε πετάει προειδοποιητικό banner που λεει οτι πρόκειται να περάσεις κατι μη εγκεκριμένο και προχωράς με δικη σου ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

για να κατεβάσεις πειρατικά, θα πρέπει πρωτα να προσθέσεις πειρατικά sources.

τα καταλαβαίνεις εύκολα, διοτι μολις πας να τα κανεις εγκατάσταση σε πετάει προειδοποιητικό banner που λεει οτι πρόκειται να περάσεις κατι μη εγκεκριμένο και προχωράς με δικη σου ευθύνη.

 

το μονο που εχω προσθεσει ειναι το xsellize κ αυτο για να κατεβασω το auxo δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα σαν εφαρμογη απλα με βολευει η δυνατοτητα που σου δινει να ανοιξεις κλεισεις δεδομενα wifi κτλ χωρις να μπαινεις στις ρυθμισεις γιατι δεν εχω βρει κατι αλλο..:O

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω προσθεσει ειναι το xsellize κ αυτο για να κατεβασω το auxo δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα σαν εφαρμογη απλα με βολευει η δυνατοτητα που σου δινει να ανοιξεις κλεισεις δεδομενα wifi κτλ χωρις να μπαινεις στις ρυθμισεις γιατι δεν εχω βρει κατι αλλο..:O

 

SBSettings ή NCsettings..free απο cydia

το πρώτο απλα σέρνεις το δάχτυλο σου δεξιά στην status bar και κατεβαίνουν ολοι οι διακόπτες, το δεύτερο μπαίνει στο notification center..διάλεξε και πάρε..αλλα σβήσε πρώτα τη σαβούρα;)

Link to comment
Share on other sites

SBSettings ή NCsettings..free απο cydia

το πρώτο απλα σέρνεις το δάχτυλο σου δεξιά στην status bar και κατεβαίνουν ολοι οι διακόπτες, το δεύτερο μπαίνει στο notification center..διάλεξε και πάρε..αλλα σβήσε πρώτα τη σαβούρα;)

 

το εσβησα...!!!!:rotfl::rotfl:

κατεβασα το δευτερο αλλα δεν μου βγαζει κατι στην μπαρα ενημερωσεων..:O

edit : επρεπε να μπω στις γνωστοποιησεις για να ειναι οκ!!!!!

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερεις καποια εφαρμογη να κανει επαννεκινηση στην συσκευη?

κ καποια να κλεινει ολες τις εφαρμογες που εχουμε ανοιχτες αντι μια μια???:D:D

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

το εσβησα...!!!!:rotfl::rotfl:

κατεβασα το δευτερο αλλα δεν μου βγαζει κατι στην μπαρα ενημερωσεων..:O

edit : επρεπε να μπω στις γνωστοποιησεις για να ειναι οκ!!!!!

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερεις καποια εφαρμογη να κανει επαννεκινηση στην συσκευη?

κ καποια να κλεινει ολες τις εφαρμογες που εχουμε ανοιχτες αντι μια μια???:D:D

 

στους διακόπτες δεν εχει κατι σαν πρίζα; νομιζω αν το πατήσεις εκεινο εχει για επιλογή επανεκκινηση/reboot

δεν το ξερω καλα γιατι χρησιμοποιώ το sbsettings (κι αυτο εχει επιλογή τετοια)

 

οσο για το αλλο, κατέβασε το KillBackground. ειναι free και μετα μέσω του activator όρισε ενα gesture για να κλείνουν ολες οι εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

στους διακόπτες δεν εχει κατι σαν πρίζα; νομιζω αν το πατήσεις εκεινο εχει για επιλογή επανεκκινηση/reboot

δεν το ξερω καλα γιατι χρησιμοποιώ το sbsettings (κι αυτο εχει επιλογή τετοια)

 

οσο για το αλλο, κατέβασε το KillBackground. ειναι free και μετα μέσω του activator όρισε ενα gesture για να κλείνουν ολες οι εφαρμογές

 

ενταξει δεν εχω λογια!!!!!!

σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κατι ασχετο γνωριζουμε ποσο κοστιζει περιπου το γυρω γυρω της συσκευης γιατι μου εχει μερικα χτυπηματακια?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Φίλε agid μην τρελαίνεσαι και αφήνεις τον εαυτό σου να παραπληροφορείται! Ναι μεν οι hackers για να δώσουν αυτή την δυνατότητα σε developer να τρέξουν μη εγκεκριμένο κώδικα από την Apple χρησιμοποιούν τρύπες στο λειτουργικό σύστημα αλλά φροντίζουν αφού τις εκμεταλευτούν οι ίδιοι εαν είναι τρύπες που μπορούν αν τις εκμεταλευθούν άλλοι over the air να τις κλείσουν ή είναι τρύπες οι οποιές απαιτούν hardwire σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή! Ένα jailbroken κινητό δεν είναι λιγότερο προστατευμένο από ένα stock! Θα σου δώσω ενα παράδειγμα, όταν στην 5.0.1 ανακαλύφθηκε ένα κενό ασφαλείας στον Safari του κινητού το οποίο εκμεταλεύθηκαν οι hacker για να κάνουν το jailbreak έβγαλαν την ίδια στιγμή που κυκλοφόρησαν την μέθοδο jailbreak με το κενό αυτό και ένα μικρό πακέτο μέσα στο Cydia το οποίο σου επέτρεπε να κλείσεις την τρύπα που εκμεταλεύτηκε το jailbreak και εγκαταστάθηκε έτσι ώστε να μην μπορεί κάποιος άλλος να την εκμεταλλευτεί, κάτι που η Apple δεν έκλεισε παρά 2 εβδομάδες μετά για τους χρήστες χωρίς jailbreak οι οποιοί ήταν συνεπώς εκτεθιμένοι διότι υπήρχε online κώδικας που εξηγούσε λεπτομερώς πως να χρησιμοποιήσεις αυτό το κενό για να αποκτήσεις είσοδο στην εσωτερική δομή του κινητού, επομένως για ένα διάστημα οι jailbroken συσκευές ήταν πιο ασφαλείς! Το μόνο επικίνδυνο που μπορείς να κάνεις στο κινητό σου είναι να βάζεις εφαρμογές από το Cydia από Sources με πειρατικές εφαρμογές διότι δεν ξέρεις ο πειρατής εαν έχει περάσει και δικό του κώδικα για να εκμεταλλευτεί κάποια ιδιότητα του κινητού σου, τα επίσημα Sources έχουν κάποιου είδους διαδικασία έγκρισης ενός tweak έτσι ώστε να εξασφαλίζουν την ακεραιότητα του κινητού! Αλλά καλό θα ήταν να επαναφέρουμε αυτό το θέμα στη σωστή ρώτα δηλαδή την ανταλλαγή απόψεων επι μιας συσκευής και όχι για το jailbreak επομένως καλό θα ήταν κάποιος mod με δικαιώματα στο συγκεκριμένο θέμα να μεταφέρει όσα μηνύματα είναι στο topic του iOS 6 jailbreak! Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μα κ εγω δεν ειχα ποτε προβλημα κ μου εκανε εντυπωση αυτο που ακουσα κ η αληθεια αγχωθηκα πολυ...λεω μαλλον θα αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που ειχα κανει ξανα jb..:O

καλο θα ηταν παντως οταν λεμε κατι να μπορουμε να το στηριξουμε κ μετα..

κ να μην πανικοβαλουμε ατομα επειδη κατι διαβασαμε καπου..

λεω τωρα εγω...:cool:

 

Προχωρά άφοβα στις αγορές που θέλεις χωρις να ανησυχείς.στο φιναλε πήγαινε και βγάλε μια χρεώστικη καρτα που να χρησιμοποιείς μονο οτι ποσο έχεις μεσα στην καρτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρά άφοβα στις αγορές που θέλεις χωρις να ανησυχείς.στο φιναλε πήγαινε και βγάλε μια χρεώστικη καρτα που να χρησιμοποιείς μονο οτι ποσο έχεις μεσα στην καρτα.

Για την ωρα καλυβομαι με τις free δεν θελω να βαλω κ τα τρελα πραγματα φαντασου οτι ειχα το galaxy s3 που εχει φοβερες δυνατοτητες απο μονο του κ παλι δεν τα χρησιμοποιουσα ολα..

Με paysafe δεν μπορω να κανω αγορα ε?

πρεπει να βγαλω χρεωστικη σωστα?

αν κ δεν εχω καταλαβει τον τροπο αγορας ..

παταω κ με βγαζει σε μια επιλογη που εχει το fb κ το email νομιζω..

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Στο youtube οταν παμε να ανεβασουμε καποιο βιντεο εχει καπου την επιλογη κοινη χρηση..

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να προσθετει κ αλλες σελιδες οπως viber whatsapp κτλ;

Γιατι εχει μονο fb κ email απο οτι βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε ποια επιλογή πάμε στο activator για να προσθέσουμε στη status bar το kill background;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε ποια επιλογή πάμε στο activator για να προσθέσουμε στη status bar το kill background;

Εγω δεν εχω κατεβασει το activator κατεβασα το kill background κ οταν παταω δυο φορες του κουμπι μου δινει μια επιλογη κατω δεξια το παταω κ κλεινει τις εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε ποια επιλογή πάμε στο activator για να προσθέσουμε στη status bar το kill background;

 

πήγαινε activator-at home screen-διαλεξε ενα gesture που προτιμάς (εγω το εχω double tap στη status bar) και επέλεξε μετα το killbackground.

Link to comment
Share on other sites

Απορια..

Οταν ειχα κανει ξανα παλια jb θυμαμαι πως μου ειχαν περασει το cydia κ κατι αλλο που λεγοταν installous δεν υπαρχει πια κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Απορια..

Οταν ειχα κανει ξανα παλια jb θυμαμαι πως μου ειχαν περασει το cydia κ κατι αλλο που λεγοταν installous δεν υπαρχει πια κατι τετοιο;

 

Οχι υπάρχουν όμως εναλλακτικά τα οποία τα κατεβάζεις εσύ. Ψάξε στο google και θα βρεις πχ zeusmos, app cake , ipa κ.α

Link to comment
Share on other sites

Οχι υπάρχουν όμως εναλλακτικά τα οποία τα κατεβάζεις εσύ. Ψάξε στο google και θα βρεις πχ zeusmos, app cake , ipa κ.α

 

σε ευχαριστω πολυ!!!

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κλειδωνει τα sms?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάω να κατεβάσω και μετά από λίγο μου βγάζει ένα μήνυμα may sources changed και κάτι άλλο και μετά πατάει μόνος του pause και όταν το πατάω να συνεχίσει μου κάνει το ίδιο πράγμα.Καμία ιδέα κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δοκίμασε IPASTORE Κλασής ανωτερο απο το vshare ;)

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Πως Πάω Από Τethered σε Untethered!

 

Λοιπόν παιδιά γεια σας

 

Είμαι νέος στο iphone.Έφτασε στα χέρια μου ένα IPhone από Ιαπωνία σε έκδοση ios 6.1.3!

 

Mετά από πολύ διάβασμα κατάφερα να το κάνω downgrade σε 4,1,1 , όπου είχα τα SHSH στο κινητό και μετά την έκανα upgrade και unlock και jailbreaked σε 5.1.1 . Το jailbreak όμως έγινε σε tethered και τώρα κάθε φορά που ανοίγω το iphone πρέπει να το συνδέω στο redsn0w !!! Aφήστε τα, έσκασα! Το ερώτημα που έχω τώρα είναι. Πως μπορώ να πάω από tethered σε untethered jailbreak στο κινητό μου;;;;

Επιπλέον όταν βάζω την SIM ,μου ζητάει το PIN και κανονικά το δέχεται! Αλλά μετά δεν πιάνει ποτέ το δίκτυο της Voda και κάνει συνέχεια αναζήτηση!!!!

Επίσης μπορώ κάπου να βρω shsh blobs για να κάνω αναβάθμιση;;;; σε 6.x ή 6,1;;;;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως Πάω Από Τethered σε Untethered!

 

Λοιπόν παιδιά γεια σας

 

Είμαι νέος στο iphone.Έφτασε στα χέρια μου ένα IPhone από Ιαπωνία σε έκδοση ios 6.1.3!

 

Mετά από πολύ διάβασμα κατάφερα να το κάνω downgrade σε 4,1,1 , όπου είχα τα SHSH στο κινητό και μετά την έκανα upgrade και unlock και jailbreaked σε 5.1.1 . Το jailbreak όμως έγινε σε tethered και τώρα κάθε φορά που ανοίγω το iphone πρέπει να το συνδέω στο redsn0w !!! Aφήστε τα, έσκασα! Το ερώτημα που έχω τώρα είναι. Πως μπορώ να πάω από tethered σε untethered jailbreak στο κινητό μου;;;;

Επιπλέον όταν βάζω την SIM ,μου ζητάει το PIN και κανονικά το δέχεται! Αλλά μετά δεν πιάνει ποτέ το δίκτυο της Voda και κάνει συνέχεια αναζήτηση!!!!

Επίσης μπορώ κάπου να βρω shsh blobs για να κάνω αναβάθμιση;;;; σε 6.x ή 6,1;;;;

 

Σας ευχαριστώ

 

ποια συσκευή εχεις καταρχην; πέρνα Rocky Racoon απο cydia για να γίνει untethered

http://www.youtube.com/watch?v=gw7HHzRyiCY

 

 

είσαι σίγουρος οτι το κινητό είναι ξεκλείδωτο..;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...