Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσάπτοντας να εγκαταστήσω το installous λαμβάνω το εξής μήνυμα λάθους:

"couldn't configure pre-depend dpkg for ncurses. probably a dependency cycle."

 

το ίδιο μήνυμά βγαίνει και όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω το upgrade του cydia..

 

έχει κάποιος ιδέα τι φταίει

 

Ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα το οποιο λυθηκε με επανεγκατασταση του jailbreak. δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως κατα το j/b εγκατεστηες και το icy μαζι?Γιατι και 'γω ειχα αριβως το ιδιο προβλημα.Εκανα restore + j/b αυτη τη φορα χωρις το icy και το προβλημα λυθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατα το j/b εγκατεστηες και το icy μαζι?Γιατι και 'γω ειχα αριβως το ιδιο προβλημα.Εκανα restore + j/b αυτη τη φορα χωρις το icy και το προβλημα λυθηκε.

 

Και τα δύο είναι επάνω, και δεν μου το έκανε ποτέ αυτό, ίσως να είναι συμπτωματικό ...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ελληνικό contact sorting που είχαμε στην 2.0 μαζί με το ελληνικό πληκτρολόγιο, παίζει στην 3.0; Θέλω να βάλω αγγλικό μενού με ελληνικό contact sorting (όχι όμως αυτό που έχουν φτιάξει στην Apple)...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,υπάρχει κανένα πρόγραμμα "flash player" για το iphone?

 

ναι ...

 

λεγεται yxflash απο cydia...

 

einai free για τα τριαντα πρωτα δευτερολεπτα , θα ψαξω να βρω το cr**k και θα ενημερωσω :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα jailbreak το iphone μ και χρειαζομαι μερικες πλρηροφοριες,

1. Πως εγκαθιστω εφαρμογεσ μεσω Cydia?

2. Που μπορω να βρω εφαρμογες?

3. Καποιες ''must have'' εφαρμοργες? :)

και γενικα καποιες χρισημες πρληροφοριες για εναν αρχαριο,

ευχαριστε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ελληνικό contact sorting που είχαμε στην 2.0 μαζί με το ελληνικό πληκτρολόγιο, παίζει στην 3.0; Θέλω να βάλω αγγλικό μενού με ελληνικό contact sorting (όχι όμως αυτό που έχουν φτιάξει στην Apple)...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2835368#post2835368

 

Πέρνα ως νέο source το

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χτες μου παρουσιαζεται το εξης περιεργο ,εχωiphone3g 3.0 φυσικα jailbroken εχω περασει το isntallus και το appshare , εχω περασει μεσα απο itunes με απλο drag δεκαδες εφαρμογες ipa , ola kala mexri edv , αλλα απο χτες μου κρασσαρει το cydia δεν μπορω να μπω μεσα , κανει loading και με πετα εξω , βεβαια μικρο το κακο αφου μπορω να περναω εφαρμογες με τον αλλο τροπο μεσω ipa αλλα απορω τι να εγινε !!! φυσικα βαριεμαι να κανω ξανα jailbrake ......καμια αλλη λυση υπαρχει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να "κλειδώνει" το iphone,και να ζητάει κωδικό ώστε να μπει κάποιος στο μενού ή και μόνο στα sms/φωτογραφίες κλπ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να "κλειδώνει" το iphone,και να ζητάει κωδικό ώστε να μπει κάποιος στο μενού ή και μόνο στα sms/φωτογραφίες κλπ;

 

ρυθμίζεις το autolock να ζητάει password κατά την επαναφορά από το αυτόματο κλείδωμα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα jailbreak με redsnow, μπηκαν τα προγραμματακια κανονικά και μου ζητάει update to Cydia. Mόλις το κάνει, στο τέλος γράφει "couldn't configure pre-depend dpkg for ncurses, probably a dependency cycle" και δεν την ολοκληρώνει με αποτέλεσμα να μην γίνεται η αναβάθμιση. Τι συμβαίνει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα jailbreak με redsnow, μπηκαν τα προγραμματακια κανονικά και μου ζητάει update to Cydia. Mόλις το κάνει, στο τέλος γράφει "couldn't configure pre-depend dpkg for ncurses, probably a dependency cycle" και δεν την ολοκληρώνει με αποτέλεσμα να μην γίνεται η αναβάθμιση. Τι συμβαίνει?

 

Μάλλον επειδή με το redsn0w 0.7.2 θα έβαλες κ ICY κ Cydia.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώς σας βρήκα στο forum και ας μου λύσει κάποιος την απορία.

Έκανα σε 3G κανονικά restore από jaibroken 2.2.1 σε 3.0 και μετά κανονικά jaibreak με redsn0w.

Όλα καλά και όλα ωραία, μόνο που μετά από κάποιο reboot τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω κατεβάσει από cydia είναι... άλλα αντ' άλλων.

Κάθε φορά δε που κάνω reboot ή respring αλλάζουν πάλι!

Τι τρέχει και πώς το διορθώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum! :)

 

Έκανες restore και set as new phone, ή restore from backup;

 

Καλό θα ήταν σε τόσο μεγάλο άλμα εκδόσης, να κάνουμε set as new phone για να καθαρίσει το τηλέφωνο από σκουπίδια εφαρμογών του Cydia.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε η έκδοση του Cydia η οποία και εστιάζει σε αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον (front-end apt). Ποιο συγκεκριμένα περιλαμβάνεται ξανά η ταξινόμηση αλλά και η πρόσβαση στα πακέτα με βάση το πρώτο γράμμα. Η δυνατότητα αυτή δίνεται τόσο στην στήλη packages στο manage μενού όσο και στο μενού search.

 

Περισσότερες πληροφορίες : AppleIphoneSchool

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο ύπνο του......:zzz:

 

 

........:p.........

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...