Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ.

Thanx για τη γρηγορη απαντηση ...

:)

 

 

Αυτες τις μερες ισως αγορασω το 3g ...

Μολις το κανω θα μπω να με βοηθησετε να το jailbreak-αρω ...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sbrotator για springboard

Lsrotator για lockscreen

Αλλα δεν θα σε συμβούλευα με τπτ να χρησιμοποιήσεις το 2ο ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αυτό έψαχνα ... θα σε ακούσω για το δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν ξέρω γιατί αλλα ούτε και το installous μας έβγαζε και αναγκαστήκαμε και βάλαμε στο cydia manage sources ένα url γιατί αλλιώς δεν μας τα βγάζει στο cydia

 

 

πχ

http://******/

http://iphonedelivery.advinux.com/cydia/

 

έχουμε κάνει κάτι λάθος?

 

εχει δημιουργησει σε κανενα αλλο προβλημα αυτη η εφαρμογη?

στο προηγουμενο 4αρι μου το ειχε κολλησει και δε δεχοταν με τιποτα μηνυματα. Μου το αντικαταστησαν επειδη ειχα και κατι αλλα θεματακια και παλι καποιες στιγμες κολλαει και δε δεχεται μηνυματα ουτε καν αν "ανοιξω" τη γραμμη με καποια κληση. εψαξα και βρηκα οτι και καποιοι αλλοι το εχουν αυτο στο εξωτερικο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια ειδοποίηση σε οσους πειραματιζονται με το τηλ τους Μεσω cydia.

 

Μακριά απο Καθε είδους tweak που Εχει να κανει με Xtreme preferences.

Αν κάποιος Εχει κανει το λαθος και Εχει ασχοληθεί με αυτο και αν Θέλει να αποφύγει το restore ας απευθυνθεί σε μενα.

Ειναι Ενα θεμα που δημιουργεί Ενα mess up στις ρυθμισεις του τηλ με τελικό Αποτελεσμα να μην Εχει πλεον προσβαση καθολου σε αυτες!

Το Αποτελεσμα Ειναι αυτο που βλεπετε στα screen shots που παραθέτω. Αν ΔΕΝ μπορειτε πλεον να ανοίξετε τις ρυθμισεις σας,το restore δεν Ειναι η Μόνη λυση ;)

 

[ATTACH]18808[/ATTACH][ATTACH]18809[/ATTACH]

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1

Εχω κατεβασει την εφαρμογη iBlacklist απο διαφορους καμια δεν δουλευει σωστα... καθε φορα που με παιρνει ενας αριθμος ο οποιος ανηκει στην μαυρη λιστα το τηλεφωνο κολαει.. εχω δοκιμασει αρκετες εκδοσεις και διαφορετικα ατομα ολες το ιδιο κανουν.. εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα?? Πλεον την εχω σβησει..

 

Ερωτηση 2 ...

Εχω 4.2 εκδοση jailbreak ... οταν θα βγει η καινουργια iOS 4.3 μπορω να το κανω update απο την 4.2 ενω ειναι jb η πρεπει πρωτα restore κτλ κλτ???

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1

Εχω κατεβασει την εφαρμογη iBlacklist απο διαφορους καμια δεν δουλευει σωστα... καθε φορα που με παιρνει ενας αριθμος ο οποιος ανηκει στην μαυρη λιστα το τηλεφωνο κολαει.. εχω δοκιμασει αρκετες εκδοσεις και διαφορετικα ατομα ολες το ιδιο κανουν.. εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα?? Πλεον την εχω σβησει..

 

Ερωτηση 2 ...

Εχω 4.2 εκδοση jailbreak ... οταν θα βγει η καινουργια iOS 4.3 μπορω να το κανω update απο την 4.2 ενω ειναι jb η πρεπει πρωτα restore κτλ κλτ???

 

η αποριψη/ελεγχος κλησεων στο iphone,γινεται σωστα,μονο απο δυο εφαρμογες το iblacklist και το mCleaner.

 

η καλυτερη και η πιο σταθερη ειναι το mCleaner και δεν μπορεις να την εχεις σε λειτουργικη μορφη αν δεν την αγορασεις ;) οπως φυσικα και το iBlacklist :!:

 

το mCleaner ειναι απο τις εφαρμογες που εγω τις θεωρω must και την εχω παντα στα μηλα μου..

το αρνητικο αυτης,ειναι οτι "διαβαζει ΙΜΕΙ συσκευης,κατι που την καθιστα δυστυχως "αυτοκολλητη" με την καθε συσκευη...δλδ αν χρειαστει να αλλαξεις συσκευη για καποιο λογο,μεσα στην εγγυηση,θα πρεπει να ΞΑΝΑ αγορασεις την εφαρμογη :O

 

επειδη ομως δεν απαντω ποτε σε κλησεις με αποκρυψη (ανεκαθεν χρονια τωρα) την αγοραζω,ξανα και ξανα σε καθε iphone μου;)

(οπως φυσικα και καθε εφαρμογη/tweak που θεωρω must have )

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η αποριψη/ελεγχος κλησεων στο iphone,γινεται σωστα,μονο απο δυο εφαρμογες το iblacklist και το mCleaner.

 

η καλυτερη και η πιο σταθερη ειναι το mCleaner και δεν μπορεις να την εχεις σε λειτουργικη μορφη αν δεν την αγορασεις ;) οπως φυσικα και το iBlacklist :!:

 

το mCleaner ειναι απο τις εφαρμογες που εγω τις θεωρω must και την εχω παντα στα μηλα μου..

το αρνητικο αυτης,ειναι οτι "διαβαζει ΙΜΕΙ συσκευης,κατι που την καθιστα δυστυχως "αυτοκολλητη" με την καθε συσκευη...δλδ αν χρειαστει να αλλαξεις συσκευη για καποιο λογο,μεσα στην εγγυηση,θα πρεπει να ΞΑΝΑ αγορασεις την εφαρμογη :O

 

επειδη ομως δεν απαντω ποτε σε κλησεις με αποκρυψη (ανεκαθεν χρονια τωρα) την αγοραζω,ξανα και ξανα σε καθε iphone μου;)

(οπως φυσικα και καθε εφαρμογη/tweak που θεωρω must have )

 

Εγω παντως δουλεω blacklist εδω και 2 χρονια ,ειναι σταθερη και αρκετα παραμετροποιησημη!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Το cydia μου κρασσάρει και δεν ανοίγει με τίποτα. Όταν το ανοίγω κάνει Loading για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει! Καμια ιδέα?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Το cydia μου κρασσάρει και δεν ανοίγει με τίποτα. Όταν το ανοίγω κάνει Loading για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει! Καμια ιδέα?

 

εχει δωθει ηδη λυση εκει 1128

 

και εχεις παραλληλα με αυτον τον τροπο,την τελευταια εκδοση του Cydia :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με τα αποτελέσματα της...νεκροψείας!!!:X:lol::lol:

 

μην ανυσηχεις,τουλαχιστον το Cydia θα δουλεψει καλα ;)

 

δεν ξερω τι αλλο εχει γινει στο τηλ σου,για να κανει τετοιο corrupt :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα αυτό είανι το κυριοτερο πρόβλημα μου που αν λυθεί λογικά θα βρω και λύση στο άλλο μου πρόβλημα που είναι το Mobile Log. Κι αυτό κρασσάρει και θέλω να ψάξω για κάποιο άλλο να βάλω αντ'αυτού αλλά δεν έχω cydia! Έχετε κάποιο να μου προτείνετε?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

εχει δημιουργησει σε κανενα αλλο προβλημα αυτη η εφαρμογη?

στο προηγουμενο 4αρι μου το ειχε κολλησει και δε δεχοταν με τιποτα μηνυματα. Μου το αντικαταστησαν επειδη ειχα και κατι αλλα θεματακια και παλι καποιες στιγμες κολλαει και δε δεχεται μηνυματα ουτε καν αν "ανοιξω" τη γραμμη με καποια κληση. εψαξα και βρηκα οτι και καποιοι αλλοι το εχουν αυτο στο εξωτερικο το προβλημα.

 

δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλα το iphone δεν είναι δικό μου ενός φίλου δεν μου έχει αναφέρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

.... IMEI....

 

δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να αλλάζει το imei απο το κινητό ε?;)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να αλλάζει το imei απο το κινητό ε?;)

εκτος του οτι ειναι περα για περα ΠΑΡΑΝΟΜΟ,δεν νομιζω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει κάτι υποθέτω είναι μόνο για spoofing. Δε νομίζω να το αλλάζει εντελώς.

Και όπως προειπώθηκε: Είναι παράνομο!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση προς φίλο zaharakis: Πως κάνω να εμφανίζεται πάνω πάνω στην γραμμή κατάστασης η ένδειξη με τα MB στο κέντρο και πως βάζω αυτό που δείχνει δίπλα στο λογότυπο τις τρεις γραμμούλες ( Φαντάζομαι είναι η εμβέλεια του wifi network σωστά? )

 

Κανένας να έχει βάλει σε iphone 4 4.2.1 λογότυπο vodafone χωρίς πρόβλημα?? δεν μου το περνάει με τίποτα δεν ξέρω...

 

Επίσης η αναφορά παράδοσης iphonedelivery δεν μου εμφανίζεται μετά από όλα τα μηνύματα που έχω στείλει και έχουν παραληφθεί.

 

Και τέλος μια παρατήρηση μετα το jailbreak και πέρασμα αρκετών εφαρμογών η διάρκεια της μπαταρίας μου έπεσε αισθητά, δηλαδή πλέον κρατάει 1,5 μέρα οριακά με πολύ μέτρια χρήση... Απεγκατέστησα μερικές εφαρμογές και φάνηκε λίγο να βελτιώθηκε... Ξέρετε ποιες εφαρμογές μπορεί να χρησιμοποιούν πολύ μπαταρία??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση προς φίλο zaharakis: Πως κάνω να εμφανίζεται πάνω πάνω στην γραμμή κατάστασης η ένδειξη με τα MB στο κέντρο και πως βάζω αυτό που δείχνει δίπλα στο λογότυπο τις τρεις γραμμούλες ( Φαντάζομαι είναι η εμβέλεια του wifi network σωστά? )

 

Κανένας να έχει βάλει σε iphone 4 4.2.1 λογότυπο vodafone χωρίς πρόβλημα?? δεν μου το περνάει με τίποτα δεν ξέρω...

 

Επίσης η αναφορά παράδοσης iphonedelivery δεν μου εμφανίζεται μετά από όλα τα μηνύματα που έχω στείλει και έχουν παραληφθεί.

 

Και τέλος μια παρατήρηση μετα το jailbreak και πέρασμα αρκετών εφαρμογών η διάρκεια της μπαταρίας μου έπεσε αισθητά, δηλαδή πλέον κρατάει 1,5 μέρα οριακά με πολύ μέτρια χρήση... Απεγκατέστησα μερικές εφαρμογές και φάνηκε λίγο να βελτιώθηκε... Ξέρετε ποιες εφαρμογές μπορεί να χρησιμοποιούν πολύ μπαταρία??

 

Λεωνιδα μου φαινεται πως εχεις παραφορτωσει το τηλεφωνο σου ε ?:rolleyes:

 

1.η ενδειξη mb μεσω sbsettings/more/sbsettings options/statusbar free memory

2.η εμβελεια του WIFI και οι μπαρουλες ειναι απο θεμα ;)

3.με τα λογοτυπα των παροχων στην 4.2.1,υπαρχει ενα θεμα τελικα...

δοκιμασε το ρεπο http://cydia.myrepospace.com/greeklogos (που εχω δωσει σε προηγουμενο ποστ μου..)

 

4.οτι τρεχει στο παρασκηνιο,tweaks, (πχ barrell,sbrotator,push notifications,)

 

5. δοκιμαζε οσο το δυνατον λιγοτερα tweaks μαζεμενα μπορεις...ετσι θα προλαβαινεις να βλεπεις τι αλλαξε με καθε εγκατασταση και τι μπορει να επιβαρυνει το συστημα σου ;)

 

edit

για την αναφορα μηνυματων,δεν κανεις και καμια βολτα απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου/μηνυματα/αναφορα μηνυματων ?

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένα πρόγραμμα που να αλλάζει το εφέ που ανοίγει ο κάθε Φάκελος????

είχα το folderenhancer(σαν αυτό το εφέ, δε μου αρέσει καθόλου που ανοίγει προς τα κάτω τους φακέλους) αλλά δε μου δουλεύει ποια, τα φώτα σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένα πρόγραμμα που να αλλάζει το εφέ που ανοίγει ο κάθε Φάκελος????

είχα το folderenhancer(σαν αυτό το εφέ, δε μου αρέσει καθόλου που ανοίγει προς τα κάτω τους φακέλους) αλλά δε μου δουλεύει ποια, τα φώτα σας παρακαλώ

 

να το αγορασεις ;) αξιζει ολα τα λεφτα του:!:

 

2.99 δεν ειναι δα και τρελο ποσο!!μην τρελαθουμε...πρεπει να στηριζουμε τους developers ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να το αγορασεις ;) αξιζει ολα τα λεφτα του:!:

 

2.99 δεν ειναι δα και τρελο ποσο!!μην τρελαθουμε...πρεπει να στηριζουμε τους developers ;)

 

αυτό λέω να κάνω φιλέ μου γιατί το προγραμματακι είναι φοβερό, ξέρω πως έχει απαντηθεί η ερώτηση μου αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω.... πως θα κάνω λογαριασμό στο cydia για να αγοράζω εφαρμογές, αν μπορείς να με παραπεμψεισ στη σωστή σελίδα

Link to comment
Share on other sites

αυτό λέω να κάνω φιλέ μου γιατί το προγραμματακι είναι φοβερό, ξέρω πως έχει απαντηθεί η ερώτηση μου αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω.... πως θα κάνω λογαριασμό στο cydia για να αγοράζω εφαρμογές, αν μπορείς να με παραπεμψεισ στη σωστή σελίδα

 

απλα ειναι,

χρειαζεσαι μια πιστωτικη καρτα,(κανονικη η προπληρωμενη,δεν παιζει ρολο αρκει να ειναι visa)

εναν λογαριασμο paypal που θα βαλεις την καρτα σου σε αυτον

και ενα λογσμο facebook η gmail για αρχη.

 

μετα μεσω Cydia καθε φορα που θελεις να αγοραζεις κατι,απλα θα συνδεεσαι μεσω του λογσμου που θελεις,facebook η gmail(για να σε "αναγνωρισει το cydia)και θα πατας πληρωμη μεσω paypal μιας και αυτον σου προτεινω,για θεμα καθαρα,μεγαλυτερης ασφαλειας συναλλαγων.

η συνεχεια ειναι απλα βηματα που θα σε καθοδηγει το cydia ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

"

μην ανυσηχεις,τουλαχιστον το Cydia θα δουλεψει καλα ;)

 

δεν ξερω τι αλλο εχει γινει στο τηλ σου,για να κανει τετοιο corrupt :O

 

o cydia που έχεις σε αυτό το ποστ είναι για 3.2 και πάνω κι εγώ τρέχω 3.1.2. Υπάρχει κανένα για αυτή τη version?"

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

"

 

o cydia που έχεις σε αυτό το ποστ είναι για 3.2 και πάνω κι εγώ τρέχω 3.1.2. Υπάρχει κανένα για αυτή τη version?"

 

δεν το ειπες!!

δοκιμασε αυτην την εκδοση.

με τον ιδιο τροπο που λεω ;)

http://rapidshare.com/files/450290049/cydia_3gs_.rar

 

και πες μας τι εγινε τελικα..μην περιμενεις να μην πετυχει κατι για να ξερουμε τι εγινε ;) καποιοι αλλοι θα χρειαστουν την λυση και δεν θα ξερουν αν τους κανει η οχι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι,

χρειαζεσαι μια πιστωτικη καρτα,(κανονικη η προπληρωμενη,δεν παιζει ρολο αρκει να ειναι visa)

εναν λογαριασμο paypal που θα βαλεις την καρτα σου σε αυτον

και ενα λογσμο facebook η gmail για αρχη.

 

μετα μεσω Cydia καθε φορα που θελεις να αγοραζεις κατι,απλα θα συνδεεσαι μεσω του λογσμου που θελεις,facebook η gmail(για να σε "αναγνωρισει το cydia)και θα πατας πληρωμη μεσω paypal μιας και αυτον σου προτεινω,για θεμα καθαρα,μεγαλυτερης ασφαλειας συναλλαγων.

η συνεχεια ειναι απλα βηματα που θα σε καθοδηγει το cydia ;)

 

Και ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω 3-4 εφαρμογές από το cydia που χρησιμοποιώ περισσότερο, εκεί που σου λέει οδηγίες για το account σου λέει πως τις περισσότερες εφαρμογές δεν χρειάζεται να τις ξαναγοράσεις; :blink::blink:

 

Δηλαδή τι, αν κάνεις format ή αν αλλάξεις συσκευή θα πρέπει κάποιες εφαρμογές να τις αγοράσεις ξανα;; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...