Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εφερε ο ανηψιός μου ένα 3g από Αγγλία με την 2.2.1 κλειδωμένο. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει για το τι πρέπει να κάνω ?

 

Θα σου πω τι έκανα με κλειδωμένο σε ο2, 2.2.1 από Αγγλία.

Jailbreak/Activation με QuickPwn v2.2.5.2 και Unlock με Rebel sim για 2.2.1. Τρεις μέρες τώρα δουλεύει αψόγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω παρει ενα iphone για να το κανω jailbreak και ειναι 2.2.1 με baseband 02.30.03.

αλλα δυστηχως δεν γινεται τιποτα. το δικο μου ηταν ΟΚ αλλα αυτο ειναι πιο καινουργιο και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω.

ειδα το post του pperiklis αλλα γραφει να κατεβασουμε απο το cydia ενα αρχειο... ναι ενταξει αλλα ΠΩΣ αφου ΔΕΝ γινεται jailbreak πως θα φορτωσω cydia????

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα iphone για να το κανω jailbreak και ειναι 2.2.1 με baseband 02.30.03.

αλλα δυστηχως δεν γινεται τιποτα. το δικο μου ηταν ΟΚ αλλα αυτο ειναι πιο καινουργιο και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω.

ειδα το post του pperiklis αλλα γραφει να κατεβασουμε απο το cydia ενα αρχειο... ναι ενταξει αλλα ΠΩΣ αφου ΔΕΝ γινεται jailbreak πως θα φορτωσω cydia????

 

Και μενα που το πηρα το προηγουμενο Σαββατο ηταν ακριβως οπως το δικο σου αλλα τελικα τα καταφερα.Εγω κατεβασα απο εδω το αρχειο FOR THOSE WHO DO NOT WANT TO UNLOCK και εκανα jailbreak συμφωνα με αυτο.Στην αρχη δοκιμασα να κανω απο το 1o link αλλα κατι επαιζε με τη sim και δεν ειχα σημα.:)

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ειμαι νέος στο forum και πριν λίγο καιρο απέκτησα το iphone 3g...εκανα jailbreak... εφτασα εως το 2ο βήμα ποθ περιγράφεται απο τον pperikli... (2ο post)..τωρα κατέβασα ενα game και οταν πηγα να το φορτώσω στο iphone μου έγραψε "the application was no installed on iphone "Dimitris iphone" because it could not be verified"...μήπως έχς κάνει κάποιο λάθος κατα το jailbreak; ή παρέλειψα τπτ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ειμαι νέος στο forum και πριν λίγο καιρο απέκτησα το iphone 3g...εκανα jailbreak... εφτασα εως το 2ο βήμα ποθ περιγράφεται απο τον pperikli... (2ο post)..τωρα κατέβασα ενα game και οταν πηγα να το φορτώσω στο iphone μου έγραψε "the application was no installed on iphone "Dimitris iphone" because it could not be verified"...μήπως έχς κάνει κάποιο λάθος κατα το jailbreak; ή παρέλειψα τπτ;

 

Για να εγκατασησεις εφαρμογες .ipa πρεπει πρωτα να αντικαταστησεις μεσω SSH ενα αρχειακι του οποιου δυστηχως δεν θυμαμαι το ονομα για να σε βοηθησω...Μετα απο αυτο περνας αβερτα πραμα μεσα.Κανε μια αναζητηση μηπως το βρεις καπου

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ειμαι νέος στο forum και πριν λίγο καιρο απέκτησα το iphone 3g...εκανα jailbreak... εφτασα εως το 2ο βήμα ποθ περιγράφεται απο τον pperikli... (2ο post)..τωρα κατέβασα ενα game και οταν πηγα να το φορτώσω στο iphone μου έγραψε "the application was no installed on iphone "Dimitris iphone" because it could not be verified"...μήπως έχς κάνει κάποιο λάθος κατα το jailbreak; ή παρέλειψα τπτ;

Πρέπει να εγκαταστήσεις το miPatch απο το Cydia, ή χειροκίνητα να συνδεθείς με SSH και να αντικαταστήσεις ενα αρχείο (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο αρχείο, αλλά με μια αναζήτηση θα το βρεις εύκολα)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

gia osus thelune na kanune unlock to 3g tu kai logo tu baseband den mporune , exei vali sto cydia sto source tou big boss 3g baseband downgrade...

to link edw me plirofories:

http://apt.thebigboss.org/onepackage.php?bundleid=com.ph.evilpenguin.phevil&db=

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ειμαι νέος στο forum και πριν λίγο καιρο απέκτησα το iphone 3g...εκανα jailbreak... εφτασα εως το 2ο βήμα ποθ περιγράφεται απο τον pperikli... (2ο post)..τωρα κατέβασα ενα game και οταν πηγα να το φορτώσω στο iphone μου έγραψε "the application was no installed on iphone "Dimitris iphone" because it could not be verified"...μήπως έχς κάνει κάποιο λάθος κατα το jailbreak; ή παρέλειψα τπτ;

 

πριν κατεβασεις *ipa τραβα στο applstores και κατεβασε πρωτα μια free εφαρμογη οτιδηποτε ειναι αυτη ,και μετα κατεβασε απο εκει που κατεβαζεις τα games.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

thanx! το ssh τι είναι ακριβώς?

 

αναλυτικά: http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Shell

 

πρακτικά: ένα πρωτόκολλο με το οποίο μπορείς να επικοινωνήσεις μεταξύ ιδίων ή διαφορετικών συστημάτων κυρίως για να διαβάσεις και να γράψεις αρχεία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με ασφάλεια, γιατί τα πακέτα διακινούνται κρυπτογραφημενα. (εν αντιθέσει με το rsh ή το telnet)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια πεδες μολις πειρα απο cosmote to 3g.Το ανοιγω σπιτι βαζω sim και λεει οτι πρεπει να κανω unlock, ειχαν παρει τα αυτια μου οτι οι συσκευες ειναι κλειδωμενες αλλα ηξερα οτι υσχιει για το ε3ετερικο,τεσπα προφανως επρεπε να το 3εκληδωσουν με την αγορα ετσι?λετε να μου πασαραν κανα μοντελο απο ε3ωτερικο θα τους μαμισω..Πως μπορω να το checkarw?και πως θα κανω απλο Unlock για αρχη αργοτερα θα κανω και jailbreak..Plz reply asap ειμαι σε net cafe και 8ελω να παω σπιτι να το δω 3εκλιδοτω και να του κανω ερωτα
Link to comment
Share on other sites

Activate - Ενεργοποιηση πρεπει να κανεις μεσω itunes,

και οχι unlock...

(εκτος και εαν ειναι locked)

 

Οσο για τα υπολοιπα ,καθησε και διαβασε λιγο,

το iphone θελει διαβασμα,,,

 

ps: προσεχουμε λιγο πως μιλαμε...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια πεδες μολις πειρα απο cosmote to 3g.Το ανοιγω σπιτι βαζω sim και λεει οτι πρεπει να κανω unlock, ειχαν παρει τα αυτια μου οτι οι συσκευες ειναι κλειδωμενες αλλα ηξερα οτι υσχιει για το ε3ετερικο,τεσπα προφανως επρεπε να το 3εκληδωσουν με την αγορα ετσι?λετε να μου πασαραν κανα μοντελο απο ε3ωτερικο θα τους μαμισω..Πως μπορω να το checkarw?και πως θα κανω απλο Unlock για αρχη αργοτερα θα κανω και jailbreak..Plz reply asap ειμαι σε net cafe και 8ελω να παω σπιτι να το δω 3εκλιδοτω και να του κανω ερωτα

 

πρέπει να σαι πολύ κολλημένος :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια πεδες μολις πειρα απο cosmote to 3g.Το ανοιγω σπιτι βαζω sim και λεει οτι πρεπει να κανω unlock, ειχαν παρει τα αυτια μου οτι οι συσκευες ειναι κλειδωμενες αλλα ηξερα οτι υσχιει για το ε3ετερικο,τεσπα προφανως επρεπε να το 3εκληδωσουν με την αγορα ετσι?λετε να μου πασαραν κανα μοντελο απο ε3ωτερικο θα τους μαμισω..Πως μπορω να το checkarw?και πως θα κανω απλο Unlock για αρχη αργοτερα θα κανω και jailbreak..Plz reply asap ειμαι σε net cafe και 8ελω να παω σπιτι να το δω 3εκλιδοτω και να του κανω ερωτα

Το συνδέεις απλά στο iTunes και ξεκλειδώνει. 1 λεπτό υπόθεση είναι.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Το Unlock που γραφει αν πατησεις σε παραπεμπει να δωσεις το pin! Ετσι απλα... το θυμαμαι και εγω οταν μου ειχε ερθει απο Αμερικη το 2G ξεκλειδωτο και το ανοιγω και μου λεει unlock η πρωτη αντιδραση ηταν φρικη!

 

Και κατι επιπλεον μου εδωσε ενας φιλος ενα 3G να του το κανω jailbreak και ακολουθω τα βηματα του perikles αλλα οταν φτανω στο βημα που πρεπει να μπει σε DFU Mode το τηλεφωνο μου κρασαρει το quickpwn και δεν μπορω να συνεχισω... εχετε καμια ιδεα? το δοκιμασα πολλες φορες και καθε φορα το ιδιο πραγμα, εχω windows Vista Home Premium

αν παιζει ρολο που δεν νομιζω γιατι το δικο μου 2G σε αυτο το laptop το εχω κανει jailbreak πολλες φορες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα σε δύο μηχανήματα (Vista & 7):

Δεν εμφανίζονται τα updates στο iTunes ενώ στο iPhone εμφανίζονται κανονικά. Κατ' αρχάς έχω jailbroken κινητό και έχω περασμένες ορισμένες σπασμένες εφαρμογές. Έχω την αίσθηση ότι οφείλεται στις σπασμένες εφαρμογές γιατί μετά από στήσιμο μιας νέας iTunes library το πρόβλημα είχε λυθεί για ένα μικρό χρονικό διάστημα. Το έχετε κι εσείς το πρόβλημα αυτό; Γνωρίζετε κάποια ενδεχόμενη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα σε δύο μηχανήματα (Vista & 7):

Δεν εμφανίζονται τα updates στο iTunes ενώ στο iPhone εμφανίζονται κανονικά. Κατ' αρχάς έχω jailbroken κινητό και έχω περασμένες ορισμένες σπασμένες εφαρμογές. Έχω την αίσθηση ότι οφείλεται στις σπασμένες εφαρμογές γιατί μετά από στήσιμο μιας νέας iTunes library το πρόβλημα είχε λυθεί για ένα μικρό χρονικό διάστημα. Το έχετε κι εσείς το πρόβλημα αυτό; Γνωρίζετε κάποια ενδεχόμενη λύση;

 

Στις σπασμενες εφαρμογες ειναι σιγουρο πως δεν θα εχεις updates μονο σε οσες εχεις κατεβασει απο το app store

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Unlock που γραφει αν πατησεις σε παραπεμπει να δωσεις το pin! Ετσι απλα... το θυμαμαι και εγω οταν μου ειχε ερθει απο Αμερικη το 2G ξεκλειδωτο και το ανοιγω και μου λεει unlock η πρωτη αντιδραση ηταν φρικη!

 

Και κατι επιπλεον μου εδωσε ενας φιλος ενα 3G να του το κανω jailbreak και ακολουθω τα βηματα του perikles αλλα οταν φτανω στο βημα που πρεπει να μπει σε DFU Mode το τηλεφωνο μου κρασαρει το quickpwn και δεν μπορω να συνεχισω... εχετε καμια ιδεα? το δοκιμασα πολλες φορες και καθε φορα το ιδιο πραγμα, εχω windows Vista Home Premium

αν παιζει ρολο που δεν νομιζω γιατι το δικο μου 2G σε αυτο το laptop το εχω κανει jailbreak πολλες φορες.

Εχεις την τελευταια εκδοση QuickPwn? Την τελευταια .NET Framework? Βαζεις σωστες εκδοσεις firmware στο QuickPwn? Γενικα ειναι updated το συστημα σου? Moνο στο 3G δε μπορεις να το κανεις αυτο? Δλδ στο 2G μπορεις?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την τελευταια εκδοση QuickPwn? Την τελευταια .NET Framework? Βαζεις σωστες εκδοσεις firmware στο QuickPwn? Γενικα ειναι updated το συστημα σου? Moνο στο 3G δε μπορεις να το κανεις αυτο? Δλδ στο 2G μπορεις?

 

κατεβασα την εκδοση QuickPwn που ειχε στον οδηγο ο perikles η οποια ελεγε οτι υποστηριζει την 2.2.1 τωρα για την .NET Framework δεν ξερω αν εχω την τελευταια, αν βγει καινουρια σε ειδοποιει το Windows Update? γιατι οτι Updates βγαινουν τα περναω, Και τελος ναι μονο στο 3G μου κρασαρει στο 2G το τελευταιο jailbreak που ειχα κανει ηταν στην εκδοση 2.2 και το ειχε κανει κανονικα.. δεν εχω δοκιμασει με την 2.2.1 μου κρασαρει η εφαρμογη ακριβως στο σημειο που λεει preparing iPhone to restore mode και μολις το κανει restart και υποτίθεται εγω το επομενο βημα ειναι να πατησω home button και Power για τα δευτερολεπτα που λεει κτλ. τοτε μου βγαζει οτι η εφαρμογη εχει σφαλμα και πρεπει να κλεισει ... τα γνωστα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την εκδοση QuickPwn που ειχε στον οδηγο ο perikles η οποια ελεγε οτι υποστηριζει την 2.2.1 τωρα για την .NET Framework δεν ξερω αν εχω την τελευταια, αν βγει καινουρια σε ειδοποιει το Windows Update? γιατι οτι Updates βγαινουν τα περναω, Και τελος ναι μονο στο 3G μου κρασαρει στο 2G το τελευταιο jailbreak που ειχα κανει ηταν στην εκδοση 2.2 και το ειχε κανει κανονικα.. δεν εχω δοκιμασει με την 2.2.1 μου κρασαρει η εφαρμογη ακριβως στο σημειο που λεει preparing iPhone to restore mode και μολις το κανει restart και υποτίθεται εγω το επομενο βημα ειναι να πατησω home button και Power για τα δευτερολεπτα που λεει κτλ. τοτε μου βγαζει οτι η εφαρμογη εχει σφαλμα και πρεπει να κλεισει ... τα γνωστα...

Για να κανεις ολα τα updates λογικα θα εχεις και την .ΝΕΤ.. Δοκιμασε να κανεις επακριβως ο,τι λεει εδω:"http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881" κ αν δεν καταφερεις τιποτα, εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε!;-)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις ολα τα updates λογικα θα εχεις και την .ΝΕΤ.. Δοκιμασε να κανεις επακριβως ο,τι λεει εδω:"http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881" κ αν δεν καταφερεις τιποτα, εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε!;-)

 

αυτόν τον οδηγό ακολουθούσα και το πρόβλημα γινόταν στο step ten

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτόν τον οδηγό ακολουθούσα και το πρόβλημα γινόταν στο step ten

Εκανες download οσα χρειαζονται,απο τον ιδιο οδηγο ή τα ειχες απο αλλου? Καντα ολα απο την αρχη! Κ μας λες...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στις σπασμενες εφαρμογες ειναι σιγουρο πως δεν θα εχεις updates μονο σε οσες εχεις κατεβασει απο το app store

Δεν αναφέρομαι φυσικά στις σπασμένες εφαρμογές. Το πρόβλημα βρίσκεται στις original. Δεν εμφανίζονται τα updates των γνήσιων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...