Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα unlock δε παιζει με την καμια να χρειαζοταν καθως στην ελλαδα ειναι ξεκλειδωτα...πριν το jailbreak τι εκανες που το λες unlock?

 

@soiramk,kagg:Παιδιά κ μένα μου χει τύχει, αν θυμάμαι καλά, όταν είχα μέσα τη what's up μου, κ η Cosmote είχε βγάλει νέα carrier settings...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

οταν εννοοω unlock εννοοω οτι το κινητο εγινε j/b και μολις βαζω τον κωδικο της καρτας μου δεν μ αφηνει να κανω καμια κληση και γενικα δεν εχω καθολου σημα. εχω cosmote και το λεω αυτο γιατι εκανα την ιδια διαδικασια σε κινητο me vodafοne και ολα ειναι οκ...

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα restore από itunes και δες μετά αν κάνει κλήση...Αν κάνει,κάνε j/b με quickpwn...Απλά δε μπορώ να βρω το λόγο που δε κάνει κλήση,εκτός κ όταν το ανοίγεις,εκεί που σου λέει sim locked,αντί για unlock (που δε πιστεύω να μη το κάνεις αφού βάζεις pin) να πατάς οκ...τι σου λέει βασικά εκεί πάνω στο σήμα?
Link to comment
Share on other sites

εκανα restore apo itunes και λειτουργει κανονικα..θα κανω jb αργοτερα και θα σας ενημερωσω.

οσον αναφορα το σημα οταν το ειχα κανει jb, ειχε μονο γραμμη ή ελεγε no service επιπλεον στα settings δεν υπηρχε το Carrier...

 

ευχαριστω για την βοηθεια θα ενημερωσω συντομα!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

δε κάνει τίποτα!όσον αφορά το jailbreak,δες οδηγό που γίνεται με quickpwn,που είναι κ πιο βέβαιο...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις άλλη έκδοση του quick pwn?γιατί,όταν το πήρα κ είδα οδηγούς δε μου έλεγαν ότι ειχε βγει update για αυτη την εκδοση (2.2.1,5H11) κ αναγκάστηκα να ψάξω αρκετά για να βρω το πρόγραμμα...
Link to comment
Share on other sites

εκανα restore apo itunes και λειτουργει κανονικα..θα κανω jb αργοτερα και θα σας ενημερωσω.

οσον αναφορα το σημα οταν το ειχα κανει jb, ειχε μονο γραμμη ή ελεγε no service επιπλεον στα settings δεν υπηρχε το Carrier...

 

ευχαριστω για την βοηθεια θα ενημερωσω συντομα!

 

Μετά το update/restore(οτι κάνεις δλδ) κάνε activation μέσω iTunes κ μετά Quickpwn.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

τους οδηγους τους πηρα απο αυτην την σελιδα που ειναι στην 1 πρωτην πρωτη!

 

ναι το ξέρω,κ γω από κει...αλλά το πρόγραμμα δεν έκανε για 2.2.1 κ ήθελε το update

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω για τον τύπο είναι λίγο...

 

http://iphonejtag.blogspot.com/2009/04/58-exploit.html

 

Με διαφορά ο καλύτερος hacker της iphone Scene..

 

Υ.ΓΊσως να βιάστηκε να το ανακοινώσει όμως...Κάτσε να δούμε τι γίνετεται με τον 6.2Bl

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το τηλεφωνο απο το Σαββατο και εχω ασχοληθει αρκετα και εχω βρει πραγματακια αλλα με το jailbreak/unlock/κλπ δεν βγαζω ακρη...Εχω διαβασει αρκετους οδηγους αλλα ακομα δεν καταφερα κατι.Βασικα δεν εχω καταλαβει ακομα πια ειναι η διαφορα το jailbreak με το unlock.Εγω θελω να περασω Cydia και Installer.Μονο με jb ειμαι καλλημενος ή πρεπει να κανω και unlock?Διαβασα οτι ολα τα iphone στην Ελλαδα ειναι unlocked,ισχυει κατι τετοιο?

PS: Sorry για το ζαλισμα αλλα προσπαθω και γω να τα βαλω σε μια σειρα και δεν τα καταφερνω μονος μου:O

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update/restore(οτι κάνεις δλδ) κάνε activation μέσω iTunes κ μετά Quickpwn.

 

re paidia mia erwtisi giati trelenomai.exw katevasei hdh to kainourgio logismiko kai to exw sto desktop mou.mesa apo to itunes pws to vriskw gia na to kanw activation!!sas parakalw diladi!kai kati allo...!!pws mporw na sigoureutw oti den tha xasw tis epafes mou??peite mou ligo ton tropo giati tin exw patisei alles duo fores!euxaristw polu ek ton proterwn!sorry gia ta greeklish!

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erwtisi giati trelenomai.exw katevasei hdh to kainourgio logismiko kai to exw sto desktop mou.mesa apo to itunes pws to vriskw gia na to kanw activation!!sas parakalw diladi!kai kati allo...!!pws mporw na sigoureutw oti den tha xasw tis epafes mou??peite mou ligo ton tropo giati tin exw patisei alles duo fores!euxaristw polu ek ton proterwn!sorry gia ta greeklish!

 

Φανταζομαι πως αν εχεις κανει sync και υπαρχουν στο outlook ή σε καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα δεν θα τις χασεις...Τωρα για τα υπολοιπα δεν ξερω κατι

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιος δε θελει να κανει jailbreak το κινιτο του και να βαζει σπασμενες εφαρμογες, υπαρχει ενα προγραμμα που εχουν βγαλει η DevTeam οπου συνδεεις το iPhone με το PC με USB και τα περνας. Αλα πρεπει να γινεις συνδρομητης νομιζω για το προγραμμα αυτο.

Διαβασα αυτο απο το ps3 forums εχετε ακουσει κατι για αυτο και με ποιο τροπο γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιος δε θελει να κανει jailbreak το κινιτο του και να βαζει σπασμενες εφαρμογες, υπαρχει ενα προγραμμα που εχουν βγαλει η DevTeam οπου συνδεεις το iPhone με το PC με USB και τα περνας. Αλα πρεπει να γινεις συνδρομητης νομιζω για το προγραμμα αυτο.

Διαβασα αυτο απο το ps3 forums εχετε ακουσει κατι για αυτο και με ποιο τροπο γινεται;

 

διαβασμα...ολα υπαρχουν εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προχθες μου εκλεψαν το Iphone 16g μαυρο voda και σημερα αγορασα απο γερμανο σε λευκο, ειχε πανω την 2.1 και εβαλα 2.2.1 εκανα και jb με το ftp4u που καπου πηρε το ματι μου δε δουλευει στην 2.2.1 ,, πως θα βρω ελληνικο πληκτρολογιο????
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και δουλεύει με τη 2.2.1. Απόλυτα δοκιμασμένο από εμένα...

Πάντως, δε μπορώ να τους καταλάβω... Γιατί τα τεμάχια έχουν την 2.1 κ όχι τη 2.2.1? Μαlάκες είναι? Μα τι ρωτώ :p

Link to comment
Share on other sites

εκανα restore apo itunes και λειτουργει κανονικα..θα κανω jb αργοτερα και θα σας ενημερωσω.

οσον αναφορα το σημα οταν το ειχα κανει jb, ειχε μονο γραμμη ή ελεγε no service επιπλεον στα settings δεν υπηρχε το Carrier...

 

ευχαριστω για την βοηθεια θα ενημερωσω συντομα!

 

Εχω και γω ακριβος το ιδιο προβλημα!Μετα το jailbreak δε δουλευει η SIM για κανενα λογο!Μηπως καταφερες κατι ή μπορει καποιος αλλος να μας βοηθησει?

 

PS: Jailbreak εκανα με τον παρακατω οδηγο και επεξα με το 2ο αρχειο που λεει οτι δε γινεται unlock καθως το 1ο δεν εκανε restore

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και δουλεύει με τη 2.2.1. Απόλυτα δοκιμασμένο από εμένα...

Πάντως, δε μπορώ να τους καταλάβω... Γιατί τα τεμάχια έχουν την 2.1 κ όχι τη 2.2.1? Μαlάκες είναι? Μα τι ρωτώ :p

 

Α δουλευει?? Ε θα το περασω τοτε ευχαριστω!! Ισως εχει την παλια γιατι το λευκο εχει ελειψη και μαλλον ειναι καποιο παλιο αυτο που βρηκα και τυχαια, γιατι πχ στη βοντα δεν υπαρχει λευκο καθολου. παντως μια φιλη που πηρε ενα 8αρι απο κοσμοτε φοραγε την 2.2.1.

Ευχαριστω παντως

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Απλά το λέω γιατί και το δικό μου το μαύρο, πάλι, τη 2.1 είχε...
Link to comment
Share on other sites

'Εφερε ο ανηψιός μου ένα 3g από Αγγλία με την 2.2.1 κλειδωμένο. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει για το τι πρέπει να κάνω ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα το 3G 16άρι λευκό απο το oteshop της Τούμπας (Παπάφη) και φορούσε 2.2

 

 

Καλοριζικο

 

Να ρωτησω μηπως εντοπισες καποια ατελεια στο πορτακι που μπαινει κ καρτα sim?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...