Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σύνδεση στην CYTA και είναι Voip. Θέλω να λειτουργεί όμως το τηλέφωνο κατευθείαν από την τηλεφωνική πρίζα και όχι να παίρνει γραμμή από το modem. Επίσης θα ήθελα όλες οι τηλεφωνικές πρίζες του σπιτιού να λειτουργούν κανονικά.

 

Ξέρει κανείς πως γίνεται η μετατροπή?

 

Mε απλή επιστροφή σήματος από το modem.Βάζεις το modem στην κεντρική πρίζα του σπιτιού και με 1 ταφ από το phone1 δίνεις επιστροφή σήματος στην διπλή πρίζα που θα βάλεις για να πάρει τηλεφωνία ΟΛΟ το σπίτι.Κόστος 7ευρώ και χρόνος 5λεπτά.Αν δεν μπορείς εσύ μίλα με την τεχνική υποστήριξη να σου πουν τι πρέπει να κάνεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την Δευτέρα 9 του μηνός έκανα αίτηση μεταφοράς της γραμμής στο νέο σπιτι.

σήμερα μου ήρθε μνμ πως η μεταφορα θα ολοκληρωθεί στις 31 του μηνός και μετά απο 4 μέρες θα με καλέσει ο τεχνικός για να έρθει.

τέεεελεια.:whistle:

 

και επειδή τίποτα δεν δουλεύει στην ελλάδα καλά,η σύνδεση ήρθε σήμερα.:wacko:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

και επειδή τίποτα δεν δουλεύει στην ελλάδα καλά,η σύνδεση ήρθε σήμερα.:wacko:

 

μπορει να ειναι και θεμα οτε. δεν εξαρταται μονο απο την cyta

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και επειδή τίποτα δεν δουλεύει στην ελλάδα καλά,η σύνδεση ήρθε σήμερα.:wacko:

εγω παντως εκανα αιτηση για γραμμη τηλεφωνο+2 πλεει πριν 2 μερες,σημερα με καλεσαν να υπογραψουμε το συμβολαιο και μου ειπαν 20 εργασιμες.

ξεκιναει μετρημα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκανα αιτηση για γραμμη τηλεφωνο+2 πλεει πριν 2 μερες,σημερα με καλεσαν να υπογραψουμε το συμβολαιο και μου ειπαν 20 εργασιμες.

ξεκιναει μετρημα!

 

καλο πασχα freak

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γτ τοσο πολυ δουλειά έχουν;;;

 

δεν ξερω αν ειναι θεμα φορτου εργασιας, αλλα οι μερες που λενε ειναι ενδεικτικες. σε μενα εκαναν εναμιση μηνα περιπου ενω αρχικα ελεγαν 15

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 φορές δηλώθηκε βλάβη γραμμής στον οτε.

που σημαίνει οτι 2 φορές ήρθε ο οτε και κοιτούσε τι ωραίο κουτί έχουμε για τις γραμμές τηλεφώνου.

τόσο απλά..

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

3 φορές δηλώθηκε βλάβη γραμμής στον οτε.

που σημαίνει οτι 2 φορές ήρθε ο οτε και κοιτούσε τι ωραίο κουτί έχουμε για τις γραμμές τηλεφώνου.

τόσο απλά..

 

το κανουν επιτηδες για να τσατιστεις και να φυγεις απο την cyta.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κανουν επιτηδες για να τσατιστεις και να φυγεις απο την cyta.

to είδα/χρυσοπλήρωσα και το "εργάκι" του οτε. να μου λείπει!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

to είδα/χρυσοπλήρωσα και το "εργάκι" του οτε. να μου λείπει!

 

εχεις δικιο. πρακτικες που δεν αρμοζουν σε μεγαλες εταιριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. πρακτικες που δεν αρμοζουν σε μεγαλες εταιριες

πολυ ευγενικά τα λες.

 

 

και για να μην είμαι off topic. δεν εχω την ταχυτητα που ειχα πριν τη μεταφορα γραμμης..:(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ευγενικά τα λες.

 

 

και για να μην είμαι off topic. δεν εχω την ταχυτητα που ειχα πριν τη μεταφορα γραμμης..:(

 

οταν συνδεθηκες δεν ηρθε τεχνικος για να σε ενημερωσει για την ποιοτητα της γραμμης σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεθηκες δεν ηρθε τεχνικος για να σε ενημερωσει για την ποιοτητα της γραμμης σου?

Λοιπόν ήρθε σήμερα για τρίτη φορά τεχνικός και μου είπε κατι για βλάβη και πως θα τη δηλώσει και πως θα ρθουν συνδυαστικά με το συνεργείο του οτε να το δουν μαζι. αλλά μετά απο κανα 2ωρο το πολύ εγώ είχα σύνδεση κανονικά. δεν ξέρω πως έγινε.:confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Mε απλή επιστροφή σήματος από το modem.Βάζεις το modem στην κεντρική πρίζα του σπιτιού και με 1 ταφ από το phone1 δίνεις επιστροφή σήματος στην διπλή πρίζα που θα βάλεις για να πάρει τηλεφωνία ΟΛΟ το σπίτι.Κόστος 7ευρώ και χρόνος 5λεπτά.Αν δεν μπορείς εσύ μίλα με την τεχνική υποστήριξη να σου πουν τι πρέπει να κάνεις.

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε σήμερα για τρίτη φορά τεχνικός και μου είπε κατι για βλάβη και πως θα τη δηλώσει και πως θα ρθουν συνδυαστικά με το συνεργείο του οτε να το δουν μαζι. αλλά μετά απο κανα 2ωρο το πολύ εγώ είχα σύνδεση κανονικά. δεν ξέρω πως έγινε.:confused:

 

ενημερωσε τους οτι διορθωθηκε η βλαβη μην ερθουν και σου πειραξουν τιποτα και το ξαναχαλασουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε τους οτι διορθωθηκε η βλαβη μην ερθουν και σου πειραξουν τιποτα και το ξαναχαλασουν

σκέφτηκα ακριβώς,μα ακριβώς το ίδιο και πήρα τηλ μέσα σε μισή ώρα.:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

το κανουν επιτηδες για να τσατιστεις και να φυγεις απο την cyta.

 

κλασική εκνευριστική τακτική του οτε. αν δεν εχεις τηλέφωνο και πας να κανεις νεα συνδεση σε άλλο πάροχο, τότε περνάς μεγάλη ταλαιπωρία

Link to comment
Share on other sites

κλασική εκνευριστική τακτική του οτε. αν δεν εχεις τηλέφωνο και πας να κανεις νεα συνδεση σε άλλο πάροχο, τότε περνάς μεγάλη ταλαιπωρία

 

ακριβως η περιπτωση μου. Βεβαια ημουν σχετικα τυχερος.αλλοι ταλαιπωρηθηκαν πολυ περισσοτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και άλλοι έχουν ταλαιπωρηθεί 2 μήνες γιατί ο οτε και η δημοσιουπαλληλική του κουλτούρα κάνει ότι θέλει και η εεττ κοιμάται
Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε τους οτι διορθωθηκε η βλαβη μην ερθουν και σου πειραξουν τιποτα και το ξαναχαλασουν

 

Κλασσική τεχνική του ΟΤΕ.Επιδιόρθωση πριν το συνδιαστικό..

Link to comment
Share on other sites

οδευω προς ολοταχος για cyta,τελικα δεν επελεξα wind λογω απαραδεκτης τιμολογιακης πολιτικης,ελπιζω να μη μετανιωσω στο μελλον γι αυτην την επιλογη,μακαρι να πανε ολα καλα..
Link to comment
Share on other sites

οδευω προς ολοταχος για cyta,τελικα δεν επελεξα wind λογω απαραδεκτης τιμολογιακης πολιτικης,ελπιζω να μη μετανιωσω στο μελλον γι αυτην την επιλογη,μακαρι να πανε ολα καλα..

 

η τσεπη σου θα παει παρα πολυ καλα με αυτην την εταιρεια!

οποτε ολα καλα!:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

οδευω προς ολοταχος για cyta,τελικα δεν επελεξα wind λογω απαραδεκτης τιμολογιακης πολιτικης,ελπιζω να μη μετανιωσω στο μελλον γι αυτην την επιλογη,μακαρι να πανε ολα καλα..

 

γιατί τι έχουν οι τιμές της wind? λογικές μου φαίνονται (σε σχέση με τους άλλου φυσικά)

γλίτωσες πάντως τη μούφα υποστήριξη που έχουν

Link to comment
Share on other sites

γιατί τι έχουν οι τιμές της wind? λογικές μου φαίνονται (σε σχέση με τους άλλου φυσικά)

γλίτωσες πάντως τη μούφα υποστήριξη που έχουν

 

Πιο ακριβη ειναι στη χρονοχρεωση με ελαχιστο χρονο χρεωσης το λεπτο συνεχομενα,δες καλα τιμοκαταλογους,επισης η cyta εχει περισσοτερες εναλλακτικες λυσεις,οπως ειπες κι εσυ καλυτερη εξυπηρετηση,πιο φιλικη εταιρια, το μονο αρνητικο ειναι το voip αλλα βρηκα τη λυση..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...