Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησε κάνεις ξαφνική αύξηση παγίου στο λογαριασμό του κατά 3 ευρώ χωρίς λόγο? Τους ζήτησα εξηγησεις για πιο λόγο έχει ανέβει 3 ευρώ επάνω χωρίς κάτι εκτός παγίου και εντός διάρκειας συμβολαίου. Ότι να ναι οι άνθρωποι εκεί.

Oχι δεν έχω εγώ αύξηση,19,94€ πληρώνω κάθε μήνα. Το ίδιο μου ήρθε και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι η ανακοίνωση απο το επίσημο site, να έχετε το νου σας.

 

"Προσοχή σε κακόβουλα SMS που εμφανίζουν τη Cyta ως αποστολέα

Η Cyta ενημερώνει τους συνδρομητές της πώς έχουν εμφανιστεί κακόβουλα μηνύματα που φτάνουν μέσω κινητού τηλεφώνου (SMS) και τα οποία την εμφανίζουν ως αποστολέα με πιθανό θέμα «ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΩΝ- ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ».

Αυτό το SMS είναι ψευδές και δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Τα συγκεκριμένα μηνύματα προέρχονται από κακόβουλα τρίτα μέρη που ενεργούν με δόλο σε βάρος της Cyta και επιδιώκουν να πλήξουν τη σχέση εμπιστοσύνης με τους πελάτες της.

Παρακαλούμε όσους αντιμετωπίσουν παρόμοιο περιστατικό να το καταγγείλουν αμέσως στο κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης 13877 ή στο δίκτυο καταστημάτων και συνεργατών της εταιρείας μας ή να το προωθήσουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση cc_online@hq.cyta.gr

Η Cyta έχει ως πρώτη της προτεραιότητα την προστασία των πελατών της και έχει ήδη προχωρήσει στις απαραίτητες νομικές ενέργειες."

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια απορια?

Εχετε θεματα σε χρηση tv box & Kodi με Cyta dls?

Προχθες αλλαξα απο wind και εχω θεμα με το Kodi που αργει τρελλα να ανοιξει πηγες και στριμαρισμα..

Απ την μια ειχαμε το update σε 17.3 και απ την αλλη εγω που αλλαξα dsl provider οποτε ψανχω να δω τι απ τα δυο φταιει.

Αν εχει κανεις εικονα ας διαφωτισει

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια απορια?

Εχετε θεματα σε χρηση tv box & Kodi με Cyta dls?

Προχθες αλλαξα απο wind και εχω θεμα με το Kodi που αργει τρελλα να ανοιξει πηγες και στριμαρισμα..

Απ την μια ειχαμε το update σε 17.3 και απ την αλλη εγω που αλλαξα dsl provider οποτε ψανχω να δω τι απ τα δυο φταιει.

Αν εχει κανεις εικονα ας διαφωτισει

 

Από την πλευρά μου μπορώ μόνο να σου απαντήσω πως με την αναβάθμιση σε 17.3 δεν είχα πρόβλημα χωρίς να εχω βέβαια cyta

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ξαφνική αύξηση παγίου στο λογαριασμό του κατά 3 ευρώ χωρίς λόγο? Τους ζήτησα εξηγησεις για πιο λόγο έχει ανέβει 3 ευρώ επάνω χωρίς κάτι εκτός παγίου και εντός διάρκειας συμβολαίου. Ότι να ναι οι άνθρωποι εκεί.

 

Γενικά είναι ότι να ναι εταιρεία. Εμένα από 16.49 ήρθε 24.50 και μου είπαν ααα ξεχάσαμε να σας βάλουμε τις εκπτώσεις. Γενικά όλο προβλήματα αυτή η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα. Η τηλεφωνική συσκευή συνδέετε με το router με απλό καλώδιο τηλεφώνου(rj11) ή θέλει μετατροπέα από rj45 σε rj11; Αν το δεύτερο να υποθέσω οτι παρέχετε απο την εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Απλο καλωδιο τηλεφωνου

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cyta 2Play Απεριόριστα Σταθερά & Internet Βασικό 18€ Ισχύει 24μηνη δέσμευση συμβολαίου... τι λέει ρε παιδιά η cyta ? αξίζει αυτή η προσφορά ?
Link to comment
Share on other sites

Cyta 2Play Απεριόριστα Σταθερά & Internet Βασικό 18€ Ισχύει 24μηνη δέσμευση συμβολαίου... τι λέει ρε παιδιά η cyta ? αξίζει αυτή η προσφορά ?
Αυτο εχω τα τελευταια χρονια. Αν σε βολευει βαλτη

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω τα τελευταια χρονια. Αν σε βολευει βαλτη

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τιμή σου βγαίνει κάνα 20αρικο με τους φόρους; τωρα έχω wind, οι ταχύτητες στα ίδια επίπεδα πιστεύω θα είναι ε;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σου βγαίνει κάνα 20αρικο με τους φόρους; τωρα έχω wind, οι ταχύτητες στα ίδια επίπεδα πιστεύω θα είναι ε;
18,50 σχεδον τελικη

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Cyta είναι θέμα χρόνου ως τα Χριστούγεννα να περάσει στα χέρια της Wind και πιθανώς να απορροφηθεί πλήρως Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Cyta είναι θέμα χρόνου ως τα Χριστούγεννα να περάσει στα χέρια της Wind και πιθανώς να απορροφηθεί πλήρως

 

Δε προκύπτει απο καπου αυτο, οτι σιγουρα θα ειναι η Wind, απο τους δυο εναλλακτικούς ειναι πιο πιθανή η Vodafone λόγω της υπάρχουσας συνεργασίας. Γενικότερα καλύτερα να περάσει στα χέρια της Vodafone, ειναι πιο αξιόπιστη σε πολλούς τομείς!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα εδω και ενάμιση χρόνο τους εχει αγοράσει η Wind, αλλα και σύμφωνα με αυτους απο τα τηλεφωνικά κέντρα της Wind οπου παίρνουν πελατες της Cyta και αναφέρουν αυτολεξεί «Ελάτε στην εταιρία μας, φύγετε από τη Cyta, ούτως ή άλλως την έχουμε αγοράσει εμείς”. Ετσι «ψαρεύει» πελατες η Wind, με αθέμιτα μεσα, όπως μονο αυτη ξερει. Τέλος παντων, αναμένουμε για να μάθουμε!!! Edited by XP130TD
προσωπικοί χαρακτηρισμοί απαγορεύονται.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φυσικα αφου η Cyta ειναι voip

 

Send By Opto

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Νέος στη cyta.. το τηλέφωνο δουλεύει μόνο αν είναι συνδεδεμένο πάνω στο μόντεμ;
Αν εννοεις να το βαλεις σε αλλη πριζα μπορεις κανοντας μια συνδεσμολογια που θα σου πουν στο τηλ κεντρο.

Γενικα δουλευει οσο δουλευει το ρουτερ. Αν κοπει το ρευμα δεν εχεις τηλ

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Είχα ζητήσει για καινουργια γραμμη αριθμοδότηση απο τη cyta πριν δυο χρόνια. Το προθεμα του αριθμου ομως ηταν διαφορετικο απο αυτο της πολης. Όταν προχθες ζήτησα φορητοτητα στη vodafone μου ειπαν πως δε μπορει να γινει εξαιτιας αυτης της ιδιαιτεροτητας. Δηλ για να αποδεσμευτω απο τη cyta θα πρεπει να ζητησω πρωτα διακοπη της γραμμης και μετα απο την επομενη εταιρια καινουργιο αριθμο κι ενεγοποιηση γραμμης;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

τι δικαιολογια ειναι αυτη; το προθεμα δεν παιζει ρολο εκτος και αν στο συστημα τους δεν εχουν περασει την αριθμοσειρα και σε ποιο κεντρο ανηκει (αλλα λιγο σπανιο). μαλλον δεν εχουν θυρες στο αστικο κεντρο σου για να σε βαλουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Είχα ζητήσει για καινουργια γραμμη αριθμοδότηση απο τη cyta πριν δυο χρόνια. Το προθεμα του αριθμου ομως ηταν διαφορετικο απο αυτο της πολης. Όταν προχθες ζήτησα φορητοτητα στη vodafone μου ειπαν πως δε μπορει να γινει εξαιτιας αυτης της ιδιαιτεροτητας. Δηλ για να αποδεσμευτω απο τη cyta θα πρεπει να ζητησω πρωτα διακοπη της γραμμης και μετα απο την επομενη εταιρια καινουργιο αριθμο κι ενεγοποιηση γραμμης;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Εφόσον είχες παρει νέα αριθμοδοτηση απο Cyta τοτε το πρόθεμα ειναι αυτο της πόλης, για παράδειγμα στη Θεσσαλονικη το 2310(ΟΤΕ) ειναι ίδιο με το 2315(Cyta). Στη Vodafone, αλλα και σε όλους τους παρόχους, για φορητότητα ζητάνε τον αριθμο βροχου, πολυ πιθανόν να έπεσες σε άσχετο. Το να μην έχουν αυτοί διαθέσιμες πόρτες ειναι σχεδόν αδύνατον, αλλα θα στο έλεγαν. Εσένα οικονομικά σε συμφέρει η φορητότητα και οχι η εκ νέου αίτηση, για τη Vodafone ειναι το ίδιο. Καλύτερα να πας σε αλλο κατάστημα.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να φύγω από τη Wind και να πάρω το double play της Cyta (περιοχή Άνω Πατήσια).

Το πακέτο περιλαμβάνει και δώρο 200' από τη Cyta Καρτοκινητή.

Από σήμα και ταχύτητες τι λεει; Είστε ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τις κεραίες της βονταφον.Αν είσαι ικανοποιημένος με βονταφον, θα είσαι και με cyta.Για κινητή παντα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να φύγω από τη Wind και να πάρω το double play της Cyta (περιοχή Άνω Πατήσια).

Το πακέτο περιλαμβάνει και δώρο 200' από τη Cyta Καρτοκινητή.

Από σήμα και ταχύτητες τι λεει; Είστε ευχαριστημένοι;

 

Τα 200' ειναι μονο για τον πρωτο μηνα.Μετα 30'

Οπως επισεις θα εισαι με 3G στο κινητο

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...