Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε δεν ξέρω τι παίζει πίσω από όλο αυτό το θέμα "ημικρατική" ;;;;

Αν ήταν έτσι και καλυπτόταν 100% για να αλλάξει και τελικά να επιστρέφει το 25€ ;;;;

 

Σε αντίστοιχο κράξιμο σε ΑΣΕΠ, όπως λέει φίλος 50€, πιστεύεις πως θα σου επιστρέψουν τα χρήματα ;;;

 

Οι Ημικρατικοί Οργανισμοί είναι οργανισμοί κοινής ωφελείας, που παρέχουν ουσιώδεις υπηρεσίες και στους οποίους κυριότερος μέτοχος είναι το κράτος.

 

Σημειώνεται ότι, οι Ημικρατικοί Οργανισμοί είναι αυτόνομοι και η λειτουργία τους διέπεται από νόμους και βρίσκονται κάτω από τον έλεγχο των υπουργείων της εκτελεστικής εξουσίας.

 

Οι σημαντικότεροι είναι:

Αρχή Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού

Αρχή Ηλεκτρισμού Κύπρου (σσ: ΔΕΗ)

Αρχή Κρατικών Εκθέσεων

Αρχή Λιμένων

Αρχή Τηλεπικοινωνιών Κύπρου (σσ: Cyta)

Κεντρικός Φορέας Ισότιμης Κατανομής Βαρών

Κυπριακές Αερογραμμές

Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού

Κυπριακός Οργανισμός Αναπτύξεως Γης

Κυπριακός Οργανισμός Τουρισμού (ΚΟΤ)

Οργανισμός Νεολαίας Κύπρου

Ραδιοφωνικό Ίδρυμα Κύπρου (σσ: ΡΙΚ)

Link

Είναι κάτι αντίστοιχο με τις ΔΕΚΟ.

 

Θυμάμαι ότι για να δώσω εισαγωγικές εξετάσεις για τα Πανεπιστήμια Κύπρου και Ελλάδος, πλήρωνα ανα μάθημα. Δεν είναι κάτι άγνωστο στην Κύπρο αυτό το δεδομένο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης επικοινώνησα ξανά και τους ανακοίνωσα ότι δεν πληρώνω για υπηρεσίες που δεν μου προσέφεραν και με γράψανε.. Λένε πάλι τα ίδια, θα ενημερώσουν το τμήμα παραπόνων.. Μια βδομάδα πέρασε κ ακόμη περιμένω!

 

αυτά λένε και στο επίσημο τους support στο adslgr. είναι λίγο μπάχαλο η φάση τους

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να την ακούει η CYTA από άποψη εξυπηρέτησης πελατών και στο δίκτυο. Ενώ στην αρχή πήγαινε καλά, με το που μπήκε Αθήνα διαλύθηκε το σύμπαν (αυτό με το 25ρι δε το συζητάω καν...καλοί κάφροι)
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Στην απόφαση να χορηγήσει δάνειο στο κυπριακό δημόσιο προχώρησε η Αρχή Τηλεπικοινωνιών, δηλαδή η εταιρεία...

 

Cyta. Σε ψηφοφορία που έγινε στην εταιρία, από το 8 μέλη που ήταν παρόντα, τα 7 ψήφισαν υπέρ του δανεισμού με 101 εκατομμύρια ευρώ με τον όρο να μην πειραχθεί το ταμείο συντάξεων. Σύμφωνα με το sigmalive.com, η δανειοδότηση θα έχει τη μορφή χρεογράφου, το οποίο θα εισαχθεί από τον Υπουργό Οικονομικών στο ΧΑΚ, υπό τη μορφή ιδιωτικής τοποθέτησης και το οποίο θα είναι ληξιπρόθεσμο σε τρεις μήνες.

 

Από την πλευρά της, η Αρχή Ανάπτυξης Ανθρώπινου δυναμικού ενέκρινε ομόφωνα αργά το απόγευμα τη διάθεση του αποθεματικού της, ύψους 24 εκ ευρώ, το ποσό δηλαδή που ζήτησε το υπουργείο Οικονομικών. Αποφάσεις αναμένονται και στη συνεδρίαση αύριο το πρωί του ΔΣ της Αρχής Λιμένων.

πηγή

{είναι που η cyta έχει οικονομικά προβλήματα}

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να την ακούει η CYTA από άποψη εξυπηρέτησης πελατών και στο δίκτυο. Ενώ στην αρχή πήγαινε καλά, με το που μπήκε Αθήνα διαλύθηκε το σύμπαν (αυτό με το 25ρι δε το συζητάω καν...καλοί κάφροι)

 

 

Από θέμα δικτύου διαβάζω ότι ακόμα να διορθώσουν το πρόβλημα με youtube..Καλά αυτό με το 25άρι τα ήθελαν και τα άκουσαν..

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα δικτύου διαβάζω ότι ακόμα να διορθώσουν το πρόβλημα με youtube..Καλά αυτό με το 25άρι τα ήθελαν και τα άκουσαν..

 

Καλησπέρα! :) Ποιο πρόβλημα με το Youtube; :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω για ποια προβληματα μιλατε. εγω πριν ενα χρονο ειχα προβληματα με χαμηλο download και ειμαι στο 8αρι. Μετα απο ενα τηλεφωνημα και μετα απο καποιες αλλαγες με βαλανε στο 24αρι (προφιλ) και πληρωνω για 8. Ετσι τωρα πιανω γυρω στα 16mbps και δεν εχω βρει κανενα προβλημα. Youtube τα παιζω ολα 1080p οπου φυσικα ειναι δυνατον..Ακομα εδω και δυο χρονια μπορω να πω πως δεν εχω αντιμετωπισει αλλα σοβαρα προβληματα περα απο καποιες μικροδιακοπες για συντηρηση δικτυου. (για να λεμε και τα καλα)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω για ποια προβληματα μιλατε. εγω πριν ενα χρονο ειχα προβληματα με χαμηλο download και ειμαι στο 8αρι. Μετα απο ενα τηλεφωνημα και μετα απο καποιες αλλαγες με βαλανε στο 24αρι (προφιλ) και πληρωνω για 8. Ετσι τωρα πιανω γυρω στα 16mbps και δεν εχω βρει κανενα προβλημα. Youtube τα παιζω ολα 1080p οπου φυσικα ειναι δυνατον..Ακομα εδω και δυο χρονια μπορω να πω πως δεν εχω αντιμετωπισει αλλα σοβαρα προβληματα περα απο καποιες μικροδιακοπες για συντηρηση δικτυου. (για να λεμε και τα καλα)

 

Αυτό με το youtube το έχω ξανακούσει και δεν ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια. Εγω δεν έχω πρόβλημα και έχω 4άρα ταχύτητα.Η μπάρα γεμίζει γρήγορα.Από φίλους που ήταν σε άλλους πάροχους και ήρθαν CYTA σε γενικές γραμμές είναι ευχαριστημένοι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάντως για να λέμε και τα καλά, σχετικά με το πρόβλημα που είχαν στα τέλη Ιουνίου, μου έκαναν πίστωση 3€ στο λογαριασμό του σπιτιού και στην επιχείρηση μου δίνουν για τρεις μήνες από 65' σε κινητά στην Ελλάδα δωρεάν! Μπράβο τους που αναγνώρισαν το λάθος τους!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

απο χτες παλι χωρις τηλεφωνο... μονο ιντερνετ... εχω αρχισει κ βαριεμαι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

απο χτες παλι χωρις τηλεφωνο... μονο ιντερνετ... εχω αρχισει κ βαριεμαι.

 

Καλά, σε ποια περιοχή είσαι και έχεις θέμα με το τηλέφωνο; Αν θυμάμαι καλά, είχες γράψει και παλιότερα ότι είχες πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα.. κ μου αφαιρεσαν τρια ευρω οπως στους υπολοιπους. ευοσμο ειμαι. αυριο παω απο το μαγαζι να δω τι θα πουνε...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα.. κ μου αφαιρεσαν τρια ευρω οπως στους υπολοιπους. ευοσμο ειμαι. αυριο παω απο το μαγαζι να δω τι θα πουνε...

 

λογικα ελαβες σμς οτι υπηρχε προβλημα στην θεσσαλονικη και σου εκαναν εκπτωση 3 ευρω.

προσωπικα στην τουμπα δεν ειχα ουδεποτε προβλημα,αλλα αφου μου τα αφαιρεσαν οκ..

 

αν ωστοσο συνεχιζεις και εχεις θεμα,τι να πω...στειλτους μειλ.στο μαγαζι τι ακρη θα βγαλεις?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στη Λαρισα που ειχα και εγω τοτε προβλημα δεν βγαλανε τιποτα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο το μαγαζι να πληρωσω κ τον λογαριασμο (δεν ειχε ληξει) και ειχε πεσει το συστημα τους. πηγα σε αλλο αντιπροσωπο κ πηρε εκεινος τηλεφωνο κ ειπαν θα τσεκαρουν γραμμη και μπορει να στειλουν τεχνικο. οταν παω σπιτι θα δω τι εγινε τελικα...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτό που έχω καταλάβει για τη cyta είναι οτι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ η σωστή εξυπηρέτηση του πελάτη..
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το κάνουν επίτηδες. Είναι από τις νέες εταιρείες και περνάνε παιδικές ασθένειες ακόμα. Λογικά σε λίγο καιρό θα μειωθούν τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά μέχρι τότε έχει ακόμα δρόμο. Μέχρι να γίνει αυτό, εγώ προσπαθώ να την αποφεύγω και δεν την πολυπροτείνω όταν με ρωτάνε.
Link to comment
Share on other sites

έχει πολλά χρόνια που είναι στην Ελλάδα οπότε δε θεωρώ ότι είναι και τόσο "παιδικές" οι ασθένεις της. Απλά δεν είχαν την υποδομή για να μπουν στην Αθηνα και τώρα τρέχουν και δε φτάνουν!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

έχει πολλά χρόνια που είναι στην Ελλάδα οπότε δε θεωρώ ότι είναι και τόσο "παιδικές" οι ασθένεις της. Απλά δεν είχαν την υποδομή για να μπουν στην Αθηνα και τώρα τρέχουν και δε φτάνουν!

 

Ακριβώς. Πρέπει να φάγανε μεγάλο πακέτο μόλις άρχισαν να μπαίνουν στην Αθήνα. Γι αυτό και τα συγκεκριμένα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο το μαγαζι να πληρωσω κ τον λογαριασμο (δεν ειχε ληξει) και ειχε πεσει το συστημα τους. πηγα σε αλλο αντιπροσωπο κ πηρε εκεινος τηλεφωνο κ ειπαν θα τσεκαρουν γραμμη και μπορει να στειλουν τεχνικο. οταν παω σπιτι θα δω τι εγινε τελικα...

τελικά μου χαμήλωσαν την ταχύτητα προσωρινά(για να έχω και τηλέφωνο όπως είπαν) μέχρι να ρθει ο τεχνικός. άντε να δούμε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτό που έχω καταλάβει για τη cyta είναι οτι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ η σωστή εξυπηρέτηση του πελάτη..

 

απο που εχεις βγαλει αυτο το συμπερασμα;μπορεις να μας εξηγησεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτό που έχω καταλάβει για τη cyta είναι οτι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ η σωστή εξυπηρέτηση του πελάτη..

εταιρεια που να μην τους ενδιαφερει κατι τετοιο....:wacko: ?

ουτε να εξηγηθει δεν ειναι εφικτη μια τετοια σκεψη....

αλλο να μιλας για μπακαλη και αλλο για μια εταιρεια...:)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως, με τη cyta, είμαι πολυ ικανοποιημένος, εξαιρώντας το ΧΑΟΣ στο λογιστήριό τους.

εχω μηδεν αποσυνδεσεις, γραμμή σταθερή, down+up σταθερά, και ταχύτητα 20% καλύτερη από την προηγ.εταιρεία (ΝΕΤΟΝΕ)!

Μόνο στην αρχή είχα προβλήματα, μεχρι να με συνδέσουν (Αργησαν, δεν εστελναν τεχνικό για προβλημα κλπ)!

από εκεί και πέρα, όλα κυλούν καλά!

και τώρα που εληξε ο ενας χρόνος, μου εκαναν προσφορά πολύ οικονομική για να παραμείνω σε αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως, με τη cyta, είμαι πολυ ικανοποιημένος, εξαιρώντας το ΧΑΟΣ στο λογιστήριό τους.

εχω μηδεν αποσυνδεσεις, γραμμή σταθερή, down+up σταθερά, και ταχύτητα 20% καλύτερη από την προηγ.εταιρεία (ΝΕΤΟΝΕ)!

Μόνο στην αρχή είχα προβλήματα, μεχρι να με συνδέσουν (Αργησαν, δεν εστελναν τεχνικό για προβλημα κλπ)!

από εκεί και πέρα, όλα κυλούν καλά!

και τώρα που εληξε ο ενας χρόνος, μου εκαναν προσφορά πολύ οικονομική για να παραμείνω σε αυτούς!

 

τι προσφορα σου εκαναν ακριβως?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...