Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω νομικά δεν είσαι αναγκασμένη να πληρώσεις το ποσό για τη περίοδο που δεν είχες internet. καλό θα ήταν να το ψάξεις στους όρους και αν ισχύει να κάνεις καταγγελία.

δυστυχώς έτσι είναι η πολιτική τους, να κλέβουν όσο μπορούν γιατί ξέρουν πως δεν τους πειράζει κανένας. θα γυρίσει ο τροχός όμως

Link to comment
Share on other sites

προσεχε γιατι αν χρωστας οπως λες σε cosmoline & tellas θα σου ερθει εξωδικο για να τα πληρωσεις. Συνηθως αργει να ερθει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Είμαι συνδρομήτρια στη cyta απο τον Δεκέμβριο (την αίτηση την έκανα αρχές Σεπτεβρίου).. Για το λόγο ότι ο ενοικιαστής του παλιού σπιτιού που νοικιαζα ηθελε να βαλει το γιό του αναγκάστηκα να φύγω και είμαι 2 μήνες σε νέο σπίτι.. Τον πρώτο μήνα λοιπόν περιμένω να γίνει η μεταφορά λογαριασμού με 65€ κόστος για τις εργασίες... Οκ... Ο λογαριασμος δεν ήρθε ποτέ, παίρνω τηλ να ενημερωθώ, μου απαντάει μια κοπέλα μετά απο 20 λεπτά αναμονής πως ο λογαριασμός είχε πάει στο παλιό σπίτι (παρόλο που έγινε η μεταφορά στο καινούριο).. Εκεί λοιπόν αρχίζουν τα παρατράγουδα.. Μου λέει 65€ η μεταφορά, + 20€ ο μήνας που είχατε στο προηγούμενο σπίτι + 20€ για τον μήνα που πέρασε!!!!!!!:blink:

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

-ΤΙ??? Για ποιο λόγο να πληρώσω;;; Ένα μήνα περίμενα να γίνει η μεταφορά θα πληρώσω για κάτι που δεν χρησιμοποιούσα;;

-Έτσι πρέπει, εμεις κάναμε εργασίες για τη μεταφορά και πρέπει να πληρώσετε.

-Ναι, θα σας πληρώσω το τέλος μεταφοράς 65€, τα 20€ για το ίντερνετ δεν σας τα δίνω... Αυτό είναι παράλογο αφου δεν παρείχατε υπηρεσίες!

-Δεν έχει σημασία αν ένα μήνα δεν είχατε ίντερνετ, τις υπηρεσίες σας τις παρείχαμε!

-Μα πως μου τις παρείχατε αφου δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμη η γραμμή μου;;;

-Θα ενημερωσω το παραπόνων να επικοινωνησει μαζι σας

 

Περιμένω μια, δυο, τρεις, τεσσερεις πέντε μέρες, με θυμούνται και παίρνουν αλλα όχι απο το παραπόνων, η ίδια κοπέλα... Μου λέει τα ίδια, της λέω ξανά τα ίδια.. Γιατί δεν με πήρε το παραπόνων; Θα ενημερώσω να σας πάρει μου ξανα λέει... Περνάνε δυο, πέντε δέκα μέρες 2 βδομάδες, δε με πήρε κανείς.... Έχει βγει ο δεύτερος μήνας και λογαριασμός πάλι δεν ήρθε στο σπίτι με αποτέλεσμα να υπάρχει υπόλοιπο 125€ περίπου μέσα... Προσπαθώ να επικοινωνήσω και δε μπορώ... Με αγνοούν!

 

Έτσι λοιπόν κύριοι;;τους αγνόησα κι εγώ... Αλλάζω εταιρία, έκανα αίτηση, θα διακόψουν κανονικά την παλιά σύνδεση και θα είμαι σε άλλη εταιρία.. Δε πληρώνω τίποτα... Ας κάνουν ότι θέλουν. Δικαίωμα δεν έχουν απο τη στιγμή που με αγνοούν και δεν μπορώ να βρω κάποιον υπεύθυνο να μιλήσω σαν να είναι εταιρία φάντασμα... Ε λοιπόν φάντασμα κι εγώ...

 

Το έχει κάνει κάποιος απο εδώ να διακόψει χωρίς να πληρώσει στη συγκεκριμένη εταιρία και τι επιπτώσεις είχε;;;

Το μόνο που σκέφτομαι είναι μην αρνηθούν να διακόψουν όταν τους πάρουν οι τεχνικοί απο τη νέα εταιρία για να γίνει η καινουρια συνδεση. Απλά επίσης θα με πρήζουν και στα τηλέφωνα.

Μια γειτόνισα χρωστούσε στον ΟΤΕ 300€ για κάτι μήνες και απλά τη διακόψανε... Τι άλλο να σου κάνουν; Έχει τηλέφωνο πλέον σε άλλη εταιρία χωρίς πρόβλημα, απλά αν επιστρέψει ποτέ στον ΟΤΕ πρέπει να πληρώσει. Μια φίλη έκανε το ίδιο με την Tellas, πήγε σε άλλη εταιρία χωρις να πληρώσει την έπρηξαν κανα δυο βδομάδες αλλα σταμάτησαν... και όλα καλά..

 

Απολύτως απογοητευμένη!!! Η εταιρία με απλά μαθηματικά σε 2 χρόνια θα αποτελεί παρελθόν, όπως και η Tellas που είχα παλαιότερα.

 

 

Αν θέλεις την άποψη ενός ατόμου που το έχει κανει στο παρελθόν, θα έλεγα να μην πληρώσεις .... Δεν το παίζω ατρόμητη, ούτε επαναστάτρια,το έκανα στο παρελθόν με άλλες δύο εταιρίες παρακαλώ. Η μια tellas και η άλλη cosmoline.Βαρέθηκα να μας φοβερίζουν πια έλεος... Με πρήξανε ένα μήνα θα και θα και θα, αν δε πληρώσεις θα και θα... ΝΑ κι εγώ, πέρασα;ν 5 χρόνια και χρωστάω 70€ στη μια και 50€ στην άλλη τίποτα δε κάνανε...Απλά αν θέλεις να επιστρέψεις σε αυτες τις εταιριες πρέπει να πληρώσεις τα χρήματα της διακοπής για να ξανα συνδεθείς.

 

Ε όχι να μας καβαλάνε και μόλις βλέπουμε πως μια εταιρία μας κοροιδευει να μην μπορούμε να φύγουμε και να ζητανε 72€,..

Αυτό είναι τυπικό, αν δεν τρομοκρατήσουν τον κόσμο φαντάζεστε;; ο κάθε ένας που πάει ένα μήνα σε μια εταιρία και δεν είναι ευχαριστημένος να φεύγει χωρίς να πληρώνει;; Αναγκάζουν απλά τον κόσμο να κάθεται ένα χρόνο, όχι γιατί το λέει ο νόμος, ούτε μας υποχρεώνει κανείς, απλά γιατί βρήκαν ένα πάτημα να μας αναγκάσουν και να πούμε "ελα μωρε δε βαριέσαι, θα μας τρέχουν, πλήρωσέ τα"...

Τέλος, αν δεν είμαι ευχαριστημένη απο μια εταιρία φεύγω ακου εκεί να πληρώνω κάθε φορά διακοπή 70€;;; Δηλαδή αν βγει μια νέα εταιρία "Μέκαψες" και δεν έχω ίντερνετ και θέλω να διακόψω θα πληρώνω 70€ διακοπη;;;

Ε λοιπόν στο πατρικό μου έχουμε 3 χρόνια HOL, άριστη και αξιόπιστη... Και σε αυτην θα πάω.. Μας έχει κάνει και έκπτωση λόγω επιβράβευσης για τα χρόνια που παραμένουμε..

 

 

ΚΑι επειδή διαβάζω απο πολλούς σε άλλα ποστ πως δε μπορεις να πας σε άλλη εταιρία αν έχεις οφειλές, σας λέω πως δεν ισχύει, συο φορέ έφυγα απο εταιρία...

 

Όλους αυτούς τους μήνες, μονίμως αποσύνδεση του ρούτερ αν 5 λεπτά, κατεβάζω αρχείο και αποσυνδέεται μόλις περάσει λίγη ώρα περίπου 10 λεπτά όταν τον αφήνω ανοιχτό.. ΜΟυ πετάει παραθυράκι και κάνω σύνδεση... Το ίδιο πρόβλημα και στο παλιό και στο καινούριο σπίτι....

Βλακεία... έπρεπε να μην κάνω καν μεταφορά, να φύγω και να μπω σε νέα εταιρία. Επίσης δεν έχω σήμα στο τηλέφωνο και δεν μπορούσα να καλέσω..Είναι απαράδεκτες οι υπηρεσίες..

Τι να διεκδικήσουν;;; Χρηματα για υπηρεσίες που δε μου παρείχαν;;;

 

Θα σας καλέσουμε ακούω 2 μήνες τώρα.... Ακόμη με καλείτε... Αδιαφορία, νομίζουν πως δε θα τολμήσει ο άλλος να φύγει χωρίς να πληρώσει, γιατί μας έμαθαν με τον φόβο και την τρομοκρατία να μας κάνουν ότι θέλουν....αλλα θέλω να με παίρνετε συνέχεια τηλέφωνο και να σας το κλείνω στη μούρη...

"Εεε δε μπορώ τώρα για πάτε να δείτε αν έρχομαι, ε θα σας καλέσει η μαμά μου" να δούμε, πως είναι να σας περιεργάζονται;;;

 

Θα ενημερώσω σχετικά με την εξέλιξη και τα αποτελέσματα της άρνησης πληρωμής... για να δούμε!!!

 

Και για να πάψετε να φοβάστε

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ..

Θέλω να αλλάξω εταιρία σταθερής τηλεφωνίας και μου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης, πρέπει να τα πληρώσω;

Συνήθως στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου που συνάπτουν οι εταιρείες τηλεφωνίας με τους καταναλωτές προβλέπεται η καταβολή τέλους αποσύνδεσης, όταν θέλετε να διακόψετε τη σύμβαση πριν την πάροδο του χρόνου αυτού χωρίς υπαιτιότητα της εταιρείας. Πρέπει, επομένως, κατ' αρχήν να εξετάσετε εάν υπάρχει σχετικός όρος στη σύμβαση. Εφόσον η αλλαγή της εταιρίας σταθερής τηλεφωνίας γίνεται για λόγους που αφορούν την πρώτη εταιρία (πχ. επαναλαμβανόμενες τεχνικές βλάβες), αλλά παρόλα αυτά η εταιρεία ζητά τέλη αποσύνδεσης έχετε δικαίωμα να αρνηθείτε την καταβολή τους.

ΣΥΓΝΩΜΗ για τα μεγαλα και συνεχόμενα ποστ αλλά είμαι αγανακτισμένη...

 

Είσαι καλή εσύ!.. ;) ( δεν το λέω ειρωνικά )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Off topic:

 

Ζητάνε 25€ για κάθε αίτηση βιογραφικού για προκυρήξεις προσωπικού! Τραγικά πράγματα. Φαίνεται να έχουν μπει μέσα και να προσπαθούν να σώσουν ό,τι μπορούν.

 

Βέβαια η διαδικασία προσλήψεων φαίνεται αρκετά αξιοκρατική σύμφωνα με ευρωπαικά πρότυπα.

Κενές Θέσεις Εργασίας

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

 

Ζητάνε 25€ για κάθε αίτηση βιογραφικού για προκυρήξεις προσωπικού! Τραγικά πράγματα. Φαίνεται να έχουν μπει μέσα και να προσπαθούν να σώσουν ό,τι μπορούν.

 

Βέβαια η διαδικασία προσλήψεων φαίνεται αρκετά αξιοκρατική σύμφωνα με ευρωπαικά πρότυπα.

Κενές Θέσεις Εργασίας

 

Αυτό που δείχνεις αφορά την CYTA ΚΥΠΡΟΥ η οποία είναι κρατική εταιρία και τα οικονομικά της πάνε πολύ καλά.Δεν αφορούν την CYTA ΕΛΛΑΣ.

 

Όσο για το αν θα πληρώσει κάποιος τα τέλη αποσύνδεσης σε όποιον πάροχο και αν είναι δυστυχώς η απάντηση είναι οτι ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΏΣΕΙ αλλιώς οι εταιρίες κινούνται νομικά.Το αναφέρει στους όρους που έχουμε υπογράψει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα πως κάποιος για να δουλέψει στη Cyta.gr πρέπει να περάσει από τη μητρική κυπριακή εταιρία.

 

Πάντως είναι αλήθεια οι εναλλακτικοί με τις τόσο χαμηλές τιμές και το παιχνίδι του ανταγωνισμού μόνο κέρδη δεν έχουν τον τελευταίο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα πως κάποιος για να δουλέψει στη Cyta.gr πρέπει να περάσει από τη μητρική κυπριακή εταιρία.

 

Πάντως είναι αλήθεια οι εναλλακτικοί με τις τόσο χαμηλές τιμές και το παιχνίδι του ανταγωνισμού μόνο κέρδη δεν έχουν τον τελευταίο καιρό...

 

εντάξει, δεν είναι και στα πρόθυρα της χρεοκοπίας. τους πιέζει ο οτε με τον ανταγωνισμό αλλά παραμένει πολύ πιο ακριβός από τους εναλλακτικούς

Link to comment
Share on other sites

εντάξει, δεν είναι και στα πρόθυρα της χρεοκοπίας. τους πιέζει ο οτε με τον ανταγωνισμό αλλά παραμένει πολύ πιο ακριβός από τους εναλλακτικούς

αν ο ΟΤΕ δε χρέωνε τόσο ψηλά τους εναλλακτικούς τότε θα είχαμε ακόμα καλύτερες τιμές εμείς οι καταναλωτές!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Κατακραυγή έχει προκαλέσει η απόφαση του κυπριακού οργανισμού τηλεπικοινωνιών Cyta να ζητά το...

 

ποσό των 25 ευρώ από τους υποψηφίους που αναζητούν...εργασία.

 

Όπως αναφέρεται στη σχετική ιστοσελίδα του δικτυακού της τόπου, «οι αιτήσεις για θέσεις στη Cyta υποβάλλονται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά.

 

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι αιτητές θα πρέπει το αργότερο ως τις 3/07/2012, η ώρα 12.00 (το μεσημέρι) να:

 

Α) υποβάλουν ΟΡΙΣΤΙΚΑ την αίτηση τους και

 

Β) καταβάλουν το τίμημα των €25 για υποβολή της αίτησης (για να υποβληθεί οριστικά η αίτηση θα πρέπει να καταβληθεί και το σχετικό τίμημα).

 

Το τίμημα υποβολής αίτησης είναι €25 και δεν θα επιστρέφεται».

 

Η εταιρεία απάντησε με ανακοίνωσή της στην οποία αναφέρεται ότι η αίτηση παραβόλου για τους υποψηφίους αποτελεί συνηθισμένη πρακτική πολλών κυπριακών αλλά και ξένων εταιρειών με σκοπό να ολοκληρωθεί πιο γρήγορα η διαδικασία, ενώ διευκρινίζεται ότι το εν λόγω ποσό θα επιστραφεί σε όσους πληρούν τα κριτήρια και προχωρήσουν στο στάδιο των γραπτών διαγωνισμών.

 

Η ανακοίνωση της μητρικής Cyta έχει ως εξής:

 

«Σχετικά με δημοσιεύματα που αφορούν στη διαδικασία πρόσληψης Ωρομίσθιου και Μηνιαίου Προσωπικού η Cyta διευκρινίζει τα ακόλουθα:

 

Η καταβολή τιμήματος για την υποβολή της αίτησης καθιστά την όλη διαδικασία των προσλήψεων πιο γρήγορη, προς όφελος των ενδιαφερομένων. Την ίδια τακτική ακολουθούν και άλλοι μεγάλοι οργανισμοί στην Κύπρο και στο εξωτερικό, απαιτώντας μάλιστα μεγαλύτερο τίμημα, που κυμαίνεται από €30 μέχρι €50.

 

Σε ό,τι αφορά τη συγκεκριμένη προκήρυξη της Cyta, για Ωρομίσθιο και Μηνιαίο Προσωπικό, αξίζει να αναφερθεί ότι ο αριθμός των αιτήσεων για κενές θέσεις στη Cyta έχει αυξηθεί εντυπωσιακά (σχεδόν τριπλασιαστεί) τα τελευταία χρόνια. Παράλληλα, έχει παρατηρηθεί έντονα το φαινόμενο, πολλοί αιτητές να μην πληρούν τα ελάχιστα απαιτούμενα προσόντα που δημοσιεύονται στην προκήρυξη ή να μην παρουσιάζονται στη γραπτή εξέταση. Αυτό το φαινόμενο δημιουργεί σημαντική καθυστέρηση στη διαδικασία προσλήψεων, προκαλώντας επιπρόσθετη ταλαιπωρία σε αυτούς που πραγματικά ενδιαφέρονται και, παράλληλα, αυξάνει σημαντικά το κόστος της.

 

Ενημερωτικά αναφέρεται ότι, στην τελευταία γραπτή εξέταση για τις θέσεις Γραφέων 3ης Τάξης (Αρ. Προκήρυξης: 2/2010), κλήθηκαν 1.106 υποψήφιοι που πληρούσαν τα απαιτούμενα προσόντα και προϋποθέσεις της προκήρυξης (από τους 3.278 συνολικά υποψηφίους που υπέβαλαν αίτηση) και τελικά προσήλθαν μόνο 667 υποψήφιοι.

 

Παρά ταύτα, η Cyta, σεβόμενη τις ευαισθησίες του κοινού στην περίοδο κρίσης που διανύουμε, διευκρινίζει ότι το τίμημα των €25 θα επιστρέφεται σε όλους, όσοι πληρούν τα προσόντα και θα προσέρχονται στις γραπτές εξετάσεις.

 

Στόχος της Cyta είναι να ολοκληρωθεί η διαδικασία το γρηγορότερο δυνατό, για το συμφέρον των ενδιαφερομένων, αλλά και του Οργανισμού».

 

Πηγή

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

 

Παρά ταύτα, η Cyta, σεβόμενη τις ευαισθησίες του κοινού στην περίοδο κρίσης που διανύουμε, διευκρινίζει ότι το τίμημα των €25 θα επιστρέφεται σε όλους, όσοι πληρούν τα προσόντα και θα προσέρχονται στις γραπτές εξετάσεις.

 

Στόχος της Cyta είναι να ολοκληρωθεί η διαδικασία το γρηγορότερο δυνατό, για το συμφέρον των ενδιαφερομένων, αλλά και του Οργανισμού».

 

Πηγή

 

Μακάρι να το είχαν κάνει έτσι από την αρχή! Βέβαια έπρεπε να πέσει κράξιμο πρώτα, αλλά ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ας ελπίσουμε πως στο μέλλον θα είναι αυτονόητο! Ναι μεν κάποιος θα καταβάλλει τα χρήματα αλλά θα του επιστρέφονται!

 

Όσο για την πρόφαση του εξωτερικού δεν υπάρχουν οι ελληνικές συμβάσεις. Σίγουρα μπορεί κάποιος να μην έχει δεδομένη την εργασία του για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά περνά συνεχώς από tests αξιολόγησης.

Εδώ στην Ελλάδα, αν λήξει η σύμβαση που έχεις υπογράψει με την εταιρία καλύπτεται από το νόμο και μπορεί να σε διώξει!

 

Δεν νομίζω να συμβαίνουν πολλά διαφορετικά πράγματα σε κυπριακό έδαφος!

Link to comment
Share on other sites

Παρά ταύτα, η Cyta, σεβόμενη τις ευαισθησίες του κοινού στην περίοδο κρίσης που διανύουμε, διευκρινίζει ότι το τίμημα των €25 θα επιστρέφεται σε όλους, όσοι πληρούν τα προσόντα και θα προσέρχονται στις γραπτές εξετάσεις.

 

 

Και για όσους δεν πληρούν τα προσόντα τι θα γίνει θα τα κρατάμε τα 25 ευρώ?Και εάν είναι να τα επιστρέψουν γιατί τα ζητάνε?Τελευταία πολλές πατάτες κάνει η cyta γενικώς μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

 

Ζητάνε 25€ για κάθε αίτηση βιογραφικού για προκυρήξεις προσωπικού! Τραγικά πράγματα. Φαίνεται να έχουν μπει μέσα και να προσπαθούν να σώσουν ό,τι μπορούν.

 

Βέβαια η διαδικασία προσλήψεων φαίνεται αρκετά αξιοκρατική σύμφωνα με ευρωπαικά πρότυπα.

Κενές Θέσεις Εργασίας

 

ζητάνε, ζητάνε ,ζητάνε.

κανονικά εμάς έπρεπε να μας πληρώνουν για τα βιογραφικά μας

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν πληρούν τα προσόντα τι θα γίνει θα τα κρατάμε τα 25 ευρώ?Και εάν είναι να τα επιστρέψουν γιατί τα ζητάνε?Τελευταία πολλές πατάτες κάνει η cyta γενικώς μου φαίνεται..

 

Όσοι δεν πληρούν τα προσόντα, μάλλον δεν θα υποβάλουν αίτηση...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν πληρούν τα προσόντα τι θα γίνει θα τα κρατάμε τα 25 ευρώ?Και εάν είναι να τα επιστρέψουν γιατί τα ζητάνε?Τελευταία πολλές πατάτες κάνει η cyta γενικώς μου φαίνεται..

αν δεν πληρείς τα προσόντα γιατί πας.. σου λέει στην προηγούμενη προκήρυξη δεν πάτησαν ούτε οι μισοί στις εξετάσεις...

καλά κάνουν,να μπαίνει πιο γρήγορα ο κόσμος στις δουλειές..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν αυτοί. 25ευρώ για να κάνεις μία αίτηση?

μπορώ να δώσω 100ευρώ για να πάρω κατευθείαν τη δουλειά?:lol:

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν αυτοί. 25ευρώ για να κάνεις μία αίτηση?

μπορώ να δώσω 100ευρώ για να πάρω κατευθείαν τη δουλειά?:lol:

 

Χαχαχαχαχαχα :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν αυτοί. 25ευρώ για να κάνεις μία αίτηση?

μπορώ να δώσω 100ευρώ για να πάρω κατευθείαν τη δουλειά?:lol:

 

Πρώτα να ψάχνετε και μετά να πιστεύετε... μη τρώτε μασημένη τροφή...

http://www.cyta.gr/el/support/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/120703_timima_ipovolis_aitisis.ashx

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

 

Ζητάνε 25€ για κάθε αίτηση βιογραφικού για προκυρήξεις προσωπικού! Τραγικά πράγματα. Φαίνεται να έχουν μπει μέσα και να προσπαθούν να σώσουν ό,τι μπορούν.

 

Βέβαια η διαδικασία προσλήψεων φαίνεται αρκετά αξιοκρατική σύμφωνα με ευρωπαικά πρότυπα.

Κενές Θέσεις Εργασίας

 

Πρώτα να ψάχνετε και μετά να πιστεύετε... μη τρώτε μασημένη τροφή...

http://www.cyta.gr/el/support/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/120703_timima_ipovolis_aitisis.ashx

 

Τί να ψάχνουμε ρε ψηλέ...;;;

Το ανέφερα εδώ μέσα 02/07 και η ενημέρωση που γράφεις είναι 03/07

 

Κάνε τον κόπο να δεις μια σελίδα πιο πίσω. Έχει αναφερθεί από πολλά παιδιά εδώ μέσα πως μετά το κράξιμο η CYTA έβγαλε ενημέρωση που θα επιστρέφει τα 25€

Και ευχαριστημένος να είσαι που κράζουμε και διορθώνουν κάποια πράγμτα!

Link to comment
Share on other sites

Τί να ψάχνουμε ρε ψηλέ...;;;

Το ανέφερα εδώ μέσα 02/07 και η ενημέρωση που γράφεις είναι 03/07

 

Κάνε τον κόπο να δεις μια σελίδα πιο πίσω. Έχει αναφερθεί από πολλά παιδιά εδώ μέσα πως μετά το κράξιμο η CYTA έβγαλε ενημέρωση που θα επιστρέφει τα 25€

Και ευχαριστημένος να είσαι που κράζουμε και διορθώνουν κάποια πράγμτα!

 

Σιγά η CYTA KΥΠΡΟΥ μην περίμενε το κράξιμο στην Ελλάδα για να αλλάξει πολιτική.Και στην τελική δεν αφορά την CYTA ΕΛΛΑΣ.Και μην ξεχνάμε οτι είναι ημικρατική εταιρία.Οχι ιδιωτική.Δίνεις εξετάσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τί να ψάχνουμε ρε ψηλέ...;;;

Το ανέφερα εδώ μέσα 02/07 και η ενημέρωση που γράφεις είναι 03/07

 

Κάνε τον κόπο να δεις μια σελίδα πιο πίσω. Έχει αναφερθεί από πολλά παιδιά εδώ μέσα πως μετά το κράξιμο η CYTA έβγαλε ενημέρωση που θα επιστρέφει τα 25€

Και ευχαριστημένος να είσαι που κράζουμε και διορθώνουν κάποια πράγμτα!

Όπως θα δεις αναφέρομαι στο σχόλιο χρήστη στις 05/07 και διευκρινίζω ότι πρόκειται για τη Cyta Κύπρου, γιατί αρπάζεσαι; Να θυμήσω άλλωστε τα 50άρια που δίνουμε για κάθε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και ποτέ δεν τα πήραμε πίσω..!!!

Σιγά η CYTA KΥΠΡΟΥ μην περίμενε το κράξιμο στην Ελλάδα για να αλλάξει πολιτική.Και στην τελική δεν αφορά την CYTA ΕΛΛΑΣ.Και μην ξεχνάμε οτι είναι ημικρατική εταιρία.Οχι ιδιωτική.Δίνεις εξετάσεις.

+1 Έτσι ακριβώς είναι!!!

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που κανείς δε λέει ότι είναι επιλογή του καθένα να δώσει εξετάσεις για να δουλέψει στη Cyta. Σε όποιον δεν του αρέσει να πληρώσει τα 25€ ( για τη Cyta ) ή τα 50€ ( για ΑΣΕΠ ) πολύ απλά δεν πάει να δωσει εξετάσεις... :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σιγά η CYTA KΥΠΡΟΥ μην περίμενε το κράξιμο στην Ελλάδα για να αλλάξει πολιτική.Και στην τελική δεν αφορά την CYTA ΕΛΛΑΣ.Και μην ξεχνάμε οτι είναι ημικρατική εταιρία.Οχι ιδιωτική.Δίνεις εξετάσεις.

 

Φίλε δεν ξέρω τι παίζει πίσω από όλο αυτό το θέμα "ημικρατική" ;;;;

Αν ήταν έτσι και καλυπτόταν 100% για να αλλάξει και τελικά να επιστρέφει το 25€ ;;;;

 

Σε αντίστοιχο κράξιμο σε ΑΣΕΠ, όπως λέει φίλος 50€, πιστεύεις πως θα σου επιστρέψουν τα χρήματα ;;;

Link to comment
Share on other sites

προσεχε γιατι αν χρωστας οπως λες σε cosmoline & tellas θα σου ερθει εξωδικο για να τα πληρωσεις. Συνηθως αργει να ερθει...

 

Μα δεν ήταν στο δικό μου όνομα, αλλα συγγενικού μου προσώπου όπου μέναμε μαζί...

Το θέμα έληξε με τις εταιριες αυτες, δεν υπάρχει υπόλοιπο για να μπορέσουν να το ζητήσουν, έχει διαγραφεί, έχουν περάσει χρόνια, κανένα εξώδικο δεν ήρθε....

 

Επίσης επικοινώνησα ξανά και τους ανακοίνωσα ότι δεν πληρώνω για υπηρεσίες που δεν μου προσέφεραν και με γράψανε.. Λένε πάλι τα ίδια, θα ενημερώσουν το τμήμα παραπόνων.. Μια βδομάδα πέρασε κ ακόμη περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Τί να ψάχνουμε ρε ψηλέ...;;;

Το ανέφερα εδώ μέσα 02/07 και η ενημέρωση που γράφεις είναι 03/07

 

Κάνε τον κόπο να δεις μια σελίδα πιο πίσω. Έχει αναφερθεί από πολλά παιδιά εδώ μέσα πως μετά το κράξιμο η CYTA έβγαλε ενημέρωση που θα επιστρέφει τα 25€

Και ευχαριστημένος να είσαι που κράζουμε και διορθώνουν κάποια πράγμτα!

 

θα έφαγε καλό κράξιμο στη Κύπρο γι'αυτο. βαράνε κρίση και αυτοί.

τα 25 ευρώ ήταν πολλά

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...