Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε σιγα να μην το διορθωσουν σημερα... αυριο τωρα κ βλεπουμε...

 

εδιτ: μόλις ανακάλυψα πως διορθώθηκε η βλάβη.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα δεν έχει διορθωθεί η βλάβη.

Ίντερνετ έχω κανονικά αλλά όχι τηλέφωνο από εχθές που έπεσε το δίκτυο... :(

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

ειχε βγει ανακοινωση και στο site οτι υπαρχει προβλημα, σημερα λογικα πρεπει να διορθωθει σε ολους.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

χτες βραδυ ειχα τηλεφωνο σημερα οχι. μας δουλευουν....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν είχε ξαναπέσει πριν 2-3 μέρες πάλι; Τι έχουν πάθει;
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

γενικα η Κυπρος εχει γινει στοχος επιθεσεων τις τελευταιες μερες απο hackers, ισως κατι τετοιο να αντιμετωπιζει και η cyta..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πιο απλό δεν είναι να ψάξετε στο site της εταιρίας από το να κάνετε παραθέσεις..? ;)

 

http://www.cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/120627_apoleia_tilefonias.ashx

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες δεν λειτουργεί η cyta στην περιοχή της νέας Μακρης, γνωρίζει κάποιος κάτι;
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πιο απλό δεν είναι να ψάξετε στο site της εταιρίας από το να κάνετε παραθέσεις..? ;)

 

http://www.cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/120627_apoleia_tilefonias.ashx

την είδαμε την ανακοίνωση.. επειδή βγάλανε μια ανακοίνωση πρέπει να μείνουμε χωρίς τηλέφωνο μια βδομάδα;;

και τις μέρες που με δική τους υπαιτιότητα δεν έχουμε τηλ,θα μας τις αφαιρέσουν απο τον λογαριασμό;; δεν νομίζω...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποθ θέλω να φύγω πριν το 12 μηνο ξέρει κανείς εν γίνεται? Γιατί δυστυχώς δεν έχω το συμβόλαιο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποθ θέλω να φύγω πριν το 12 μηνο ξέρει κανείς εν γίνεται? Γιατί δυστυχώς δεν έχω το συμβόλαιο!

 

γινεται αλλα θα πληρωσεις 72€ τελος διακοπης.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα χωρίς τηλέφωνο...

 

στειλε email στο techsupport@hq.cyta.gr η κανε μια επανεκκινηση το router. Εμενα το εχουν φτιαξει εδω και δυο μερες!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα χωρίς τηλέφωνο...

χτες βράδυ από τα νεύρα μου που δεν είχα τηλέφωνο,έκλεισα το ρούτερ για μία ώρα και όταν το άνοιξα έιχα τηλέφωνο. δεν ξέρω αν βόηθησε αλλά κάν'το κι εσύ. κράτα το ένα μισάωρο κλειστό. είχα στείλει και μέιλ και μου έστειλαν την ανακοίνωση του σάιτ σαν απάντηση..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

την είδαμε την ανακοίνωση.. επειδή βγάλανε μια ανακοίνωση πρέπει να μείνουμε χωρίς τηλέφωνο μια βδομάδα;;

και τις μέρες που με δική τους υπαιτιότητα δεν έχουμε τηλ,θα μας τις αφαιρέσουν απο τον λογαριασμό;; δεν νομίζω...

 

1 εβδομάδα? αυτό είναι επίσημο? λίγο απαράδεκτο για εταιρία τηλεπικοινωνιών.

Link to comment
Share on other sites

1 εβδομάδα? αυτό είναι επίσημο? λίγο απαράδεκτο για εταιρία τηλεπικοινωνιών.

διαβάστε βρε παιδιά και λίγο παρακάτω τα μηνύματα! σε κάποιους διορθώθηκε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εξαιτίας των διακοπών τηλεφωνίας σε τμήμα πελατών,η cyta προχωρά σε ενέργειες πίστωσης.Θα ενημερωθείτε στον επόμενο λογαριασμό.Συγνώμη για την ταλαιπωρία.
Cyta....(10 chrs)
Link to comment
Share on other sites

μετά από 100 και πλέον:down: μέρες αναμονής ανακαλέσαμε την αίτηση από την CYTA για το λάκκο της Κομοτηνής.

 

Πήγαινε στον ΟΤΕ να σου βάλει αρχικά γραμμή. Χωρίς 12μηνο συμβόλαιο, απλά νέα γραμμή. Μόλις λειτουργήσει κάνε αίτηση φορητότητας στη CYTA

 

Παιδιά για τις νέες αριθμοδοτήσεις το έχουμε ξαναπεί παίζει τεράστιο ρόλο η περιοχή. Χαρακτηριστικά Αγ.Αναργύρους νέα αριθμοδότηση 25-30 μέρες, Σεπόλια (5' με το αμάξι) 10-14 μέρες!!! Αν βρει πρόβλημα ο ΟΤΕ με παλιές καλωδιώσεις το τραβάει όσο πάει...

Δημόσιοι υπάλληλοι, τέτοιες τακτικές τους δίνουν από πάνω. Λες και ο εναλλακτικός πάροχος τα τέλη φορητότητας, αριθμοδότησης τα βάζει στην τσέπη του. Πληρώνει τη σύμβαση με τον ΟΤΕ και τον τεχνικό του εναλλακτικού (που συνήθως είναι εξωτερικός συνεργάτης)

Link to comment
Share on other sites

γραμμή είδη υπάρχει,με forthnet.

πρόκειται για το κέντρο της πόλης.δεκαήμερο πριν ο απέναντι έκανε την αίτηση του στην WIND και σε μια βδομάδα τελείωσε.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον ΟΤΕ να σου βάλει αρχικά γραμμή. Χωρίς 12μηνο συμβόλαιο, απλά νέα γραμμή. Μόλις λειτουργήσει κάνε αίτηση φορητότητας στη CYTA

 

Παιδιά για τις νέες αριθμοδοτήσεις το έχουμε ξαναπεί παίζει τεράστιο ρόλο η περιοχή. Χαρακτηριστικά Αγ.Αναργύρους νέα αριθμοδότηση 25-30 μέρες, Σεπόλια (5' με το αμάξι) 10-14 μέρες!!! Αν βρει πρόβλημα ο ΟΤΕ με παλιές καλωδιώσεις το τραβάει όσο πάει...

Δημόσιοι υπάλληλοι, τέτοιες τακτικές τους δίνουν από πάνω. Λες και ο εναλλακτικός πάροχος τα τέλη φορητότητας, αριθμοδότησης τα βάζει στην τσέπη του. Πληρώνει τη σύμβαση με τον ΟΤΕ και τον τεχνικό του εναλλακτικού (που συνήθως είναι εξωτερικός συνεργάτης)

 

Ακόμα και στην ίδια πολυκατοικία υπάρχει διαφορά. Δυστυχώς από τον ΟΤΕ περνάνε σχεδόν τα πάντα. Αυτός κάνει κουμάντο και αυτός αποφασίζει για τα περισσότερα. Οι εναλλακτικοί πάροχοι δεν έχουν δύναμη για να πιέσουν καταστάσεις.Για αυτό ΠΟΤΕ δεν θα πάω στον ΟΤΕ όσο και να ρίξει τα πακέτα του.ΔΗΜΟΣΙΟ με όλη την σημασία της λέξης.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Είμαι συνδρομήτρια στη cyta απο τον Δεκέμβριο (την αίτηση την έκανα αρχές Σεπτεβρίου).. Για το λόγο ότι ο ενοικιαστής του παλιού σπιτιού που νοικιαζα ηθελε να βαλει το γιό του αναγκάστηκα να φύγω και είμαι 2 μήνες σε νέο σπίτι.. Τον πρώτο μήνα λοιπόν περιμένω να γίνει η μεταφορά λογαριασμού με 65€ κόστος για τις εργασίες... Οκ... Ο λογαριασμος δεν ήρθε ποτέ, παίρνω τηλ να ενημερωθώ, μου απαντάει μια κοπέλα μετά απο 20 λεπτά αναμονής πως ο λογαριασμός είχε πάει στο παλιό σπίτι (παρόλο που έγινε η μεταφορά στο καινούριο).. Εκεί λοιπόν αρχίζουν τα παρατράγουδα.. Μου λέει 65€ η μεταφορά, + 20€ ο μήνας που είχατε στο προηγούμενο σπίτι + 20€ για τον μήνα που πέρασε!!!!!!!:blink:

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

-ΤΙ??? Για ποιο λόγο να πληρώσω;;; Ένα μήνα περίμενα να γίνει η μεταφορά θα πληρώσω για κάτι που δεν χρησιμοποιούσα;;

-Έτσι πρέπει, εμεις κάναμε εργασίες για τη μεταφορά και πρέπει να πληρώσετε.

-Ναι, θα σας πληρώσω το τέλος μεταφοράς 65€, τα 20€ για το ίντερνετ δεν σας τα δίνω... Αυτό είναι παράλογο αφου δεν παρείχατε υπηρεσίες!

-Δεν έχει σημασία αν ένα μήνα δεν είχατε ίντερνετ, τις υπηρεσίες σας τις παρείχαμε!

-Μα πως μου τις παρείχατε αφου δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμη η γραμμή μου;;;

-Θα ενημερωσω το παραπόνων να επικοινωνησει μαζι σας

 

Περιμένω μια, δυο, τρεις, τεσσερεις πέντε μέρες, με θυμούνται και παίρνουν αλλα όχι απο το παραπόνων, η ίδια κοπέλα... Μου λέει τα ίδια, της λέω ξανά τα ίδια.. Γιατί δεν με πήρε το παραπόνων; Θα ενημερώσω να σας πάρει μου ξανα λέει... Περνάνε δυο, πέντε δέκα μέρες 2 βδομάδες, δε με πήρε κανείς.... Έχει βγει ο δεύτερος μήνας και λογαριασμός πάλι δεν ήρθε στο σπίτι με αποτέλεσμα να υπάρχει υπόλοιπο 125€ περίπου μέσα... Προσπαθώ να επικοινωνήσω και δε μπορώ... Με αγνοούν!

 

Έτσι λοιπόν κύριοι;;τους αγνόησα κι εγώ... Αλλάζω εταιρία, έκανα αίτηση, θα διακόψουν κανονικά την παλιά σύνδεση και θα είμαι σε άλλη εταιρία.. Δε πληρώνω τίποτα... Ας κάνουν ότι θέλουν. Δικαίωμα δεν έχουν απο τη στιγμή που με αγνοούν και δεν μπορώ να βρω κάποιον υπεύθυνο να μιλήσω σαν να είναι εταιρία φάντασμα... Ε λοιπόν φάντασμα κι εγώ...

 

Το έχει κάνει κάποιος απο εδώ να διακόψει χωρίς να πληρώσει στη συγκεκριμένη εταιρία και τι επιπτώσεις είχε;;;

Το μόνο που σκέφτομαι είναι μην αρνηθούν να διακόψουν όταν τους πάρουν οι τεχνικοί απο τη νέα εταιρία για να γίνει η καινουρια συνδεση. Απλά επίσης θα με πρήζουν και στα τηλέφωνα.

Μια γειτόνισα χρωστούσε στον ΟΤΕ 300€ για κάτι μήνες και απλά τη διακόψανε... Τι άλλο να σου κάνουν; Έχει τηλέφωνο πλέον σε άλλη εταιρία χωρίς πρόβλημα, απλά αν επιστρέψει ποτέ στον ΟΤΕ πρέπει να πληρώσει. Μια φίλη έκανε το ίδιο με την Tellas, πήγε σε άλλη εταιρία χωρις να πληρώσει την έπρηξαν κανα δυο βδομάδες αλλα σταμάτησαν... και όλα καλά..

 

Απολύτως απογοητευμένη!!! Η εταιρία με απλά μαθηματικά σε 2 χρόνια θα αποτελεί παρελθόν, όπως και η Tellas που είχα παλαιότερα.

 

Εγώ ποθ θέλω να φύγω πριν το 12 μηνο ξέρει κανείς εν γίνεται? Γιατί δυστυχώς δεν έχω το συμβόλαιο!

Αν θέλεις την άποψη ενός ατόμου που το έχει κανει στο παρελθόν, θα έλεγα να μην πληρώσεις .... Δεν το παίζω ατρόμητη, ούτε επαναστάτρια,το έκανα στο παρελθόν με άλλες δύο εταιρίες παρακαλώ. Η μια tellas και η άλλη cosmoline.Βαρέθηκα να μας φοβερίζουν πια έλεος... Με πρήξανε ένα μήνα θα και θα και θα, αν δε πληρώσεις θα και θα... ΝΑ κι εγώ, πέρασα;ν 5 χρόνια και χρωστάω 70€ στη μια και 50€ στην άλλη τίποτα δε κάνανε...Απλά αν θέλεις να επιστρέψεις σε αυτες τις εταιριες πρέπει να πληρώσεις τα χρήματα της διακοπής για να ξανα συνδεθείς.

 

Ε όχι να μας καβαλάνε και μόλις βλέπουμε πως μια εταιρία μας κοροιδευει να μην μπορούμε να φύγουμε και να ζητανε 72€,..

Αυτό είναι τυπικό, αν δεν τρομοκρατήσουν τον κόσμο φαντάζεστε;; ο κάθε ένας που πάει ένα μήνα σε μια εταιρία και δεν είναι ευχαριστημένος να φεύγει χωρίς να πληρώνει;; Αναγκάζουν απλά τον κόσμο να κάθεται ένα χρόνο, όχι γιατί το λέει ο νόμος, ούτε μας υποχρεώνει κανείς, απλά γιατί βρήκαν ένα πάτημα να μας αναγκάσουν και να πούμε "ελα μωρε δε βαριέσαι, θα μας τρέχουν, πλήρωσέ τα"...

Τέλος, αν δεν είμαι ευχαριστημένη απο μια εταιρία φεύγω ακου εκεί να πληρώνω κάθε φορά διακοπή 70€;;; Δηλαδή αν βγει μια νέα εταιρία "Μέκαψες" και δεν έχω ίντερνετ και θέλω να διακόψω θα πληρώνω 70€ διακοπη;;;

Ε λοιπόν στο πατρικό μου έχουμε 3 χρόνια HOL, άριστη και αξιόπιστη... Και σε αυτην θα πάω.. Μας έχει κάνει και έκπτωση λόγω επιβράβευσης για τα χρόνια που παραμένουμε..

 

 

ΚΑι επειδή διαβάζω απο πολλούς σε άλλα ποστ πως δε μπορεις να πας σε άλλη εταιρία αν έχεις οφειλές, σας λέω πως δεν ισχύει, συο φορέ έφυγα απο εταιρία...

 

Όλους αυτούς τους μήνες, μονίμως αποσύνδεση του ρούτερ αν 5 λεπτά, κατεβάζω αρχείο και αποσυνδέεται μόλις περάσει λίγη ώρα περίπου 10 λεπτά όταν τον αφήνω ανοιχτό.. ΜΟυ πετάει παραθυράκι και κάνω σύνδεση... Το ίδιο πρόβλημα και στο παλιό και στο καινούριο σπίτι....

Βλακεία... έπρεπε να μην κάνω καν μεταφορά, να φύγω και να μπω σε νέα εταιρία. Επίσης δεν έχω σήμα στο τηλέφωνο και δεν μπορούσα να καλέσω..Είναι απαράδεκτες οι υπηρεσίες..

Τι να διεκδικήσουν;;; Χρηματα για υπηρεσίες που δε μου παρείχαν;;;

 

Θα σας καλέσουμε ακούω 2 μήνες τώρα.... Ακόμη με καλείτε... Αδιαφορία, νομίζουν πως δε θα τολμήσει ο άλλος να φύγει χωρίς να πληρώσει, γιατί μας έμαθαν με τον φόβο και την τρομοκρατία να μας κάνουν ότι θέλουν....αλλα θέλω να με παίρνετε συνέχεια τηλέφωνο και να σας το κλείνω στη μούρη...

"Εεε δε μπορώ τώρα για πάτε να δείτε αν έρχομαι, ε θα σας καλέσει η μαμά μου" να δούμε, πως είναι να σας περιεργάζονται;;;

 

Θα ενημερώσω σχετικά με την εξέλιξη και τα αποτελέσματα της άρνησης πληρωμής... για να δούμε!!!

 

Και για να πάψετε να φοβάστε

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ..

Θέλω να αλλάξω εταιρία σταθερής τηλεφωνίας και μου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης, πρέπει να τα πληρώσω;

Συνήθως στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου που συνάπτουν οι εταιρείες τηλεφωνίας με τους καταναλωτές προβλέπεται η καταβολή τέλους αποσύνδεσης, όταν θέλετε να διακόψετε τη σύμβαση πριν την πάροδο του χρόνου αυτού χωρίς υπαιτιότητα της εταιρείας. Πρέπει, επομένως, κατ' αρχήν να εξετάσετε εάν υπάρχει σχετικός όρος στη σύμβαση. Εφόσον η αλλαγή της εταιρίας σταθερής τηλεφωνίας γίνεται για λόγους που αφορούν την πρώτη εταιρία (πχ. επαναλαμβανόμενες τεχνικές βλάβες), αλλά παρόλα αυτά η εταιρεία ζητά τέλη αποσύνδεσης έχετε δικαίωμα να αρνηθείτε την καταβολή τους.

ΣΥΓΝΩΜΗ για τα μεγαλα και συνεχόμενα ποστ αλλά είμαι αγανακτισμένη...

Edited by nekrosouvlaki
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...