Jump to content

The X-Factor (Αnt1)


petros_dl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 353
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το είδα εχθές μέχρι το τέλος.

Στην αρχή ήταν λίγο άνευρο αλλά σιγά-σιγά απέκτησε ρυθμό!

Όσο για τα νούμερα,τέτοια μέρα που το βάλανε και πολύ είναι!

 

Υ.Γ. Επιτέλους πολύ καλές φωνές!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα νουμερα τηλεθεασης ειναι αρκετα καλα αλλα οχι σαρωτικα. Ο μεσος όρος του τετραώρου είναι στο 26-27% στο συνολο και 32-33% στα κοινα 15-44 (θα εχουμε ακριβες ποσοστο τη δευτερα, τωρα ειναι δυσκολο να γινουν υπολογισμοι με ακριβεια). Κακά τα ψέματα τα 50αρια κ 60αρια των παλιων ριαλιτι BIG BROTHER, FAME STORY κλπ δε θα τα ξαναδουμε και τα καναλια το ξερουν αυτο.. Στο διωρο 21.00-23.00 ηταν μπροστα οι σειρες του ΜΕΓΚΑ. Στο διωρο 23.00-01.00 προηγηθηκε ανετα το XFACTOR και μαλιστα στα νεανικα κοινα ηταν κοντα στο 35%. Δεν σαρωσε αλλα πηγε πολυ καλα στα κοινα που στοχευει το καναλι. Παντως το σοου θελει αλλαγες στη ροη, το φωτισμο κλπ. Επιπλεον κακα τα ψεματα, θελει κ λιγο ιντριγκα γιατι αυτη ειναι που ανεβαζει τα νουμερα.;)

 

Εδώ γελάμε gpap το σόου έκανε μέσο όρο 24,5% και δεν έκοψε μονάδες καθόλου από το αντίπαλο mega ενώ στη ζώνη 21.00-23.00 είχε μόλις 23% όταν τη προηγούμενη βδομάδα η στιγμή της αλήθειας και το xfactor οντισιον στην ίδια ζώνη είχαν 22,6% και 21,3% αντίστοιχα. Αν είναι να σκάνε τόσα λεφτά για τα ίδια νούμερα στον αντ1 με δυο πολύ φθηνά προγράμματα είναι για κλάματα. Ο αντ1 πόνταρε σίγουρα σε ποσοστά άνω του 30% γι΄αυτό και το έβαλε παρασκευή για να μειώσει τους αντιπάλους και απλά εχασε.

 

 

Γελασα με το τροκτικο που λεει πως δινουν στο xfactor ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΖΩΗΣ..:lol:

Ας τους πει καποιος πως διαρκει μολις 3 μηνες γιατι ετσι ειναι το concept οπου κι αν παιζεται σε ολο τον κοσμο.. Έλεος ειναι πανασχετοι κ θελουν να κανουν κ σχολια. Άσε που δινουν νουμερα ο,τι να ναι.

 

Βέβαια οποισδήποτε που ξέρει τα πράγματα στη tv θα καταλάβαινε ότι το troktiko εννοεί ότι το x-factor θα είναι ένα εφήμερο σόου που θα κάνει μια καλή πορεία τώρα άντε και το δεύτερο μέρος της σεζόν αν γίνει x factor 2 και αυτό είναι, ένα χρόνο και πολύ θα ναι ενώ η Νικολούλη παίζει 10+ χρόνια με σταθερό κοινό κάθε Παρασκευή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο Ρουβας δεν ξερει να εκφραζεται καθολου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια οποισδήποτε που ξέρει τα πράγματα στη tv θα καταλάβαινε ότι το troktiko εννοεί ότι το x-factor θα είναι ένα εφήμερο σόου που θα κάνει μια καλή πορεία τώρα άντε και το δεύτερο μέρος της σεζόν αν γίνει x factor 2 και αυτό είναι, ένα χρόνο και πολύ θα ναι ενώ η Νικολούλη παίζει 10+ χρόνια με σταθερό κοινό κάθε Παρασκευή

 

Μα δεν προβλεπεται να συνεχισει παραπανω απο 2 κυκλους. Ο δευτερος θα γινει το φθινοπωρο του 2009. Ο καθε κυκλος κραταει 3 μηνες. Οσο για τα νουμερα οπως ξαναειπα ειναι καλα αλλα οχι σαρωτικα. Δεν ξερω τί περιμεναν απο τον ΑΝΤ1, δεν ειμαι μεσα στο καναλι να γνωριζω. Φανταζομαι ειχαν επιγνωση πως η Παρασκευη ειναι σκληρη μερα για ανταγωνισμο. παντως στο συνολο της ημερας στα νεανικα κοινα τα δυο καναλια ειναι σχεδον ισοδυναμα (23,6- 22,7)κατι που φανταζομαι ευχαριστει τον ΑΝΤ1 που περσυ ηταν στο 13-14 και φετος στο 19-20. Απο κει κ περα για τα λεφτα που εδωσε ο ΑΝΤ1 μη στενοχωριεσαι. Ο πατερας Κυριακου ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν ξερει τι εχει. 620 εκατομ ευρω πηρε μονο απο την πωληση της NOVA TELEVIZIA. Σωνηθως αυτα τα ταλεντ σοους τα βγαζουν τα λεφτα τους κ με το παραπανω. Εκτος απο διαφημιση φερνουν κ SMS κλπ. Γνωστα ολα αυτα στους γνωριζοντες απο τηλεοραση.;)

Τα νουμερα της AGB τα γνωριζω μου ερχονται καθε μερα με mail, don't worry

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τί περιμεναν απο τον ΑΝΤ1, δεν ειμαι μεσα στο καναλι να γνωριζω.

 

Don't you wish you were, though? :worry:

 

Aυτος ο Ρουβας δεν ξερει να εκφραζεται καθολου.

 

Now, that's an understatement. :p Μπορεί να είναι μια χαρά τραγουδιστής (στο είδος του πάντα) αλλά για παρουσιαστής, απλά δεν. Και μου έκανε εντύπωση κάποιες φορές που πήγαινε και κόντρα στην επιτροπή, νόμιζα θα έπρεπε να είναι πιο ουδέτερος. Καλά όχι ότι αυτό ήταν το χειρότερο, αλλά λέμε τώρα.

 

ενώ η Νικολούλη παίζει 10+ χρόνια με σταθερό κοινό κάθε Παρασκευή

 

Σταθερή αξία βέβαια, στο ALTER βλέπουν ούλοι κ.ο.κ. :happy: Πάντως σοβαρά τώρα, ναι, στα πολλά που ήθελαν βελτίωση για το X-Factor έπεσε και η μέρα να τα κάνει ακόμα χειρότερα. Πολυκατοικία + Ευτυχισμένοι δεν φοβήθηκαν καθόλου. Αν παρακολουθείς κάποια σειρά δύσκολα θα την αφήσεις για να δεις άλλο ένα talent show και ν'ακούσεις άλλους μερικούς wannabe stars, τουλάχιστον Παρασκευιάτικα. Το Fame που ήταν Κυριακή ήταν άλλη φάση, αν δεν είχε καμιά καλή ταινία το έβλεπες άνετα, και με παρέα αν ήσουν ή οικογένεια, είχε και τις ίντριγκές του (κακά τα ψέματα) και κύλαγε καλύτερα. Και όπως προείπαν αρκετοί, πρέπει επειγόντως να φτιάξουν το φωτισμό!

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν gpap και pan82 μην πλακώνεστε εδώ για τα νούμερα όλοκληρο thread υπάρχει γι αυτό το λόγο:p

 

Εγώ είδα κομμάτια απο το χθέσινο σόου. Εντάξει δεν με εντυπωσίασε, ψιλοβαρετό ήταν. Για ένα λόγο το έβλεπα για να δω την performance των κόκκινων χάλιων (μου είχαν κάνει εντύπωση από τις οντίσιον. Πολύ ωραίο band, ίσως το μόνο που αξίζει στο παιχνίδι) και δυστυχώς βγήκαν την ώρα που απέναντι είχε Μπέζο και τους έχασα. Γμτ με τον προγραμματισμό του Αντ1:mad: Μακάρι να το βάλουν κυριακή.

 

υγ1: τελικά τους είδα στο ytb. Καλοί ήτανε. Το τραγούδι δεν το ξέρω, δικό τους είναι;

 

υγ2: Τελικά ποιός αποχώρησε χτες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δικό τους το τραγούδι, νομίζω είναι από Κίτρινα Ποδήλατα. (δε βάζω και χέρι στη φωτιά γι'αυτό, αλλά το έχω ξανακούσει σίγουρα)

 

Και αποχώρησε μια κοπέλα απ'την ομάδα του Μουρατ. αυτή που εκτέλεσε Αρβανιτάκη.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Ο γιώργος του μουρατίδη μπορει να γίνει ενας καλος Πασχαλης Τερζης. Τί θα πει 'δε θα γινει σταρ'? Πως εννοουμε τους σταρ? Ποπ ειδωλα? Χρειαζόμαστε καλη 'ποιοτικη λαικη φωνη' που λεει κ ο SAKSOKS. Υπαρχουν και καλοι λαικοι τραγουδιστες που δεν ειναι σταρ τύπου MANTONA

 

Δε διαφωνώ. Με το 'δε θα γίνει σταρ' εννοούσα γνωστό όνομα, όχι τύπου Μαντόνα, ούτε υποχρεωτικά ποπ είδωλο. Απλά δεν αισθάνομαι ότι έχει κάτι ξεχωριστό εκτός από μια πολύ καλή φωνή..αλλά υπάρχουν πολλές καλές φωνές που ποτέ δε γίνονται πρώτα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

 

Και αποχώρησε μια κοπέλα απ'την ομάδα του Μουρατ. αυτή που εκτέλεσε Αρβανιτάκη.

Ονόματι Βασιλική,από την κατηγορία 24+.

Link to comment
Share on other sites

ποιοι σας αρεσαν απο το X FACTOR;

εμενα μου αρεσε η Πολυξένη και ο ΧΡΗΣΤΟΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ X FACTOR LIVE(ANT1) 25.6 28.5

Link to comment
Share on other sites

ποιοι σας αρεσαν απο το X FACTOR;

εμενα μου αρεσε η Πολυξένη και ο ΧΡΗΣΤΟΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ X FACTOR LIVE(ANT1) 25.6 28.5

 

O Λούης, ο Νίκος και ο Χρήστος και τα 3 γκρουπ των αγοριών.

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσου ακομα δυο τα ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ και η ΙΩΑΝΝΑ

Πρωτη φορα τοσες καλες φωνες σε talent show δεν ξερεις ποιος θα ειναι ο καλυτρεος

Link to comment
Share on other sites

ποιοι σας αρεσαν απο το X FACTOR;

εμενα μου αρεσε η Πολυξένη

 

Καληηηηή...Πολύ καληηηηή η Πολυξένη!:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καληηηηή...Πολύ καληηηηή η Πολυξένη!:p:p:p:p

 

καλέ αυτή δεν είναι που έλεγε το "την έπεσες στη φίλη μου στο πάρτι μου κ θέλω όλους τους φίλους σου για πάρτη μου"? χτίζει την καριέρα της στο ποιοτικό μουσικό στερεωμα από μικρή...:X

Link to comment
Share on other sites

καλέ αυτή δεν είναι που έλεγε το "την έπεσες στη φίλη μου στο πάρτι μου κ θέλω όλους τους φίλους σου για πάρτη μου"? χτίζει την καριέρα της στο ποιοτικό μουσικό στερεωμα από μικρή...:X

Αχαχαχαχαχα, ναι ρε σωστά. Πού το θυμήθηκες αυτό!!!... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Πάντως κολλάει γάντι με το concept και η κοπελίτσα αυτή και ένας τυπάκος emo που είδα, και τα ...Κίτρινα Ποδήλατα, εχμ τα Κόκκινα Χαλιά εννοούσα (δημιουργεί συνειρμούς τελικά το group name :p) καθώς και ο κλώνος του Κραουνάκη. Ό,τι πρέπει για παραγωγή του ΑΝΤ1. :grin:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλέ αυτή δεν είναι που έλεγε το "την έπεσες στη φίλη μου στο πάρτι μου κ θέλω όλους τους φίλους σου για πάρτη μου"? χτίζει την καριέρα της στο ποιοτικό μουσικό στερεωμα από μικρή...:X

Ναι,αυτή είναι!

Βέβαια καμία σχέση με παλιά...

Πλέον έχει ''αναβαθμιστεί''!:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αυτη ειναι απο το ALTER

παντος αλλα τα γκρουπ μου αρεσαν πολλεσ καλεσ φωνες φετος ξεχωριζουν καποιοι αλλα ολοι εχουν καποιο επιπεδο στην φωνη

πολυ καλη επιλογη εκανα οι κριτες τελικα

Link to comment
Share on other sites

καλέ αυτή δεν είναι που έλεγε το "την έπεσες στη φίλη μου στο πάρτι μου κ θέλω όλους τους φίλους σου για πάρτη μου"? χτίζει την καριέρα της στο ποιοτικό μουσικό στερεωμα από μικρή...:X

 

Δε θυμάσαι καλά το στίχο...:confused:

''την έπεσες στη φίλη μου στο πάρτι μου και θες όλες τις φίλες μου για πάρτι σου...'' και μετά έλεγε το τρομερό ''Πάρτα τα αθλητικά σου και πάνε παίξε μπάλα σ 'αλλη γειτονιά...''

Link to comment
Share on other sites

Tελειο το X FACTOR χθες απο ολες τις αποψεις οποιος πει κατι κακο ειναι επειδη ειναι με αλλο καναλι και θα το ηθελε πολυ να εχει το show αλλα και τον ΡΟΥΒΑ που ηταν πολυ καλος χθες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθές απο το ''X-Factor'' μου άρεσε η κοπελίτσα (δεν θυμάμαι όνομα) που τραγούδησε το ''Η Καρδιά σου πέτρα'' της Έλενας Παπαρίζουν.Φοβερή...:)
Link to comment
Share on other sites

Η Ιωάννα που τραγούδησε Παπαρίζου δε μου άρεσε. Μου άρεσε η Κέλλυ (με το rehab) και ο Λούης (common people). Και ο Σάκης πολύ καλύτερος χτες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...