Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 5800: Some Good and Some Not-So-Good News!!!

 

Phone is now listed on Nokia Italia Pages and available for pre-order

and the price is exactly the same as in Spain, Finland and Russia 429 euro.

and I guess this is the final confirmation that you'll need more

than 400 EUROS to get it,

so better start collecting money right now!!!

http://www.symbian-freak.com/news/008/11/5800_support_pages_online.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κρίμα... Αυτοί θα χάσουν...

 

Μήπως όμως η τιμή αυτή ισχύει μόνο για αγορά από τα eshop της nokia?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει Ιταλικα ας ριξει μια μεταφραση

το 50αρι δεν το καταλαβα στο τελος .

 

αν θες να το "προπαραγγειλεις" προκαταβολή 50 euro. όπως γίνεται και ελλάδα

 

για μεταφράσεις εδώ. δε χρειάζεται να ξέρεις ιταλικά....έλεος noob :p

 

http://translate.google.com/translate_t#

 

Κρίμα... Αυτοί θα χάσουν...

 

Μήπως όμως η τιμή αυτή ισχύει μόνο για αγορά από τα eshop της nokia?

 

βασικά σου δίνουν voucher 100 euro για την υπηρεσία τους. δεν θα πάνε χαμένα

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό; :worry:

 

Μου φαίνεται περίεργο το όλο σκηνικό γιατί όταν παρουασιάστηκε το Comes With Music, είχαν πει οτι θα είναι εντελώς δωρεάν. Θα κατεβάζεις για έναν χρόνο στο κινητό σου όση μουσική θέλεις και θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και αφού περάσει ο πρώτος αυτός χρόνος. Δεν θα μπορείς όμως να την μεταφέρεις σε άλλη συσκευή.

 

Τώρα, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ή αν η υπηρεσία που χρεώνουν προσφέρει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον παραηταν φτηνο και αφου ο ανταγωνισμος δινει παρομιες προτασεις σε πιο υψηλη τιμη ειπαν και στη νοκια να βαλουν κανα καπελο παραπανω......
Link to comment
Share on other sites

Μπα, να μας λείπει το βύσσινο. Ευχαριστώ, δεν θα πάρω κυρία Nokia. :X

Αν βγάλει κανένα Nseries της προκοπής χωρίς γελοίες προϋποθέσεις και "αν", ίσως να το τιμήσω, ειδάλλως όχι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και γω αρχισα να το ξανασκέφτομαι σ' αυτήν την τιμή. Είναι και το πρώτο touch που βγάζει σίγουρα θα έχει τα προβληματάκια του και σίγουρα θα είναι καλύτερο το δευτερο που θα βγει οσον αφορά την αποκριση της οθόνης, οπότε δεν θα γίνω :ptester:p αυτήν τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για το 5800, αλλά βαριέστε να διαβάσετε τα ατελείωτα κατεβατά των αρίθμητων review, το mobileburn, μας ετοίμασε ένα δωράκι. Ένα ολοκληρωμένο review, χωρισμένο σε 4 βίντεο. Αξίζει να το δείτε. Είναι ίσως η καλύτερη παρουσίαση που έχουμε δει για το 5800 μέχρι σήμερα.

 

Nokia 5800 XpressMusic Tube video review

 

Part I: Design And Standby Screen

 

Part II: Messaging And Text Input

 

Part III: Menus And Web Browsing

 

Part IV: Camera, Music And Applications

Link to comment
Share on other sites

αυτα μας κανεις βρε μιρορ και ξανα αλλαζουμε γνωμη,αχ τι θα κανουμε και εμεις οι κολλημενοι?

 

θα περασω μαλλον απο wind να δω ποτε ανοιγει η επιδοτηση μου,πρεπει να το παρω μαμοτο

 

my precius..........

Link to comment
Share on other sites

βασικά σου δίνουν voucher 100 euro για την υπηρεσία τους. δεν θα πάνε χαμένα

 

Γι' αυτό και εγώ αναρωτιόμουν μήπως σε καταστήματα άλλα, πλην των nokia, θα διατίθεται χωρίς το come with music.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για το 5800, αλλά βαριέστε να διαβάσετε τα ατελείωτα κατεβατά των αρίθμητων review, το mobileburn, μας ετοίμασε ένα δωράκι. Ένα ολοκληρωμένο review, χωρισμένο σε 4 βίντεο. Αξίζει να το δείτε. Είναι ίσως η καλύτερη παρουσίαση που έχουμε δει για το 5800 μέχρι σήμερα.

 

Nokia 5800 XpressMusic Tube video review

 

Part I: Design And Standby Screen

 

Part II: Messaging And Text Input

 

Part III: Menus And Web Browsing

 

Part IV: Camera, Music And Applications

 

Μας αρωστησες παλι!:Dαντε ρε παιδια δεν αντεχουμε αλλο κανα νεοτερο στο ποτε ερχεται και στο ellada?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις ποσο θα εχει τελικη τιμη;

 

Ελλαδα ,οπως ελπιζω να εχεις διαβασει μεχρι τωρα στο παρον θεμα,δεν εχει ανακοινωθει

τιμη ακομα ....Αναμενουμε ..

 

Nokia 5800 XpressMusic EUR429/279 price mystery resolved

http://www.unwiredview.com/2008/11/18/nokia-5800-xpressmusic-eur429279-price-mystery-resolved/

 

Αν γλιτωσουμε το +100 για το music downloads παντως στην Ελλαδα ,θα ειναι καλα,

αλλα δεν το βλεπω..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είδες Μιχάλη που σας τα έλεγα; ;) :D

 

According to his Nokia sources, the base price of Nokia 5800 is still as promised - 279 Euro before taxes and subsidies. However each country is free to offer additional bundles that will go with this phone. For additional price, of course.

 

So, the Spanish Nokia 5800 XpressMusic comes bundled with 100 EUR voucher for music downloads from Nokia Music Store, 3 month subscription to Nokia Maps (Voice) Navigation service and other crap goodies.

:lol: :lol:

 

Έτσι είναι. Τα καταστήματα αυτά ετοιμάζουν εορταστικά πακέτα ωστε να αυξήσουν το κέρδος τους απο τις πρώτες συσκευές που θα διατεθούν στην αγορά. Αυτά όμως τα καταστήματα είναι τα on-line stores της Nokia και δεν ελέγχονται απο την Nokia. Άρα μπορούν κάλλιστα να προσφέρουν διάφορα πακέτα του 5800 σε τιμή που θα κρίνουν αυτοί.

 

Η τιμή που ξέρουμε 279 προ φορων ισχύει ακόμα και ελπίζουμε, όταν με το καλό, κυκλοφορήσει η συσκευή στην ελληνική αγορά, να μην προστεθεί κάποια αντίστοιχη υπηρεσία, αν και το αποκλείω.

 

Πάντως, σύμφωνα με το κείμενο, η τελική τιμή στην γερμανική αγορά θα είναι 299 ευρώ. Άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά τα πράγματα:

 

Aν μπορέσουμε να το αγοράσουμε στην τιμή σκέτου του κινητού είναι μια πάρα πολύ συμφέρουσα πρόταση.

 

Αν αναγκαστούμε να δώσουμε +100 ευρώ για υπηρεσίες που δεν μας πολυνοιάζουν, τότε δεν είναι μια συμφέρουσα πρόταση πλέον :p

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εφοσων ερθει Ελλαδα πριν το τελος τους ετους ,

που ξερω εγω οτι θα ερθει στα 299 ?

 

So, if you are in the market where 5800 is available and you really really want to get

ιt before Christmas, you’ll have to shell out additional 100+ Euros.

 

@MobileMan ;)

Το διλημα : Κανουμε υπομονη μεχρι να ερθει χωρις τα extra 100+ ή

το χτυπαμε νωριτερα ? :p:lol:

 

Πάντως, σύμφωνα με το κείμενο, η τελική τιμή στην γερμανική αγορά θα είναι 299 ευρώ. Άψογα.

 

next January

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις αγορές, θα κυκλοφορήσει με την επίσημη τιμή της Nokia 279 + φόρους. Απλά, όσοι βιάζονται να το πάρουν, θα αναγκαστούν να το πάρουν με το καπέλο των 100 ευρώ και τις προσφερόμενες υπηρεσίες του, είτε τους ενδιαφέρουν αυτές είτε όχι. Και όπως είπε, αυτός είναι ένας πολύ έξυπνος τρόπος για αυτούς να περιορίσουν τις παράλληλες εισαγωγές. Γιατί αν το πάρεις απο κει και το πουλήσεις Ελλάδα 425 ή παραπάνω, ποιός θα το πάρει αν δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το πακέτο των 100 ευρώ;

 

Αλήθεια, έχουμε εμείς την υπηρεσία αυτή στην Ελλάδα; Δηλαδή να μποτούμε απο το κινητό μας μέσω του Nokia Store να κατεβάζουμε ελληνική μουσική; Νομίζω πως όχι. Το έχει ψάξει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια, έχουμε εμείς την υπηρεσία αυτή στην Ελλάδα; Δηλαδή να μποτούμε απο το κινητό μας μέσω του Nokia Store να κατεβάζουμε ελληνική μουσική; Νομίζω πως όχι. Το έχει ψάξει κανείς;

 

Απο οσο ξερω οχι ,και ελπιζω να μην εμφανιστει με τον ερχομο του 5800 :lol::p

Εκτος αν στην Ελλαδα η alpha copy μας φορεσει αλλο φεσι:rolleyes:

 

Είδες Μιχάλη που σας τα έλεγα; ;) :D

 

 

Και εμεις στα λεγαμε,ολοι ειχαμε δικιο τελικα !:D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

279 + φόρους. Όλα τα nokia shop λένε οτι θα κυκλοφορήσει πριν το τέλος του χρόνου. Ακριβή ημερομηνία και ακριβή τελική τιμή, δεν ξέρει κανένας ακόμα (ή αν ξέρει, δεν μας λέει :) ).
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ το expansys τουλάχιστον έχει διαφορετικούς κωδικούς για:

 

Nokia 5800 Xpress Music (EU, Black/Blue, Comes with music) -> http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=174948

 

και

 

Nokia 5800 Xpress Music (EU, Black/Blue) -> http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=174483

 

:yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιασα στα χερια μου το dami μου αρεσε παρα πολυ και απο τα καταστημα της νοκια ειπαν για αφιξη τελος του μηνος με το πολυ 10 δεκεμβρη και απο τι μου ειπε απο εβδομαδα περιμενουν και τιμη.Χαριτολογοντας μου ειπε να προπαραγγειλω γιατι εχουν ενημερωση απο κεντρικα οτι θα γινει χαμος και οτι αυτος που το ειδε στην παρουσιαση που τους εχουν κανει οτι το τηλ ειναι κορυφη
Link to comment
Share on other sites

αν οχι σε ολα σιγουρα στα πιο πολλα υπαρχει(dummy).Εγω παντος που ρωτησα στο νοκια σοπ της περιοχης μου πηρα τη γνωστη πια απαντηση...

 

 

δεν ξερουμε ποτε θα ερθει ουτε σε τι τιμη.....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιασα στα χερια μου το dami μου αρεσε παρα πολυ και απο τα καταστημα της νοκια ειπαν για αφιξη τελος του μηνος με το πολυ 10 δεκεμβρη και απο τι μου ειπε απο εβδομαδα περιμενουν και τιμη.Χαριτολογοντας μου ειπε να προπαραγγειλω γιατι εχουν ενημερωση απο κεντρικα οτι θα γινει χαμος και οτι αυτος που το ειδε στην παρουσιαση που τους εχουν κανει οτι το τηλ ειναι κορυφη

 

δηλ αν παω στο καταστημα νοκια της πολης μου παιζει να το εχουν?αν ισχυει θα ειναι ωραια,να το δουμε κ απο κοντα καποια στιγμη.

ξερεται αν υπαρχουν προγραμματα πλοηγησης για νοκια και πιο συγκεκριμενα για αυτο το μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...