Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε imode φυσικα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις καλεσα την Cosmote για ενεργοποιηση imode και μου ειπαν ότι η υπηρεσία εδώ και μερικες μερες, δεν ενεργοποιειται πια.

Τι γινεται?

Αληθεια λεει ή να ξαναπαρω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μολις καλεσα την Cosmote για ενεργοποιηση imode και μου ειπαν ότι η υπηρεσία εδώ και μερικες μερες, δεν ενεργοποιειται πια.

Τι γινεται?

Αληθεια λεει ή να ξαναπαρω?

 

Αν ισχύει αυτό τότε μάλλον επιβεβαιώνονται αυτα που έγραψε ο overlord1984 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?+=219106@page=12

Από αυτό το καλοκαίρι τέλος το απεριόριστο ίντερνετ μέσω κινητού.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει ο συνδεσμος που εχεις γραψει.

Μου ειπαν οτι δεν ενεργοποιειτε, αλλα οχι οτι σταματαει και η χρηση του.

Μηπως αν ενεργοποιησω το myview λειτουργει και το imode?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα λειτουργει. λογικα θελουν να το σταματησουν. εκοψαν τις εγγραφες και περιμενουν μερχρι και ο τελευταιος να μην μπαινει για να το καταργησουν. κριμα ομως δεν φταιει το imode αν η cosmote δεν εφερνε αξιολογες συσκευες!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μεσω myview μπορουμε να κανουμε το ιδιο με το imode?

Υπαρχει αλλος τροπος?

Ανανεωση στο imode εχει δοκιμασει κανεις?

Eμενα ληγει σημερα.

Οποτε θα ξερω.

Αν γινεται ανανεωση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάει το i-mode... Καιρός του ήταν και πολύ κράτησε έστω και νεκροζώντανο... Χλωμό το βλέπω σε αυτή τη μπανανία να έχουμε κάποτε φτηνά πακέτα δεδομένων (έστω λογικά)... Εδώ ετοιμάζονται να ανεβάσουν το φόρο κινητής τηλεφωνίας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει ο συνδεσμος που εχεις γραψει.

Μου ειπαν οτι δεν ενεργοποιειτε, αλλα οχι οτι σταματαει και η χρηση του.

Μηπως αν ενεργοποιησω το myview λειτουργει και το imode?

 

Ο σύνδεσμος αντιστοιχεί στη σελίδα 12 του παρόντος θέματος. Πολύ πιθανό να καταργήσουν το i-mode και να μας εντάξουν στο myview. Η μη ενεργοποίηση του i-mode σε νέους χρήστες να είναι το πρώτο βήμα. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Eκανα ανανεωση κανονικα.

Και στο site της Cosmote δεν βλεπω να λενε οτι το καταργησανε.

Εκανε κανεις προσπαθεια για να ενεργοποιησει το imode σε καποια συσκευη?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να ενεργοποιηθει το imode απεριοριστα (3.90ευρω) εκτος από το menu που έχει στο i-mode portal?(δηλαδη χωρις να εχεις συσκευη I-mode..)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να ενεργοποιηθει το imode απεριοριστα (3.90ευρω) εκτος από το menu που έχει στο i-mode portal?(δηλαδη χωρις να εχεις συσκευη I-mode..)

 

nai kanena provlima

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ...!! Τώρα είμαστε ενάμιση χρόνο αργότερα....ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο...? Μπορώ να περάσω ολες αυτές τις ριθμήσεις σε stick για ασύρματο ιντερνετ?? Τι γινεται με iPhone..?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ...!! Τώρα είμαστε ενάμιση χρόνο αργότερα....ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο...? Μπορώ να περάσω ολες αυτές τις ριθμήσεις σε stick για ασύρματο ιντερνετ?? Τι γινεται με iPhone..?

 

Αν δεν εχεις καρτα SIM με ενεργοποιημενο το i-mode δεν γινεται τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω sim με ενεργοποιημενο imode, και το χρησιμοποιω ηδη με κινητο nokia, οταν αγορασω iphone και βαλω την ιδια sim, θα μπορω να εχω στο iphone το imode, ή οχι? Υπαρχει και θεμα υποστηριξης wap κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω sim με ενεργοποιημενο imode, και το χρησιμοποιω ηδη με κινητο nokia, οταν αγορασω iphone και βαλω την ιδια sim, θα μπορω να εχω στο iphone το imode, ή οχι? Υπαρχει και θεμα υποστηριξης wap κλπ?

 

υπαρχει αλλα ειναι μεγαλη ιστορια με το firmware 3.0 και μετα..

θα χρειαστεις καθε φορα που κανεις επανεκινηση το τηλεφωνο να περνας χειροκινητα ενα αρχειο.σε εμενα ετσι δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλα ειναι μεγαλη ιστορια με το firmware 3.0 και μετα..

θα χρειαστεις καθε φορα που κανεις επανεκινηση το τηλεφωνο να περνας χειροκινητα ενα αρχειο.σε εμενα ετσι δουλευε.

 

εχεις κανενα λινκ εδω στο φορουμ που να βρισκονται οι ρυθμισεις για iphone-imode?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198612

δυστυχως δεν μπορω να ποσταρω στο πιο πανω θεμα :(

 

Θελω να ρωτησω: ανεξαρτητα απο τις ιδιαιτεροτητες του να εχει internet μεσω imode το iphone λογω ελλειψης wap και ρυθμισεων proxy, δεν μπορει να γινει tethering και να δωσει internet σε ενα laptop, οταν φυσικα η sim εχει ενεργοποιημενο το imode?

 

Εννοω, οτι ακομη κι αν το ιδιο το iphone δεν μπαινει στο internet με imode, δεν μπορει το laptop μας να συνδεεται με το iphone και να μπαινει στο internet?

 

Θα εκτιμουσα μια απαντηση πανω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενα λινκ εδω στο φορουμ που να βρισκονται οι ρυθμισεις για iphone-imode?

--Ρυθμισεις για i-mode στο iphone 3.2--

το αρχειο για i-mode (preferences.plist) εχει μεσα τα settings για τον proxy. μου επαιζε και με 3.2

αφου το βαλετε στον φακελο /Library/Preferences/SystemConfiguration/ μετα για να το παρει και να παιρνει ιντερνετ μεσω του proxy πρεπει να πατε στα settings apn και να κανετε μια οποιαδηποτε αλλαγη για να το φορτωσει.εγω εβαζα ενα οκ στα mms στο username.

φυσικα θα πρεπει να βαλετε και το apn: i-mode

(prefernces.plist)

 

 

τωρα για μια ευκολη λυση υπαρχει αυτο το mobileconfig που εχω φτιαξει που ομως δεν θα εχετε https. δλδ θα ανοιγει σελιδες αλλα μαιλ δεν θα δουλευει (για gmail μιλαω).και αυτο γιατι δεν εχει ρυθμιση για https.

με αυτο δεν νχρειαζεται να κανετε επανεκκινηση.

(imode.mobileconfig)

 

μια τριτη λυση ειναι να βρειτε κατευθυαν το αρχειο prefernces.plist και να το κανετε edit. να βρειτε το proxy και να τα ρυθμισετε. δυστηχως εμενα δεν μου εβγαζε επιλογες να βαλω https. μετα απο πολυ ψαξιμο και αφου εγκατεστησα ενα profile ενος ξενου δικτυου μου δημιουργγηθηκε το αρχειο που εχω στο zip και απλα αλλαξα τις πορτες.

 

στις παλιοτερες εκδοσεις 3.0 το αρχειο που περναγα εμενε και μετα την επανεκινηση.

 

εδω ειναι τα αρχεια

αν δεν σας βγαζει επιλογη για να ρυθμισετε το apn υπαρχουν λυσεις, αλλα και μεσω cydia.

να θυμαστε οτι οταν περνατε το αρχειο .plist να κανετε μια αλλαγη στην καρτελα

settings/general/network/cellular data network/

π.χ βαλτε οκ στο username mms. ετσι και αλλιως αν εχετε imode τα mms δεν λειτουργουν.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198612

δυστυχως δεν μπορω να ποσταρω στο πιο πανω θεμα :(

 

Θελω να ρωτησω: ανεξαρτητα απο τις ιδιαιτεροτητες του να εχει internet μεσω imode το iphone λογω ελλειψης wap και ρυθμισεων proxy, δεν μπορει να γινει tethering και να δωσει internet σε ενα laptop, οταν φυσικα η sim εχει ενεργοποιημενο το imode?

 

Εννοω, οτι ακομη κι αν το ιδιο το iphone δεν μπαινει στο internet με imode, δεν μπορει το laptop μας να συνδεεται με το iphone και να μπαινει στο internet?

 

Θα εκτιμουσα μια απαντηση πανω σε αυτο.

 

 

μεσω iphone θελει ψαξιμο!!ειδικα που η cosmote απενεργoποιησε το tethering.

μονο το apn παιρνει απο το iphone στο tethering το laptop.

δλδ αν ενεργοποιησεις το tethering με apn i-mode και στον mozilla βαλεις proxy δουλευει.

εγω δουλευα imode στο laptop, αλλα μεσω windows mobile συσκευης, η οποια ειχε μονο το apn και proxy εβαζα στον mozila. δλδ το κινητο ηταν απλα το μοντεμ με το apn. απο που θα περασει το ιντερνετ το ρυθμιζεις εσυ με proxy.

το ιδιο ισχυει και για το iphone.

και φυσικα με ενα tunelling βλεπεις τις σελιδες κανονικα ακομα και youtube.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...