Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις για Nokia S60 3rd edition...

 

Μήπως έχεις και τις ρυθμίσεις για δημιουργία γραμματοκιβωτίου σε S60 ώστε να γίνεται λήψη email μέσω του λογαριασμού του imode? (Δηλαδή από την διεύθυνση xxxxxxxxxxx@imode.gr).

 

Νομίζω πως η λήψη των email είναι δωρεάν και χρεώνεται μόνο η αποστολή σωστά? :what:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην πέσετε όλοι με τα μούτρα σήμερα, θα μας πάρουν χαμπάρι :p

 

Εγώ φοβάμαι, να μην πάρει τηλέφωνο, στην Cosmote, κανένας κακοπροαίρετος και σας καρφώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι, να μην πάρει τηλέφωνο, στην Cosmote, κανένας κακοπροαίρετος και σας καρφώσει.

Δεν υπάρχει κάτι παράνομο. Ας πάρει το παιδί να βγάλει τα "σώψυχά" του :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εξης απορια:

οταν ληξει ο 1 μηνας δωρεαν πλοηγησης, και θελω να πληρωσω 3,90 για να ενεργοποιησω αλλο ενα μηνα περιηγησης, πως θα το κανω, αφου πλεον δεν θα εχω 'ενεργη' συνδρομη imode?

 

Αν δηλαδη, οχι στις 30, αλλα σε 45 μερες απο τωρα, θελησω ξανα να ανανεωσω τη συνδρομη imode, πως θα γινει, αφου δεν θα εχω πια imode?

Οπως ειδα, το πορταλ του imode, ειναι ορατο, μονο οταν τρεχεις σε imode κατασταση. Απο κανονικο ιντερνετ δεν το βλεπεις, δεν εχεις προσβαση.

Με ληγμενη συνδρομη λοιπον, πως θα μπω να κανω ανανεωση?

 

Εκτος κι αν προσαση στο portal, εχει παντα, ανεξαρτητα απο το αν εχεις ενεργοποιησει μηνιαια συνδρομη ή οχι.

Εντωμεταξυ, απο κινητο, εφοσον δεν ειναι imode κινητο, δοκιμασα και φυσικα δεν μπαινει σε internet sites.Οχι οτι το χρειαζομαι, αλλα ειπα μηπως εμπαινε, αλα wind plus.

Η καινοτομια ειναι μεσω υπολογιστη, και αφου το κανει αυτο, δεν πειραζει, ας μη γινεται surfing απο το κινητο μονο του.

 

Αλλα επανερχομαι, πως θα ανανεωσω, μετα απο καιρο, νεα μηνιαια συνδρομη imode?

Στο wind plus εστελνα μηνυμα οποτε το χρειαζομουνα.

Εδω δεν γινεται μεσω μηνυματος.

Γινεται μεσω email αν διαβασα καλα? Δεν σκοπευω να χρησιμοποιησω email imode, εξαλλου δεν ξερω κι αν μπορω αφου δεν εχω imode συσκευη.

Οποτε μονο μεσω browser και απο υπολογιστη.

Αλλα υποθετω οτι οταν εχει ληξει η συνδρομη, δεν θα μπορεις να κανεις

-ουτε connect απο τον υπολογιστη, χρησιμοποιωντας imode

-ουτε να δεις το πορταλ imode και να κανεις ανανεωση(3,90ε).

 

Τι ισχυει, πως γινεται ανανεωση, που δεν τα λεω καλα και κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το γνωρίζω.

Ξέρω ότι χρεώνεται η αποστολή 0,10€ , δεν ξέρω τίποτα παραπάνω.

 

Σε τι χρησιμευει αυτή η δυνατότητα?

Θα μπορέσω πχ. να κάνω να έρχονται τα μηνύματα του hotmail μου στο κινητό?

 

@karib αμέσως ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία σε εμένα. Απλά έκανα μια επανεκκίνηση, έκανα τις ρυθμίσεις και μπήκε.

Εγώ μίλησα 12λεπτά μαζί με τις αναμονές, δικές μου(καθηστερούσα επίτηδες για να βρω το ιμει πίσω απ'το k550 που κρατούσα στα χέρια μου. Φυσικά δεν υπάρχει κανένα κ550 :p) και δικές τους.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εξης απορια:

οταν ληξει ο 1 μηνας δωρεαν πλοηγησης, και θελω να πληρωσω 3,90 για να ενεργοποιησω αλλο ενα μηνα περιηγησης, πως θα το κανω, αφου πλεον δεν θα εχω 'ενεργη' συνδρομη imode?

 

Αν δηλαδη, οχι στις 30, αλλα σε 45 μερες απο τωρα, θελησω ξανα να ανανεωσω τη συνδρομη imode, πως θα γινει, αφου δεν θα εχω πια imode?

Οπως ειδα, το πορταλ του imode, ειναι ορατο, μονο οταν τρεχεις σε imode κατασταση. Απο κανονικο ιντερνετ δεν το βλεπεις, δεν εχεις προσβαση.

Με ληγμενη συνδρομη λοιπον, πως θα μπω να κανω ανανεωση?

 

Εκτος κι αν προσαση στο portal, εχει παντα, ανεξαρτητα απο το αν εχεις ενεργοποιησει μηνιαια συνδρομη ή οχι.

Εντωμεταξυ, απο κινητο, εφοσον δεν ειναι imode κινητο, δοκιμασα και φυσικα δεν μπαινει σε internet sites.Οχι οτι το χρειαζομαι, αλλα ειπα μηπως εμπαινε, αλα wind plus.

Η καινοτομια ειναι μεσω υπολογιστη, και αφου το κανει αυτο, δεν πειραζει, ας μη γινεται surfing απο το κινητο μονο του.

 

Αλλα επανερχομαι, πως θα ανανεωσω, μετα απο καιρο, νεα μηνιαια συνδρομη imode?

Στο wind plus εστελνα μηνυμα οποτε το χρειαζομουνα.

Εδω δεν γινεται μεσω μηνυματος.

Γινεται μεσω email αν διαβασα καλα? Δεν σκοπευω να χρησιμοποιησω email imode, εξαλλου δεν ξερω κι αν μπορω αφου δεν εχω imode συσκευη.

Οποτε μονο μεσω browser και απο υπολογιστη.

Αλλα υποθετω οτι οταν εχει ληξει η συνδρομη, δεν θα μπορεις να κανεις

-ουτε connect απο τον υπολογιστη, χρησιμοποιωντας imode

-ουτε να δεις το πορταλ imode και να κανεις ανανεωση(3,90ε).

 

Τι ισχυει, πως γινεται ανανεωση, που δεν τα λεω καλα και κανω λαθος?

 

Την ημέρα και που θα λήξει η μηνιαία συνδρομή και ώρα 09:00 θα σου έρθει μήνυμα που θα σου λέει να μπεις στο i-menu να κανείς ανανέωση της συνδρομής. Η ανανέωση γίνεται μέσα από το i-menu και την ενότητα "Το δικό μου imode"

Με την ενεργοποίηση του imode στην γραμμή και για 30 ημέρες υπάρχει δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση καθώς και η δυνατότητα για δωρεάν έγγραφη σε 10 site του imode. Επίσης δεν μπορεί ο συνδρομητής να λαμβάνει mms σε non imode κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα και που θα λήξει η μηνιαία συνδρομή και ώρα 09:00 θα σου έρθει μήνυμα που θα σου λέει να μπεις στο i-menu να κανείς ανανέωση της συνδρομής. Η ανανέωση γίνεται μέσα από το i-menu και την ενότητα "Το δικό μου imode"

Με την ενεργοποίηση του imode στην γραμμή και για 30 ημέρες υπάρχει δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση καθώς και η δυνατότητα για δωρεάν έγγραφη σε 10 site του imode. Επίσης δεν μπορεί ο συνδρομητής να λαμβάνει mms σε non imode κινητά.

Ωραία αλλα ο φίλος ρωτάει και κάτι άλλο.

Αν δεν θέλει να το ενεργοποιήσει όταν του το πουν και θέλει αργότερα, τι γίνεται?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αλλα ο φίλος ρωτάει και κάτι άλλο.

Αν δεν θέλει να το ενεργοποιήσει όταν του το πουν και θέλει αργότερα, τι γίνεται?

 

Όποτε θες το ενεργοποιείς. Απλά αν δεν έχεις το μηνιαίο πάσο και κάνεις χρήση της υπηρεσίας θα χρεώνεσαι με 0,40 ευρώ κάθε φορά που θα μπαίνεις στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρούμε και τις ρυθμίσεις e-mail?
Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες το ενεργοποιείς. Απλά αν δεν έχεις το μηνιαίο πάσο και κάνεις χρήση της υπηρεσίας θα χρεώνεσαι με 0,40 ευρώ κάθε φορά που θα μπαίνεις στο internet.

 

Δηλαδη, αν το ενεργοποιησω μετα απο καιρο(γιατι θελω συνδρομη για ΚΑΘΕ μηνα), θα πληρωσω εισοδο 0,40+3,90ε? Μα καλα, δεν προβλεψαν αλλη διαδικασια? Και σε αυτο το θεμα το wind plus ηταν μπροστα? Εστελνες ενα sms και ενεργοποιουσες.

Εδω, και 0,40 για να μπω να ενεργοποιησω, κερατιατικο χαρατσι?

 

Και πως γινεται αυτο με την περιφημη εισοδο, οταν θα ειμαι διχως ενεργη συνδρομη imode, απο τον υπολογιστη, οπως τα λεμε ειδικα σε αυτο το τοπικ?

Θα κανω connect? Θα κανει connect? (ωστε να πληρωσω εστω 0,40 και μετα να παω στο πορταλακι και να κανω μηνιαια ανανεωση?)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, αν το ενεργοποιησω μετα απο καιρο(γιατι θελω συνδρομη για ΚΑΘΕ μηνα), θα πληρωσω εισοδο 0,40+3,90ε? Μα καλα, δεν προβλεψαν αλλη διαδικασια? Και σε αυτο το θεμα το wind plus ηταν μπροστα? Εστελνες ενα sms και ενεργοποιουσες.

Εδω, και 0,40 για να μπω να ενεργοποιησω, κερατιατικο χαρατσι?

 

Και πως γινεται αυτο με την περιφημη εισοδο, οταν θα ειμαι διχως ενεργη συνδρομη imode, απο τον υπολογιστη, οπως τα λεμε ειδικα σε αυτο το τοπικ?

Θα κανω connect? Θα κανει connect? (ωστε να πληρωσω εστω 0,40 και μετα να παω στο πορταλακι και να κανω μηνιαια ανανεωση?)

 

Η χρέωση των 0,40λεπτών γίνεται όταν κανείς έξοδο[αποσύνδεση] από το WAP. Εφόσον είσαι μέσα και το ενεργοποιήσεις δεν θα υπάρχει επιπρόσθετη χρέωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mitsos_The_Great μου το εξηγεις λιγο περισσοτερο αυτο που ειπες πιο πανω?

 

Σε απλα βηματα. Χτες ξεκινησε ο δωρεαν μηνας περιηγησης. Ληγει πχ 25 Οκτωβρη.

Εγω, οχι στις 25 οκτωβρη που θα ερθει μηνυμα ανανεωσης, αλλα στις 1 Νοεμβρη, θα θελησω να ξανακανω ενεργοποιηση imode.

Απο τον υπολογιστη, πως θα το κανω?

Αφου θα εχει τελειωσει η προηγουμενη συνδρομη, πως θα κανω connect στο internet μεσω imode, ωστε να ειναι ορατο και το portal imode?

Link to comment
Share on other sites

Mitsos_The_Great μου το εξηγεις λιγο περισσοτερο αυτο που ειπες πιο πανω?

 

Σε απλα βηματα. Χτες ξεκινησε ο δωρεαν μηνας περιηγησης. Ληγει πχ 25 Οκτωβρη.

Εγω, οχι στις 25 οκτωβρη που θα ερθει μηνυμα ανανεωσης, αλλα στις 1 Νοεμβρη, θα θελησω να ξανακανω ενεργοποιηση imode.

Απο τον υπολογιστη, πως θα το κανω?

Αφου θα εχει τελειωσει η προηγουμενη συνδρομη, πως θα κανω connect στο internet μεσω imode, ωστε να ειναι ορατο και το portal imode?

 

Αν υπάρχει τουλάχιστον υπόλοιπο 50λεπτά θα το ενεργοποιήσεις μέσω του κινητού . Θα μπεις στην κεντρική σελίδα του i-mode. Δεν θα σε χρεώσει κάτι άλλο εκτός από τα 3.90.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κινητο imode ομως. Χθες προσπαθησα να μπω στο portal του imode μεσω κινητου, και δεν εμπαινε. Συγκεκριμενα, στο νοκια, επιλεγω να βγω στο ιντερνετ με σημειο προσβασης το imode. Και μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι 'δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων'.

Κανω κατι λαθος?

 

Να πω οτι δεν εχω ασχοληθει με ενεργοποιηση wap στο κινητο μου, παιζει ρολο?

Επισης ο οπερα μινι που εχω δεν δεχεται ρυθμισεις προξυ. Θα επρεπε?

Μεχρι τωρα σερφαρα ικανοποιητικα, με wind plus και Browser του κινητου nokia, πολυ καλος.

Τωρα παω παλι με τον browser nokia, επιλεγω σημειο προσβασης το imode, και μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι 'δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων'.

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρα ΘEMA ρυθμίσεων. Πες μου αν είναι εύκολο το μοντέλο του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

nokia e61i, ειναι series 60 3rd edition.

 

Παντως απο τον υπολογιστη συνδεομαι κανονικα.

Αλλα πρεπει να βρω και τροπο για ανανεωση συνδρομη οταν θα ληγει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με helpdesk, μου ειπαν οτι ακομη κι αν περασει ο μηνας, στο imode μενου θα μπορω να μπω, εκει θα παω στο 'δικο μου imode', κι απο κει θα κανω νεα ανανεωση.

 

Επειδη με το κινητο δεν καταφερα να συνδεθω imode, ενω με υπολογιστη κανονικα συνδεθηκα,να υποθεσω οτι θα κανω την διαδικασια ανανεωσης κανονικα απο τον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις για windows mobile εχουμε? Το εχει δοκιμασει κανεις σε PPC ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν μπαίνετε απο pc πως πάει η σύνδεση?

Εμένα σέρνεται τελείως... Καμία σχέση με wind.

Και firefox και opera το ίδιο...

 

Πάντα για gprs μιλάω.

 

Και κάτι άλλο.

MSN απο pc μπορέσατε να μπείτε? Εμένα δεν μπαίνει (με τον ίδιο τρόπο του non-stop που κάνω).

Ούτε το ebuddy μπαίνει απο το κινητό. Το mig33 είναι οκ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με helpdesk, μου ειπαν οτι ακομη κι αν περασει ο μηνας, στο imode μενου θα μπορω να μπω, εκει θα παω στο 'δικο μου imode', κι απο κει θα κανω νεα ανανεωση.

 

Επειδη με το κινητο δεν καταφερα να συνδεθω imode, ενω με υπολογιστη κανονικα συνδεθηκα,να υποθεσω οτι θα κανω την διαδικασια ανανεωσης κανονικα απο τον υπολογιστη?

Εφόσον έχεις πρόσβαση κανονικά στο i-mode από υπολογιστή γίνεται;)

 

ρυθμισεις για windows mobile εχουμε? Το εχει δοκιμασει κανεις σε PPC ?

Λυπάμαι αλλά δεν έχω βρει ρυθμίσεις :(. Αν είναι εύκολο πες τις πληροφορίες που ζητάει κατά την δημιουργία νέου προφίλ internet για να μπορέσω να βοηθήσω:)

 

πως καταλαβενουμε οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια?θα μας βγαλει εικονιδιο gprs

Ναι.

 

Παιδιά, όταν μπαίνετε απο pc πως πάει η σύνδεση?

Εμένα σέρνεται τελείως... Καμία σχέση με wind.

Και firefox και opera το ίδιο...

 

Πάντα για gprs μιλάω.

 

Και κάτι άλλο.

MSN απο pc μπορέσατε να μπείτε? Εμένα δεν μπαίνει (με τον ίδιο τρόπο του non-stop που κάνω).

Ούτε το ebuddy μπαίνει απο το κινητό. Το mig33 είναι οκ.

 

Η σύνδεση και σε μένα σήμερα σέρνετε από τις 11 το πρωί...

Ας ελπίσουμε ότι υπάρχει υπερφόρτωση .Σχετικά με το msn στο pc δεν γνωρίζω διότι δεν έχω pc.Ούτε και σε μένα μπαίνει στο msn με ebuddy.:(

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα το δικτυο της cosmote δεν αντεχει απο τις κλησεις και εσεις θελετε να το χρησιμοποιειτε και για internet?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...