Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσεις κατεβαζετε κανονικα attachment απο mail?

Εμενα που προσπαθω να κατεβασω μικρα attachment (ως 100kb) στο yahoo mail, μου δινει μηνυμα λαθους

[403] Response Media Type Error

 

Δεν ξερω αν το μηνυμα ερχεται απο το yahoo, ή τους browsers(firefox, opera κλπ), μαλλον απο yahoo.

 

Κανεις δεν το εχει παθει αυτο? Κατεβασε κανεις attachment απο yahoo?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις κατεβαζετε κανονικα attachment απο mail?

Εμενα που προσπαθω να κατεβασω μικρα attachment (ως 100kb) στο yahoo mail, μου δινει μηνυμα λαθους

[403] Response Media Type Error

 

Δεν ξερω αν το μηνυμα ερχεται απο το yahoo, ή τους browsers(firefox, opera κλπ), μαλλον απο yahoo.

 

Κανεις δεν το εχει παθει αυτο? Κατεβασε κανεις attachment απο yahoo?

 

 

Μαλλον λοιπον ειμαι ο τελευταιος εναπομεινας yahoo mail user, που προσπαθησε να δει attachment document.

 

Η μονη, μη κομψη λυση, αλλα τελωσπαντων απο τιποτε καλο ειναι κι αυτο, ειναι, να κανω forward τα mail του yahoo, σε gmail, κι εκει, επειδη παλι παρουσιαζεται το ιδιο προβλημα (document attachments δεν κατεβαινουν), υπαρχει επιλογη 'view as html', κι εστω κι ετσι διαβαζω τι περιεχουν τα documents.

 

Αν καποιος εχει καλυτερη λυση, ας πει.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!! Πήρα τηλέφωνο στο 1313 και αφού έδωσα το imei, κ.χρήστη κλπ, μόλις τους είπα οτι το κινητό είναι από το εξωτερικό με έβαλαν στην αναμονή και μετά Μου απάντησαν οτι δεν γίνεται να ενεργοποιήσουν το αϊ μοντ, και να τηλεφωνήσω στη sony ericsson για να το ξεκλειδώσουν. Έπεσα στην περίπτωση ή σταμάτησαν τις ενεργοποιήσεις πλέον; γ... Τη wind μου.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην σταματησαν τις ενεργοποιησεις.

Τι εννοουν να τηλεφωνησεις στην sony ericsson για ξεκλειδωμα? Δεν καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βλέπω ότι έχετε πρόβλημα με την ενεργοποίηση του imode στην γραμμή σας. Σας δίνω λοιπόν ένα imei από imode συσκευή.

Μοντέλο συσκευής: Samsung S401i

imei: 351614/01/202985/9

 

Για καλή πλοήγηση δοκιμάστε και κάτι άλλο εκτός από το opera mini.

 

Μπείτε από το κινητό σας στο http://wap.teashark.com και από το pc στο http://www.teashark.com

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ alany !. Έδωσα το imei που έγραψες και μου είπαν οτι θα το ενεργοποιήσουν αύριο. Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα που έχω το

Sony ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ΜΗΝ λετε τα δικά σας ΙΜΕΙ αν η συσκευή σας δεν είναι imode.

Έτσι βλέπουν για πιό τηλέφωνο πρόκειται και ξέρουν ότι τους λέτε ψέμματα.

Πείτε ένα άσχετο...

 

 

Αν ενεργοποιοήσει και 2ος, 3ος κτλ. το imode με το ΙΜΕΙ που δίνει ο alany, υπάρχει μια περίπτωση να πουν ότι έχει ξαναενεργοποιηθεί σε αυτή την συσκευή και να μην σας αφήσουν να το ξαναενεργοποιήσετε. Λογικά, αν πείτε ότι δεν διαθέτετε δεύτερη συσκευή imode και ότι θέλετε να ενεργοποιήσετε και σε άλλον αριθμό την υπηρεσία, τότε μπορεί να σας αφήσουν..

Μπορεί όμως και να μην υπάρχει πρόβλημα και να λέω λαλακίες :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

alany ευχαριστουμε που μοιραζεσαι τις γνωσεις σου μαζι μας.

 

Εγω εχω ηδη δοκιμασει, χωρις επιτυχια: opera mini, opera mini mod-ed, και τον ενσωματωμενο browser της nokia, αλλα δεν μπορεσα να σερφαρω.

Ελπιζω με τον teashark να μπορεσω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ΜΗΝ λετε τα δικά σας ΙΜΕΙ αν η συσκευή σας δεν είναι imode.

Έτσι βλέπουν για πιό τηλέφωνο πρόκειται και ξέρουν ότι τους λέτε ψέμματα.

Πείτε ένα άσχετο...

 

 

Αν ενεργοποιοήσει και 2ος, 3ος κτλ. το imode με το ΙΜΕΙ που δίνει ο alany, υπάρχει μια περίπτωση να πουν ότι έχει ξαναενεργοποιηθεί σε αυτή την συσκευή και να μην σας αφήσουν να το ξαναενεργοποιήσετε. Λογικά, αν πείτε ότι δεν διαθέτετε δεύτερη συσκευή imode και ότι θέλετε να ενεργοποιήσετε και σε άλλον αριθμό την υπηρεσία, τότε μπορεί να σας αφήσουν..

Μπορεί όμως και να μην υπάρχει πρόβλημα και να λέω λαλακίες :p

 

Φίλε μου καλά τα λες αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν ότι δεν σου το ενεργοποιούμε διότι το IME έχει δοθεί ξανά. Τσεκαρισμένο. Αν σου το πουν λες ότι αγόρασες μια μεταχειρισμένη συσκευή. Να σου πω και κάτι άλλο; Κανένας δεν λέει όχι σε μία αρπαχτή και στην συγκεκριμένη περίπτωση η cosmote στο να μαζέψει κάμποσα ευρώ τώρα που τελειώνει το imode.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα τον browser teashark. Παω να τον τρεξω, ζητα προσβαση στο ιντερνετ, του δηλωνω το imode, παλευει λιγη ωρα, μαλλον δεν βρισκει ιντερνετ, και στο τελος κανει exit, ενω παλευει με το initializing.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα τον browser teashark. Παω να τον τρεξω, ζητα προσβαση στο ιντερνετ, του δηλωνω το imode, παλευει λιγη ωρα, μαλλον δεν βρισκει ιντερνετ, και στο τελος κανει exit, ενω παλευει με το initializing.

Καμια ιδεα?

 

Κατέβασε την beta version. Σε εμένα λειτουργεί ...:)/Να ρωτήσω κάτι. Όταν προσπαθείτε να μπείτε μέσω 3G (όχι 3.5G) έχετε έχει πρόσβαση μέσω 3g στο i-mode & my view? Εγώ δεν ξέρω τι έγινε πάλι αλλά μόνο τις πρώτες πρωινές ώρες μπορώ να μπω στο internet μέσω 3g...

Link to comment
Share on other sites

Μα την beta εχω.

http://www.teashark.com/download.html

Υπαρχει αλλη διευθυνση να κατεβασω το teashark εκτος απο αυτη?

Απο εκει το κατεβασα.

 

alany, παιζει το teashark με imode?

Link to comment
Share on other sites

Μα την beta εχω.

http://www.teashark.com/download.html

Υπαρχει αλλη διευθυνση να κατεβασω το teashark εκτος απο αυτη?

Απο εκει το κατεβασα.

 

alany, παιζει το teashark με imode?

 

Κανονικά παίζει. Τι κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκαιο ο PCMan. Εγώ όταν έδωσα το δικό μου imei με παρέπεμψαν στη sony ericsson. Με το imei του alany το ενεργοποίησαν χθες το απόγευμα κανονικά χωρίς προβλήματα. Ευχαριστώ alany!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παίζει. Τι κινητό έχεις;

 

Αναθεμα και ξερω τι φταιει.

Τελικα βρηκα ενα free wifi hotspot, και του εδωσα internet να κανει το initialization που τοσο πολυ ηθελε.

Και παλι ομως στο τελος μου εγραψε failed, και δεν μπηκε στο περιβαλλον του browser.

 

Nokia e61i εχω, series 60 3rd edition.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος των αλλων, να πω την αληθεια, περιμενω να ληξει ο μηνας δωρεαν πλοηγησης, να δω οτι οντως μπορω να κανω με επιτυχια την ανανεωση μεσω υπολογιστη, μεσω του portal του imode.

Εχω δει στραβα διαφορα, ελπιζω να μη στραβωσει κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σέρνετε το GPRS πάλι... Έλεος. Χθες το βράδυ πήγαινε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σέρνετε το GPRS πάλι... Έλεος. Χθες το βράδυ πήγαινε μια χαρά.

 

9 στης 10 σερνεται:X Σχεδον παντα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Με τα Nokia S40 έχετε κάνει τίποτα για να συνδέονται οι εφαρμογές; Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις της Wind που είχε ανεβάσει κάποιος στο myphone (Wind Proxy S40 για εφαρμογές), αλλά τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

15 σεπτεμβρη ειχα κανει εγγραφη για πρωτη φορα. Σημερα εχουμε 14.

Σημερα ληγει η συνδρομη(δωρεαν-1ος μηνας)? Ερχεται κανενα μηνυμα? Πως μαθαινουμε ποτε ακριβως ληγει η συνδρομη;

 

Ειμαι δουλεια τωρα, λεω το απογευμα να μπω στο imode απο τον υπολογιστη να δω αν μπορω να κανω ανανεωση.

Αλλα θα με αφησει, δεν θα με αφησει, ποιος ξερει; Εληξε, δεν εληξε, ποιος ξερει? Με μαντεψιες θα προχωρησω?

Link to comment
Share on other sites

15 σεπτεμβρη ειχα κανει εγγραφη για πρωτη φορα. Σημερα εχουμε 14.

Σημερα ληγει η συνδρομη(δωρεαν-1ος μηνας)? Ερχεται κανενα μηνυμα? Πως μαθαινουμε ποτε ακριβως ληγει η συνδρομη;

 

Ειμαι δουλεια τωρα, λεω το απογευμα να μπω στο imode απο τον υπολογιστη να δω αν μπορω να κανω ανανεωση.

Αλλα θα με αφησει, δεν θα με αφησει, ποιος ξερει; Εληξε, δεν εληξε, ποιος ξερει? Με μαντεψιες θα προχωρησω?

 

Εγώ ενεργοποίησα την απεριόριστη πλοήγηση 1 ημέρα πριν την ημερομηνία λήξης και ενεργοποιήθηκε κανονικά:). Λογικά θα μπορείς να την ενεργοποιήσεις;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...