Jump to content

PES (Pro Evolution Soccer) 2009


caveman21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε pc φιλε μου με καρτα ati 4850

δεν ασχολουμαι πλεον με κονσολες

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε pc φιλε μου με καρτα ati 4850

δεν ασχολουμαι πλεον με κονσολες

 

Όντως στο PC και μένα μου φάνηκε καλύτερο το Pro. Αλλά έχω ακούσει ότι στις κονσόλες είναι πολύ καλύτερο το FIFA. Δεν τα έχω παίξει όμως σε κονσόλα γι αυτό ρώτησα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις ΠΑΟ, Ολυμπιακό και ΑΕΚ, νομίζω, επίσημα και τις 3!

 

Το φοβερό είναι ότι θα έχει Champions League με τα όλα του (σήματα, μουσικές, TV overlays κλπ.)! :D Αν, βέβαια, δε φτιάξουν το (άθλιο) gameplay του PES 2008... :worry:

 

και ΠΑΟΚ αν δεν κανω λαθος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία το PRO EVOLUTION SOCCER 2009 για pc από το E-shop και μου έστειλαν σήμερα μήνυμα να πάω να παραλάβω το δέμα.

Έχει κυκλοφορήσει η έγινε κάποιο λάθος.?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία το PRO EVOLUTION SOCCER 2009 για pc από το E-shop και μου έστειλαν σήμερα μήνυμα να πάω να παραλάβω το δέμα.

Έχει κυκλοφορήσει η έγινε κάποιο λάθος.?

 

Ναι κυκλοφόρησε. Έπαιξα δύο παιχνίδια. Σαφώς ανώτερο από το fifa αλλά ξενέρωσα με τα ρόστερ. Στον Ολυμπιακό έχουν ακόμα Λούα Λούα, Σέζαρ, Νούνιεζ και δεν έχουν περάσει όλες τις μεταγραφές, μόνο 4 για την ακρίβεια (Γ. Παπαδόπουλος, Γκαλίτσιος, Κόβατς, Όσκαρ)

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα πλακα μας κανουνε?Εχουν τα περσινά ροστερ στις περισσότερες ομάδες.Εδω στην Μαντσεστερ δεν εχουν βαλει το Μπερμπάτοφ.Ολυμπιακος χωρις Ντουντου,Ντιογκο,Λετο....αν δεν βγάλουν συντομα πατς θα φανε πολυ κράξιμο.Και ακομα δεν αρχισε το ονλαιν.Ευχομαι να μην εχουμε τα περυσινα κολληματα.Κριμα ,γιατι απογοητευει τους χιλιαδες φανατικους οπαδους της...!
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά:

# Συμπεριλαμβάνει το UEFA CHAMPIONS League!( θα περιέχει όλες τις ομάδες, τα γήπεδα και τους παίκτες από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα)

 

δηλαδη υπαρχει και η ανορθωση; καποιος που το επαιξε να μας πει αν ειναι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά:

# Συμπεριλαμβάνει το UEFA CHAMPIONS League!( θα περιέχει όλες τις ομάδες, τα γήπεδα και τους παίκτες από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα)

 

:lol::lol:

 

δηλαδη υπαρχει και η ανορθωση; καποιος που το επαιξε να μας πει αν ειναι :cool:

 

13 ομάδες περιλαμβάνει από το Champions League. :confused: και σε αυτές δεν είναι η Ανόρθωση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από Multirama, αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα. Το demo που έπεξα στο PS3, μου φάνηκαν πολύ βετιωμένα τα γραφικά και κάπως δύσκολες οι πάσες. Αυτά προς το παρόν. Αν ισχύει αυτό με το roster είναι μεγάλη απογοήτευση πάντως.. Και patch να βγάλει επίσημο η Konami δεν νομίζω να περιλβάναει αλλαγές στα ρόστερς των ομάδων. Στο 08 τουλάχιστον δεν είχα δει κάτι τέτοιο, παρά μόνο με option files από άλλους χρηστες που είχαν κάνει τις μεταγραφές χειροκίνητα...
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε το "become a legend".Φτιάχνεις τον εαυτό σου (με φωτό σου) και ξεκινάς από ερασιτεχνική ομάδα και σιγά σιγά φτιάχνεις μια καριέρρα.

 

Ωραίο το Champions League,δίνει άλλη ατμοσφαιρα στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με τις ομαδες και τα ροστερ ειναι λιγο απογοητευση,μολις σημερα εχω ασχοληθει.Ξενερωσα που δεν εχει γερμανικες ομαδες,ουτε καν Μπαγερν αν δεν κανω λαθος.

 

Στο gameplay(σε pc παντα) μου φανηκε αρκετα βελτιωμενο σε σχεση με το προηγουμενο.

-Αρκετα πιο δυσκολο να βαλεις γκολ,λιγο πιο ευκολα τα στημενα(εβαλα και το πρωτο απευθειας φαουλ με Riquelme).

-Γενικα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οι καθετες μπαλες περνουν πολυ δυσκολα πλεον,πρεπει οντως ο παικτης να εχει ελευθερο χωρο μπροστα του.Επισης καλο(σε σχεση με το 08) ειναι οτι αν βγαλεις through ball μενει εντος αγωνιστικου χωρου οχι οπως παλια που ετρεχες και την εχανες για λιγο...

-Πολυ πιο ευκολο να βαλεις γκολ με σεντρες ειδικα αν εχεις καλους πλαγιους ακομα και με κοντο επιθετικο.Δε χρειαζεσαι ντηλαρι τυπου Τονι,ακομα και με Owen,Rooney μπορεις να σκοραρεις με κεφαλια μετα απο μια καλη σεντρα.

-Δεν παιζει με ενα παικτη να αρχισεις να τρεχεις και να περασεις τους παντες.Δηλαδη πχ ειχα τον messi και ετρεχα στα πλαγια,αλλα χειροτερος παικτης(Βυντρα) που βρεθηκε πλαι μου και λιγο πιο μπροστα με εκοψε.Θελει τρελλο passing game για να βγαλεις παικτη ελευθερο με μετρα μπροστα του για να τρεξει...

-Σε κεφαλιες στο κεντρο(μετα απο βολε του τερματοφυλακα πχ) μετραει πολυ η θεση που θα παρει ο παιχτης.Ενας πιο κοντος αν τοποθετηθει σωστα μπορει να παρει μια κεφαλια απο καποιον ψηλοτερο του,νταξει οχι ο Xavi να παρει απο τον Materazzi,σε πιο κοντινα υψη αναφερομαι

-Τα τετ-α-τετ μου φαινονται πιο δυσκολα,δε μπορω ευκολα να πλασαρω τον τερματοφυλακα,ασε που λιγο να καθυστερησεις σε προλαβαινει ο αμυντικος

-Τα μακρινα σουτ μπαινουν πολυ πιο δυσκολα,ειναι πολυ ευκολο να κατεβασεις μπεκατσονι...

 

Ασχετο με gameplay μου αρεσει που δεν εχει φοβερες απαιτησεις σε hardware.Επειδη εχω λιγο παλιο μηχανημα,περιμενα να παιζει με ολα low,αλλα ειμαι στα 1024χ768 με high detail σε athlon64 3000,1gb ram και 2600pro 512.Πραγματικα δεν το περιμενα...

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Γενικα με τις ομαδες και τα ροστερ ειναι λιγο απογοητευση,μολις σημερα εχω ασχοληθει.Ξενερωσα που δεν εχει γερμανικες ομαδες,ουτε καν Μπαγερν αν δεν κανω λαθος.

 

Στο gameplay(σε pc παντα) μου φανηκε αρκετα βελτιωμενο σε σχεση με το προηγουμενο.

Σχετικό είναι αυτό πιστεύω..

 

-Αρκετα πιο δυσκολο να βαλεις γκολ,λιγο πιο ευκολα τα στημενα(εβαλα και το πρωτο απευθειας φαουλ με Riquelme).

Συμφωνό.. Και δεν χρειάζεται ο παίκτης να έχει 95άρα για να μπει.. :)

 

-Γενικα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οι καθετες μπαλες περνουν πολυ δυσκολα πλεον,πρεπει οντως ο παικτης να εχει ελευθερο χωρο μπροστα του.Επισης καλο(σε σχεση με το 08) ειναι οτι αν βγαλεις through ball μενει εντος αγωνιστικου χωρου οχι οπως παλια που ετρεχες και την εχανες για λιγο...

Ακριβώς, και γενικώς βλέπω τις άμυνες αρκετά πιο σφιχτές και τους αμυντικούς στις θέσεις τους σχεδόν πάντα..

 

-Πολυ πιο ευκολο να βαλεις γκολ με σεντρες ειδικα αν εχεις καλους πλαγιους ακομα και με κοντο επιθετικο.Δε χρειαζεσαι ντηλαρι τυπου Τονι,ακομα και με Owen,Rooney μπορεις να σκοραρεις με κεφαλια μετα απο μια καλη σεντρα.

Η' να μπει αυτογκόλ.. :) Σε 4 παιχνίδια με καλές ομάδες μπήκαν 3 αυτογκόλ από τις σέντρες από πλάι.

 

-Τα τετ-α-τετ μου φαινονται πιο δυσκολα,δε μπορω ευκολα να πλασαρω τον τερματοφυλακα,ασε που λιγο να καθυστερησεις σε προλαβαινει ο αμυντικος

 

Έχω ξενερώσει που βλέπω πως δεν έχουν ασχοληθεί ουσιαστικά με τις ομάδες όσον αφορά το ρόστερ τους, αν εξαιρέσεις τις πολυδιαφημιζόμενες Barca, Manu, Real.. Τι είναι αυτά τα χάλια στην Arsenal, Liverpool?

Link to comment
Share on other sites

Στο PS3 στο online το lag πλέον δεν υπάρχει αν και κατά διαστήματα κάνει την εμφάνισή του αλλά είναι πάντα σε επιτρεπτά επίπεδα.

Οταν ξεκινήσει το ματς και ο server βρει πρόβλημμα στη σύνδεση του ενός διακόπτει τον αγώνα χωρίς ν' αφαιρέσει πόντους από κανένα.

Τέλος ακόμα και στο 2 εναντίον 2 παίζει αρκετά καλά όπως και στο legends βέβαια (για online μιλάμε πάντα).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας είναι τελικά.

Ντροπή για την ΚΟΝΑΜΙ που λάνσαρε αυτό το έκτρωμα...

Κλάσεις ανώτερο το fifa... Πλήρης εκθρόνηση του pro....

Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας είναι τελικά.

Ντροπή για την ΚΟΝΑΜΙ που λάνσαρε αυτό το έκτρωμα...

Κλάσεις ανώτερο το fifa... Πλήρης εκθρόνηση του pro....

 

To gameplay του PES 2009 είναι απλά τέλειο!

Oσο για το FIFA?

Mακάρι να υπήρχε ανταγωνισμός...

Θα βλέπαμε μεγαλύτερη βελτίωση σε όλα καθώς και όλα τα roster ενημερωμένα...

Γερμανικές ομάδες επίσης...

Αλλά δυστυχώς η ΚΟΝΑΜΙ παίζει χωρίς αντίπαλο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

To gameplay του PES 2009 είναι απλά τέλειο!

Oσο για το FIFA?

Mακάρι να υπήρχε ανταγωνισμός...

Θα βλέπαμε μεγαλύτερη βελτίωση σε όλα καθώς και όλα τα roster ενημερωμένα...

Γερμανικές ομάδες επίσης...

Αλλά δυστυχώς η ΚΟΝΑΜΙ παίζει χωρίς αντίπαλο...

Τέλειο το gameplay του pes? Εκτίθεσαι με αυτά που λες....

Ναι μόνη της παίζει η ΚΟΝΑΜΙ και καταφέρνει και έρχεται δεύτερη.

 

Προφανώς δεν έχεις παίξει το fifa. Ήμαρτον με τους φανατισμούς..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ τα δυο σε έκδοση υπολογιστή...δε ξερω τι γινεται στις κονσολες αλλα το φίφα με απογοητεύσε.είχα ακούσει τόσα καλα κ ειπα να το παρω...οσο αφορά το προ βελτιωμένο απο το πέρσινο αλλα υστερεί σε ροστερ.κατά τα αλλα ειναι το ποδόσφαιρακι που με κέρδισε κ οταν βρίσκω χρόνο παίζω.ειδικά εκεί που δημιουργείς παίκτη κ ξεκινάς καριέρα ειναι οτι καλυτερο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το αγόρασα το μεσημέρι για PS3. Εχω παιξει ως τωρα 2 παιχνιδια και αυτο που δακρινω ειναι πολυ καλο game play σε πιο αργο τεμπο το οποιο χαριζει ρεαλισμο σε ολα. πλεον η ευκολη κάθετη λιγο πιο μπροστα απ τη σεντρα που εβγαζε τον παικτη τετ α τετ πεθανε. :) τα γραφικα ειναι παρα μα παρα πολυ καλα και τα προσωπα αγγιζουν το τελειο. το παιχνιδι τυπου ''παιρνω messi και τρεχω επισης πεθανε''. το διαπιστωσα αυτο με τον Ibrahimovic οπυ στο προηγουμενο προ δεν πιανοταν με τιποτα. αυτο δε σημαινει οτι δεν ξεχωριζουνε οι παικτες. Απλα δεν τα εχουν ΟΛΑ τελεια οι διαφιμισμενοι επιτελους. π.χ. Ο Ιbra αν σουταρει χωρις πιεση φαρμακωνει για πλακα. διαπιστωσα επισης οτι αν το μαρκάρισμα δεν εχει σχέση με τη μπαλα τρως κοκκινη ακομα κια ν το τακλιν ειναι απο μπροστα!!!! σέντρα δεν εχω δοκιμασει ακομα πολυ καθως επαιζα κυριως απο αξονα γιατι ειχα κλονιστει με το θανατο της καθετης μπαλιας και ηθελα να δω αν οντως δεν παιρναει με τπτ η αν τυγχανει:)

 

το μονο ποθ με ξένερωνει ως τωρα περαν του ροστερ ειναι οτι συνεχιζοθν να μη βελτιώνουν τα γραφίκα στην κερκίδα.

 

Α! και στο c.league δε νομ'ιζω να τους επεφτε τιποτα να βαζανε το αστερακι στο μανικι. ειναι το μοναδικο εφε σε μια φανελα c.league....τις διαφη:blink:μήσεις που τους τα σταζουνε μια χάρα τις εχουνε..

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι θα εχει συνεχεις ανανεωσεις των μεταγραφων και οτι με το πρωτο update θα προσθεθουν 12 ακομα ομαδες του champions league...
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το gameplay του pes? Εκτίθεσαι με αυτά που λες....

Ναι μόνη της παίζει η ΚΟΝΑΜΙ και καταφέρνει και έρχεται δεύτερη.

 

Προφανώς δεν έχεις παίξει το fifa. Ήμαρτον με τους φανατισμούς..:mad:

 

 

Kαθότι έχουμε και μια ηλικία, στα μέσα της δεκαετίας του '90 fifa παίζαμε μέχρι που ένα ωραίο πρωινό εν έτη 1997 εμφανίστηκε το pro με την τότε ονομασία international superstar soccer pro και μετέπειτα iss pro evolution (winning eleven στην Ιαπωνική αγορά).

Κάθε χρόνο ωστόσο δίνω στο fifa και μια ευκαιρία αλλά πάντα μ' απογοητεύει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Eπαιξα ενα αγωνα στο φιφα στο πισι και ηταν αθλιο. Ειχα ακουσει πολλα, οτι ειναι πολυ καλο φετος αλλα με απογοητευσε. Λες και επαιζα ποδοσφαιρακι σαν αυτα που ειχε στα καραβια παλια. Λενε βεβαια οτι σε ΧΒΟΧ360 ειναι πολυ καλυτερο.

 

Τωρα για το προ τι να πω. Αν ειχε μεταγραφες θα ηταν τελειο. Ουτε στιν μεγαλες ομαδες δεν τις εχει ολες. (Robinho, J.Baptista, Berbatov, Castillo!!!!!)

Οσο για τις ελληνικες οι μεταγραφες τελειως πισω. Μονο στην ΑΕΚ φαινεται να προσθεσαν τελευταια στιγμη Κυριακο και Μπασινα. Σε Ολυμπιακο δεν εχει Ντουντου, Λετο, Ντιογκο και Αβρααμ. Και απο αυτους μονο τον Λετο μπορεις να βρεις να τον βαλεις στην ομαδα.

Ακουσα και γω οτι θα φτιαχνουν updates με μεταγγραφες. Βεβαια δεν ξερω αν θα δημιουργησουν και νεους παιχτες που δεν υπαρχουν.

 

Καποιος που να ξερει πως βγαινουν καλες σεντρες. Στο περσινο ηθελε δυο πατηματα της σεντρας. Τωρα δεν μπορω να καταλαβω τη διαφορα του ενος με τα δυο πατηματα. τη βγαζει συνεχεια σε ακυρα σημεια. Ειτε πρωτο δοκαρι, τι πρωτο δλδ...πολυ πιο πριν το πρωτο, ειτε στο δευτερο που δεν υπαρχει παιχτης. Μονο απο κορνερ εχω βαλει κεφαλια σε καμια 10αρια παιχνιδια που εχω παιξει.

 

Φαουλακια μπαινουν ευκολα απο κοντινη αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...