Jump to content

Samsung GT-M8800 Pixon


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως ταξιδιώτη,γιατί μας κρατάς σε αγωνία?Αφού όλοι κρεμόμαστε από τα χέρια σου!!Πως τα πάει σε φωτό(σε όλες τις συνθήκες),σε αναπαραγωγή μουσικής από ηχεία και ακουστικά και η ανταπόκριση της οθόνης είναι καλή?

ελα φιλε μου,το κινητο το δουλεψα για λιγο.

η καμερα του ειναι μια χαρα,κανενα προβλημα.

η αναπαραγωγη μουσικης καλη διχως να ειναι τρελα δυνατο το ηχειο του,ακουγεται ομως καλα.

η ανταποκριση στην οθονη κορυφαια,κανενα προβλημα.

το μενου του ευχαριστο κι ευχρηστο αλλα δυστυχως για αλλη μια φορα themes οχι,η τουλαχιστον να μπορουσαμε να φτιαχναμε εμεις απο τις εικονες που εχουμε μεσα.θα ηταν ακομα καλυτερο.

η απουσια wifi ισως να ειναι κι ο λογος που θελω να το δωσω.προσωπικα μου χρειαζεται και η ελλειψη του ειναι απαραδεκτη.

η μπαταρια maximum 2 ημερες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μια τιμη θα μπορουσε καποιος?

GPS εχει?

 

Έχει GPS.. Για τιμή δες εδώ :).

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψαξιμο κατάφερα να ρυθμισω σωστα το τηλεφωνο και επιτέλους μπαίνει στο internet. Αλλα αυό που μου άρεσε ηταν οτι βρηκα πρόγραμμα που συνεργάζεται με τον ενσωματωμένο δέκτη GPS και ετσι λειτουργει και αυτό κανονικά και οχι μόνο για geotagging.:)

 

Καλησπέρα σε όλους. stratisg (ή όποιος άλλος γνωρίζει), ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς & συνεργάζεται με το gps του κινητού?

Αξιοπρεπές - εύχρηστο για πλοήγηση? όσο μπορεί να είναι μια java εφαρμογή... (πχ σε σύγκριση με windows mobile/ symbian κινητά)

Χρειάζεται συνεχή σύνδεση το net για να λειτουργήσει?

Επίσης όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει αν στο κινητό λειτουργεί το opera mini.

Το google maps συνεργάζεται με το gps?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βρήκα μέχι στιγμής είναι το Nav4all το οποίο είναι εξαιρετικό για freeware προγραμμα, αργεί λιγάκι να πάρει σήμα απο το GPS αλλα σε διάφορες διευθύνσεις που δοκίμασα απο Βριλήσσια μέχρι Ασπρόπυργο τα πήγε εξαιρετικά. Δεν χρειάζεται συνεχόμενη πρόσβαση στο ιντερνετ για τους χάρτες, αν επιλέξεις δε την λειτουργία παράθεσης μόνο των οδηγιών κατεύθυνσης τότε κατεβάζει χάρτες μόνο στην αρχή ή όταν διαπυστώση λάθος πορεία. Εχει και φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά!!!!

Το άλλο που βρήκα λέγεται Mobile GMaps εχει λεπτομερέστερους χάρτες αλλα δεν το έχω δουλέψει σχεδόν καθόλου.

Ο Opera Mini τρέχει κανονικά στο τηλέφωνο αλλα το google maps δεν συνεργάζεται με το GPS, ετσι δείχνει το σημείο που είσαι βάση GPRS.

Υπάρχει αλλο ένα πρόγραμμα GPS το amAze, το όποίο όσοι το έχουν δουλέψη λένε οτι είναι καλύτερο το Nav4all αλλα προς στιγμή δεν συνεργάζεται με το Pixon.

Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αλλα εχω μια απορια,ποιο κινητο εχει την καλυτερη αποδοση (συνολικα,χειρισμος,δεκτης,οθονη..)gps???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα κι εγώ το κινητό από το πλαίσιο και θα σας πω τις εντυπώσεις μετά από μία ημέρα λειτουργία.

Η οθόνη απλά τα σπάει. Είναι τόσο έντονη που ρύθμισα την φωτεινότητα στο minimum γιατί με ενοχλούσε.

Η αντίδραση στα δάχτυλα είναι πολύ καλή και δεν χρειάζεται να βγάλετε καθόλου την γραφίδα.

Ο ήχος είνα αρκετά δυνατός αλλά όχι και κορυφαίος. Το Ν95 8GB που είχα ήταν πολύ καλύτερο.

Η κάρτα μνήμης που είχε στην συσκευασία είναι και πολύ μικρή και πολύ αργή, με αποτέλεσμα να αργεί ο browser στις φωτο. Προτιμήστε κάρτα highspeed και 8gb, γιατί ούτως η άλλως η τεράστια ανάλυση των βίντεο γεμίζει πολύ εύκολα τον χώρο.

Η κάμερα έχει πολλές ρυθμίσεις και είναι εύχρηστη. Οι φωτό καταπληκτικές ακόμη και χωρίς φλάς, λόγω του συστήματος σταθεροποίησης εικόνας. Μιλάμε ότι κάνει πολύ καλή δουλειά!!

Για το βίντεο τι να πω. Ανάλυση 720*480 στα 30fps.Πραγματικά χάρμα οφθαλμόν και μπορείς να χρησιμοποιήσεις ακόμη και το φλάς κατά την λήψη. Και στο pc φαίνονται τέλεια. Εννοείται πως αναπαράγει βίντεο και σε ποιότητα dvx αφού έχει και dvx player. Αλλά τα βίντεο στην μέγιστη ανάλυση καταλαμβάνουν πολύ χώρο στην μνήμη.

Ένα μεγάλο μείον, ελπίζω να στρώσει, είναι η μπαταρία. Μου την έφαγε όλη σε μία ημέρα!!! Και με την οθόνη στην μικρότερη φωτεινότητα.

Στον τομέα της διαχείρισης των αρχείων-φακέλων τα πάει πολύ καλά. Μπορείς να δημιουργήσεις και δικούς σου φακέλους και έτσι όλα είναι τακτοποιημένα.

Αυτά προς το παρόν και ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο τον κόσμο,

aeropore βοήθησες αρκετά και ευχαριστούμε. Μία τελευαταία ερώτηση σχετικά με το βίντεο: σε τι φορμάτ σώζονται αυτά που τραβάς με το τηλ? mp4 ή divx?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο τον κόσμο,

aeropore βοήθησες αρκετά και ευχαριστούμε. Μία τελευαταία ερώτηση σχετικά με το βίντεο: σε τι φορμάτ σώζονται αυτά που τραβάς με το τηλ? mp4 ή divx?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φίλε μου τα video σώζονται σε μορφή mp4 και αν θέλεις τα μετατρέπεις εσύ. Παντως στην οθόνη του pc φαίνονται σχεδόν full screen χωρίς παραμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα video σώζονται σε μορφή mp4 και αν θέλεις τα μετατρέπεις εσύ. Παντως στην οθόνη του pc φαίνονται σχεδόν full screen χωρίς παραμόρφωση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Καλές λήψεις :-) !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις; κάτι αρνητικό; σκέφτομαι να το πάρω μες την εβδομάδα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις; κάτι αρνητικό; σκέφτομαι να το πάρω μες την εβδομάδα.

Φίλε μου το έχω 1 μήνα.Το τηλ. είναι καταπληκτικό και έχω απόλυτη επίγνωση σε αυτό που λέω, μιας και έχω αλλάξει 65 κινητά!!! Η μπαταρία του που ήταν και το μόνο αρνητικό, έστρωσε κι αυτή και κρατάει 3-3,5 μέρες πλέον. Η κάμερα φοβερή και το βίντεο απλά τα σπάει. Οι ταινίες DVIX αναπαράγονται σε virtual surround με απίστευτη καθαρότητα ήχου. Η οθόνη αφής είναι πολύ καλή και δεν έχω ανοίξει ακόμα το πενάκι, ενώ με το htc που είχα το δούλευα συνέχεια. Γενικά πιστέυω ότι είναι πολύ τίμια πρόταση, καμμία σχέση με το ericsson c905 που έχει περίπου τα ίδια λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

tha symfwnhsw mazi sou mias kai egw eimai poly eyxaristhmenos alla ayth thn stigmh pisteyw pws to renoir ths lg isws na einai kalytero mias kai yposthrizei kai wi-fi kai an den kanw lathos einai kai pio fthno
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ:D καταπληκτικό κινητό! είναι το τρίτο Samsung που αγοράζω στη σειρά και με βλέπω να γίνομε φανατικός Samsungακιας:p
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

tha symfwnhsw mazi sou mias kai egw eimai poly eyxaristhmenos alla ayth thn stigmh pisteyw pws to renoir ths lg isws na einai kalytero mias kai yposthrizei kai wi-fi kai an den kanw lathos einai kai pio fthno

 

Στο πλαίσιο αυτή τη στιγμή το ρενουάρ είναι 100Ε φθηνότερο (και έχει κ wifi)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε, παρατήρησα οτι στο Pixon τα πλήκτρα αποδοχής και απόρριψης κλήσεων δεν φωτίζονται, είναι όντως έτσι γιατί αυτό είναι μεγάλη κουταμάρα, όχι οτι και τη νύχτα δεν θα τα βλέπεις αλλά όπως και να το κάνουμε εξυπηρετεί να φωτίζονται. Ισχύει?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε, παρατήρησα οτι στο Pixon τα πλήκτρα αποδοχής και απόρριψης κλήσεων δεν φωτίζονται, είναι όντως έτσι γιατί αυτό είναι μεγάλη κουταμάρα, όχι οτι και τη νύχτα δεν θα τα βλέπεις αλλά όπως και να το κάνουμε εξυπηρετεί να φωτίζονται. Ισχύει?:worry:

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΤΙΖΕΤΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κάποιος στο εν λόγω τηλέφωνο χάρτες για το gps του?

Έχει GPS;;;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-M8800 Pixon

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...