Jump to content

Fringe (Fox)


YpNoS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σημείο όπου

ο Bell λέει στην Olivia για κάποιον που πρέπει να "φυλάει την πύλη",

μου θύμισε αυτομάτως αυτό! :p

 

Κατά τα λοιπά, το δεύτερο μισό ήταν πολύ καλό, είχαμε πολλές εξελίξεις. Βέβαια εξακολουθεί να μη με έχει κερδίσει 100% η νέα σεζόν.

 

Επίσης:

"Why are shape-shifting soldiers from another universe stealing frozen heads?"

-βάζει υποψηφιότητα για ατάκα της χρονιάς! :lol:

 

Τέρμα ο Charlie;

:(

 

O William Bell πρέπει να ξεσκονίσει τα Ελληνικά του. Ο Peter & η Olivia τα πρόφεραν καλύτερα στα προηγούμενα επεισόδια!

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση.. αυτον στην τελευταια σκηνη με το ωραιο κεφαλι, τον εχουμε ξαναδει μεχρι σημερα? :s
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο το 2χ05.

 

Στην βασική πλοκή δεν είχαμε συνέχεια.

Θεωρώ από το 2ο μισό της σεζόν θα δυναμώσουν πολύ τα επεισόδια.

 

Υγ

 

Πρέπει να αλλάξει μέρα προβολής η σειρά ΑΜΕΣΑ. Στα νούμερα έχει πιάσει πάτο απέναντι στα δυνατά χαρτιά του ABC.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε επεισόδιο αυτή τη βδομάδα;

 

edit.. μόλις είδα ότι επιστρέφει 5 Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πολύ xfiles το σημερινό επεισόδιο. Και το trailer που είχε για το επόμενο στο τέλος ήταν τελείως αδιάφορο! Έχουν ξαναασχοληθεί και παλιότερα με mindcontrol. Anyway, ο δεύτερος κύκλος μέχρι στιγμής είναι ανούσιος. Δεν υπάρχει κάποιο story
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

 

να πω και εγω μερικα λογακια

 

Ξκινησα τη σειρα με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ επιφυλαξη.

Οσο περνουσε η σεζον και μπαινοντας στη διαδικασια του να σκεφτω τι βλεπω , εχω να πω το εξης.

 

 

ΕΙΜΑΙ ΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ!

 

Πραγματικα καλυτερο και απο το ιδιο το Λοστ και ξερετε γιατι ? Γιατι σε καθε επεισοδιο σου γενναει αποριες τις οποιες ομως δεν αργει να σου λυσει.

Για αυτο.

 

Συν του οτι λυνουνε παραδοξα με επιστημονικο τροπο, συν του οτι η πρωταγωνιστρια ειναι εξαιρετικη προσωπικοτητα και αψογη για το ρολο οσο η Τζουλιετ στο λοστ, συν του οτι ειδα τη καλυτερη εξηγηση ποτε για το τι ειναι το deja vu, εχω να δηλωσω οτι ειμαι φαν πλεον.

 

Αληθεια, πως μπορω να γινω fbi agent?

ζηλεψα πια, σε ολες τις σειρες αυτο κανουνε οι πρωταγωνιστες

:X
Link to comment
Share on other sites

Συν του οτι λυνουνε παραδοξα με επιστημονικο τροπο....

 

.....συν του οτι ειδα τη καλυτερη εξηγηση ποτε για το τι ειναι το deja vu, εχω να δηλωσω οτι ειμαι φαν πλεον.

 

Επιστημονικό τρόπο; :D Επειδή πετάνε 3-4 άσχετες λέξεις που έχουν να κάνουν με την επιστήμη δε σημαίνει και ότι είναι επιστημονική η όλη διαδικασία και αν κάποιος έχει έστω και την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ιδέα για τις έννοιες που αναφέρονται σε κάθε επεισόδιο, μόνο τα γέλια μπορεί να βάλει με αυτά που ακούει.

 

Επίσης, όπως έχει ξανααναφερθεί σε αυτό το thread, επιστημονική εξήγηση υπάρχει για το τι είναι το deja vu, δεν μας είναι κάτι το ανεξήγητο, και φυσικά η εξήγηση που έδωσε σε παλιότερο επεισόδιο ο Walter ήταν απλά ΛΟΛ και πολύς κόσμος ξενέρωσε με αυτά που άκουγε.

 

Ενδιαφέρουσα σειρά και βλέπεται ευχάριστα, αλλά με επιστήμη....καμία μα καμία σχέση. Στο κάτω κάτω, όταν βλέπεις μια σειρά που έχει να κάνει με ανθρώπους-σκιές, ιπτάμενους ανθρώπους, αόρατους, άτομα που τρέφονται με "αύρες" και γενικά όλα αυτά τα εξωφρενικά που βλέπουμε, δύσκολα πηγαίνει το μυαλό μας στην επιστήμη.

 

Οι επιστημονικές ατάκες του Walter και οι ξαφνικές εκλάμψεις ευφυίας που έχει είναι απλά αστείες, καλά θα 'ταν να δούλευαν έτσι τα πράγματα, αλλά είναι μόνο τηλεόραση...ας μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

τελείως αδιάφορο το σημερινό επεισόδιο (εκτός των τελευταίων λεπτών αλλά τι να λέμε τώρα...)
Link to comment
Share on other sites

πάει καλά σε ratings?

 

Έχει πέσει πολύ φέτος.

 

Το 2χ06 που είδα ήταν καλούτσικο.

 

Άντε να δω το 2χ07 σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι απίστευτη επεισοδιάρα ήταν η σημερινή! :) (2χ08)

 

Εξαιρετικό από την αρχή μέχρι το τέλος, τεράστιες αποκαλύψεις και

μας άφησε και σε αγωνία στο τέλος πάλι.

 

 

Επιτέλους ξαναείδαμε τους Observers, που πάντα είναι ενδιαφέροντες και το γεγονός

ότι ένας από αυτούς αγάπησε μια κοπέλα από εδώ, μου φάνηκε πολύ καλή σεναριακή ιδέα.

 

 

Αναμένεται εκπληκτικό και το φετινό φινάλε της σαιζόν. :cool:

Link to comment
Share on other sites

δε το δα ακομα (θα το δω σε λιγο ) αλλα αντε επιτελους να γινομαστε οπως η περυσινη σεζον.

 

μεχρι στιγμης εχουν αφησει την μυθολογια της σειρας στην απεξω και τα επεισοδια ως τωρα δεν ειχαν κατι να δωσουν

:X
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, επιτέλους ένα πάρα πολύ επεισόδιο που μας επιστρέφει στα παλιά. Μακάρι να συνεχίσει έτσι
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είδα τώρα στις γιορτές πρώτο και δεύτερο κύκλο και μπορώ να πω ότι εντυπωσιαστηκα.Ακόμη και αν δεν υπάρχει τίποτε από επιστήμη,αυτό πραγματικά δεν το γνωρίζω γιατί πολλά φαίνονται αληθοφανή,σε βάζει με έναν εκπληκτικό τρόπο να νιώσεις αυτό που βλέπεις ότι μπορεί να είναι πραγματικότητα.Μπράβο στον σεναριογράφο.Αλήθεια που τα σκέφτεται τα επιστημονικά μέρη τόσο του fringe όσο και του lost?Γιατί το αποπαίρνετε κάποιοι τόσο πολύ?Έχετε μελετήσει τόσο ώστε να γνωρίζετε ότι λέει φούμαρα ο dr walter bishop?

Link to comment
Share on other sites

Επιστημονικής φαντασίας είναι η σειρά.

Δεν μπορεί όσα αναφέρονται από θεωρίες να στέκουν 100%.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιστημονικής φαντασίας είναι η σειρά.

Δεν μπορεί όσα αναφέρονται από θεωρίες να στέκουν 100%.

 

Κανείς δεν είπε 100% φυσικά.

Όταν λέμε μια σειρά sci-fi, μπορεί να έχει π.χ. διαστημόπλοια τύπου Battlestar Galactica, μια τεχνολογία που δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα.

Δεν μπορεί όμως ξαφνικά να ακυρώνει πράγματα για τα οποία ήδη γνωρίζουμε

το τι συμβαίνει. Δεν μπορεί π.χ. να σου πει ότι τελικά έχουμε 2 ήλιους που μας φωτίζουν στη Γη.

Τέτοια λαθάκια κάνει το Fringe αλλά και πάλι συγχωρείται γιατί συνολικά είναι

εκπληκτική σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά το επισόδιο που βγήκε χτες πρέπει να ήταν γυρισμένο πιο παλιά. Είχε μέσα τον Τσάρλι ο οποίος έχει πεθάνει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...