Jump to content

Fringe (Fox)


YpNoS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

παιδιά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το κομμάτι με το animation, σε τι εξυπηρετούσε δηλαδή που έγινε σε animation?

Εγώ κατάλαβα ότι το κάνανε γιατί ο ηθοποιός-bell βγήκε σε σύνταξη και δεν είχαν ποιον να δείξουν, ας βάζαν κάποιον που του μοιάζει

ή οποιονδήποτε άλλο στη θέση του και να γράφαν ξέρω γω στο ρόλο του bell ο ταδε ηθοποιός

Γενικά δεν μ' αρέσει που αλλάζουν το σενάριο και κάνουν άλλες βλακείς(βλέπε ψυχή του bell στο σώμα της olivia) επειδή ο άλλος αποφάσισε να βγεί στην σύνταξη

 

 

Link to comment
Share on other sites

"It's Fringe meets Inception!"

 

Δεν είχα δει κανένα promo του επεισοδίου, ούτε είχα διαβάσει κάτι, κι έτσι για μένα αυτό λειτούργησε ως έκπληξη, πολύ περισσότερο το κομμάτι

του animation.

 

To 45λεπτο πέρασε ευχάριστα και γρήγορα, είδαμε σκηνές δράσης που σε live-action επεισόδιο δεν θα βλέπαμε, αλλά επί της ουσίας, ως επεισόδιο χρησίμεψε απλώς για να κλείσουμε το θέμα της κατάληψης της Ολίβια από τον Μπελ.

 

 

Ήταν και για εμένα μια ευχάριστη έκπληξη,

ενώ με αυτόν τον τρόπο απέφυγαν την παγίδα του να κάνουν μια απλή αντιγραφή του Inception.

Αλλά πέρα από αυτό δεν ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα. Το animation μου φάνηκε κάπως πρόχειρο, σαν να μην είχαν αρκετό χρόνο ή budget για να το κάνουν όπως θα του άξιζε.

 

 

Εν ολίγοις, καλή ιδέα και καλή εκτέλεση, αλλά σαν περιεχόμενο σίγουρα όχι κάτι το εξαιρετικό.

Ο Broyles θα μπορούσε και να μην παίζει, καθώς δεν προσέφερε τίποτα -εκτός από την σκηνή όπου η Disney-animated καρδερίνα τιτιβίζει γύρω από τον Walter!

:p

 

Ναι, αλλά γι' αυτό και μόνο άξιζε 100% :happy:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Θα σας πάω λίγο πίσω αλλά έχω μια σημαντική απορία. Είμαι στη 2η σεζόν της σειράς μιας και ξεκίνησα να την παρακολουθώ σχετικά πρόσφατα. Αλλά είδα κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να το ρωτήσω.

 

Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής: Ενώ είχαμε δει τον συνεργάτη της Ολίβια το Τσάρλι να τον σκοτώνει εκείνος ο πολυμορφικός (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) πετώντας τον στον φούρνο και μετά την Ολίβια να σκοτώνει τον πολυμορφικό που είχε την μορφή του Τσάρλι, ξαφνικά και χωρίς να έχει δείξει κάτι από τότε ο Τσάρλι εμφανίζεται στο τελευταίο επεισόδιο που είδα (το 11ο της 2ης σεζόν) σαν να μην είχε συμβεί τίποτα από τα προηγούμενα. :confused::worry:

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό? Ίσως έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν ήθελα να διαβάσω το thread μιας και δεν θέλω να μάθω περισσότερα. Θα εξηγηθεί στα επόμενα επεισόδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Θα σας πάω λίγο πίσω αλλά έχω μια σημαντική απορία. Είμαι στη 2η σεζόν της σειράς μιας και ξεκίνησα να την παρακολουθώ σχετικά πρόσφατα. Αλλά είδα κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να το ρωτήσω.

 

Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής: Ενώ είχαμε δει τον συνεργάτη της Ολίβια το Τσάρλι να τον σκοτώνει εκείνος ο πολυμορφικός (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) πετώντας τον στον φούρνο και μετά την Ολίβια να σκοτώνει τον πολυμορφικό που είχε την μορφή του Τσάρλι, ξαφνικά και χωρίς να έχει δείξει κάτι από τότε ο Τσάρλι εμφανίζεται στο τελευταίο επεισόδιο που είδα (το 11ο της 2ης σεζόν) σαν να μην είχε συμβεί τίποτα από τα προηγούμενα. :confused::worry:

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό? Ίσως έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν ήθελα να διαβάσω το thread μιας και δεν θέλω να μάθω περισσότερα. Θα εξηγηθεί στα επόμενα επεισόδια?

 

Επειδη και εγω ειχα αυτη την απορια ειναι οτι εαν θυμαμαι καλα, πρωτα γυριστηκε το επεισοδιο το ενα και μετα το αλλο και κατι εκαναν..... ; κατι τετοιο :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειχα αυτη την απορια ειναι οτι εαν θυμαμαι καλα, πρωτα γυριστηκε το επεισοδιο το ενα και μετα το αλλο και κατι εκαναν..... ; κατι τετοιο :lol:

 

Α οτι να ναι δηλαδή. Αν ήταν κάποια άλλη σειρά αυτό θα υποψιαζόμουν αλλά μιας και μιλάμε για το Fringe όπου άλλοι ανασταίνονται άλλοι κάνουν βόλτα στα παράλληλα σύμπαντα (JJ Abrams είναι αυτός) το ενδεχόμενο του λάθους είναι το τελευταίο που σου περνά απ το μυαλό..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Θα σας πάω λίγο πίσω αλλά έχω μια σημαντική απορία. Είμαι στη 2η σεζόν της σειράς μιας και ξεκίνησα να την παρακολουθώ σχετικά πρόσφατα. Αλλά είδα κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να το ρωτήσω.

 

Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής: Ενώ είχαμε δει τον συνεργάτη της Ολίβια το Τσάρλι να τον σκοτώνει εκείνος ο πολυμορφικός (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) πετώντας τον στον φούρνο και μετά την Ολίβια να σκοτώνει τον πολυμορφικό που είχε την μορφή του Τσάρλι, ξαφνικά και χωρίς να έχει δείξει κάτι από τότε ο Τσάρλι εμφανίζεται στο τελευταίο επεισόδιο που είδα (το 11ο της 2ης σεζόν) σαν να μην είχε συμβεί τίποτα από τα προηγούμενα. :confused::worry:

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό? Ίσως έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν ήθελα να διαβάσω το thread μιας και δεν θέλω να μάθω περισσότερα. Θα εξηγηθεί στα επόμενα επεισόδια?

 

Το συγκεκριμένο είναι filler επεισόδιο και ανήκει κανονικά στην 1η σαιζόν, δες το σαν ξεχωριστό από όλη την υπόλοιπη 2η...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά από τα σχόλιά σας, είμαι ο μόνος που βρήκε βαρετό το επεισόδιο και την ιδέα με το

animation

ανέπνευστη και "εύκολη" για να εμφανίσουν και πάλι

τον Βell

με κάποιον τρόπο, σωστά;

 

Δεν κατάλαβα τη χρησιμότητα αυτού του επεισοδίου.

Όπως βέβαια και όλης αυτής της storyline. :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα, επειδή Fringe είναι αυτό, να περιμένουμε να δούμε πού θα καταλήξει η ιστορία και μετά κρίνουμε. Η σαιζόν πήγαινε τραίνο στην αρχή και ξαφνικά έκανε βουτιά (φαινομενικά), το οποίο το θεωρώ πολύ περίεργο για να μπώ στη διαδικασία να κρίνω από τώρα.
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το επεισοδιο δεν με ενθουσιασε ενω το περιμενα πως και πως. Το animation ηταν κατα την αποψη μου προχειρο. Το μονο καλο ειναι οτι η olivia απεκτησε περισσοτερο αυτοπεποιθηση και το finale που σου δημιουργει ερωτηματικα.

 

Sent from my GT-I5510 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το fringe ποτε τελειωνει? σημερα αμερικη η εχει 24 η 26 επ;; παντως επεισοδιαρα το τελευταιο το μονο που ευχομαι ειναι να μη τελειωσει με ενα δυνατο clifhanger βαριεμαι να περιμενω να περασει το καλοκαιρι:O
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα καπου τελος Μαη θα τελειωσει,ως τωρα εχουν ανακοινωσει μεχρι και το 22ο επεισοδιο στις 6 Μαη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το fringe ποτε τελειωνει? σημερα αμερικη η εχει 24 η 26 επ;; παντως επεισοδιαρα το τελευταιο το μονο που ευχομαι ειναι να μη τελειωσει με ενα δυνατο clifhanger βαριεμαι να περιμενω να περασει το καλοκαιρι:O

 

Πολύ πιθανό να έχουμε τέτοιο επισόδειο. Να μας αφήσει να ψαχνόμαστε όλο το καλοκαίρι λέω εγώ. ;) :D

Link to comment
Share on other sites

 

Τρίτο σύμπαν; Ενώθηκαν τα δύο άλλα; Η Doomsday device του Walternate είναι και χρονομηχανή;

 

 

Έμεινα να κοιτάω σαν χαζός στο τέλος. Ελπίζω να το διαχειριστούν καλά την επόμενη εβδομάδα.

 

Επίσης πόσο καταπληκτικό είναι το νέο Ford Focus με την κάμερα οπισθοπορείας που σου επιτρέπει να αποφεύγεις κεραυνούς; :rolleyes:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτο σύμπαν; Ενώθηκαν τα δύο άλλα; Η Doomsday device του Walternate είναι και χρονομηχανή;

 

Τρίτο σύμπαν δεν νομίζω πως είναι.

Πάντως μου αρέσει η τροπή που παίρνει.

Επίσης πόσο καταπληκτικό είναι το νέο Ford Focus με την κάμερα οπισθοπορείας που σου επιτρέπει να αποφεύγεις κεραυνούς; :rolleyes:

Από τα πιο πετυχημένα product placements!

Link to comment
Share on other sites

Τι συνεβει στο τελος;

 

Νομίζω είναι ξεκάθαρο.

O Peter

πέρασε στο άλλο Universe (γιατί σε εκείνο το universe υπάρχει Fringe division, στο δικό μας δεν υπάρχει).

. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε

αν πέρασε στο ίδιο χρονολογικά σημείο ή σε κάποια μελλοντική στιγμή

.

 

Αν και θα μπορούσε να

μετακινήθηκε απλά στο χρόνο, στο δικό μας universe, σε μια εποχή που έχει δημιουργηθεί και εδώ Fringe division.

.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ξεκάθαρο.

O Peter

πέρασε στο άλλο Universe (γιατί σε εκείνο το universe υπάρχει Fringe division, στο δικό μας δεν υπάρχει).

. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε

αν πέρασε στο ίδιο χρονολογικά σημείο ή σε κάποια μελλοντική στιγμή

.

 

Αν και θα μπορούσε να

μετακινήθηκε απλά στο χρόνο, στο δικό μας universe, σε μια εποχή που έχει δημιουργηθεί και εδώ Fringe division.

.

 

Δεν είναι τόσο ξεκάθαρο γιατί οι ενδείξεις είναι αντικρουόμενες.

Πρώτα βλέπουμε την πλακέτα για την επίθεση της 11/9/2001 που ξέρουμε ότι έγινε μόνο στο δικό μας σύμπαν και όχι στο άλλο. Ταυτόχρονα η πλακέτα γράφει "dedicated on September 11, 2021" ενώ αμέσως μετά βλέπουμε ότι έχει ολοκληρωθεί ο Freedom Tower στη θέση των Δίδυμων Πύργων. Άρα το πρώτο συμπέρασμα είναι ότι βρισκόμαστε στο δικό μας σύμπαν αλλά μετά το 2021. Εκείνη τη στιγμή κάποιος φωνάζει τον Peter "agent Bishop" που νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν ισχύει σε κανένα από τα δύο σύμπαντα και λίγα δευτερόλεπτα μετά βλέπουμε τη στολή του με το σηματάκι του Fringe Division από το δίπλα σύμπαν.

 

 

Επίσης η συμπεριφορά του Peter μετά το νοσοκομείο ήταν πάρα πολύ περίεργη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο ξεκάθαρο γιατί οι ενδείξεις είναι αντικρουόμενες.

Πρώτα βλέπουμε την πλακέτα για την επίθεση της 11/9/2001 που ξέρουμε ότι έγινε μόνο στο δικό μας σύμπαν και όχι στο άλλο. Ταυτόχρονα η πλακέτα γράφει "dedicated on September 11, 2021" ενώ αμέσως μετά βλέπουμε ότι έχει ολοκληρωθεί ο Freedom Tower στη θέση των Δίδυμων Πύργων. Άρα το πρώτο συμπέρασμα είναι ότι βρισκόμαστε στο δικό μας σύμπαν αλλά μετά το 2021. Εκείνη τη στιγμή κάποιος φωνάζει τον Peter "agent Bishop" που νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν ισχύει σε κανένα από τα δύο σύμπαντα και λίγα δευτερόλεπτα μετά βλέπουμε τη στολή του με το σηματάκι του Fringe Division από το δίπλα σύμπαν.

 

 

Επίσης η συμπεριφορά του Peter μετά το νοσοκομείο ήταν πάρα πολύ περίεργη.

 

Από όλα αυτά που ανέφερες, εγώ μόνο το

fringe division είδα/άκουσα

:lol::lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμα αν μου άρεσε η τροπή που πήρε. Θα δείξει και στο επόμενο επεισόδιο. Πάντως ήταν σίγουρα στο δικό μας σύμπαν αφού είχαν πέσει οι Πύργοι, απλώς στο μέλλον φαντάζομαι ότι θα έγιναν και στο δικό μας σύμπαν οι γνωστές παρενέργειες με συνέπεια να δημιουργηθεί το Fringe Division.

 

edit: big spoiler:

δεν ξέρω αν διαβάσατε, βέβαια, για την πιθανότητα ενός τρίτου σύμπαντος :O

 

Edited by Dead Angel
Link to comment
Share on other sites

Από όλα αυτά που ανέφερες, εγώ μόνο το

fringe division είδα/άκουσα

:lol::lol:

:chair: To Fringe δεν το βλέπουμε στο backround! :p

edit: big spoiler:

δεν ξέρω αν διαβάσατε, βέβαια, για την πιθανότητα ενός τρίτου σύμπαντος :O

Υπάρχει αυτή η εκτίμηση, αλλά προσωπικά δεν θα μου κολλήσει, αν τελικά επιλέξουν να την ακολουθήσουν.

 

Πιο πιθανό θεωρώ ότι

λόγω της doomsday device έχουν "αλληλεπιδράσει" τα δύο σύμπαντα. Πχ το Fringe division να έχει έρθει στο δικό μας σύμπαν λόγω "πολέμου" μεταξύ των δύο κόσμων (πόσο cool θα είναι αυτό; ), ή να έχουν ενωθεί, όπως είπε και ο marvin πιο πριν.

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν κρατιέστε βρείτε και δείτε το promo του φινάλε να πάθετε πλάκα. Δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα! Απίστευτα πράγματα δείχνει!
Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό θεωρώ ότι

λόγω της doomsday device έχουν "αλληλεπιδράσει" τα δύο σύμπαντα. Πχ το Fringe division να έχει έρθει στο δικό μας σύμπαν λόγω "πολέμου" μεταξύ των δύο κόσμων (πόσο cool θα είναι αυτό; ), ή να έχουν ενωθεί, όπως είπε και ο marvin πιο πριν.

 

Όσο το σκέφτομαι

η ένωση δε μου αρέσει καθόλου σαν ιδέα γιατί ουσιαστικά όλες οι ζωές ενός από τα δύο σύμπαντα θα έχουν ακυρωθεί. Καμία διαφορά με το να έχει καταστραφεί.

Η δεύτερη περίπτωση που μου φαίνεται κάπως απογοητευτική είναι να είμαστε στο δικό μας σύμπαν και το Fringe division να αποσχίστηκε από το FBI και να οργανώθηκε στρατιωτικά, στο πρότυπο της άλλης πλευράς. Το να έχουν ακριβώς το ίδιο σήμα με την άλλη πλευρά είναι κάπως ύποπτο πάντως.

Το να συνεργάζονται οι δύο πλευρές μου αρέσει σαν σκέψη αλλά δε φάνηκε να κάνουν καλή δουλειά :p

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...