Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο εφερε ο γερμανος με 289ευρω .Eπισης το multirama θα φερει το G705 με 285ευρω και με 295ευρω το W705. Διαλεχτε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά καλές τιμές,αν και για να τα αξίζουν πραγματικά τα λεφτά τους καλό θα ήταν να πέσει η τιμή τους κοντά στα 250! :)

 

Είναι καλές επιλογές πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Μάνο,είναι ακριβώς ίδια τα τηλέφωνα,απλά έχουν διαφορετική κάμερα!Κατά τα άλλα,αν εξαιρέσεις την κάμερα,είναι ένα και το αυτό,καρμπόν! :)

 

Όσον αφορά το φίλο μας που ρωτάει για το GPS,να του πω ότι το Ίντερνετ το χρειάζεται για να κατεβάσει τους χάρτες για την πλοήγηση επειδή δεν είναι ενσωματωμένοι!Όχι για να κλειδώσει ή για να εντοπίσει θέση,υψόμετρο κλπ!Αυτά όλα τα βρισκει χωρίς Ίντερνετ!Μόνο αν ασχοληθείς με πλοήγηση χρειάζεται σύνδεση με Ίντερνετ!

 

Αν υπάρχει πάντως πακετάκι με δωρεάν data(έστω τα Wind Plus,My Web'n' View και Surf & Mail),γίνεται μια χαρά η πλοήγηση,χωρίς πονοκεφάλους για χρεώσεις!

 

Οι χάρτες τέλος είναι πολύ λεπτομερείς!

 

Μάνο,δοκίμασες το νέο Wayfinder στο C905?Έγινε ακόμη καλύτερο σε δυνατότητες!Το ίδιο έχει και η νέα έκδοση λογισμικού για το G705!

Thanx για τις πληροφορίες φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Στα διάφορα online καταστήματα κυμαίνεται στα 267-270 Ευρώ. Αν και προσωπικά έχω πάψει να παρακολουθώ. Μάλλον πάμε για xperia...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γινεται να φλασαριστεί το κινητο?? να βάλουμε το λογισμικο του Walkman ??? του W705?? :S και αν ναι πώς??

 

http://davinciteam.eu/W705_en_index.html

http://davinciteam.eu/G705_en_index.html

 

10 € κόστος και μετατρέπεις το ένα στο άλλο και αντίστροφα....:);)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως αυτο το κινητο εχει την πιο ψευτικη κατασκευη που εχω δει ποτε.Ουτε για 100ευρω δεν αξιζει.τα υλικα του ειναι σαν να ειναι παιδικο παιχνιδι.ετοιμο να διαλυθει ,τη να τα κανω τα gps και wi-fi.αισχος
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως αυτο το κινητο εχει την πιο ψευτικη κατασκευη που εχω δει ποτε.Ουτε για 100ευρω δεν αξιζει.τα υλικα του ειναι σαν να ειναι παιδικο παιχνιδι.ετοιμο να διαλυθει ,τη να τα κανω τα gps και wi-fi.αισχος

Tοτε μην το παιρνεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα το ειδα απο κοντα χθες σε 1 φιλο και δε μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε!

Περιμενα κατι καλυτερο απ τη SE;)

 

Ισως σε αλλα χρωματα να δειξη πιο ωραιο(εγω το ειδα σε μαυρο)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η πιο πρόσφατη έκδοση είναι η R1DA034!

 

Αν έχει αυτήν την έκδοση το δικό σου,τότε λογικό είναι να μη βρίσκει άλλη,νεότερη!

 

Μπορείς να πας:Ρυθμίσεις,Υπηρεσία αναβάθμισης,Έκδοση λογισμικου και να δεις ποια εκδοση έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οσες φορες θα θελω να κανω πλοηγηση,με απενεργοποιημενο το a-gps,θα χρειαζεται να μπαινει στο ιντερνετ και θα χρεωνομαι?
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως αυτο το κινητο εχει την πιο ψευτικη κατασκευη που εχω δει ποτε.Ουτε για 100ευρω δεν αξιζει.τα υλικα του ειναι σαν να ειναι παιδικο παιχνιδι.ετοιμο να διαλυθει ,τη να τα κανω τα gps και wi-fi.αισχος

 

thanx rostropol θα το κοιτάξω ;) όπως τα λες ειναι φιλε gatokefalo....οσο πάει με τις μερες με εχει απαγοητευση η ποιότητα του κινητου,τις πρώτες μερες ητανε μια χαρα οσο περνουσε ο καιρος λες και γκρεμιστικε.. :( ...εκτος του οτι κουνιεται ολοκληρο και τριζει σαν χαλσμενο κρεβατι...καμια φορα δεν πιάνει και το slide οταν πάω να τερματίσω την κλήση και ενω το εχω ενεργοποιημενο κιόλας ελεως..αλλα να λεμε την αλήθεια εχει οθονάρα πάντως και το wi-fi του παιζει μια χάρα.Το μονο καλο ειναι οτι εφτιαξε με την αναβάθμιση το κουμπή τις συντόμευσεις δεν χάνεται πλέον.Ψήθηκα και πολυ άσχημα για το X-peria το είδα απο κοντα ειναι τέλειο...δουλεύει ο αδερφος μου σε μια εταιρια και μ ειπε μπορει να το πάρουμε στι μισι τιμή στα μισα κοτα στα 300 το παιρνω χαλαρα χωρις 2η σκέψει!! :rolleyes:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .κ γω σκεφτομαι να παρω το g705 αλλα με αυτα που άκουσα για την ποιοτητα κατασκευης μαλλον θα κάνω στροφή προς το nokia 5800..εσεις τι λέτε ? έχει και άλλος παρόμοια κακή εντυπωση για το g705??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .κ γω σκεφτομαι να παρω το g705 αλλα με αυτα που άκουσα για την ποιοτητα κατασκευης μαλλον θα κάνω στροφή προς το nokia 5800..εσεις τι λέτε ? έχει και άλλος παρόμοια κακή εντυπωση για το g705??

To Nokia 5800 δεν ειναι και η ποιοτητα :lol:

 

επειδη παρακολουθω την ενοτητα για το 5800 το κινητο δεν εχει καθολου σταθερη αποδοση!

 

τωρα πηγαινε σε ενα καταστημα και δες απο κοντα τα 2 τηλεφωνα και αποφασισε.αναλογως τι ψαχνεις απο ενα κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα ψαχνω ενα αξιοπιστο κινητο με wi-fi ισως και gps γυρω στα 300 ευρω. έχω ψιλοχαθει ..συγγνώμη που γράφω γενικα για συσκευες στο θέμα εδώ...
Link to comment
Share on other sites

έχω την R1BA034 αλλα δεν μου κάνει update to seus γιατι ρε παιδιά ?

 

ενώ

 

 

Sony Ericsson G705 software update - new firmware

 

Firmware: R1BA038=>R1DA032=> R1DA034=> R1DE001

Filesystem: ADRIATIC, C-ASIA, CENTRAL-EUROPE, FRANCE, M-EAST-N-AFR, RUSSIA, WESTERN-EUROPE, HONG-KONG, APAC-ANZ, TAIWAN

 

Generic Trade Taiwan

Generic Trade Hong Kong

Generic Trade Singapore

Generic Trade Turkey

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .κ γω σκεφτομαι να παρω το g705 αλλα με αυτα που άκουσα για την ποιοτητα κατασκευης μαλλον θα κάνω στροφή προς το nokia 5800..εσεις τι λέτε ? έχει και άλλος παρόμοια κακή εντυπωση για το g705??

 

Επειδη ειχα το συγκεκριμενο να σου πω ενημερωτικα οτι αν ψαχνεις να βρεις ποιοτητα απ το 5800..εδεσες!!:)

Πιστευω πως παρ ολο που δεν ειναι και κορυφη το 705 θα σε καλυψει καλυτερα για καθημερινη χρηση

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

λίγες μέρες κάτοχος του 705 και δηλώνω 100% ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Δεν έχουν περάσει και λίγα κινητά από τα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να πω ότι με έχει απογοητεύσει κάτι. Το τι χρειάζεται ο κάθε ένας από εμάς είναι υποκειμενικό αλλά για ποιότητα ίσως τα κριτήρια να είναι πιο αντικειμενικά...και έτσι δεν θα έκρινα την ποιότητα τόσο χάλια όσο ακούγεται...

Μια ικανοποιητική κατασκευή μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το τι χρειάζεται ο κάθε ένας από εμάς είναι υποκειμενικό αλλά για ποιότητα ίσως τα κριτήρια να είναι πιο αντικειμενικά...και έτσι δεν θα έκρινα την ποιότητα τόσο χάλια όσο ακούγεται...

 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου οτι είναι υποκειμενικό το θέμα.. Εμένα πχ μου αρέσει το κινητό να έχει σκληρά πλαστικά ώστε να σου δίνει την αίσθηση οτι κρατάς μια στιβαρή κατασκευή και όχι ένα κινέζικο φτηνό παιχνιδάκι....

Link to comment
Share on other sites

sirgus ειπες οτι εισαι ικανοποιημενος απο ποιοτητα. όμως κ ο maiden τις πρωτες μέρες δεν είχε πρόβλημα..στη συνέχεια όπως λέει 'γκρεμίστηκε'... αν παρουσιάσει κατι παρακαλώ ανάφερέ το..να ξέρουμε που πηγαίνουμε τουλ/τον...ευχαριστώ προκαταβολικά..!
Link to comment
Share on other sites

Σαν desing το W705 ειναι μακραν πιο ωραιο απο το G705.Αποψη μου βεβαια,διοτι το w705 το εχω και το g705 to εχω δει.κατα τα αλλα οι συσκευες ειναι πανω κατω σχεδον ιδιες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...