Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο που το αλλάζω τη κατάλαξη?? το κάνω επιτοπου και βγενει .csv.txt. παραμένει το ιδιο δλδ κ απο τις ιδιοτητες δεν βρήκα τπτ πως αλλάζω το αρχειο.έχω τα βίστα.

 

Στο τελος το .txt θα το κανεις .csv.

Τεσπα,το δοκιμασα ομως τωρα και ΔΕΝ!

Βλεπει μονο οσα τα εχεις εσυ εξαγει εξαρχεις σε αυτη τη καταληξη και οχι μετονομαζοντας τα!

 

Αλλη φορα να τα εξαγεις σαν sms για να μπορεις να τα περνας παλι πισω ευκολα!

Τωρα προς το παρον περασε τα οπως ειναι η απλα κανοντας 1 απλο edit οπως σε βολευει στο φακελο διαφορα στη καρτα μνημης μιας και το τηλεφωνακι σου μπορει να διαβαζει ετοια αρχεια(txt)και μαλιστα εμενα το 905 μπορουσε και να τα κανει επεξεργασια αντιγραφη αν θυμαμαι καλα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ξέρω τα ειχα στηλει με txt τα βλέπει το κινητο τα διαβάζει σαν τχτ τέσπα θενξ πάντως θα δω τι θα κάνω αν κ δ γινεται και τπτ... :S
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δέν χρειάζεται καμία επιλογή απότι θυμάμαι να κανεις μεσα απο το youtube app.Απλά αν εισαι συνδεδεμενος απο πριν ασύρματα θα μπεις youtube και θα πέζει θα το ξαναδοκιμάσο κ θα σου πω στα σίγουρα.'Ετσι τουλάχιστον εγινε σε μένα...αλλα πάλυ με το youtube έχω πρόβλημα ενω έχω όλες τις ρυθμισεις του νετ...μπενει κανονικά συνδέεται κανονικα μου βγάζει την κεντρικη σελίδα τα βιντεο κλπ αλλα οταν παω να παιξει βιντεο δείχνει οτι φορτωνει και μου βγάζει κατι για streaming error...μήπως φταιει το youtube to συγκεκριμενο app.?? δεν εξηγήτε αλλιως....:mad:

σε οποια εφαρμογή και να πάω μου ζηταει να δημιουργήσω λογαριασμό δεδομένων και εχει μονο gprs ή gsm δεν βλέπω πουθενά wi-fi .....επισης έχει βγεί κανένα update?

Link to comment
Share on other sites

σε οποια εφαρμογή και να πάω μου ζηταει να δημιουργήσω λογαριασμό δεδομένων και εχει μονο gprs ή gsm δεν βλέπω πουθενά wi-fi .....επισης έχει βγεί κανένα update?

 

δεν θα μπένεις στις εφαρμογες για να ανοιξεις το wi-fi ... δεν εχει επιλογη για wi-fi εκει που ψάχνεις εσυ, μονο απο τν συνδεσιμότητα στο μενού θα πας και θα ανοίξεις το wi-fi να βρει δικτυο με καλο σήμα και θα μπεις κ μετα θα πεζει το νετ free!!εκεί μάλλον που μπένεις εσυ σου ζηταει τις ρυθμίσεις για το wap επιδει μαλλον δεν τα εχεις βαλει,αλλα νομίζω αυτο δεν επηρεάζει το wi-fi.Για update έψαξα δεν εχει βγει τπτ καινουριο ακόμα το τελευταιο λεει οτι εχουμε.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος το .txt θα το κανεις .csv.

Τεσπα,το δοκιμασα ομως τωρα και ΔΕΝ!

Βλεπει μονο οσα τα εχεις εσυ εξαγει εξαρχεις σε αυτη τη καταληξη και οχι μετονομαζοντας τα!

 

Από τη στιγμή που έχει κάνει extract τα μηνύματα με κάποιο συγκεκριμένο format ότι κατάληξη και να βάλει στο τέλος δεν έχει νόημα.

 

Σύνδεσε το κινητό που έχεις τα μηνύματα σου με το MyPhoneExplorer, μετέφερε τα μηνύματα, στη συνέχεια σύνδεσε το G705 και πέρνα του τα μηνύματα.

 

Ερώτηση. Το μενού σου είναι Ελληνικό? Μήπως έχει και Γερμανική γλώσσα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπένεις στις εφαρμογες για να ανοιξεις το wi-fi ... δεν εχει επιλογη για wi-fi εκει που ψάχνεις εσυ, μονο απο τν συνδεσιμότητα στο μενού θα πας και θα ανοίξεις το wi-fi να βρει δικτυο με καλο σήμα και θα μπεις κ μετα θα πεζει το νετ free!!εκεί μάλλον που μπένεις εσυ σου ζηταει τις ρυθμίσεις για το wap επιδει μαλλον δεν τα εχεις βαλει,αλλα νομίζω αυτο δεν επηρεάζει το wi-fi.Για update έψαξα δεν εχει βγει τπτ καινουριο ακόμα το τελευταιο λεει οτι εχουμε.

μα το wifi το έχω ανοικτό....εχω το δίκτυο μου στο σπίτι συνδεόμαι ανοίγω σελίδες κανονικά αλλα οταν πάω στις εφαρμογές δεν βλέπει το ασυρματο και μου ζητάει να φτιάξω λογαριασμό gprs..ελπιζω να φτιαξει με την αναβάθμιση ....οταν βγει

Link to comment
Share on other sites

θα το ψάξω ξανά αυτο με τις εφαρμογές και με το wifi και θα σου πω! μπορεί όντως με κανενα update να στρώσει...να σε πω φίλε εχεις μήπως πρόβλημα με το κουμπί τις συντόμευσεις??? το πατάς και χάνεται ?? εξαφανίζετε?? και μονο αν το κλίσεις και το ανοίξεις παιζει κανονικα μετα??? επίσεις εσενα τσογάρι καθόλου το slide του κινιτου??? εμενα κουναει πολυ γμτ και κλειστο όταν ειναι πάνω στη γωνία όπως το βλέπεις το κουμπι του play-pause απο τα δεξια εκει λιγο στη γωνία χάνει και ψιλοκουνιέται λιγακι....δλδ φένεται η διαφορα στα αριστερα ειναι πιο κλειστο.Για δες και πες μου.Ανοιχτο παλυ κουναει αλλα πολυ ελάχιστα σχεδόν οπος το 910.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του κινητού πέφτει διαρκώς. Ήδη μέσα σε τρεις μέρες έπεσε 10 Ευρώ. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ καλή πρόταση για αγορά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του κινητού πέφτει διαρκώς. Ήδη μέσα σε τρεις μέρες έπεσε 10 Ευρώ. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ καλή πρόταση για αγορά.

Λες να περιμενουμε???

αντε γιατι εχω καταντησει να βγαινω βολτα με τον φορτιστη μαζι μου :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καιρό αξίζει η αναμονή. Τί να πώ κι εγώ που πέθανε το 810 και κυκλοφορώ με ΝΟΚΙΑ? Καλύτερα με φορτιστή!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα το ψάξω ξανά αυτο με τις εφαρμογές και με το wifi και θα σου πω! μπορεί όντως με κανενα update να στρώσει...να σε πω φίλε εχεις μήπως πρόβλημα με το κουμπί τις συντόμευσεις??? το πατάς και χάνεται ?? εξαφανίζετε?? και μονο αν το κλίσεις και το ανοίξεις παιζει κανονικα μετα??? επίσεις εσενα τσογάρι καθόλου το slide του κινιτου??? εμενα κουναει πολυ γμτ και κλειστο όταν ειναι πάνω στη γωνία όπως το βλέπεις το κουμπι του play-pause απο τα δεξια εκει λιγο στη γωνία χάνει και ψιλοκουνιέται λιγακι....δλδ φένεται η διαφορα στα αριστερα ειναι πιο κλειστο.Για δες και πες μου.Ανοιχτο παλυ κουναει αλλα πολυ ελάχιστα σχεδόν οπος το 910.

γενικα κουναει κλειστο οχι ανοικτο.με την συντομευση δεν εω προβλημα και επισης ρε παιδια η μπαταρια μια χαρα κραταει με φυσιολογικη χρηση 3-4 μερες....update when????????

Link to comment
Share on other sites

γενικα κουναει κλειστο οχι ανοικτο.με την συντομευση δεν εω προβλημα και επισης ρε παιδια η μπαταρια μια χαρα κραταει με φυσιολογικη χρηση 3-4 μερες....update when????????

 

+1 ετσι όπως τα λες ειναι οταν ειναι κλειστο κουναει εμενα πανω στι γωνία που σ ειπα! ανοιχτο οταν ειναι ειναι δεν κουναει ισα ισα παρα πολυ ελάχιστα.Πάντως το slide του 910ι που έχω η γνώμη μου ειναι καλύτερο απο ποιότητα κατασκευης πολυ πιο σταθερο..κριμα ομως για το 705 για τα λεφτα του να εχει τετια ποιοτητα.Αντε να δούμε ποτε θα βγει καμια αναβάθμισει γιατι η συντόμευση τα εχει παίξει :cry: η μπαταρία του όντως κραταει μια χαρα ειναι...σε φυσιολογικα πλαίσια θα έλεγα, και μενα κοντά 4 μερες κρατισε και δεν ειχε σβήσει ακόμα ητανε στα κόκκινα.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει ηχογράφηση? Διαβάζω διάφορα και μπερδεύτηκα...

Το W705 στην αναλυτικη παρουσιαση στο επισημο Site δεν εχει.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες της SE!

 

Έχει κανονικά ηχογράφηση!Όλα της τα μοντέλα έχουν!Απλά,το site της είναι για τα μπάζα! :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προκαλεί έκπληξη ότι στα ίδια λεφτά με το G705 (ειδικά στο ebay) μπορείς να χτυπήσεις και το XPERIA...!!! Το σκέφτομαι...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγήκε καινουρια αναβάθμιση καποιος είχε ρωτησει,τυχεα που το εψαξα μου εβγαλε πως εχει καινουριο λογισμικο κατι για Adriatic έλεγε τι ειναι αυτο?καπου το ειχα ξανα ακουσει δεν ελεγε συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου.Τέλος πάντων το εκανα μιας κ είχα πρόβλημα με το κουμπι τις συντόμευσης όλο χανότανε...ελπίζω να έφτιαξε τώρα.Η πλάκα ειναι ομως πως απο το κινητο χθες και προχθες ειχα μπει για να δω απο κει αν υπαρχει καινουριο λογισμικο κ μου έλεγε πως έχω την τελευταια έκδοση λογισμικου...και σήμερα πριν το κανω απο το pc παλυ απο το κινητο μου έλεγε πως εχω την τελευταια..τεσπα όποιος θέλει ας το κανει update.Επιδεί δεν θυμάμαι πια ητανε η προηγουμενη έκδοση τωρα λέει εχω την R1DA034 .
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

Ήθελα να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του G705.. Το GPS του δουλεύει κανονικά? Με τι πρόγραμμα γίνεται η πλοήγηση? Και τέλος μια μάλλον χαζή ερώτηση πόσα μηνύματα (sms) χωράει? Επειδή έχω γύρω στα 4000:Oθα τα χωρέσει?

Τhanx προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο,εχω το 905 αλλα λογικα πανω κατω τα ιδια θα ειναι.

Το GPS του υπαρχει για να δουλευει μονο που θα σε χρεωνει καθως θα τραβαει data απ το ιντερνετ.

Στο 905 εχει το wayfinder κυριως για πλοηγηση.

 

Οσο για τα sms κατεβασε το MyPhoneExplorer και θα σου πει ακριβως ποσο χωρο εχεις,χωρια που θα τα κανεις ευκολο ελεγχο απο εκει.Ενδεικτικα στη κυριως μνημη του 905 μου δειχνει πανω απο..37.000!

Και εχεις και τη καρτα μνημης αν δε σου φτανουν!:lol::D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Thanx Μάνο! Απ'ότι διαβάζω συνήθως μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτή την "ευκολία" του να συνδέεται και να σε καταχρεώνει και να το χρησιμοποιείς πλέον ως κανονικό gps.. Απλώς θα έχεις λίγο καθυστέρηση (:)) σε cold start. Έχεις παρατηρήσει κάπου αυτή την επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε σου εδωσα να καταλαβεις σωστα!

Δε μιλαω για το A GPS που βοηθαει το δεκτη να βρει πιο γρηγορα και να κλειδωσει τη θεση του!

Το GPS του 905 ΘΕΛΕΙ δυστυχως ιντερνετ για να δουλεψει!

ΔΕΝ ειναι δλδ π.χ. σα το Destinator των win mobile που ειναι ανεξαρτητο απο χρεωσεις αν αποφασισεις να βαλεις off το A GPS!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο,εχω το 905 αλλα λογικα πανω κατω τα ιδια θα ειναι.

 

Μάνο,είναι ακριβώς ίδια τα τηλέφωνα,απλά έχουν διαφορετική κάμερα!Κατά τα άλλα,αν εξαιρέσεις την κάμερα,είναι ένα και το αυτό,καρμπόν! :)

 

Όσον αφορά το φίλο μας που ρωτάει για το GPS,να του πω ότι το Ίντερνετ το χρειάζεται για να κατεβάσει τους χάρτες για την πλοήγηση επειδή δεν είναι ενσωματωμένοι!Όχι για να κλειδώσει ή για να εντοπίσει θέση,υψόμετρο κλπ!Αυτά όλα τα βρισκει χωρίς Ίντερνετ!Μόνο αν ασχοληθείς με πλοήγηση χρειάζεται σύνδεση με Ίντερνετ!

 

Αν υπάρχει πάντως πακετάκι με δωρεάν data(έστω τα Wind Plus,My Web'n' View και Surf & Mail),γίνεται μια χαρά η πλοήγηση,χωρίς πονοκεφάλους για χρεώσεις!

 

Οι χάρτες τέλος είναι πολύ λεπτομερείς!

 

Μάνο,δοκίμασες το νέο Wayfinder στο C905?Έγινε ακόμη καλύτερο σε δυνατότητες!Το ίδιο έχει και η νέα έκδοση λογισμικού για το G705!

Link to comment
Share on other sites

 

Μάνο,δοκίμασες το νέο Wayfinder στο C905?Έγινε ακόμη καλύτερο σε δυνατότητες!Το ίδιο έχει και η νέα έκδοση λογισμικού για το G705!

 

Σε πιστευω αν και εγω δυστυχως Κωστη δεν το εχω καν ανοιξη το GPS!:p

Βασικα δε το χρειαζομαι αλλα για να ειμαι και ειλικρινης με ψιλοφοβιζει και η χρεωση μιας και παρ ολο που εχω μεγαλο προγραμμα με "δωρεαν" ομιλια δεν εχω καθολου με data οποτε!!:D

 

Παντως με την ευκαιρια να πω οτι οσοι παρουν αυτα τα κινητα και θελουν να δουλεψουν το GPS τους(wayfinder) σε ελαφρια χρηση ειναι καλο να βαλουν καποιο απ τα προγραμματα ιντερνετ που προτεινης παραπανω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...