Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι σε δυλημα ποιο να παρω το W705 η το G705;:(

Εσεις ποιο θεωρειτε καλυτερο ..; :O

ακριβως τα ιδια ειναι,αν εξαιρεσεις οτι το ενα δεν εχει gps ενω το αλλο εχει walkman player και καποιες επιπλεον λειτουργιες πανω στο walkman!

 

τα ακουστικα που δινει,ειναι τα απλα handsfree,στο w705 χωριζουν σε 2 μερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει τρόπος να αλλάξω την κωδικοποίηση των σελίδων στο internet

ας πούμε το http://www.freemail.gr το βγάζει με κάτι κινέζικους χαρακτήρες :O

 

μήπως ξέρει κάποιος κάτι ;;:O

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο σχετικα με το gps..

1)Το G705 εχει gps για καποιο χρονικο διαστημα η ειναι για παντα;

2)To W705 που δεν εχει μπορω αν θελησω να βαλω αργοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από sirgus

υπάρχει τρόπος να αλλάξω την κωδικοποίηση των σελίδων στο internet

ας πούμε το http://www.freemail.gr το βγάζει με κάτι κινέζικους χαρακτήρες

μήπως ξέρει κάποιος κάτι ;;:O

 

Δεξί κλικ επάνω στη σελίδα, κωδικοποίηση, ελληνικά(windows).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα να ρωτήσω κάτι αγόρασα την συσκευη απ το εξωτερικο? υπάρχει κάποιος τροπος να βάλω ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Αγορασα το g705 πριν λιγες μερες. Το κινητο ειναι αρκετα καλο(υστερει λιγο σε ποιοτητα κατασκευης αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις!). Το μονο προβλημα ειναι με το wi-fi. Αρκετες φορες νομιζω πως κολαει, και ενω κανει αναζητηση, δεν βρισκει κανενα ασυρματο δικτυο. Εχω το τελευταιο firmware συμφωνα με το seus. Εχετε κατι να μου προτεινεται;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης προβλημα με το wifi του G705. Oταν κανει αναζητηση δικτυου (σε περιοχη που υπαρχει ασυρματο δικτυο) δεν ανιχνευει τιποτα. Σαν να κολλαει. Το προβλημα λυνεται οταν βγαλω την μπαταρια, αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο. Ξερει κανεις κατι; Εχω το τελευταιο firmware συμφωνα με seus.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με τα κοληματα του wifi γινετε και σε αλλους γιατι σε αρκετους το διαβαζω τις τελευταιες μερες..

Και κατι ακομα το Garmin μπαινει στο συγκεκριμενο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα κι εγώ το G705! Μέχρι τώρα αρκετά ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές! :) Το μόνο που παρατήρησα (τις πολύ λίγες μέρες που το έχω στην κατοχή μου) είναι οτι αργεί χαρακτηριστικά να κλειδώσει δορυφόρους... Του στυλ μπορεί να του πάρει και 20 λεπτά!! (χωρίς να είναι η πρώτη του φορά :) ή χωρίς να έχω πάει ..Αυστραλία που λέει ο λόγος!) Αny ideas? thanx!
Link to comment
Share on other sites

οσο με το wifi να σας πω οτι ετσι ειναι τα sony ericsson πρως το παρων.. και διπλα να το εχεις μπορει και να μην πιασει, και για service να το πας και αντικατασταση να κανεις και μετα απο λιγο καιρο τα ιδια θα σου κανει.. εστω και λιγοτερο.. μην ξεχναται οτι εχουν πρωτοκολλο 802.11b που δεν ειναι και το καλυτερο και δεν ποιανει μακρια δικτυα..
Link to comment
Share on other sites

Λάθος!Υποστηρίζει πλήρως την g προδιαγραφή!Είναι 802.11 b/g!Προφανώς πρόκειται για σφάλμα λειτουργικού σε συγκεκριμένες συσκευές ή σε branded συσκευές,των οποίων το λειτουργικό είναι τροποποιημένο απ'τον εκάστοτε πάροχο!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος!Υποστηρίζει πλήρως την g προδιαγραφή!Είναι 802.11 b/g!Προφανώς πρόκειται για σφάλμα λειτουργικού σε συγκεκριμένες συσκευές ή σε branded συσκευές,των οποίων το λειτουργικό είναι τροποποιημένο απ'τον εκάστοτε πάροχο!

 

δεν ειναι standar αυτο που λες.. ακομα και σε nobranded ειναι μερικα ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Garmin λογο του κλειστου λειτουργικου δε μπαινει ετσι δεν ειναι;

Γενικα το gps της SE αξιζει η καλυτερα προς Nokia πλευρα σε αυτον το τομεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Garmin λογο του κλειστου λειτουργικου δε μπαινει ετσι δεν ειναι;

Γενικα το gps της SE αξιζει η καλυτερα προς Nokia πλευρα σε αυτον το τομεα;

 

Όχι,δεν μπαίνει το Garmin!

 

Το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί η SE(Wayfinder Navigator)είναι πολύ καλό σε δυνατότητες και έχει πολύ λεπτομερείς χάρτες,ακόμη και για πολύ μικρά χωριά,αλλά απαιτεί σύνδεση στο Ίντερνετ!Αν έχεις πακέτο με δωρεάν όγκο δεδομένων,συμφέρει να το χρησιμοποιείς,αλλιώς...ούτε να το σκεφτείς!Εκτός κι αν θες να βρεθείς με ακορντεόν στην Ομόνοια για να ξεχρεώσεις το λογαριασμό του κινητού σου :lol:

 

δεν ειναι standar αυτο που λες.. ακομα και σε nobranded ειναι μερικα ετσι..

 

Τότε είναι σφάλμα hardware σ'αυτά τα non-branded,πιθανότατα!Ή συμβαίνει κάποιο άλλο σφάλμα που ενδεχομένως είναι λόγω αμέλειας χρηστών!Αλλά ως προς την υποστήριξη,λειτουργεί κανονικότατα και το πρότυπο b και το g!

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα κι εγώ το G705! Μέχρι τώρα αρκετά ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές! :) Το μόνο που παρατήρησα (τις πολύ λίγες μέρες που το έχω στην κατοχή μου) είναι οτι αργεί χαρακτηριστικά να κλειδώσει δορυφόρους... Του στυλ μπορεί να του πάρει και 20 λεπτά!! (χωρίς να είναι η πρώτη του φορά :) ή χωρίς να έχω πάει ..Αυστραλία που λέει ο λόγος!) Αny ideas? thanx!

 

Κανείς που να έχει συναντήσει αυτή την καθυστέρηση? Είμαι ο μόνος?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω χρηστης του G705 εδω και δυο μερες...μια απορια εχω..μηπως ξερετε σε ποιες περιπτωσεις αναβει η (πορτοκαλη) λυχνια (LED) που βρισκετε πανω απο την camera (3.2 megapixel) Ty..:)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείς τη συσκευή ανάβει στιγμιαία,όταν εξαντληθεί τελείως η μπαταρία και όταν βιντεοσκοπείς,ώστε να το υποδεικνύει!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείς τη συσκευή ανάβει στιγμιαία,όταν εξαντληθεί τελείως η μπαταρία και όταν βιντεοσκοπείς,ώστε να το υποδεικνύει!

Εμενα οταν ενεργοποειτε προσεξα και δεν αναβει...το παρατιρισα ομως που αναβει στο video για την παταρια βλεπουμε...(ειναι Full) ty φιλε..:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αμα εισαι σε κλειστο χωρο δυσκολευεται να πιασει.. αλλα συνηθως κανει εως 5 λεπτα περιπου..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν ενεργοποειτε προσεξα και δεν αναβει...το παρατιρισα ομως που αναβει στο video για την παταρια βλεπουμε...(ειναι Full) ty φιλε..:)

 

Εμενα παλι εχει ενα αλλο κολλημα... οταν παει να τελειωσει η μπαταρια αναβοσβηνει το κοκκινο led που βρισκεται στο πληκτρο τερματισμου κλησης... Παρολο ομως που το βαζω να φορτισει και παρολο που φορτιζει πληρως και ακομα οταν το αποσυνδεω απο την πριζα το led συνεχιζει να αναβοσβηνει... Χρειαζεται να το σβησω και να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...