Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] HTC Dream (T-Mobile G1)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα με την ανακοινωση του G2 μπερδευτηκα λιγο,γιατι ηθελα να παρω το G1.Αλλα απο οτι φαινεται οι διαφορες ειναι πολυ μικρες και ουτε ημερομηνια κυκλοφοριας εχουμε αλλα και ουτε τιμη,που σιγουρα θα ειναι πιο υψηλη.Οποτε το βλεπω να τσιμπαω το G1 συντομως.Οσοι το εχετε οι μεχρι τωρα εντυπωσεις σας ποιες ειναι ? Γινεται να ακουσεις και ραδιο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 674
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υγ: Ρυθμίσεις για mms έχουμε;

 

Μπα. Δεν ξέρω αν κανένας καν κατάφερε να δουλέψει έστω σε κάποιο άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Seniior_Juan γιατί να είναι πιο υψηλή? Αφού είναι παραπλήσιο από άποψη hardware.

 

Πάντως αφού βγει ίσως πέσουν οι ανεπίσημες τιμές του G1.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι η τιμη να κυμαινεται στα ιδια επιπεδα με αυτην του G1,δηλ. γυρω στα 350 ευρω.Καποια πιο συγκεκριμενη πληρφορια για την κυκλοφορια του υπαρχει ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εγγενής υποστήριξη ή/και εφαρμογή για Exchange ActiveSync?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η google το σνομπάρει αρκετά. Δεν ξέρω αν υπάρχει εφαρμογή.

 

Αν δεν υπάρχει πρέπει να μεταφερθούν τα πάντα σε google account (contacts, calendar) και να γινονται sync ετσι.

 

Έμμεσα νομίζω γίνεται, γιατί υπάρχουν προγράμματα για PC που κάνουν sync google account με το microsoftιακό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή για να βλέπω ταινίες προτείνετε?

Και σε το φορμάτ θέλουν μετατροπή τα βιντεάκια...

Πάντως αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων και ενεργό το sync με τις υπηρεσίες google και το googletalk το κινητό χάνει πολύ...Απλά αυτό το κινητό είναι για να είσαι πάντα onlline...Αυτό που με φοβίζει λίγο είναι πόση ακτινοβολία θα τρώμε αφού είναι πάντα ενεργή η σύνδεση data:confused::confused::confused::confused::cry:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με τα συγκεκριμένα που έχω διαβάσει θα προβώ στην αγορά του G1 πιθανότατα από ebay.co.uk και δεν θα περιμένω το magic (g2) καθώς όποιος είχε/έχει kaiser γνωρίζει τα προτερήματα του hard-keyboard.... Όντας χρήστης WM ένιωθα περιορισμούς στις εφαρμογές. Βέβαια θα μείνει στην καρδιά μου (μου το κλέψανε) :(

Οψώμεθα..

Link to comment
Share on other sites

Αν κοίταζες στην υπογραφή του ΑΚΡΙΒΩΣ πιο πάνω post, θα είχες βρει τη λύση :rolleyes:

φιλε σου λεω πως ειναι hardware lock και εσυ μου λες να κοιταξω το πιο πανω ποστ;;;; Σας παρακαλώ παιδια , καμια βοηθεια.....δεν μου βγαζει παραθυρο για να βαλω το κωδικο ξεκλειδωματος....

Link to comment
Share on other sites

το ανοιγω οπως λες και μου εχει emergency calls και το next που σε περνει εκει που κανεις log in στη google..αλλα εκει βαζω τα στοιχεια μου και δεν με αφηνει να προχωρησω..μου λεει οτι κατι εχουν οι servers της google.....
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι unlocked!

Απλά πρέπει να γίνει activate. Να κανεις δηλαδή login με internet. Φαντάζομαι ζεις ελλάδα, οπότε δύσκολα θα δουλέψουν οι ρυθμίσεις gprs ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.

 

Ακολούθησε λοιπόν τις οδηγίες σε αυτό το λινκ (ουστιαστικά το 2ο της υπογραφής μου) ώστε να το κάνεις μέσω Wifi.

Link to comment
Share on other sites

(νομίζω) πατώντας το μενού σε κάποια φάση (εκεί που βάζεις τα στοιχεία ίσως) μπορείς να πειράξεις τις ρυθμίσεις APN, που είναι οι ρυθμίσεις τη εταιρίας κινητής σου για το GPRS/3G connection.

 

Αν βάλεις εκεί τις σωστές ρυθμίσεις, και έχεις μέσα την κάρτα sim σου, ΙΣΩΣ μπορέσει να μπει στο δίκτυο και να βρει από εκεί το απαραίτητο internet για το activation.

 

Ψάξε/πειραματίσου με ρυθμίσεις, και αν δεν το καταφέρεις κάντο όπως σου είπα που γίνεται σίγουρα..

 

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι unlocked!

Απλά πρέπει να γίνει activate. Να κανεις δηλαδή login με internet. Φαντάζομαι ζεις ελλάδα, οπότε δύσκολα θα δουλέψουν οι ρυθμίσεις gprs ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.

 

Ακολούθησε λοιπόν τις οδηγίες σε αυτό το λινκ (ουστιαστικά το 2ο της υπογραφής μου) ώστε να το κάνεις μέσω Wifi.

cmavr8 εγω δεν μπορω να μπω στο μενου πως θα ενεργοποιησω το wifi?Αυτα που μου εστειλες μου φαινονται σαν κινεζικα.... επισης ουτε tmobile καρτα εχω..Δεν υπαρχει πιο ευκολος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δε χρειάζεσαι άλλη κάρτα, εφόσον έχεις μέσα τη δική σου και δε σου ζητάει unlock code είσαι ΟΚ.

 

Σου είπα ποιος είναι ο άλλος τρόπος που ίσως να μη δουλέψει κιόλας.

 

Άλλο, που μου ήρθε τώρα: Από πού πήρες το τηλ.? Αρχικά πάτα enter, μετα γραψε reboot και μετα πατα ξανά enter. Έκανε restart? ή δεν έκανε τίποτα? Ξαναδοκίμασε και πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ζεις ελλάδα, οπότε δύσκολα θα δουλέψουν οι ρυθμίσεις gprs ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.

 

Μια χαρά μου δούλεψαν εμένα. Απο cosmote apn

Link to comment
Share on other sites

cmavr8 εγω δεν μπορω να μπω στο μενου πως θα ενεργοποιησω το wifi?Αυτα που μου εστειλες μου φαινονται σαν κινεζικα.... επισης ουτε tmobile καρτα εχω..Δεν υπαρχει πιο ευκολος τροπος?

 

Πάτησες το κουμπί που λέει menu? Μετά settings και απο εκεί την πρώτη επιλογή... κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δε χρειάζεσαι άλλη κάρτα, εφόσον έχεις μέσα τη δική σου και δε σου ζητάει unlock code είσαι ΟΚ.

 

Σου είπα ποιος είναι ο άλλος τρόπος που ίσως να μη δουλέψει κιόλας.

 

Άλλο, που μου ήρθε τώρα: Από πού πήρες το τηλ.? Αρχικά πάτα enter, μετα γραψε reboot και μετα πατα ξανά enter. Έκανε restart? ή δεν έκανε τίποτα? Ξαναδοκίμασε και πες μου..

Eυχαριστω φιλε μου.τελικα θα δοκιμασω το πρωτο τροπο που μου ειπες και θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα...και παλι ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δε χρειάζεσαι άλλη κάρτα, εφόσον έχεις μέσα τη δική σου και δε σου ζητάει unlock code είσαι ΟΚ.

 

Σου είπα ποιος είναι ο άλλος τρόπος που ίσως να μη δουλέψει κιόλας.

 

Άλλο, που μου ήρθε τώρα: Από πού πήρες το τηλ.? Αρχικά πάτα enter, μετα γραψε reboot και μετα πατα ξανά enter. Έκανε restart? ή δεν έκανε τίποτα? Ξαναδοκίμασε και πες μου..

ελα φιλε ...εισαι και ο ΠΡΩΤΟΣ!!!! Σε ευχαριστω πολυ.Δουλεψε μια χαρα με το πρωτο τροπο που μου ειπες....

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου τίποτα.

Καλές εγκαταστάσει τώρα!

 

Αυτές τις μέρες παίζω με τα: gmote (φοβερό, δουλεύει και μεσω internet), chomp sms (soft keyboard!), caller lookup, tts translator, wikitude (πρεπει να ειναι φοβερο, ακομα δεν το πολυ-ειδα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν αλλά τώρα τελευταίατο τηλέφωνο καθυστερεί πολύ να απαντήσει κλήσεις...

Συγκεκριμένα, όταν πάω να το σηκώσω (πατάω το πράσινο) σταματάει λίγο το ringtone (1 δευτερολεπτο) και μετά συνεχίζει με μειωμένη ένταση. Το ξαναπατάω και πάλι το ίδιο... Την 4η-5η φορά που θα το πατήσω θα καταφέρω να απαντήσω την κλήση...

 

Το έχω βρεί και σε άλλα φορουμ να έχει τύχει σε άλλους αλλά προς το παρόν καμία απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι κάποιο πρόγραμμα που έβαλες πρόσφατα ή έκανες update. Προσπάθησε να θυμηθείς...

 

Αν ρωτήσεις T-mobile/HTC θα σου πουν κλασικά "έχετε εγκαταστήσει κανένα πρόγραμμα?"

-"ναι βλάκες, φυσικά έβαλα προγράμματα, σκέτο δεν κάνει τίποτα"

-"παρακαλούμε απεγκαταστήστε τα όλα και αν το πρόβλημα συνεχίσει να υπάρχει επικοινωνήστε πάλι μαζί μας".

 

Μου έχει τύχει στο παρελθόν... (σε περιβάλλον WM2003 που είναι τελείως άδειο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...