Jump to content

Πανελλαδικές εξετάσεις 2009


mi3s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το συμπέρασμα είναι ότι έχω χαρτί ηλεκτρονικού χωρίς να παιδεύομαι και ότι έχω έτοιμη δουλειά έστω και με λίγη τύχη....

Το οτι για σενα η δουλεια του τεχνιτη ειναι κατι που σε ικανοποιει δεν σημαινει οτι αυτο ισχυει και για ολους τους αλλους(δεν το λεω ειρωνικα μην πεσετε να με φατε).Εγω προσωπικα το θεωρω αδιανόητο να μην σπουδασω.

Τυχη χρειαζεται παντου γιατι πουθενα δεν εισαι εξασφαλισμενος αν δεν εχεις πλατες οποτε πια η διαφορα?

Δηλαδη εμεις που δωσαμε πανελληνιες τι εγινε παθαμε κατι?

Μην τρελενεστε παδια οι εξετασεις δεν ειναι τιποτα! Ειναι υπερεκτιμημενες!

 

Με το υπερεκτιμημενες τι εννοεις ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοω οτι οι πιο πολλοι ακουνε πανελληνιες και τρεμουν γιατι ολοι το προβαλλουν ως κατι απιστευτα δυσκολο ενω δεν ειναι ετσι. Αν κανεις καλο διαβασμα μεσα στι χρονια και εισαι χαλαρος θα γραψεις μια χαρα.

Οι πανελληνιες δεν ειναι κατι τραγικο απλα θελει μια καλη σχετικα προετοιμασια και ψυχραιμια.

 

Οσο για το αλλο αν σπουδασεις ειναι και η φοιτητικη ζωη που ειναι κατι το ξαχωριστο γιατι ειναι πολλοι που θελουν να το ζησουν αυτο και δεν θελουν απο τα 18 τους να δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Τυχη χρειαζεται παντου γιατι πουθενα δεν εισαι εξασφαλισμενος αν δεν εχεις πλατες οποτε πια η διαφορα?

Δηλαδη εμεις που δωσαμε πανελληνιες τι εγινε παθαμε κατι?

Μην τρελενεστε παδια οι εξετασεις δεν ειναι τιποτα! Ειναι υπερεκτιμημενες!

 

ρε φίλος είπα εγώ κάτι για τις πανελλήνιες και αν πάθατε κάτι;

δεν στην μπήκα καταρχάς, γιατί εγώ παραδέχομαι πως είμαι ρεμάλι και βαριέμαι να διαβάσω και πως διάλεξα τον εύκολο τρόπο, και παραδέχομαι πως εσύ με έχεις σε γνώσεις (έστω σχολικές)

 

μην τρελενόμαστε... δεν θέλω να γίνω επιστήμονας ούτε να ανοίξω μαγαζί.. θέλω απλά να δουλέψω και να βγάζω έναν μέσο μισθό τον μήνα, γύρω στα 1000 ας πούμε, και ας λήξει το παραμύθι...

 

Το οτι για σενα η δουλεια του τεχνιτη ειναι κατι που σε ικανοποιει δεν σημαινει οτι αυτο ισχυει και για ολους τους αλλους(δεν το λεω ειρωνικα μην πεσετε να με φατε).Εγω προσωπικα το θεωρω αδιανόητο να μην σπουδασω.

 

για μένα αναφέρθηκα, δεν είπα παιδιά πηγαίνετε οαεδ και μην σπουδάσετε... καλό στον εαυτό σας κάνετε με τις πανελλήνιες. και δικαίωμα σου να πας και προιστάμενος (έπεσα να σε φάω)...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλος είπα εγώ κάτι για τις πανελλήνιες και αν πάθατε κάτι;

δεν στην μπήκα καταρχάς, γιατί εγώ παραδέχομαι πως είμαι ρεμάλι και βαριέμαι να διαβάσω και πως διάλεξα τον εύκολο τρόπο, και παραδέχομαι πως εσύ με έχεις σε γνώσεις (έστω σχολικές)

 

μην τρελενόμαστε... δεν θέλω να γίνω επιστήμονας ούτε να ανοίξω μαγαζί.. θέλω απλά να δουλέψω και να βγάζω έναν μέσο μισθό τον μήνα, γύρω στα 1000 ας πούμε, και ας λήξει το παραμύθι...

 

 

 

για μένα αναφέρθηκα, δεν είπα παιδιά πηγαίνετε οαεδ και μην σπουδάσετε... καλό στον εαυτό σας κάνετε με τις πανελλήνιες. και δικαίωμα σου να πας και προιστάμενος (έπεσα να σε φάω)...

Οχι ρε φιλε φυσικα και δεν μου την μπηκες και ουτε και γω δεν στη μπηκα...Συζηταμε φιλικα:)

 

Και το οτι πηγες οαεδ δεν σημαινει οτι εισαι ρεμαλι...ισα ισα απ την στιγμη που δουλευεις δεν εχει κανεις το δικαιωμα να σε χαρακτιρισει ετσι!

 

Οσο για τις γνωσεις τις σχολικιες μην την ψαχνεις φιλε γιατι τοσο χαλια που ειναι το εκπαιδευτικο συστημα σαυτη τη χωρα το σχολειο δεν μπορει να σου προσφερει και πολλα.

 

Και αυτο που ειπα για τις πανελληνιες δεν αναφερομουν σε σενα προσωπικα αλλα μιλουσα γενικοτερα απλα ηθελα να πω οτι δεν ειναι τιποτα παρα μονο 5 μηνες διαβασματος!

Link to comment
Share on other sites

 

για μένα αναφέρθηκα, δεν είπα παιδιά πηγαίνετε οαεδ και μην σπουδάσετε... καλό στον εαυτό σας κάνετε με τις πανελλήνιες. και δικαίωμα σου να πας και προιστάμενος (έπεσα να σε φάω)...

 

Οταν μπαινεις στο θεμα των Πανελληνιων και λες παιδια εγω δεν αγχωνομαι,δεν διαβαζω, πληρώνομαι και θα εχω ετοιμη δουλεια, προσπαθεις να μας πεισεις οτι η δικη σου επιλογη ειναι καλυτερη.Και επειδη ειμαστε off-topic σταματαω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινεις στο θεμα των Πανελληνιων και λες παιδια εγω δεν αγχωνομαι,δεν διαβαζω, πληρώνομαι και θα εχω ετοιμη δουλεια, προσπαθεις να μας πεισεις οτι η δικη σου επιλογη ειναι καλυτερη.Και επειδη ειμαστε off-topic σταματαω εδω.

ξερει κανεις που μπορω να βρω τα θεματα του οεφε??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τα θεματα του οεφε??

http://www.e-kimolia.gr/oefe.htm :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που μπορω να βρω το προγραμμα των εσπερινων;

(ψαχνω στο γκουγκλ αλλα τζιφος, μονο τα περσινα μ βγαζει...)

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που μπορω να βρω το προγραμμα των εσπερινων;

(ψαχνω στο γκουγκλ αλλα τζιφος, μονο τα περσινα μ βγαζει...)

 

Ορίστε φίλος!! :)

 

http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/panellhnies/177-panellhnies-programma-ejetasevn-esperina-lykeia.html

Link to comment
Share on other sites

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολούτσικα τα θέματα σήμερα στα Μαθηματικά Γενικής...τα έκαψαν λίγο τα παιδιά με το 4B

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην βιολογια γεν. ηταν (τουλ. για μενα) αρκετα ευκολα τα θεματα..κατ'αρχην δεν ειχε καν ασκηση (βιομαζα, διαγραμματα με ιους κλπ)..μονο ορισμους..κουραστικα να γραφω..:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολα πολυ ευκολα μου φανηκαν. πιθανον να εχω αγγιξει το εκατο:)

 

ε εντάξει αν είσαι καλά διαβασμένος και ήρεμος εκείνη την ώρα δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς ;) η αλήθεια είναι πάντως πως πολλά παιδιά δυσκολεύτηκαν!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω οσα παιδια ρωτησα το ιδιο μ απαντησαν..οτι τους φανηκαν πλ ευκολα..φανταστειτε που θα εκτοξευτουν οι βασεις:lol::p

αν και ειναι λιγο νωρις ακομη για να κρινουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω οσα παιδια ρωτησα το ιδιο μ απαντησαν..οτι τους φανηκαν πλ ευκολα..φανταστειτε που θα εκτοξευτουν οι βασεις:lol::p

αν και ειναι λιγο νωρις ακομη για να κρινουμε..

Μην βιαζεσαι για τις βασεις γιατι ειναι οντως νωρις. Ακομη δεν εχουμε δειγμα το τι θα μπει στις κατευθυνσεις οποτε δεν μπορεις να ξερεις την κινηση των βασεων.Οσο για το μαθημα επιλογης τα μαθηματικα πανε να τα καψουν οπως εκαψαν τη φυσικη. Ολο και περισσοτεροι επιλεγουν βιολογια γιατι μπαινουν ευκολα θεματα καθε χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φάνηκαν τ μαθηματικα κατ? μέτρια θα τ χαρακτήριζα... πρέπει να έγραψα κοντά στην βάση... τ μαθ γενικής εύκολα μ φάνηκαν... πάνω από 90 περιμένω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

μια ματιά που τα έριξα νομίζω ήταν βατά τα θέματα...πρέπει να είχαν όμως πολλές πράξεις...ειδικά το 4ο θέμα!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω κοντα σην βαση πρεπει να εχω γραψει..εμενα προσωπικα μου φανηκαν μετρια προς το δυσκολα..αλλα αυτο πιστευω πως ειναι αναλογα με το διαβασμα που εχει κανει ο καθενας..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι..μετρια προς δυσκολα..και με οσους καθηγητες μιλησα, δυσκολα τα χαρακτηρισαν. δυσκολοτερα τουλαχιστον απο περισυ..:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα κ εγώ τα θέματα.. Θα έλεγα πως ήταν μέτρια προς δύσκολα, αλλα θα μπορούσαν να αντιμετωπιστούν από πολύ καλά προετοιμασμένους σχετικά άνετα... Επίσης είναι σίγουρο ότι όποιος είχε διαβάσει καλά από Μπάρλα, τα έιχε στο τσεπάκι του... Τα ερωτήματα του 3ου και 4ου Θέματος υπάρχουν σε ουκ ολίγες του ασκήσεις... Πάντως δεν ήταν πιο δύσκολα από τα περσινά... Δε νομίζω να ξαναμπούν σε πανελλαδικές εξετάσεις τόσο δύσκολα όσο τα περσινά θέματα..!! Τέλοσπάντων, καλή επιτυχία και συνέχεια σε όλους τους υποψήφιους..!! Καλή δύναμη!!!
Link to comment
Share on other sites

τα περσινα οταν τα ελυνα σπιτι μου, πιο ευκολα μου φανηκαν. πολυ δυσκολα νομιζω ηταν του 2006.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...