Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οριζόντιο παραμετροποιήται;;

Η οριζόντια διάταξη και φυσικά παραμετροποιείται.

Έλεγξε τις ρυθμίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη vagemm το μπέρδεψα. Όπως είπε και ο Itchrist86 παραμετροποιείται κανονικά η οριζόντια διάταξη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το manual κάνει εύκολη την ζωή μας (χιούμορ)!!:lol: Σελίδα 198

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N79-1_UG_el.pdf

 

Θα πας Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις > Κατάσταση αναμονής και εκεί επιλέγεις και ρυθμίζεις όποια διάταξη θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω να κάνω την εξής ερώτηση:

Τις επαφές μου συνήθως τις γράφω ολοκληρωμένες (δηλαδή επίθετο και όνομα). Σε μια επαφή όμως που έχει πχ μεγάλο όνομα και επίθετο το εμφανίζει κάπως έτσι: "Παπαδόπουλος Χαρα...." υπάρχει καμία επιλογή να γίνεται scroll (σαν κυλιόμενο) και να εμφανίζεται ολόκληρο το ονοματεπώνυμο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μπεις στην επαφή ώστε να δεις ολόκληρο το όνομα στο επάνω μέρος της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που και πάλι θα είναι κομμένο αν είνα πάρα πολύ μεγάλο το όνομα. Ο μοναδικός τρόπος, σε τέτοιες περιπτώσεις, να το βλέπεις ολόκληρο έιναι να πατάς πάνω στο πεδίο επεξεργασία. Αυτό ισχύει για όλα τα πεδία που βγαίνουν κομμένα (ακόμα και στην τεράστια οθόνη του 5800, κομμένα βγαίνουν).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω να κάνω την εξής ερώτηση:

Τις επαφές μου συνήθως τις γράφω ολοκληρωμένες (δηλαδή επίθετο και όνομα). Σε μια επαφή όμως που έχει πχ μεγάλο όνομα και επίθετο το εμφανίζει κάπως έτσι: "Παπαδόπουλος Χαρα...." υπάρχει καμία επιλογή να γίνεται scroll (σαν κυλιόμενο) και να εμφανίζεται ολόκληρο το ονοματεπώνυμο;

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να μικρύνεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, έτσι ώστε στην ίδια γραμμή να εμφανίζονται περισσότεροι χαρακτήρες αλλά κυλιόμενη εμφάνιση δεν υπάρχει.

 

Μενού > Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις > Οθόνη > Μέγεθος γραμματοσειράς (επιλογή για μεγάλο, κανονικό και μικρό).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να φαίνονται τα στοιχεία των μηνυμάτων χωρίς να χρειάζεται να πάμε επιλογές->μπλα μπλα; Είναι λίγο κουραστικό να χρειάζεται αυτή η δουλεία όποτε θέλω να δω ημερομηνία αποστολής, αν και υποπτεύομαι ότι θα πρέπει να μάθω να ζω με αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Handy Shell σου δίνει στην οθόνη αναμονής προεπισκόπιση του τελευταίου εισερχόμενου μνμ που έλαβες. Κατά τα άλλα ισχύουν οι γνωστοί περιορισμοί :(
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα!

 

Πάω να δω μια φωτογραφία για παράδειγμα (αυτο συμβαίνει γενικώς) και ενώ κοιτάω μια φωτογραφία μέσα σε 2-3-4 δευτερόλεπτα σκοτεινιάζει με αποτέλεσμα να μην βλέπω αυτό που θέλω και πρέπει να πατήσω κάποιο κουμπί για να ξαναδώ την εικόνα ή οτιδήποτε θέλω να δω τέλος πάντων. Ξέρω οτι θα είναι κάποια ρύθμιση την οποία δεν μπορώ να βρω, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι πάτησα!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εκανα δυο φορες hardformat στο κινητο επειδη το πηρα μεταχειρω,και ηθελα να καθαρισει,και αυτο εχω την εντυπωση οτι κανει soft reset,μενει το θεμα και οι ρυθμισεις που ειχα,ετσι γινεται?

δεν ξαναγυρνανε ολα στην αρχικη μορφη,μενου,εικονιδια,ρυθμισεις κτλ?

το εκανα με *#7370#,με σβηστο το κιν,κοντεψα να βγαλω την ωμοπλατη μου,αλλα δεν καταφερα να παταω ταυτοχρονα τα πληκτρα που πρεπει μαλλον,δοκιμασα και αλλο συνδιασμο για ta fp2 που λεει το faq...

faq!:p

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Oι επαφες που υπηρχαν στην συσκευη διαγραφηκαν? Εαν ναι τοτε το hard format ειναι ok.

 

Δοκιμασε να κανεις και format στην καρτα μνημης μεσα απο το κινητο..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανένα να κολλάει το κινητό και να μην κάνει κλήσεις! Δηλαδή όταν πατας το πράσινο κουμπι για να καλέσει αυτό να το αγνοεί!

Επίσης το κουπί εκκίνησης δεν δουλεύει και αυτό και πρέπει να βγάζω την μπαταρία όλη την ώρα! Τέλος διαπίστωσα ότι οταν τρώει αυτό το κόλλυμα επίσης δεν χτυπαει όταν κάποιος με καλεί ούτε με ενημερώνει βέβαια ότι εχω κλήση! Αυτός που καλει καταλαβαίνει απλά ότι δεν το απαντάω. Ετσι αγνοώ πλήρως και τις εισερχόμενες κλήσεις.

 

Το τηλέφωνο το έχω 2 εβδομάδες και έχω εγλαταστήσει το garmin! Παίζει να έχει χαλάσει τίποτα αυτό;

 

Επίσης το τηλέφωνο δεν έχει ελληνικούς χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο και προφανως έχω το παραεισαγωγής που όμως το πήρα απο κατάστημα COSMOTE!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μήνες, ελληνικό, με Garmin και δεν μου έχει τύχει ευτυχώς κάτι τέτοιο και πρώτη φορά το ακούω. Και η Cosmote παραεισαγωγές; Μάλιστα.
Link to comment
Share on other sites

@ vaggos666

 

Άρχισε με hard format στη συσκευή και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανένα να κολλάει το κινητό και να μην κάνει κλήσεις! Δηλαδή όταν πατας το πράσινο κουμπι για να καλέσει αυτό να το αγνοεί!

Επίσης το κουπί εκκίνησης δεν δουλεύει και αυτό και πρέπει να βγάζω την μπαταρία όλη την ώρα! Τέλος διαπίστωσα ότι οταν τρώει αυτό το κόλλυμα επίσης δεν χτυπαει όταν κάποιος με καλεί ούτε με ενημερώνει βέβαια ότι εχω κλήση! Αυτός που καλει καταλαβαίνει απλά ότι δεν το απαντάω. Ετσι αγνοώ πλήρως και τις εισερχόμενες κλήσεις.

 

Το τηλέφωνο το έχω 2 εβδομάδες και έχω εγλαταστήσει το garmin! Παίζει να έχει χαλάσει τίποτα αυτό;

 

Επίσης το τηλέφωνο δεν έχει ελληνικούς χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο και προφανως έχω το παραεισαγωγής που όμως το πήρα απο κατάστημα COSMOTE!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

Φίλε μου το κινητό μου παθαινε αυτά που λες όταν του είχα βάλει ένα πολύ "βαρύ" theme. Μήπως έχεις κάνει και συ κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες! Δεν έχω αλλάξει κανένα theme! (Ούτε ξέρω πως να το κάνω!) Είναι όπως το πήρα! Οτι είχε!

Οπότε αν κάνω hard reset και μετά restore τα προσωπικα δεδομένα από το PC Suite θα ξαναέχω τα πάντα όπως τα έιχα ή πάλι θα έχω ξαναβάλει τα προβληματικά αρχεία μου;;; Υποθέτω θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσω το garmin!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Μην σώσεις στο αντίγραφο τις ρυθμίσεις. Έτσι, όταν κάνεις επαναφορά, δεν θα επανέλθει το πρόβλημα.

 

Το garmin θα χρειαστεί απλά τρέξιμο το sis. Τίποτα περισσότερο. Το ίδιο ισχύει για όλες τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες! Δεν έχω αλλάξει κανένα theme! (Ούτε ξέρω πως να το κάνω!) Είναι όπως το πήρα! Οτι είχε!

Οπότε αν κάνω hard reset και μετά restore τα προσωπικα δεδομένα από το PC Suite θα ξαναέχω τα πάντα όπως τα έιχα ή πάλι θα έχω ξαναβάλει τα προβληματικά αρχεία μου;;; Υποθέτω θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσω το garmin!!! :(

 

μηπως εβαλες μια εκδοση που ειχε βγει απο τα γνωστα μαγαζια που ειχε προεγκατεστημενα ολα τα pois?ειχα ακουσει οτι ειχαν φαει κολλημα καποιοι που το εβαλα γι'αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που μένουν ανοιχτές επειδή μπορεί να μην κάνουμε συνέχεια ΕΞΟΔΟ, καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία ή έχουν κάποια άλλη επίπτωση στην λειτουργικότητα του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...