Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις ταχύτατες απαντήσεις σας :)

 

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες εμφανίζεται ακόμα και μετά από το reboot του κινητού. Στην έναρξη δεν ξεκινάω κάποιο πρόγραμμα (εκτός από έναν task manager), ούτε καν φορτώνω κάποιο διαφορετικό από το default theme. Η ελεύθερη RAM είναι ~60MB και όσο και να περιμένω (ΟΚ, δεν έχω περιμένει πάνω από 10-15sec) δεν διορθώνεται η ποιότητα της φωτογραφίας.

 

edit: Το ίδιο συμβαίνει ανεξαρτήτως της κατάστασης της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοτε συμβαινει κατι αλλο γιατι οταν μιλησα για δευτερολεπτα εννοουσα απο 5 ως 8 το πολυ και μετα την εμφανιζει κανονικα...δοκιμασε αλλον photo viewer....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

πηγα παλι σημερα και ειδα το κινητο σε ενα μαγαζι και αναρωτιεμαι πως γινεται

ενας ανθρωπος να το δουλεψει εχει παρα μα παρα πολυ μικρα πληκτρα εδικη

τα πολυπληκτρα κατω απο την οθονη δεν παλευονται με τιποτα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω νομιζα οτι θα με δυσκολεψουν τα συγκεκριμενα πληκτρα αλλα τελικα ηταν θεμα συνηθειας.Αν καποιος εχει μεγαλα δαχτυλα πιο δυσκολα ειναι τα φλατ κουμπια του μενου και της ακυρωσης που βρισκοντε αναμεσα στα λεπτα υπερυψωμενα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

πηγα παλι σημερα και ειδα το κινητο σε ενα μαγαζι και αναρωτιεμαι πως γινεται

ενας ανθρωπος να το δουλεψει εχει παρα μα παρα πολυ μικρα πληκτρα εδικη

τα πολυπληκτρα κατω απο την οθονη δεν παλευονται με τιποτα.

ευχαριστω.

 

Έτσι έλεγα και για το Ν78 (που έχει ακόμα πιο περίεργο πληκτρ αλλά έκανα λάθος). Μετά από μερικά λεπτά χρήσης, το πληκτρολόγιο, και ειδικά το μέγεθος των ειδικών, συνηθίζεται και δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες :)

 

Δεν λειτουργει σωστα το bluetooth της συσκευης σου?

 

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα :)

Μια χαρά δουλεύει το bluetooth της συσκευής (ή τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω :lol: ). Το κακό είναι ότι σε τυχαίες περιπτώσεις, με αποσυνδέει σε παροξυσμικούς ρυθμούς: πχ με ξεσυνδέει και με ξανασυνδέει ανά 5-6 δευτερόλεπτα.. Άλλες φορές πάλι, είναι κανονική η σύνδεσή τους για ώρες ολόκληρες..

 

Προσωπικά πάντως, firmware μυρίζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια προβλήματα έχουν και άλλοι κάτοχοι.

Ίσως σε μελλοντική αναβάθμιση να διορθωθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής να αποθηκεύσω περισσότερες από 1 κατηγορία με προσωπικές ρυθμίσεις; Μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω προφίλ λήψης με δικές μου ρυθμίσεις αλλά εγώ θέλω να δημιουργήσω πχ 3-4 διαφορετικά προφίλ. Πάντως με ένα ψάξιμο που έκανα στις επιλογές δεν βρήκα να μπορεί να αποθηκεύσει σετ ρυθμίσεων. Μήπως με κάποια τρίτη εφαρμογή; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω που το κοιταξα εχει μονο μια επιλογη προσωπικων ρυθμισεων,εμενα μου αρκει αλλα θα ηταν χρησιμο να μπορουσες να φτιαξεις 2-3 προσωπικα προφιλ ρυθμισεων,εψαξα λιγο για εφαρμογη στα μαγαζακια αλλα δεν βρηκα κατι...καποιος λιγο πιο διαβασμενος μηπως δωσει ενα χερι βοηθειας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν λογαρισμό yahoo mail.

Μπορεί να μου πεί κάποιος πώς πρέπει να βάλω τις ρυθμίσεις στο Ν79 ωστε να μπορώ να βλέπω τα email μου;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό.

 

...............

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δες xxxxxxxxxxxxxx.

 

μπά...! τζίφος...! :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω ξέρει κανείς τι είναι το Απομακρυσμένο κλείδωμα τηλεφώνου στις ρυθμίσεις ασφαλείας? Η βοήθεια δε διευκρινίζει επαρκώς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω ξέρει κανείς τι είναι το Απομακρυσμένο κλείδωμα τηλεφώνου στις ρυθμίσεις ασφαλείας? Η βοήθεια δε διευκρινίζει επαρκώς...

Είναι χαρακτηριστικό που υπήρχε μόνο στα Eseries στο παρελθόν.

Με λίγα λόγια αν επιλέξεις "Ναι", εμφανίζεται ένα παράθυρο όπου εισάγεις το περιεχόμενο ενός μηνύματος (sms) που επιθυμείς να κλειδώνει τη συσκευή σου όταν λάβεις μήνυμα με το εν λόγω περιεχόμενο.

 

Παράδειγμα:

Αν εισάγεις ως επιθυμητό περιεχόμενο τη φράση "myphone.gr", και το στείλεις στη συσκευή, αυτομάτως με το που θα παραδοθεί το μήνυμα, η συσκευή θα κλειδώσει με τον κωδικό ασφαλείας. Δε χρειάζεται καν να το ανοίξεις για να το διαβάσεις.

Δοκίμασε το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαρακτηριστικό που υπήρχε μόνο στα Eseries στο παρελθόν.

Με λίγα λόγια αν επιλέξεις "Ναι", εμφανίζεται ένα παράθυρο όπου εισάγεις το περιεχόμενο ενός μηνύματος (sms) που επιθυμείς να κλειδώνει τη συσκευή σου όταν λάβεις μήνυμα με το εν λόγω περιεχόμενο.

 

Παράδειγμα:

Αν εισάγεις ως επιθυμητό περιεχόμενο τη φράση "myphone.gr", και το στείλεις στη συσκευή, αυτομάτως με το που θα παραδοθεί το μήνυμα, η συσκευή θα κλειδώσει με τον κωδικό ασφαλείας. Δε χρειάζεται καν να το ανοίξεις για να το διαβάσεις.

Δοκίμασε το.

καλοοοοοοοοοοοοοο!!θα το δοκιμασω για να σπασω πλακα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαρακτηριστικό που υπήρχε μόνο στα Eseries στο παρελθόν.

Με λίγα λόγια αν επιλέξεις "Ναι", εμφανίζεται ένα παράθυρο όπου εισάγεις το περιεχόμενο ενός μηνύματος (sms) που επιθυμείς να κλειδώνει τη συσκευή σου όταν λάβεις μήνυμα με το εν λόγω περιεχόμενο.

 

Παράδειγμα:

Αν εισάγεις ως επιθυμητό περιεχόμενο τη φράση "myphone.gr", και το στείλεις στη συσκευή, αυτομάτως με το που θα παραδοθεί το μήνυμα, η συσκευή θα κλειδώσει με τον κωδικό ασφαλείας. Δε χρειάζεται καν να το ανοίξεις για να το διαβάσεις.

Δοκίμασε το.

Πολύ καλό....

Link to comment
Share on other sites

Bug.Παρενεργειες οταν το κινητο βρισκεται στο αθορυβο.Α.Αν ανοιξω το maps κολαει.Β.Αν ανοιγοκλεισεις την συσκευη ενω ειναι στο αθορυβο παγωνει εντελως και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια για να το κλεισεις...Μου συμβαινει συνεχεια οταν ειναι στο αθορυβο εκτος κι αν απαντησεις 'ενταξει' στο εναρκτηριο μηνυμα της vofafon....οποτε τοτε λειτουργει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Bug.Παρενεργειες οταν το κινητο βρισκεται στο αθορυβο.Α.Αν ανοιξω το maps κολαει.Β.Αν ανοιγοκλεισεις την συσκευη ενω ειναι στο αθορυβο παγωνει εντελως και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια για να το κλεισεις...Μου συμβαινει συνεχεια οταν ειναι στο αθορυβο εκτος κι αν απαντησεις 'ενταξει' στο εναρκτηριο μηνυμα της vofafon....οποτε τοτε λειτουργει κανονικα...
Προφανώς πρέπει να κάνεις αναβάθμιση στο νέο F/W....Εμένα λειτουργεί κανονικά και δεν κολλάει....:cool:

 

Είναι χαρακτηριστικό που υπήρχε μόνο στα Eseries στο παρελθόν.

Με λίγα λόγια αν επιλέξεις "Ναι", εμφανίζεται ένα παράθυρο όπου εισάγεις το περιεχόμενο ενός μηνύματος (sms) που επιθυμείς να κλειδώνει τη συσκευή σου όταν λάβεις μήνυμα με το εν λόγω περιεχόμενο.

 

Παράδειγμα:

Αν εισάγεις ως επιθυμητό περιεχόμενο τη φράση "myphone.gr", και το στείλεις στη συσκευή, αυτομάτως με το που θα παραδοθεί το μήνυμα, η συσκευή θα κλειδώσει με τον κωδικό ασφαλείας. Δε χρειάζεται καν να το ανοίξεις για να το διαβάσεις.

Δοκίμασε το.

Πολύ καλό....Πλέον το έχω ασφαλισμένο....Αν ποτέ κλαπεί στέλνω το μήνυμα και ΑΝΤΙΟ! ;)

Υ.Γ> Φυσικά το ίδιο γίνεται και με την επιλογή κλείδωμα σε αλλαγή sim....;)

 

Και φυσικά να μην ξεχάσουμε να αλλάξουμε το κωδικό κλειδώματος της ΝΟΚΙΑ....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στη δημιουργία backup μέσω PC Suite. Έχω επιλέξει να αποθηκεύσω τα πάντα εκτός από τα περιεχόμενα στη μνήμη του κινητού και της κάρτας. Δεν μπορεί να αντιγράψει τις καταχωρήσεις του ημερολογίου και όταν φτάνει στο τελευταίο στάδιο (Phone model-specific backup) κολλάει και δεν προχωρά. Πολλές φορές, όταν προσπαθώ να κλείσω την εφαρμογή backup δεν αποκρίνεται. Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση λειτουργικού... Τι να συμβαίνει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

@electricgr δεν τα εχω παρατηρήσει αυτα που λες και το εχω συχνά στο αθόρυβο

 

@oculatusAbis είσαι σίγουρος ότι κολλάει;γιατί εχω παρατηρήσει ότι το πρόγραμμα αργεί να πάρει μπρος αλλά λειτουργεί κανονικά...μήπως το ότι προσπαθείς να το κλείσεις το μπλοκάρει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει αναβάθμιση στο τελευταίο firmaware.Πρέπει να φταίει η sim της vodafon γιατι με cosmote στο αθορυβο ανοιγοκλεινει κανονικα....δοκιμασα 2 διαφορετικες sim της vodafon και στις 2 συμβαινει το ιδιο,αν ειμαι στο αθορυβο και το ανοιγοκλεισο χωρις να πατησω ενταξει στο μηνυμα εναρξης της vodafon απλα παγωνει....οποτε εχω το νου μου να προλαβω να το πατησω....
Link to comment
Share on other sites

Bug.Παρενεργειες οταν το κινητο βρισκεται στο αθορυβο.Α.Αν ανοιξω το maps κολαει.Β.Αν ανοιγοκλεισεις την συσκευη ενω ειναι στο αθορυβο παγωνει εντελως και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια για να το κλεισεις...Μου συμβαινει συνεχεια οταν ειναι στο αθορυβο εκτος κι αν απαντησεις 'ενταξει' στο εναρκτηριο μηνυμα της vofafon....οποτε τοτε λειτουργει κανονικα...

 

Δεν ξέρω αν οι sim μου είναι διαφορετικές από τις δικές σου (μιλάω πάντα για Vodafone), αλλά μόλις δοκίμασα 2 και δε συμβαίνει τίποτα από αυτά που λες. Επίσης δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το εναρκτήριο μήνυμα, γιατί εμένα δεν μου εμφανίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει το κινητό εμφανίζει ένα μήνυμα του στυλ "Welcome...".

Σε αυτό θα πρέπει να πατάει OK ο φίλος πιο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@oculatusAbis είσαι σίγουρος ότι κολλάει;γιατί εχω παρατηρήσει ότι το πρόγραμμα αργεί να πάρει μπρος αλλά λειτουργεί κανονικά...μήπως το ότι προσπαθείς να το κλείσεις το μπλοκάρει;

Όχι δεν είναι αυτό. Συγκεκριμένα, η εφαρμογή backup ξεκινάει κανονικά αλλά αν τελικά καταφέρει να ολοκληρώσει το backup, δίπλα στο ημερολόγιο μου εμφανίζει ένα θαυμαστικό, ενώ στα υπόλοιπα ένα V (δηλ. ok) και τελικά αποτυγχάνει να ενσωματώσει στο backup τις καταχωρήσεις του ημερολογίου. Πάντως τόσο το PC Suite, όσο και το Ν79 έχουν την τελευταία έκδοση, οπότε δεν υπάρχει θέμα αναβάθμισης.

 

Απόψε θα δοκιμάσω να κάνω backup σε άλλο pc και αν όλα πάνε καλά, τότε το πρόβλημα θα είναι στο pc μου κι όχι στο κινητό η το PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο (θαυμαστικό !) εμφανίζεται και σε μένα. Αλλα είχα την εντύπωση οτι αυτό σημαίνει πως η επαναφορά μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ σε Ν79 και όχι σε άλλο τηλέφωνο. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα απο το κείμενο που διάβασα μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

 

Εσύ δοκίμασες να κάνεις επαναφορά το ημερολόγιο στο Ν79; Δεν δουεύει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...