Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.xonio.com/artikel/Nokia-N79-Handy-Test_33714225.html

 

τεστ στα γερμανικα απο σελιδα φιλικη προς νοκια στο παρελθον...οχι οι καλυτερες εντυπωσεις αλλα ουτε κ για πεταμα το κινητο...ασχημο πληκτρολογιο, φθηνα πληκτρα κ ευτελη υλικα. Ολα τ αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια...οποιος δεν ενδιαφερεται για καμερα παει στο ν78 αλλιως ν82...κανενας λογος να δωσεις 400 ευρω

 

 

ελεος με την προπαγανδα του mobile review...εδω μας λεει πως το νεον φλας κ το λεντ παιζουν στην ιδια κατηγορια...αν ειναι δυνατον

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως θα εχουμε την δυνατοτητα να το δουμε και να το κρίνουμε απο κοντα οταν ερθει και να μην διαβαζουμε σχολια απο Sites αμφιβόλου προελεύσεως ως αναφορά την εγκυρότητα των απόψεων τους φιλε Chris.

Βλεπεις σου αρεσει παιρνεις.

Βλεπεις δεν σου αρεσει δεν παιρνεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Nokia N79: Unboxing Video & Pictures

 

http://farm4.static.flickr.com/3163/3038548702_1f60261afe.jpg?v=0

 

http://symbianworld.org/1045-nokia-n79-unboxing-video-pictures/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελικά ποια η γνώμη σας για το κινητό ως τώρα??μαζί με όλα όσα έχουμε διαβάσει...θα αξίζει τα λεφτά του??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οι παρουσιάσεις το κολακεύουν. Όμως, για να σιγουρευτούμε πρέπει πρώτα να το πιάσουμε στα χέρια μας. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί καθυστέρησε τόσο πολύ. Υποτίθεται θα κυκλοφορούσαν μαζί με το Ν85 αλλά οι μέρες περνάνε και δεν το βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Οι παρουσιάσεις το κολακεύουν. Όμως, για να σιγουρευτούμε πρέπει πρώτα να το πιάσουμε στα χέρια μας. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί καθυστέρησε τόσο πολύ. Υποτίθεται θα κυκλοφορούσαν μαζί με το Ν85 αλλά οι μέρες περνάνε και δεν το βλέπουμε.

 

Ναι μεν το υποθέταμε όλοι αλλά εμπορικά δεν στέκει ως λογική επιλογή,πρέπει να δημιουργηθεί και ενα μικρό διάστημα ανάμεσα στα launch για σαφέστερες εκτιμήσεις στις εναρκτήριες πωλήσεις κάθε μοντέλου ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια...οποιος δεν ενδιαφερεται για καμερα παει στο ν78 αλλιως ν82...κανενας λογος να δωσεις 400 ευρω

 

 

ελεος με την προπαγανδα του mobile review...εδω μας λεει πως το νεον φλας κ το λεντ παιζουν στην ιδια κατηγορια...αν ειναι δυνατον

 

Δεν ξέρω αν γενικά το συγκεκριμένο site δουλεύει πολύ την προπαγάνδα, αλλά αυτό που κάνεις εσύ πιστεύω ότι είναι προπαγάνδα, τουλάχιστον σε αυτό σου το σχόλιο. Δεν είπε πουθενά ότι παίζουν στην ίδια κατηγορία. Ορίστε τι λέει: "it's still debatable which kind of flash is superior - Xenon or LED". Και έχει απόλυτο δίκιο. Ναι για μία φωτογραφία το XENON μάλλον είναι καλύτερο, αλλά στα video; Καλό είναι να είμαστε εμείς σωστοί. Αν καταλαβαίνω κάτι λάθος συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γενικά το συγκεκριμένο site δουλεύει πολύ την προπαγάνδα, αλλά αυτό που κάνεις εσύ πιστεύω ότι είναι προπαγάνδα, τουλάχιστον σε αυτό σου το σχόλιο. Δεν είπε πουθενά ότι παίζουν στην ίδια κατηγορία. Ορίστε τι λέει: "it's still debatable which kind of flash is superior - Xenon or LED". Και έχει απόλυτο δίκιο. Ναι για μία φωτογραφία το XENON μάλλον είναι καλύτερο, αλλά στα video; Καλό είναι να είμαστε εμείς σωστοί. Αν καταλαβαίνω κάτι λάθος συγγνώμη.

Δεκτη η συγγνωμη σου.Δεν εχω κανενα μα κανενα λογο να προπαγανδισω υπερ η κατα κανενος κινητου, εταιριας η οτιδηποτε αλλου η θεση μου ειναι εξαλλου οτι ως καταναλωτες οφειλουμε να εχουμε κοινο μετωπο ουτως ωστε να ανταλασσουμε πληροφοριες κ να κανουμε παντα την καλυτερη αγορα για την τσεπη κ τις αναγκες μας.Ειδικα αν δεις κ προηγουμενα post μου εχω ριξει πολυ θαψιμο κ στην se παροτι το κινητο που πηρα ειναι της εν λογω εταιριας.Οποτε αν νομιζεις οτι απευθυνεσαι σε καποιον που αγοραζει βασει φανατισμου κ κολληματος με μια εταιρια, ενω θαβει ολες τις αλλες, τοτε κανεις λαθος.

 

Στο συγκεκριμενο review διαβαζοντας οτι

''..The N79 features a two-section LED flash that can make some difference when taking a picture from 1-2 meters away. While the N79's flash does better at shooting sceneries rather than people, it's still debatable which kind of flash is superior..''

Δεν νομιζω να αναφερεται σε βιντεο οπως λες στο post σου αλλα αποκλειστικα στην ληψη φωτογραφιων.Τωρα πως εσυ του δινεις δικιο..Κατα τη γνωμη μου ειναι τραγικο να αναφερεται κατι τετοιο σε site που τεσταρει κινητα.Αρα εγω ειμαι μαλλον σωστος.

 

Επιπροσθετως επειδη ειπατε οτι κολακευουν το κινητο οι κριτικες, σας παραθετω ξανα αλλη μια. http://www.xonio.com/artikel/Nokia-N79-Handy-Test_33714225.html

 

Επιμενω οτι για τα λεφτα η νοκια εχει καλυτερα κινητα. Τωρα αν βλεπεις εσυ προπαγανδα επειδη λεω την γνωμη μου βασιζομενος στις πληροφοριες που σου παραθετω..δεν εχω κτ αλλο να πω.Περι ορεξεως...

 

Παρεπιπτοντως το κινητο πωλειται 350 στη Γερμανια

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πάρα πολύ μεγάλη εντύπωση που σε ξένα φόρουμ (κυρίως m-r & s-f) όλοι όσοι το έχουν πάρει μιλούν με τα καλύτερα λόγια. Κάνουν λόγο για πάρα πολύ ποιότητα ήχου απο ηχεία και ακουστικα, για γρήγορο χωρίς κολλήματα μενού και σχετικα καλή κατασκευή (σαφώς καλύτερη απο του Ν85).

 

Για φωτο-βίντεο δεν έχω δει κάποιο σχόλιο (απο χρήστες πάντα) αλλά γενικά μου έχει δώσει μια πολύ καλή εικόνα. Τουλάχιστον μεχρι να το πιάσω στα χέρια μου και να σχηματίσω την δική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πάρα πολύ μεγάλη εντύπωση που σε ξένα φόρουμ (κυρίως m-r & s-f) όλοι όσοι το έχουν πάρει μιλούν με τα καλύτερα λόγια. Κάνουν λόγο για πάρα πολύ ποιότητα ήχου απο ηχεία και ακουστικα, για γρήγορο χωρίς κολλήματα μενού και σχετικα καλή κατασκευή (σαφώς καλύτερη απο του Ν85).

 

Για φωτο-βίντεο δεν έχω δει κάποιο σχόλιο (απο χρήστες πάντα) αλλά γενικά μου έχει δώσει μια πολύ καλή εικόνα. Τουλάχιστον μεχρι να το πιάσω στα χέρια μου και να σχηματίσω την δική μου άποψη.

μακαρι να ειναι οπως τα λες κ η ποιοτητα γενικοτερα να εχει ανεβει...το μονο που με εξοργιζει με πολλες εταιριες κ οχι μονο με τη νοκια ειναι οτι παιρνουν ενα κινητο κανουν ελαχιστες βελτιωσεις

κ το πουλαν σε νεα τιμη...σε θεματα τεχνολογιας απο το ν82 δε νομιζω να ειναι το ν79 πιο μπροστα κ γ μενα καθε συσκευη π δεν τουλαχ ενα βημα μπροστα, ισοδυναμει αυτη η στασιμοτητα με βηματα πισω.ποσο μαλλον οταν οι τιμες ειναι τσουχτερες και οι ανθρωποι τις αγοραζουν καθαρα για λογους marketing

Link to comment
Share on other sites

το μονο που με εξοργιζει με πολλες εταιριες κ οχι μονο με τη νοκια ειναι οτι παιρνουν ενα κινητο κανουν ελαχιστες βελτιωσεις

κ το πουλαν σε νεα τιμη...σε θεματα τεχνολογιας απο το ν82 δε νομιζω να ειναι το ν79 πιο μπροστα κ γ μενα καθε συσκευη π δεν τουλαχ ενα βημα μπροστα

Περί αυτού, θα διαφωνίσω. Το Ν79 δεν φέρνει κάτι νέο μεν, αλλά δεν μένει στάσιμο. Αλλά και στην τιμή, έχουμε τεράστια πρόοδο. Σκέψου οτι η αρχική του τιμή είναι 120 ολόκληρα ευρώ χαμηλότερη απο την αρχική του Ν82. Όμως, περισσότερα περι αυτού, ας συνεχίσουμε στο ανάλογο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η καθε site παιρνει κ απο μια διαφορετικη συσκευη η ο καθενας γραφει οτι του καπνισει αναλογα απο που τα χει παρει
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται, τουλάχιστον από ότι διαβάζουμε.

Όσο για την τιμή έτσι είναι τα πράγματα, μακάρι να ήταν διαφορετικά. Το καινούριο μοντέλο πληρώνεται ακρίβοτερα, και το C902 είναι 110 ευρώ ακριβότερο από το παλαιότερο Κ850 με μόνες ουσιαστικές διαφορές ότι είναι λεπτότερο και δεν έχει xenon.

Το N82 είχε αρχική τιμή στα 570 ευρώ, οπότε σχετικά καλή μου φαίνεται η αρχική τιμή του Ν79.

Περιμένω πάντως να πέσει σύντομα, όπως έγινε στην περίπτωση του Ν78.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη βλακεια στην ολη υποθεση ειναι οτι ακομα δεν βγαινει για να πιασουμε στα χερια μας.

Εχει πολλα χαρακτηριστικα αλλα αν δεν δεις δεν γινετε δουλεια μπορει να ξενερωσεις με το που το πιασεις.

Μαλλον για ΑγιοΒασιλατικο το εχουν.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη βλακεια στην ολη υποθεση ειναι οτι ακομα δεν βγαινει για να πιασουμε στα χερια μας.

Εχει πολλα χαρακτηριστικα αλλα αν δεν δεις δεν γινετε δουλεια μπορει να ξενερωσεις με το που το πιασεις.

Μαλλον για ΑγιοΒασιλατικο το εχουν.

 

αχ όχι... γιατί να μας το κάνουν αυτό....???

Link to comment
Share on other sites

μπορει........παντως ειναι ωραιο κινητο...κι εγω αυτο θα επαιρνα αλλα δε μπορουσα να περιμενω....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... να αναφέρω ότι το είδα από κοντά, μαζί με τον R.I.P. :)

 

Το Ν79 που έπεσε στα χέρια μας είναι αρκετά... πρωτότυπο. Χαρακτηριστικά θα σας αναφέρω ότι κάποιες φορές ενώ δοκιμάζαμε να βγάλουμε φωτογραφία με flash, έβγαινε μια... ασπρίλα, αλλά ΟΚ. :p

 

Σαν κατασκευή, ακολουθεί την πεπατημένη των N-series, δηλαδή... τριζάτο και άγιος ο Θεός. Γενικά όλο το τηλέφωνο δίνει την αίσθηση φτηνιάρικων πλαστικών, εμένα μου θύμισε πολύ το Ν81.

 

Το πάνω μέρος του πληκτρολογίου δεν βολεύει πολύ εάν κάποιος έχει μεγάλα δάχτυλα. Εγώ π.χ. δυσκολευόμουν να πατήσω το πλήκτρο του μενού γιατί βρίσκεται ανάμεσα σε δύο πλήκτρα που προεξέχουν, δηλαδή το πάνω αριστερά soft key και το πλήκτρο αποδοχής κλήσεων. Ωστόσο, τα παραπάνω δεν ισχύουν για το αλφαριθμητικό, μιας και εκεί ο χώρος είναι άπλετος.

 

Στα συν, η αρκετά καλή οθόνη η οποία όμως φυσικά και δεν είναι στα επίπεδα του Ν85 ή του Ν96 και το ότι οι διαστάσεις του είναι αρκετά μικρές. Επίσης το μενού είναι αρκετά γρήγορο. 1-2 φωτογραφίες που βγάλαμε και τις μεταφέραμε στο PC ήταν απλά συμπαθητικές και θα έλεγα κατώτερες του Ν82.

 

Σε γενικές γραμμές το τηλεφωνάκι είναι συμπαθητικό αλλά τα πλαστικά που έχουν βάλει και το πληκτρολόγιο προσωπικά δεν μου άρεσαν. Δείχνει σαν κινητό των 100 ευρώ και όχι των 350-400 που διάβασα ότι θα κάνει.

 

Για απορίες, εδώ είμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...