Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω αναβαθμιση και πηρα τηλ στην WIND και ρωτησα αν το εχουν και μου ειπαν οτι το εχουν στην λιστα τους οπως και το 6210 κατι που δεν μου ελεγαν την προιγουμενη εβδομαδα.

Κατα πασα πιθανοτητα τιμολογηθηκε και μπορεις να το παραγγηλεις. Το ποτε θα ερθει δεν το ξερει κανεις. Αυτο που μας νοιαζει ειναι οτιι εχει τιμη.

ωραιος... σε ευχαριστω.

 

στο καταστημα εδω στην περιοχη μου μαλλον ειναι ασχετοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου ελεγαν βλακειες και δεν μπερδευτηκαν γιατι μου ειπαν κιολας οτι βγαινει σε δυο διαφορετικα μοντελα (τα χρωματα απο τα καλυματα ειναι μαλλον).
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ρωτησες σε alpha copy η σε καταστημα wind? και σε ποιο?

 

Συγνώμη παιδιά,παράλειψη.

Σε Νόκια shop της Λάρισας ρώτησα.

Και μου έκανε εντύπωση γιατί το Ν82 το είχαν στα 404 ευρώ.

Τους ρώτησα πως γίνεται το Ν79 να είναι πιο φθηνό αλλά δεν ήξεραν να μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Δικο μου λαθος ξαναπηρα τηλ στην WIND,

N79---- 407.17€

6210 navigator------ 307.88€

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η wind το φερνει με δικη της εισαγωγη η ειναι εισαγωγη alpha copy?

 

με την εγγυηση τι γινεται? ισχυει η δεσμευση εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

Η wind το φερνει με δικη της εισαγωγη η ειναι εισαγωγη alpha copy?

 

με την εγγυηση τι γινεται? ισχυει η δεσμευση εγγυησης?

Η Wind δεν έχει σταθερή τακτική. Θα έλεγα ανάλογα με τη συσκευή.

Για καλό και για κακό, εάν το πάρεις από τη Wind να προσέξεις αν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν έχει σταθερή τακτική. Θα έλεγα ανάλογα με τη συσκευή.

Για καλό και για κακό, εάν το πάρεις από τη Wind να προσέξεις αν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο.

 

μιλησα με τα κεντρικα της wind και μου ειπαν αυτο που ειπες και εσυ.

οτι καποιες συσκευες ερχονται με ελληνικο πληκτρολογιο καποιες οχι!

απο την στιγμη ομως που για αγορες συσκευης μεχρι και τον μαρτιο σου προσφερουν εγγυηση εφορου ζωης και αντικατασταση συσκευης αν δεν φτιαχτει εντος 7 ημερων(με την εγγυηση της wind) τι πειραζει αν δεν ειναι εισαγωγη alpha copy?

 

τους ειπα να δουν και αν υπαρχει διαθεσιμο και σε ποιο καταστημα.. μου ειπε η κοπελα οτι το εχει στο συστημα τους , φαινεται και η τιμη στα 407 € οπως σωστα αναφερθηκε αλλα δεν υπαρχει ουτε ενα κομματι (ουτε καν στις αποθηκες)

οποτε ακομα δεν εχουν κανει εισαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η μεταπωλητική αξία της συσκευής.

Δηλαδή ένας έλληνας αγοραστής θα προτιμήσει μια ελληνική (Alpha Copy) συσκευή.

 

Κάτι άλλο που θα αντιμετωπίσεις είναι η απώλεια των ελληνικών μετά από αναβάθμιση λογισμικού, αλλά διορθώνεται σχετικά εύκολα μέσω αυτής της διαδικασίας.

 

Αναφέρω πως αν η συσκευή προέρχεται από χώρα της Ε.Ε. θα έχεις κανονικά εγγύηση από την Alpha Copy στο hardware αλλά όχι στο software.

Αν είναι από χώρα εκτός της Ε.Ε. δεν έχεις καθόλου εγγύηση από την Alpha Copy.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η μεταπωλητική αξία της συσκευής.

Δηλαδή ένας έλληνας αγοραστής θα προτιμήσει μια ελληνική (Alpha Copy) συσκευή.

.

Αν αλλάξει το πληκτρολόγιο με ελληνικό no problem...Δεν είμαι βέβαια υπερ αυτής της λύσης, τα κινητά παραεισαγωγής στα ελληνικά καταστήματα κινητής είναι ελάχιστα φθηνότερα των επισήμων, ενώ συσκευασίες και οδηγίες είναι κακές φωτοτυπίες....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά επειδή υπάρχουν όμως αυτά τα ελάχιστα, καλό είναι ο αγοραστής να προσέξει να μην του τύχει αυτό το μικρό ποσοστό συσκευών. Άλλωστε ποιό το νόημα να αγοράζεις απο ελληνικό κατάστημα και να πάρεις πάλι παραεισαγωγής; Και δεν είναι όλοι διατεθημένοι να αλλάζουν product codes, να αλλάζουν πληκτρολόγια και να προσπαθούν να πείσουν το κάθε nokia shop, σε τυχόν service, οτι η συσκευή τους είναι αγορασμένη απο ελληνικό κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η μεταπωλητική αξία της συσκευής.

Δηλαδή ένας έλληνας αγοραστής θα προτιμήσει μια ελληνική (Alpha Copy) συσκευή.

 

Κάτι άλλο που θα αντιμετωπίσεις είναι η απώλεια των ελληνικών μετά από αναβάθμιση λογισμικού, αλλά διορθώνεται σχετικά εύκολα μέσω αυτής της διαδικασίας.

 

Αναφέρω πως αν η συσκευή προέρχεται από χώρα της Ε.Ε. θα έχεις κανονικά εγγύηση από την Alpha Copy στο hardware αλλά όχι στο software.

Αν είναι από χώρα εκτός της Ε.Ε. δεν έχεις καθόλου εγγύηση από την Alpha Copy.

 

 

 

χμμμμμ

παλι καλα που τα μαθαινουμε αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά χαλαρώστε δεν αξίζει για 10 ευρώ ή για 1-2 εβδομάδες νωρίτερα που θα αποκτήσεται την συσκευή να τρέχεται και να μην φτάνεται σε περίπτωση προβλήματος.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

....Κάτι άλλο που θα αντιμετωπίσεις είναι η απώλεια των ελληνικών μετά από αναβάθμιση λογισμικού, αλλά διορθώνεται σχετικά εύκολα μέσω αυτής της διαδικασίας...

Βέβαια με την διαδικασία αυτή πλέον η συσκευή βγαίνει εκτός κάθε εγγύησης από Alpha Copy εφόσον την πάει κάποιος σε service για οποιοδήποτε πρόβλημα και διαπιστωθεί η αλλαγή product code.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα ναι, θα είναι παράλληλης εισαγωγής, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ωραιο και μικρο να βγει καπου να το δω και το παιρνω
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με το Ν85, έχει αργήσει. Όμως, δεν πιστεύω οτι θα καθυστερήσει άλλο. Μέσα στην άλλη βδομάδα θα το έχουμε. :)
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΝΕΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ?ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΤΕΛΙΚΗ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ?
Link to comment
Share on other sites

Μη γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύονται από τους ΟΠΧ.

Αν υπάρξει νεότερο θα το μάθεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΝΕΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ?ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΤΕΛΙΚΗ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ?

 

Αν διαβασεις λιγο πιο πανω θα δεις οτι απο WIND μπορεις να το προπαραγγηλεις το θεμα ειναι ποτε θα το παραλαβεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ρωτησα στο Νοκια store Νεας Σμυρνης ,

το περιμενουν αυτην ή την αλλη εβδομαδα .

Τιμη ~ 390 € αν θυμαμαι καλα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...