Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από 29/9???άντε βρε την επόμενη εβδομάδα έχεις και τη πρώτη επέτειο! :lol:

το έχουν στείλει στο εξωτερικό και αργεί τόσο;αν όχι τότε τρέλανε τους στα τηλέφωνα καθημερινά αλλιώς τρέλανε στα email την εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, αυτό το θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας έχει εμφανιστεί και σε μένα. Δεν το έχω μετρήσει ακόμα, αλλά είναι τόσο ώστε να είναι αισθητό. Θα το μετρήσω βέβαια, έτσι και για το τυπικό της υπόθεσης. Όμως αναρωτιέμαι.. τι έγινε ξαφνικά, μίκρυνε η μπαταρία;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

σημερα ενω ημουν στο ιντερνετ με το κινητο με πηραν τηλ. και το τηλεφωνο μπλοκαρε

αργοτερα δοκιμασα να παρω εγω τηλ. ενω ημουν συνδεδεμενη στο ιντερνετ και δεν μπορουσα...σας εχει τυχει κατι παρομοιο??

Link to comment
Share on other sites

σημερα ενω ημουν στο ιντερνετ με το κινητο με πηραν τηλ. και το τηλεφωνο μπλοκαρε

αργοτερα δοκιμασα να παρω εγω τηλ. ενω ημουν συνδεδεμενη στο ιντερνετ και δεν μπορουσα...σας εχει τυχει κατι παρομοιο??

 

Μόλις τα δοκίμασα και τα δύο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Με wifi εννοώ, δεν μπορώ να δοκιμάσω με 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει σε εισερχόμενη να τη βγάλει "κλειδωμένη" και να μην μπορώ να απαντήσω! Κουλό.

 

 

Μπαταρια news: Από Παρασκευή πρωί, με πολλαπλά backup/restore/updates/reboot/installs κλπ για να το φέρω στα ίσα του, έφτασε να παραπονεθεί την Κυριακή το βράδι. Και μέτρια χρήση σε κλήσεις κυρίως. Άρα έφταιγε το κατιτίς σε προγράμματα που είχε μέσα. Επίσης, μου φαίνεται ότι τώρα το μενού είναι πιο αργό, αλλά ίσως φταίει και το φανταχτερό θέμα που έχω βάλει, το "haze". Και η ελεύθερη μνήμη από τα 30ΜΒ έφτασε τα 50ΜΒ. Πράγμα το οποίο σημαίνει πως όπως και στα windows, από καιρό σε καιρό ένα φορμάρισμα του κάνει καλό...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς... το Ν79 δεν είναι πλέον στην οικογένεια... :( Εκλάπη :mad:

 

Η ειρωνία της υπόθεσης είναι πως λίγες μέρες πριν, πειραματιζόμουν με το guardian, και μου άρεσε σαν εφαρμογή, αλλά το έβγαλα λέγοντας εντάξει μωρέ, σιγά τώρα μη μας τύχει και αυτό... Κοινώς τώρα... :fool:

 

Έγινε όμως, και τελείωσε.. πάμε παρακάτω...

Ψάχνω να το ξαναπάρω, (καθώς του έταιρου της άρεσε πολύ), και το θέλω πάλι σε λευκό. Έλα όμως που δεν το βρίσκω πουθενά.. :worry: Σε γκρι βρήκα, παραεισαγωγής βρήκα, αλλά Ελληνικό και άσπρο γιοκ! Κι αυτοί εκεί στα κεντρικά της Nokia έχουν κατεβάσει τα τηλέφωνα λέμε!! Δεν απαντάνε με τίποτα όμως.. :mad:

Το πρόβλημα είναι πως αν γίνει παραγγελία, που έτσι θα γίνει ούτως ή αλλιώς αφού δεν παίζει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημα, αν δεν υπάρχει στην Alpha Copy και έρθει από έξω, θα κάνει.. ένας Θεός ξέρει πόσο καιρό...

 

 

 

 

 

Α, ξέχασα να πω... ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΜΟ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ :X

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε λιγο..ψαχνω ψαχνω αλλα δεν το βρισκω..πως το κανουμε να αποθηκευονται στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη τηλεφωνου αυτα που λαμβανουμε μεσω bt???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε λιγο..ψαχνω ψαχνω αλλα δεν το βρισκω..πως το κανουμε να αποθηκευονται στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη τηλεφωνου αυτα που λαμβανουμε μεσω bt???

Θα πας Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Άλλο και θα επιλέξεις την κάρτα μνήμης. Μόλις το αλλάξεις, εκεί θα αποθηκεύονται και τα sms/mms σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 6220c με το οποιο ειμαι κατεφχαριστημενος.....

μια ερωτηση,το Ν79 παιρνει ευκολα το γκαρμιν οπως το 6220c?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 6220c με το οποιο ειμαι κατεφχαριστημενος.....

μια ερωτηση,το Ν79 παιρνει ευκολα το γκαρμιν οπως το 6220c?

 

Δεν εχει ευκολα ή δυσκολα ..

Ναι...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το Ν79 μου απ' το service(μετά από ένα μήνα+). Πήγα το πήρα το απόγευμα. Το άνοιξα, όλα καλά...με το που πήγα να γράψω μήνυμα κόλλησε πάλι!!! Τι να κάνω ρε παιδιά; Έχω νευριάσει απίστευτα! Τι του 'κανα ένα μήνα; Το χαϊδευαν; Έλεος!!! Που να μην τους είχα πει και τι παρουσίαζε...:(:(:(:(:(:(:(:(
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

καλά άμα δεν σε θέλει...πάρε αύριο το κινητό και το γνωστό ύφος "Κούγια" και πες τους τα ένα χεράκι αν δεις ότι δεν βγάζεις προκόπη και ότι σου μασανε τα λόγια απαίτησε για αντικατάσταση του κινητού σου με ένα νέο αλλιώς θα προσπαθήσεις να βρεις τη τύχη σου μιλώντας στα κεντρικα...εντάξει μλκιες λέω αλλά πότε δεν ξέρεις...μπορεί και να πιάσουν
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν, λέω αν, πέσει κανενός στην αντίληψή του τίποτα για καινούριο, Ελληνικό και άσπρο.. ας το σφυρίξει ρε παιδιά!! Γιατί έχω φάει την αγορά, αλλά δεν... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν, λέω αν, πέσει κανενός στην αντίληψή του τίποτα για καινούριο, Ελληνικό και άσπρο.. ας το σφυρίξει ρε παιδιά!! Γιατί έχω φάει την αγορά, αλλά δεν... :rolleyes:

 

Βάλε στο skroutz n79 και παίρνε ένα ένα τα μαγαζιά μέχρι να βρεις ποιο το έχει. Στο πρώτο και πιο φθηνό αποτέλεσμα το λέει και στην περιγραφή ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, το αν έχει βέβαια άσπρο δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω φάει την αγορά, αλλά δεν... :rolleyes:

 

Το εννοώ αυτό... την έχω φάει όμως.. σε σημείο που πρήστηκα.. :lol:

Όλα του skroytz, όλα τα nokia shops, και πήγα και στα κεντρικά στη Βουλιαγμένης, που εκεί βέβαια το έχουν ρίξει στη ξάπλα... Η φωτιά βλέπετε κύριε...

 

Στο πρώτο και πιο φθηνό αποτέλεσμα το λέει και στην περιγραφή ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, το αν έχει βέβαια άσπρο δεν το ξέρω.

 

Το έχει αυτό που λες, αλλά είναι το γκρι, όπως και σε κάνα-δυο άλλα. Επίσης κάνα-δυο έχουν το άσπρο, αλλά είναι παραεισαγωγής...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. γιατί να Ν79 με product code της cosmote (0574467) δεν μπορούν να βάλουν την 30.χ έκδοση ενώ τα Ν79 με product code (0565730, 0565714) μπορούν να την βάλουν κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις δεν κυκλοφορούν ταυτόχρονα για όλα τα product codes. Συνήθως οι branded συσκευές λαμβάνουν τις ενημερώσεις λογισμικού με μεγάλη καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις δεν κυκλοφορούν ταυτόχρονα για όλα τα product codes. Συνήθως οι branded συσκευές λαμβάνουν τις ενημερώσεις λογισμικού με μεγάλη καθυστέρηση.
καλά κρασιά δλδ... αξίζει να αλλάξω product code για την αναβάθμιση η όχι; απ ότι κατάλαβα δεν έχει και τπτ σημαντικό, αλλά μήπως έχει και δεν το κατάλαβα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το κρίνεις εσύ. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα το οποίο λύνεται με την νεότερη έκδοση, τότε ναι, αξίζει να αλλάξεις το product code και να περάσεις την τελευταία αναβάθμιση. Αν όμως θεωρείς ότι η συσκευή σου δουλεύει άψογα και η αναβάθμιση δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό, τότε σίγουρα δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι ώρες ώρες ψιλο αργεί όταν μπαίνω στο menu ή στις φωτογραφίες... σε αυτό τον τομέα έχει καμία διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το καινούργιο firmware μέσω FOTA, αλλά δεν είμαι σε θέση να πω ακόμα αν κάτι διορθώθηκε. Το να ανοίγει καμιά φορά πάντως η δεύτερη κάμερα με γρήγορο ανοιγοκλείσιμο του καλύμματος της πρώτης δε φτιάχτηκε. Έχω μια μικρή υποψία πάντως για καλύτερη διαχείριση μνήμης βλέποντας το πόση είναι ελεύθερη σε κάθε περίπτωση. Νομίζω ότι είναι λίγο πιο γρήγορο το μενού και μπαίνει πολύ πιο γρήγορα στο μενού πολυμέσων. Αυτά προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

:mobile: μόλις έβαλα την αναβάθμιση δεν βλέπω καμία διαφορά αλλά τι στο καλό όλο και κάτι θα φτιάχνει...μα γιατί δεν βγάζουν μια ανακοίνωση με τις αλλαγές που κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...