Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει, αλλά βοηθήστε μπας και βγάλω άκρη.

 

Έφτασα στο JAF σε αυτό το βήμα:

Στο παράθυρο του «JAF v1.98» επιλέγουμε τη καρτέλα «BB5» και μετά πατάμε στο κουμπί «Service». [εικόνα 3]

αλλά δεν μου εμφανίζει το παρακάτω παράθυρο:

Στη συνέχεια εμφανίζεται ένα παράθυρο στο οποίο πατάμε την επιλογή «Read Values». [εικόνα 4]

Πριν το πατήσουμε τα πεδία είναι κενά.

Τι πρέπει να κάνω; Να περιμένω και πόσο ή να επαναλάβω τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να καταλαβω καλυτερα,πατησες το κουμπι που λεει read values και δεν εμφανιστηκε κανενα νουμερο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την τελευταια εκδοση της σουιτας;Ολοι οι οδηγοι ειναι εγκατεστημενοι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει συμβεί σε άλλον με Ν79 το ίδιο;

Το JAF να μην βγάζει το παραθυρο του READ VALUES

και στο NSS να βγάζει ERROR και να μην μπορείς να βάλεις το product code?

Τι να κάνω;

 

Σε ποιό μαγαζί να πάω στην Αθήνα (Κέντρο - Βόρεια) για να μου το φτιάξουν γιατί μόνος δεν βλέπω να τα καταφέρνω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω roll back στην προηγούμενη έκδοση μου για να τελειώνω με τα προβλήματα της γλώσσας;

Δεν γίνεται να περάσεις παλαιότερη αναβάθμιση. Και σε nokia shop να το ζητήσεις, δε νομίζω να δεχτούν να στο κάνουν. Το μοναδικό που μένει είναι να το προσπαθήσεις με το Phoenix 2009.12_v2 (κάντο αναζήτηση στο google).

Έφτασα στο JAF σε αυτό το βήμα:

Στο παράθυρο του «JAF v1.98» επιλέγουμε τη καρτέλα «BB5» και μετά πατάμε στο κουμπί «Service». [εικόνα 3]

αλλά δεν μου εμφανίζει το παρακάτω παράθυρο:

Στη συνέχεια εμφανίζεται ένα παράθυρο στο οποίο πατάμε την επιλογή «Read Values». [εικόνα 4]

Πριν το πατήσουμε τα πεδία είναι κενά.

Τι πρέπει να κάνω; Να περιμένω και πόσο ή να επαναλάβω τη διαδικασία;

Την ίδια διαδικασία έχω κάνει στο 5800 και δεν μου εμφανίζεται ούτε εμένα το παράθυρο με τα read values. Νόμιζα ότι έφταιγε ο υπολογιστής και το προσπάθησα σε άλλους δύο με τα ίδια αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι για το error στο nemesis ισως φταει η εκδοση του nokia updater (πως δεν συνεργαζεται με τη νεα εκδοση) και οτι ισως το προβλημα να λυνεται αν εγκαταστησουμε την 6.82 (προηγουμενη)...ελα ομως που δεν υπαρχει πουθενα..υπαρχει περιπτωση να ειναι αυτο ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πουθενά τα steps για τη διαδικασία με το Phoenix?

Το έχει δοκιμάσει κανείς ή θα το καταστρέψω το εργαλείο;

 

Αν ζητήσω από ένα Nokia Shop έχω ελπίδες ή μήπως να το πάω πίσω στο Πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Το nokia shop θα σου πάρει 15 ευρώ για να σου περάσει τα ελληνικά. Αλλά εκεί, θα είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Από την άλλη, πολλοί υποστηρίζουν ότι τα nokia shops περνάνε απλά τα ελληνικά χωρίς να αλλάξουν το product code, ίδια διαδικασία δηλαδή με το phoenix. Αυτό σημαίνει οτι αν πας να το αναβαθμίσεις μέσω nokia updater, θα ξαναχάσεις τα ελληνικά. Μέσω FOTA, βέβαια, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Οπότε διαλέγεις. H phoenix με μικρό ρίσκο αλλά δωρεάν, ή σίγουρα πράγματα σε nokia shop επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο φιλος...με μονη διαφορα οτι εγω και μεσω fota που προσπαθω να κανω αναβαθμιση, μου γραφει οτι δεν υπαρχει νεοτερη απο την 11..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να συμβαίνει γιατί δεν έχεις ελληνικό product code. Το κινητό σου δηλαδή μπορεί να είναι branded. Δες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να συμβαίνει γιατί δεν έχεις ελληνικό product code. Το κινητό σου δηλαδή μπορεί να είναι branded. Δες εδώ.

 

Ναι το ζήτημα είναι ότι δεν δουλεύει αυτή η μέθοδος. Το Νεμεσις βγάζει error στο N79:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το με το Phoenix Service Software 2009.12.7.38366 (google it). Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι το Ν79 βγαινει και σε αυτο το χρωματισμο που δειχνει στο επισημο site -->http://i40.tinypic.com/3466tt0.png ;
Link to comment
Share on other sites

φιλε gmi εχεις vista η windows??

Windows xp. Και απ ότι συζήτησα με τον Impreza και τις κατάλληλες εκδόσεις των PCSuite κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι το Ν79 βγαινει και σε αυτο το χρωματισμο που δειχνει στο επισημο site -->http://i40.tinypic.com/3466tt0.png ;

 

αυτο ειναι το ασπρο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη καίγομαι και δεν βρίσκω κάτι μπορεί κάποιος κάτοχος του ν79 να τραβήξει μία φωτογραφία σε εσωτερικό χώρο και μία σε εξωτερικό χωρο και να τις ανεβάσει?

Σας παρακαλώ πολύ....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παλι...ειμαι αυτος που εκανα την εξυπναδα και εχασα τα ελληνικα..για να μην χασω και το μυαλο μου τωρα για πειτε...οταν προσπαθω να κανω install οποιαδηποτε sis εφαρμογη δεν με αφηνει και μου πεταει ενα certicate error..ξερω οτι ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω (το ιδιο θεμα ειχα και στο n70 και καποιο καλο παληκαρι ειχε βοηθησει τοτε..) τωρα??
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και καινουργιος κατοχος του κινητου ..θα ηθελα να ρωτησω κατι

στη πρωτη φορτιση ποση ωρα το αφηνουμε ??

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και καινουργιος κατοχος του κινητου ..θα ηθελα να ρωτησω κατι

στη πρωτη φορτιση ποση ωρα το αφηνουμε ??

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Καλώς ήρθες,

άφησε το μέχρι να γράψει ότι φόρτισε, μετά βγάλτο;)

Απλά προσπάθησε στις πρώτες φορτίσεις να αποφορτίζει τελείως πριν το βάλεις ξανά στη πρίζα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...