Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, μπορεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι την αναβαθμιση που βγηκε πριν καμια εβδομαδα...υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν οι ρυθμισεις απο την αναβαθμιση??
Στο δικό μου Ν79 δεν άλλαξε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ναι την αναβαθμιση που βγηκε πριν καμια εβδομαδα...υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν οι ρυθμισεις απο την αναβαθμιση??

 

Μήπως έκανες καμμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

τότε ?

Αν όχι ,μήπως κανένας φίλος "έπαιζε" με την συσκευή σου?

 

(κατσε να τσεκαρω και το δικο μου )

όχι τελικά δεν πειράχτηκε κάτι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις μεχρι ποτε ειναι καλύτερα να το αφήνω το κινητό πριν το φορτισω? Μεχρι να μ βγαλει ενδειξη οτι η μπαταρία εξαντλειται και μπει σε κατασταση εξοικονομησης ή μολις μεινει απο μπαταρια και κλεισει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να μείνει απο μπαταρία και να κλείσει. Την είχα πατήσει κάποτε έτσι. Μόλις σου βγάζει ένδειξη οτι χρειάζεται φόρτιση, βάλε τον φορτιστή και άφησέ το μέχρι να σου δείξει οτι φόρτισε.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες καμμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

οχι.

Αν όχι ,μήπως κανένας φίλος "έπαιζε" με την συσκευή σου?

το κινητο μου δεν το αγγιζει κανεις!!!εχω καει ασχημα απο ''φιλους'' που εχω αφησει να ασχοληθουν με το κινητο μου...

 

:cool:look but DO NOT (i repeat) DO NOT touch:cool:

 

μαλλον θα βγηκε το προβλημα με την αναβαθμιση...αβυσσος η ψυχη των symbian:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω hard format στο κινητό αλλά ενώ έχω δοκιμάσει τους γνωστούς κωδικούς και το ταυτόχρονο πάτημα των πλήτρων πριν την εκκίνηση, βλέπω ότι παραμένουν στη μνήμη της συσκευής όσες εφαρμογές είχα εγκαταστήσει αλλά και οι καταχωρήσεις ημερολογίου, οι σημειώσεις, οι επαφές κλπ. Πως μπορώ να σβήσω τα πάντα από τη μνήμη του κινητού για να προχωρήσω σε αναβάθμιση;

 

*EDIT: Τελικά το κατάφερα αλλά όχι με τον συνδυασμό πλήκτρων που αναφέρεται στο "διαβάστε πριν ρωτήσετε" αλλά πατώντας τα αστεράκι+3+κλήση...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι κανεις hard format? Ποιο συνδυασμο πληκτρων χρησιμοποιεις? Εαν το hard format που κανεις ειταν πετυχημενο τοτε δεν θα επρεπε να υπηρχε τιποτα απο αυτα που λες..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι κανεις hard format? Ποιο συνδυασμο πληκτρων χρησιμοποιεις? Εαν το hard format που κανεις ειταν πετυχημενο τοτε δεν θα επρεπε να υπηρχε τιποτα απο αυτα που λες..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

Στον σχετικό οδηγό αναφέρεται το εξής:

Για 3rd Edition Feature Pack 2 Nseries συσκευές: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

Αυτός ο συνδυασμός πατήματος πλήκτρων δεν λειτουργεί στο Ν79 (τουλάχιστον στο δικό μου :rolleyes:). Χρησιμοποίησα το πλήκτρο κλήσης (πράσινο) + πλήκτρο "3" + πλήκτρο "*" και μετά άνοιξα το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Το έλαβα υπόψη μου και τροποποίησα το μήνυμα στο FAQ.

Το όλο μπέρδεμα συνέβη διότι άλλες συσκευές FP2 ισχύει ο παλιός και σε άλλες ο καινούριος τρόπος.

Και συγκεκριμένα στο N79 έχω την εντύπωση πως τρόπος hard format που ίσχυε στην αρχή ήταν ο τρόπος FP2 κατά το FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Το έλαβα υπόψη μου και τροποποίησα το μήνυμα στο FAQ.

Το όλο μπέρδεμα συνέβη διότι άλλες συσκευές FP2 ισχύει ο παλιός και σε άλλες ο καινούριος τρόπος.

Και συγκεκριμένα στο N79 έχω την εντύπωση πως τρόπος hard format που ίσχυε στην αρχή ήταν ο τρόπος FP2 κατά το FAQ.

 

Νομίζω πως αξίζει η διόρθωση γιατί μπορεί κάποιος να έχει αφαιρέσει τα πάντα από τη συσκευή και μετά να νομίζει πως πράγματι έγινε hard reset. Ο μόνος τρόπος για να το καταλάβει, είναι το να του εμφανίσει αρχικά τις επιλογές χώρας, ημερομηνίας και ώρας και μετά να εμφανιστεί ο οδηγός ρυθμίσεων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πήρα πριν λίγες μέρες το τηλεφωνάκι και μπορώ να πω ότι είναι ακριβώς οτι περίμενα.Πλήρως ικανοποιημένος.Απλά παρατηρώ μια βδομάδα μετά,ότι έχει σχηματιστεί μια θολούρα στο πλαστικό της κάμερας που προέρχεται από το συρόμενο καπάκι.Με σχεδόν μηδενική χρήση κάμερας.Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πήρα πριν λίγες μέρες το τηλεφωνάκι και μπορώ να πω ότι είναι ακριβώς οτι περίμενα.Πλήρως ικανοποιημένος.Απλά παρατηρώ μια βδομάδα μετά,ότι έχει σχηματιστεί μια θολούρα στο πλαστικό της κάμερας που προέρχεται από το συρόμενο καπάκι.Με σχεδόν μηδενική χρήση κάμερας.Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

 

ναι... κ εμένα το έπαθε... από την πρώτη μέρα μη σου πω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο μηνα απανω αρχισε...γινεται να το καθαρίσουμε αυτο?και στα προηγουμένα κινητα με καμερα που ειχα το παθαινα..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει τίποτα. Λίγη βρωμιά που μαζεύει την καθαρίζω με μπατονέτα ελάχιστα νοτισμένη με οινόπνευμα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει τίποτα. Λίγη βρωμιά που μαζεύει την καθαρίζω με μπατονέτα ελάχιστα νοτισμένη με οινόπνευμα.

 

ουτε και εμενα εχει κατι εκει που λετε .πολη καλο κινητο παντως μικρο και πληρες.

το FM Transmitter δουλευει αψογα σε 2 αυτοκινητα που το δοκιμασα.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ουτε και εμενα εχει κατι εκει που λετε .πολη καλο κινητο παντως μικρο και πληρες.

το FM Transmitter δουλευει αψογα σε 2 αυτοκινητα που το δοκιμασα.:)

 

Τι να πω,μπορεί να ναι στην παρτίδα.Εδώ Αθήνα το FM Transmitter δεν πιάνει,τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει άδεια συχνότητα.

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω,μπορεί να ναι στην παρτίδα.Εδώ Αθήνα το FM Transmitter δεν πιάνει,τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει άδεια συχνότητα.

 

 

λες ?μπορει νανε αυτο εγω καβαλα δεν εχω κανενα προβλημα .το ενα ειναι εργοστασιακο τις honda και το αλλο alpine.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δουλεύει άψογα σε ένα Mitsubishi του οποίου η κεραία είναι δίπλα από τον οδηγό αλλά για να πιάνει καλά έχω το κινητό ακριβώς πάνω από το ραδιόφωνο. Αρκεί να βάλεις την ίδια συχνότητα στο ραδιόφωνο με την καθορισμένη που έχει στο κινητό.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δουλεύει άψογα σε ένα Mitsubishi του οποίου η κεραία είναι δίπλα από τον οδηγό αλλά για να πιάνει καλά έχω το κινητό ακριβώς πάνω από το ραδιόφωνο. Αρκεί να βάλεις την ίδια συχνότητα στο ραδιόφωνο με την καθορισμένη που έχει στο κινητό.

 

 

στο honda η κεραια ειναι ενσωματομενη στο πισω τζαμι...αλλα πιανει μια χαρα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα ένα Bug.Κολλάει η κάμερα και ενώ ανοίγει η εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα και δεν γίνεται έξοδος.Συμβαίνει κ σε άλλον αυτό;
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε νέα ενημέρωση? Κάτι τέτοιο μου έλεγε σήμερα χωρίς να αγκίξω τίποτα. Αν θυμάμαι καλά έλεγε "Βρέθηκε νέα ενημέρωση μπλα μπλα μπλα..."
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε νέα ενημέρωση? Κάτι τέτοιο μου έλεγε σήμερα χωρίς να αγκίξω τίποτα. Αν θυμάμαι καλά έλεγε "Βρέθηκε νέα ενημέρωση μπλα μπλα μπλα..."

 

Αναβαθμιση εννοεις ή ενημερωση εφαρμογων?

 

Αναβαθμιση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2791038#post2791038

 

Νομίζω βρήκα ένα Bug.Κολλάει η κάμερα και ενώ ανοίγει η εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα και δεν γίνεται έξοδος.Συμβαίνει κ σε άλλον αυτό;

 

Οχι ,δεν μου εχει τυχει

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μου χει τύχει αρκετές φορές τελευταία,κυρίως μετά την εγκατάσταση εφαρμογών,ανοίγει η κάμερα και δείχνει μάυρη οθόνη,και η μια κάμερα και η άλλη
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...