Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλείνει μόνο όπως το είπε σωστά ο Itchrist86. Όταν μένει ανοικτό τρώει μνήμη από τη RAM?
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλείνει μόνο όπως το είπε σωστά ο Itchrist86. Όταν μένει ανοικτό τρώει μνήμη από τη RAM?

ελαχιστο, οχι τοσο ωστε να σε απασχολει.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δοκίμασε να κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Για το δεύτερο καλόν ευθύνεται το ακουστικό και δε νομίζω ότι μπορείς να κανείς κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια, αλλά και μετά την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων πάλι δεν αναγνωρίζει το handsfree...

Link to comment
Share on other sites

@exelix @loredut @jor1ge μετεφερα τα μηνυματα σας στο σωστο θεμα: Memory cards, card readers & αλλα αξεσουαρ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ξαφνικα εκλεισε και δεν ξανανοιξε,δεν ανοιγει καθολου .εβαλα και αλλη μπαταρια και παλι δεν ανοιγει.το μονο που κανει ειναι να αναβει ελαχιστα το φως της οθονης και σβηνει οταν βαζω φορτιστη, καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Άστο για λίγο (5 λεπτά) χωρίς τη μπαταρία.

Βάλε τη ξανά, βγάλε τη κάρτα μνήμης και άνοιξέ το.

Αν δεν ανοίξει, δοκίμασε και χωρίς sim.

Αν και πάλι δεν ανοίξει, ή το πας σε Nokia Shop ή κάνεις hard format και χάνεις τα δεδομένα από τη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω το ν79..ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ν78 καθως δεν με πολυενδιαφερει η καμερα και το ν79 δεν μου αρεσει και πολυ εξωτερικα...Αλλα αυτες τις μερες το ειδα σε μαυρο και ειναι πολυ πιο ωραιο..Μηπως ξερει κανεις ποτε θα ερθει σε μαυρο στην Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο ακόμη το πότε θα κυκλοφορήσει εδώ.

Πάντως από προσωπική εκτίμηση πιστεύω Μάρτη - Απρίλη να εμφανιστεί δειλά δειλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Άστο για λίγο (5 λεπτά) χωρίς τη μπαταρία.

Βάλε τη ξανά, βγάλε τη κάρτα μνήμης και άνοιξέ το.

Αν δεν ανοίξει, δοκίμασε και χωρίς sim.

Αν και πάλι δεν ανοίξει, ή το πας σε Nokia Shop ή κάνεις hard format και χάνεις τα δεδομένα από τη συσκευή.

 

δοκιμασα τα παραπανω,αλλα τιποτα. Μπορω να κανω hard format απο τη στιγμη που δεν ανοιγει καθολου το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στη νοκια και μου περασαν την αναβαθμιση και παλι το κινητο δεν ανοιγει. Μου ειπαν οτι ειναι θεμα hard ware πραγμα που μου φανηκε παραξενο, αφου το κινητο δε μου εχει πεσει ποτε και το εννοω.Τελικα, θα το στειλουν στο εξωτερικο....
Link to comment
Share on other sites

το πηγα στη νοκια και μου περασαν την αναβαθμιση και παλι το κινητο δεν ανοιγει. Μου ειπαν οτι ειναι θεμα hard ware πραγμα που μου φανηκε παραξενο, αφου το κινητο δε μου εχει πεσει ποτε και το εννοω.Τελικα, θα το στειλουν στο εξωτερικο....

 

Aν είναι πρόσφατη αγορά και το life timer δεν πέρασε τα 30 λεπτά, μπορείς να ζητήσεις και αντικατάσταση ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι πρόσφατη αγορά και το life timer δεν πέρασε τα 30 λεπτά, μπορείς να ζητήσεις και αντικατάσταση ;)

 

οχι, το εχω καποιους μηνες αλλα αν δεν μπορουν να το φτιαξουν στο εξωτερικο, θα μου το αντικαταστησουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπάνια η περιπτωσή σου και ελπίζω να έχει αίσιο τέλος. Συνήθως, αν σου μείνει στο χέρι και δεν ανοίγει, με ένα απλό περασμα απο πάνω του λειτουργικού σε ένα Nokia Shop, ακόμα και κλειστό, η συσκευή είναι και πάλι έτοιμη για χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπαθα και εγώ.

Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση και το κινητό μένει στην πρώτη λευκή οθόνη με το Logo της NOKIA. Έβγαλα μπαταρία, SIM, SD, δοκίμασα hard reset χρησιμοποιώντας τον συνδιασμό πλήκτρων κατά την εκκίνηση αλλά δεν φαίνεται να αντιδρά.

P.S. Το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την εγκατάσταση του Garmin Mobile XT (χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση γιατί δεν ξεκινούσε το πρόγραμμα). Δεν ξέρω αν έχει σχέση, απλά το παραθέτω.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπαθα και εγώ.

Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση και το κινητό μένει στην πρώτη λευκή οθόνη με το Logo της NOKIA. Έβγαλα μπαταρία, SIM, SD, δοκίμασα hard reset χρησιμοποιώντας τον συνδιασμό πλήκτρων κατά την εκκίνηση αλλά δεν φαίνεται να αντιδρά.

P.S. Το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την εγκατάσταση του Garmin Mobile XT (χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση γιατί δεν ξεκινούσε το πρόγραμμα). Δεν ξέρω αν έχει σχέση, απλά το παραθέτω.

Καμιά ιδέα?

 

αν δεν πιανει ουτε το hard format πηγαινε το σε ΝΟΚΙΑ, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. Θα σου περασουν λογισμικο,αν δε φτιαχνεται ,θα το στειλουν εξωτερικο, σημειωση το δικο μου δε μου εβγαζε ουτε το ΝΟΚΙΑ τιποτα δεν εκανε και το επαθε μονο του χωρις να κανω εγκατασταση καποιο προγραμμα....

 

Πολύ σπάνια η περιπτωσή σου και ελπίζω να έχει αίσιο τέλος. Συνήθως, αν σου μείνει στο χέρι και δεν ανοίγει, με ένα απλό περασμα απο πάνω του λειτουργικού σε ένα Nokia Shop, ακόμα και κλειστό, η συσκευή είναι και πάλι έτοιμη για χρήση.

 

Και μενα μου φανηκε πολυ περιεργο και το θεμα ηταν οτι το εκλεισα κανονικα και δεν ξανανοιξε ποτε!Και αφου λενε οτι ειναι θεμα hardware, ειναι λιγο δυσκολο να βγαινει μετα απο μηνες και δε μου εχει πεσει ποτε,ουτε γρατζουνια δεν εχει και το διαπιστωσαν και οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αρχειοθετείται η μουσική...??

περνάω τα κομμάτια στην κάρτα μνήμης σε φακέλους ανάλογα με τις κατηγορίες που θέλω κ στη μουσική πάει κ τα βγάζει όλα μαζί...

με αποτέλεσμα να πρέπει να πρεπει να τα ψάχνω ένα ένα μέσα στο χάος για να τα βάλω σε κάποια λίστα αναπαραγωγής...

υπάρχει κάποιος τροπος να γίνεται αυτό πιο εύκολα...??

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αρχειοθετείται η μουσική...??

περνάω τα κομμάτια στην κάρτα μνήμης σε φακέλους ανάλογα με τις κατηγορίες που θέλω κ στη μουσική πάει κ τα βγάζει όλα μαζί...

με αποτέλεσμα να πρέπει να πρεπει να τα ψάχνω ένα ένα μέσα στο χάος για να τα βάλω σε κάποια λίστα αναπαραγωγής...

υπάρχει κάποιος τροπος να γίνεται αυτό πιο εύκολα...??

 

Αν και ήμαστε offtopic

Υπάρχει ένα προγραμματάκι PowerMP3 στο οποίο αν πας στο Mymusic έχει ταξινομήσει τη μουσική σου σε διάφορες κατηγορίες αλλά σου δίνει και την επιλογή να επιλέξεις φάκελο

Δες το μπορεί να σε βολέψει (εμένα με έχει βολέψει πολύ)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η μουσική λειτουργεί με απίστευτα εύχρηστη αρχειοθέτηση, αρκει στα κομμάτι απου βάζεις στην κάρτα σου να έχεις περασμένες τις απαραίτητες πληροφορίες όπως όνομα καλλιτέχνη, τραγουδιού, άλμπουμ, έτος κτλ. Εγώ έχω πάνω απο 55ο κομμάτια στο τηλέφωνο και βρίσκω αμάεσως τα πάντα.

 

Αν απο την άλλη θέλεις να ακούς κάποια συγκεκριμένα τραγούδια που βρίσκονται σε φάκελο της κάρτας μνήμης, πρέπει να βάλεις κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως το coreplayer.

Link to comment
Share on other sites

ναι...

το θέμα είναι ότι θέλω να αρχειοθετώ τα τραγούδια ανά δεκαετία π.χ. 80's, 90's κλπ (όπως τα βάζω κ στην κάρτα) με αποτέλεσμα να μην με βολεύει η αρχειοθέτηση όπως είναι τώρα, ανά άλμπουμ κλπ...

thanks κ τους δυο σας...

θα τα ψάξω τα προγραμματάκια που μου είπατε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δημιουργώ δικές μου λίστες αναπαραγωγής και that's it. Η αλήθεια είναι ότι με τα ΣΕ μπορούσες να είσαι πιο "συγυρισμένος". Δεν ξέρω όμως αν κρατάει επιπρόσθετη μνήμη όταν τα βάζουμε σε λίστες αναπαραγωγής !?!
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν πιανει ουτε το hard format πηγαινε το σε ΝΟΚΙΑ, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. Θα σου περασουν λογισμικο,αν δε φτιαχνεται ,θα το στειλουν εξωτερικο, σημειωση το δικο μου δε μου εβγαζε ουτε το ΝΟΚΙΑ τιποτα δεν εκανε και το επαθε μονο του χωρις να κανω εγκατασταση καποιο προγραμμα....

 

 

 

Και μενα μου φανηκε πολυ περιεργο και το θεμα ηταν οτι το εκλεισα κανονικα και δεν ξανανοιξε ποτε!Και αφου λενε οτι ειναι θεμα hardware, ειναι λιγο δυσκολο να βγαινει μετα απο μηνες και δε μου εχει πεσει ποτε,ουτε γρατζουνια δεν εχει και το διαπιστωσαν και οι ιδιοι.

 

Το πήγα το πρωί σε ένα NOKIA Shop και το κράτησαν. Μου είπαν οτι θα το έχω σε 1-2 ημέρες αν δεν χρειαστεί να φύγει στο κεντρικό service (βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη).

Έχει κανείς εμπειρία από το service της NOKIA?

Αργούν πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω όμως αν κρατάει επιπρόσθετη μνήμη όταν τα βάζουμε σε λίστες αναπαραγωγής !?!

 

Δεν πιάνουν καθόλου χώρο. Το μέγεθος τους είναι συνήθως κάτω από 1ΚΒ.

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα το πρωί σε ένα NOKIA Shop και το κράτησαν. Μου είπαν οτι θα το έχω σε 1-2 ημέρες αν δεν χρειαστεί να φύγει στο κεντρικό service (βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη).

Έχει κανείς εμπειρία από το service της NOKIA?

Αργούν πολύ?

Παλαιότερα είχα ένα Ν73 που "πέθανε" κατά τη διάρκεια αναβάθμισης μέσω internet. Το πήγα στα κεντρικά της Alpha Copy (Γεωργικής Σχολής) και μου είπαν πως σε 5 εργάσιμες μέγιστο θα το έχω και όντως έτσι έγινε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...