Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις τη δυνατότητα να το επιστρέψεις και να σου δώσουν ολοκαίνουριο μην το σκέπτεσαι.

Go for it!

 

Πάντως αν έχεις cosmote, το connection error θα πρέπει να το συνηθίσεις.

Είναι θέμα δικτύου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και από μένα,

αγόρασα το Ν85 στα μέσα Απριλίου και ήταν όλο προβλήματα. Έχανα κλείσεις (έρχονταν αργότερα σα μηνύματα), ανοιγόκλεινε μόνο του, κατά τη φόρτιση ανοιγόκλεινε σα τρελό + ότι πολλές φορές κόλλαγε κάνοντας ένα συνεχόμενο ήχο. Να δω βιντεάκι ούτε λόγος... μόνο τα 20-30 πρώτα δεύτερα έβλεπα...μετά restart.

Μόνο το ράδιο έπαιζε καλά, χωρίς προβλήματα.

Πριν καταλήξει στον τοίχο...στον οποίο σκέφτηκα ουκ ολίγες φορές να εντοιχίσω.. το πήγα για service... κατά την κλασσική τακτική του έκαναν μόνο firmware update (20.175 6/4/09). Περιέργως το κινητό πάει σφαίρα ! Ούτε κολλήματα , ούτε restart, ούτε χαμένες κλήσεις, πιο γρήγορο menu, και με ενσωματωμένη δυνατότητα παρόμοια με το FlipSilent.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να δοκιμάσω και με άλλη εταιρία για connection error?αφου με το g900 που είχα ποτέ δε μου έκανε τέτοια...

 

Ελεος 400 euro ια πέταμα???

 

Λέω να πάω να το αλλάξω..Ειναι κάτι που πρέπει να προσέξω αν μου δώσουν καινούριο?

Μη τη πατήσω ξανά....

Ελεος

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ΄όλα το γεγονός με τη φόρτιση μπορεί να ήταν κάτι εντελώς τυχαίο. Δεν νομίζω πως θα πρέπει να δώσεις σημασία. Φυσικά αν στο κάνει ξανά κάτι δεν πηγαίνει καλά.

 

Δεύτερον, εάν έχεις cosmote το connection error είναι συχνό φαινόμενο ειδικά στα καρτοκινητά λόγω υπερφόρτωσης στου δικτύου. Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής.

 

Τρίτον, όσο για το τι να προσέξεις... εκτός του αν είναι ελληνικό δηλαδή να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο δεν μπορείς να ξέρεις τι και αν θα σου παρουσιάσει κάτι στο μέλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γνωρίζει κανείς κανένα οδηγό να hacaro το κινητό?θέλω να περάσω ngage παιχνίδια και μου είπανε οτι πρέπει πρώτα να το hackaro.
Link to comment
Share on other sites

Heeelp...

Περασα το Garmin 5.00.30 στο Nokia n85 ενος φιλου και ενω γινεται κανονικα η εγκατασταση μολις παταω το εικονιδιο του Garmin το προγραμμα ξεκιναει και αμεσως με πεταει στην αρχικη οθονη..Τι γινεται?

Να σημειωσω οτι περασα το ιδιο προγραμμα σε Νοκια E66 και δουλεψε κανονικα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Heeelp...

Περασα το Garmin 5.00.30 στο Nokia n85 ενος φιλου και ενω γινεται κανονικα η εγκατασταση μολις παταω το εικονιδιο του Garmin το προγραμμα ξεκιναει και αμεσως με πεταει στην αρχικη οθονη..Τι γινεται?

Να σημειωσω οτι περασα το ιδιο προγραμμα σε Νοκια E66 και δουλεψε κανονικα...

 

Έχεις περάσει λάθος τους φακέλους στη κάρτα μνήμης, ξαναδές το

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα γνωρίζει κανείς κανένα οδηγό να hacaro το κινητό?θέλω να περάσω ngage παιχνίδια και μου είπανε οτι πρέπει πρώτα να το hackaro.

Αν και έχει αναφερθεί δεκάδες φορές...

Πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα για hack&patchs και ακολούθησε από το πρώτο post τον 3ο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες επαφες ειχα βαλει ξεχωριστο ηχο κλησης,μερικες απ΄αυτες(μαλλον σ΄αυτες που ειναι διπλες,"κινητο κ΄οικιας")δεν μου τις αναγνωριζει ..why??

επισης δεν μου αναγνωριζει μερικες επαφες ας ειναι κ΄μονες.

εκανα χθες αναβαθμιση μεσω pc εγινε κανονικα απότι βλεπω αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχασα κανενα αρχειο ουτε επαφες τιπιτα.Κανονικα δεν επρεπε ναχαθουν???

Ενα προβλημα που αντιμετωπισα μια φορα ειναι το εξης:εβαλα ενα 2ο ξυπνητηρι για μια μονο φορα για να δοκιμασω αν χτυπαει κλειστο,τελικα χτυπησε ,το ανοιξα αλλα δεν λειτουργουσε κανενα κουμπι ουτε εκλεινε,μετα απο πολλες προσπαθειες(το εκλεινα βγαζοντας την μπαταρια) πατησα γρηγορα πριν ανοιξει τη διακοπη για το ξυπν/ρι κ΄δουλεψε κανονικα,τι εφταιγε??

Link to comment
Share on other sites

καποιο link?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573 :blink:

Στην 2η σελιδα της ενοτητας..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε SSURFΕR, είναι λογικό να μην χαθεί τίποτα με την αναβάθμιση. Από το Ν82 και μετά υπάρχει το data preservation.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Ν85. Είχα σόνι έρικσον και δυσκολεύομαι πολύ με τα τραγούδια και τις φώτο. Στο σόνι απο τον υπολογιστή τα έστελνα στο κιν μέσα σε φάκελο και τα είχα οργανομένα. Διάλεγα ένα φάκελο και άκουγα τα τραγούδια. Τώρα έκανα το ίδιο. τα έριξα στην κάρτα και μου έβγαλε 500 τραγούδια χύμα στον φάκελο όλα τα τραγούδια. άντε να τα ξεχωρίσεις σε λίστες αναπαραγωγης και να τα ακούσεις. Χώρια που δεν είναι όλα τραγούδια αλλά έχει και διαφορα ηχιτικά. με τις φώτο το ίδιο. 300 φώτο και πρέπει να τις βάλω μια μία σε άλπουμ. Υπάρχει κάποιος πιο απλός τρόπος? Σας παρακαλώ μια βοήθεια....
Link to comment
Share on other sites

Αν τα τραγούδια σου έχουν ενημερωμένες ετικέτες, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα στο να βρίσκεις άμεσα αυτό που θέλεις να ακούσεις. Αν θέλεις τώρα να ακούσεις πολλά τραγούδια έτσι όπως τα έχεις καταχωρήσει στην κάρτα μνήμης σου, βάλε το coreplayer, lcg jukebox ή powermp3 να κάνεις την δουλειά σου. Για όλα υπάρχει λύση. ;)

 

Μεγειά το εργαλείο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που κανω για να εχω τα τραγουδια τακτοποιημενα ειναι μεσω της διαχ.αχειων τα εχω φτιαξει σε φακελους εκει και τα παιζω απο κει
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από την διαχείριση αρχείων πρέπει να ανοίγεις ένα ένα τα τραγούδια. Εγώ τα έχω χωρισμένα σε φακέλους pop, greek, techno κλπ.. και για κάθε φάκελο έχω φτιάξει ξεχωριστή λίστα και έχω τοποθετήσει τα κομμάτια με την σειρά που θέλω εγώ! Έτσι κάθε φορά που προσθέτω ένα τραγούδι, απλά το προσθέτω και στην λίστα, την μετονομάζω και την κάνω ανανέωση!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετά απο 2 μήνες συμβίωσης με το κινητό αισθάνομαι πολύ απογοητευμένος απο την επιλογή μου για τους εξής λόγους:

 

1) Κακή ποιότητα κατασκευής. Όχι τόσο για τα πλαστικά αλλά για το "δέσιμο" του κινητού. Τζόγος κτλ...

 

2) Πολλά προβλήματα στη χρήση με την γενικότερη καθυστέρηση που έχει το λειτουργικό του. Επι παραδείγματι, ανοίγεις το slider και βλέπεις το οτι ξεκλειδώθηκε το κινητό. Πατάς 69 για να ξεκινήσεις να γράφεις το τηλέφωνο που θέλεις να καλέσεις και στην οθόνη εμφανίζεται το δεύτερο (9) ή πολλές φορές και το τρίτο ψηφίου του αριθμού. Δεν είναι οτι είναι τα δάχτυλά μου γρήγορα, αλλά είναι η αργή απόκρισή του δυστυχώς.

 

3) Έχω το itech clip V ΒΤ handfree. Έχω το συγκεκριμένο BT γιατί χρειάζομαι να το συνδέω με 2 συσκευές ταυτόχρονα (htc touch hd και το άλλο τηλέφωνο n85) μιας και θέλω να προστατεύω τις συσκευές μου απο ιδρώτα, δαχτυλιές και φυσικά κλεφτρόνια. Έχω το συγκεκριμένο BT γιατί είναι clip και με βολεύει και επίσης επειδή έχει ειδοποίηση με δόνηση.

 

Το n85 πολύ απλά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ με το ΒΤ αυτό.

 

Μπορεί να έχω το HTC (win mobile) όλη μέρα συνδεδεμένο, να δουλεύω κανονικά, να κάνω κλήσεις, πλοήγηση με το GPS, soft resets, you name it... και το ΒΤ εκεί συνδεδεμένο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με το παλιό μου κινητό το SE K770. Και τα δύο HD και 770 δουλεύαν και δουλεύουν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Απο την άλλη το ελεεινό n85 με καμία δύναμη δεν μπορεί να δουλέψει με το συγκεκριμένο BT. To έχω δίπλα μου αυτή τη στιγμή και ανα 2 λεπτά συνδέεται και αποσυνδέεται με το handsfree κάνοντας έναν ηλίθιο ήχο. Άσε που όταν συνδέεται το γελοίο αυτό κινητό μεταφέρει ΟΛΟΥΣ του ήχους (πάτημα κουμπιών, εφέ ήχου κτλ) που κάνει το n85 στα ακουστικά. Πάει λοιπόν και το να δουλευεις το κινητό χωρίς να κοιτάς την οθόνη.

Αυτός που πήρε λεφτά απο τη ΝΟΚΙΑ για να κάνει αυτό το implementation στο λειτουργικό ακόμα γελάει! Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να ΜΗΝ χρησιμοποιήσει το Α2DP και να δουλέψει κανονικά; Όλοι δηλαδή έχουν σκοπό να ακούσουν mp3 μέσω ΒΤ όταν συνδέουν ένα handsfree;

Και στην τελική σιγά το implementation όταν είναι να αποσυνδέεται συνεχώς, να μην μπορεί να κρατήσει τη σύδεση όταν κλειδώσει το πλήκτρολόγιο (ήμαρτον - το λέει και στο manual) και φυσικά να μην ακούγεσαι-ακούς απο την παραμόρφωση και τα παράσιτα του ήχου αμα ξεθαρέψεις και μετακινηθείς 2 μέτρα απο το κινητό.

Και όλα αυτά φυσικά και με το παλαιότερο firmware αλλά και με το άρτι αφιχθέν πριν λίγες μέρες. Και να μην ξεχνάμε οτι το ΒΤ πρωτόκολλο είναι στη δεύτερη ήδη έκδοση. Πάει για την τρίτη. Υπάρχει παντού και η ΝΟΚΙΑ εν έτει 2009 βγάζει κινητό που συμπεριφέρεται με αυτόν το τρόπο.

 

4) GPS... πάλι καλά που "κυκλοφόρησε το ndrive για s60 αλλά και πάλι ενα δύο reset τα θέλει για να συνδεθεί με δορυφόρο.

 

5) Βάλε ρε φίλε ένα απλό mini usb όπως όλος ο κόσμος. Δηλαδή πρέπει μόνο ΝΟΚΙΑ να αγοράσω αμα (ξε)χάσω το καλώδιο;

Αλλά ξέχασα... θα συνδεθώ με ΒΤ.

 

6) Τί πρωτοτυπία κι αυτή με το να μην αλλάζουν τις συσκευές που έχουν πάνω απο 30 λεπτά ομιλίας. Αλήθεια πόσο νόμιμο είναι;

 

Επειδή μάλλον σας κούρασα με τα παράπονά μου θα το κόψω εδώ αλλά θα επανέλθω σύντομα.

Κράξιμο απ τους νοκιαδες δεκτό. Ας συνοδεύεται όμως και με λύσεις στα παραπάνω ετσι για να μην πληκτρολογούμε τσάμπα.

 

Με εκτίμηση

FilthX

Link to comment
Share on other sites

1. Πολλοί αναφέρουν μεγάλο τζόγο και άλλοι πολύ ακλό δέσιμο. Μάλλον δεν ήσουν απο τους τυχερούς. :)

 

2. Φορμάτ πότε έκανες τελευταία φορά; Κάνε ένα σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις ρυθμίσεις και δες αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα που λες με τις συνεχεις αποσυνδεσεις το εχω κι εγω με το ιδιο handsfree και με το Ν78. Συνηθως δημιουργειται οταν πας να ψαξεις για δορυφορο ή για wireless συνδεση. Αν βαλεις το best taskman και πας στα processes και κλεισεις ενα που μενει ανοιχτο απο αυτα τα 2 και που λεγεται TSRAutostart.exe που δε χρειαζεται κιολας να μενει ανοιχτο ισως να βοηθησει. Το format επισης πιθανον να βοηθησει και οταν κανει τις αποσυνδεσεις ενα ρεσταρτ στο κινητο, κλεισιμο του ΒΤ και μετα ξανανοιγμα...

Ξερω οτι καταντα κουραστικο αλλα δεν εχω βρει αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα που λες με τις συνεχεις αποσυνδεσεις το εχω κι εγω με το ιδιο handsfree και με το Ν78. Συνηθως δημιουργειται οταν πας να ψαξεις για δορυφορο ή για wireless συνδεση. Αν βαλεις το best taskman και πας στα processes και κλεισεις ενα που μενει ανοιχτο απο αυτα τα 2 και που λεγεται TSRAutostart.exe που δε χρειαζεται κιολας να μενει ανοιχτο ισως να βοηθησει. Το format επισης πιθανον να βοηθησει και οταν κανει τις αποσυνδεσεις ενα ρεσταρτ στο κινητο, κλεισιμο του ΒΤ και μετα ξανανοιγμα...

Ξερω οτι καταντα κουραστικο αλλα δεν εχω βρει αλλη λυση

Εχεις μπερδέψει εδώ το GPS με το Bluetooth,καμμία σχέση το ένα με τ΄άλλο,η διεργασία TSRautostart πηγάζει/σχετίζεται με την εφαρμογή GarminXT.

Bluetooth προβλήματα είχε,έχει και θα έχει το άθλιο Ν85,κατασκευαστικά επίσης στις περισσότερες περιπτώσεις πάλι άθλιο είναι....καταλαβαίνω την αγανάκτηση του φίλου πιο πάνω απόλυτα και μια λύση υπάρχει μόνο,αν μπορείς επιστροφή ή πέταμα στον κάδο για να διαφυλάξεις και τα νεύρα σου....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα τα ελεγες αν δεν υπηρχε και η επιλογη bluetooth GPS στο πως να βρει τους δορυφορους και προφανως το software εχει προβλημα ακομα κι αν το εχεις αποεπιλεξει γιατι καθε φορα που πας να μπεις στο garmin αρχιζουν τα προβληματα στη δικη μου συσκευη. Αν μου βρεις εσυ αλλο λογο που συμβαινει αυτο παω πασο.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το πουλήσεις μεσω του site και να παρεις κάποιο άλλο για να κάνεις απροβλημάτιστα τη δουλειά σου. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα θα τα ελεγες αν δεν υπηρχε και η επιλογη bluetooth GPS στο πως να βρει τους δορυφορους και προφανως το software εχει προβλημα ακομα κι αν το εχεις αποεπιλεξει γιατι καθε φορα που πας να μπεις στο garmin αρχιζουν τα προβληματα στη δικη μου συσκευη. Αν μου βρεις εσυ αλλο λογο που συμβαινει αυτο παω πασο.

Μα ακριβώς το conflict συμβαίνει με το Garmin,αλλά η διεργασία tsrautostart που αναφέρει ο φίλος δεν έχει σχέση με το Bluetooth GPS σαν μέθοδος εντοπισμού θέσης αλλά με αποστολή μηνύματος της ακριβούς θέσης στίγματος και ειδικά στις εκδόσεις 5.00.40 και 5.00.50 υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της background διεργασίας αυτής που κατα κύριο λόγο ρουφούσε την μπαταρία.

Επιμένω πως η διεργασία αυτή δεν μπορεί να δημιουργεί/σχετίζεται με αποσυνδέσεις του bluetooth απο το Itech v clip που λέει ο φίλος,ας δοκιμάσει και ενα της ΝΟΚΙΑ εναλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα τραγούδια σου έχουν ενημερωμένες ετικέτες, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα στο να βρίσκεις άμεσα αυτό που θέλεις να ακούσεις. Αν θέλεις τώρα να ακούσεις πολλά τραγούδια έτσι όπως τα έχεις καταχωρήσει στην κάρτα μνήμης σου, βάλε το coreplayer, lcg jukebox ή powermp3 να κάνεις την δουλειά σου. Για όλα υπάρχει λύση. ;)

 

Μεγειά το εργαλείο. :)

 

Κατάλαβα... Πάρ το αβγό και κούρευτο!!! Και που μπορώ να βρω το coreplayer, lcg jukebox ή powermp3....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...