Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμα κατόπιν τηλ. επικοινωνίας που είχα χθες μαζί τους,νεότερα μέχρι τέλος Οκτωβρίου μου είπαν-σε άλλη επικοινωνία που είχα με Nokia Shop Κηφισιάς μόνο τιμή γνώριζαν, 508 € με πιθανή άφιξη προς τα τέλη Οκτωβρίου επίσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

508 ευρώ σε nokia shop!!! Φοβερή τιμή. :up: :up:

Είναι σωστή τιμή αν σκεφτούμε τα όσα θα προσφέρει και σίγουρα καλύτερα από τη πατάτα Ν96:lol::lol:,τώρα χρησιμοποιώ ένα καινούργιο Ν78 που πραγματικά με εντυπωσιάζει με την ταχύτητα του και πληρότητα του,ειδικά τα audio themes είναι καλή φάση(+τα πρόσθετα που κατέβασα από εδώ) και χαίρομαι που θα τα υποστηρίζει και το Ν85:)(τώρα το Ν96 γιατί δεν τα έχει όλα αυτά δεν το καταλαβαίνω,αλλά καταλαβαίνω ότι αν τα είχε θα σερνόταν ακόμα πιο πολύ,θα πήγαινε μπουσουλώντας:lol:...)

Link to comment
Share on other sites

Audio themes feature allows you to personalize the user interface sounds of your phone. Audio themes are offered in packages which contain several sound files of a common theme. The packages contain usually the normal profile sounds (e.g. ringing tones, message alerts, clock alert, calendar alarm) but also sounds for phone handling (e.g. fold open, fold close) and menu events (enter menu, leave menu).

 

Your phone supports audio themes if you can find this icon in the menu (personalization/themes). If your phone supports audio themes you can download additional theme packages from this page.

 

http://europe.nokia.com/A4516008

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αναλυτικο review της τελικης εκδοσης κινητου που κυκλοφορει τωρα και οχι να βασιζεται σε καποιο πρωτοτυπο οπως αυτα που εχουν παρουσιαστει μεχρι τωρα (πχ mobile-review)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμα κατόπιν τηλ. επικοινωνίας που είχα χθες μαζί τους,νεότερα μέχρι τέλος Οκτωβρίου μου είπαν-σε άλλη επικοινωνία που είχα με Nokia Shop Κηφισιάς μόνο τιμή γνώριζαν, 508 € με πιθανή άφιξη προς τα τέλη Οκτωβρίου επίσης.

Το πρωι που περασα απο nokia center στον Πειραια δεν ηξεραν σε τι τιμη θα ερθει (ειχαν ενα πολυ ωραιο αντιγραφο στην βιτρινα) , θεωρουν οτι θα το εχουν τελος Οκτωβριου

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αρκετοί από τους πολλούς απογοητευμένους ιδιοκτήτες του Ν96 ίσως να καταλήξουν τελικά στο Ν85.

Για αυτά που προσφέρει και την τιμή του είναι μία αρκετά καλή πρόταση. ;)

 

Πως ειναι δυνατον ρε παιδια να ειναι σχεδον 200 ευρω φτηνοτερο απο το καβουρντιστηρι Ν96?

Με τη Nokia όλα είναι πιθανά. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κατασκευαστικα κοστολογειτε με δεδομενο την ""ναυαρχιδα""ν96.μικροτερη οθονη 0,2 απωλεια δεκτη tv ,οχι 16g μνημη.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ιδίως η έλλειψη του δέκτη TV και το ότι το Ν85 θα έχει "κανονική" επέκταση μνήμης (όχι δηλαδή fixed μνήμη όπως στο Ν96, αλλά κανονική υποδοχή κάρτας μνήμης) εμένα προσωπικά δε μου λένε τίποτα. Η οθόνη μάλιστα, είναι αντικειμενικά μία σοβαρή διαφορά, αν και πλέον ακόμα και οι 2.8 ίντσες τείνουν να χαρακτηριστούν πλέον ανεπαρκείς.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βεβαιωs πανο οι κατασκευαστεs τεινουν σε αλλαγεs.δραματικη αυξηση μεγεθουs επιφανειαs εργασιαs με ταυτοχρονη μειωση υψουs-παχουs συσκευηs.ετσι μετα απο ενα 6μηνο οσο και να μαs αρεσει το ν85 θα φανταζει......
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ιδίως η έλλειψη του δέκτη TV και το ότι το Ν85 θα έχει "κανονική" επέκταση μνήμης (όχι δηλαδή fixed μνήμη όπως στο Ν96, αλλά κανονική υποδοχή κάρτας μνήμης) εμένα προσωπικά δε μου λένε τίποτα. Η οθόνη μάλιστα, είναι αντικειμενικά μία σοβαρή διαφορά, αν και πλέον ακόμα και οι 2.8 ίντσες τείνουν να χαρακτηριστούν πλέον ανεπαρκείς.

 

Φυσικά γνωρίζεις ότι και το Ν96 έχει επέκταση μνήμης επίσης,όσο για τον δέκτη TV DVB-H είναι σχεδόν βέβαιο ότι τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αργήσουν να προσφέρουν την υπηρεσία αυτή αφού ακόμα από επενδυτικής πλευράς και διείσδυσης του 3G δεν έχουν δει τις αναμενόμενες αποδόσεις που προσδοκούσαν;).

Σε σχέση με τη πατάτα Ν96 το Ν85 πιστεύω θα είναι πολύ πιο σβέλτο και καλύτερο συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γνωρίζεις ότι και το Ν96 έχει επέκταση μνήμης επίσης,όσο για τον δέκτη TV DVB-H είναι σχεδόν βέβαιο ότι τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αργήσουν να προσφέρουν την υπηρεσία αυτή αφού ακόμα από επενδυτικής πλευράς και διείσδυσης του 3G δεν έχουν δει τις αναμενόμενες αποδόσεις που προσδοκούσαν;).

Σε σχέση με τη πατάτα Ν96 το Ν85 πιστεύω θα είναι πολύ πιο σβέλτο και καλύτερο συνολικά.

Ναι βρε, φυσικά το ξέρω ότι έχει και fixed μνήμη και υποδοχή για microSD. Απλά λέω ότι μέσω της υποδοχής κάρτας μνήμης, σύντομα τα περισσότερα Nseries θα έχουν πρόσβαση σε κάρτες μέχρι 16GB τουλάχιστο, αν όχι μέχρι 32GB που είναι το θεωρητικό άνω όριο που υπάρχει για τις microSDHC. Επομένως με δυνατότητα για χρήση έως και 32GB σε κάρτα δε νομίζω να προσφέρει κάτι πολύ περισσότερο το Ν96 με τα επιπλέον 16GB fixed μνήμης που θα προσφέρει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, φυσικά το ξέρω ότι έχει και fixed μνήμη και υποδοχή για microSD. Απλά λέω ότι μέσω της υποδοχής κάρτας μνήμης, σύντομα τα περισσότερα Nseries θα έχουν πρόσβαση σε κάρτες μέχρι 16GB τουλάχιστο, αν όχι μέχρι 32GB που είναι το θεωρητικό άνω όριο που υπάρχει για τις microSDHC. Επομένως με δυνατότητα για χρήση έως και 32GB σε κάρτα δε νομίζω να προσφέρει κάτι πολύ περισσότερο το Ν96 με τα επιπλέον 16GB fixed μνήμης που θα προσφέρει.

Πάντως με όλα αυτά τα GB εγείρονται για μένα ερωτήματα,τι να τα κάνω τόσα(σιγά μην το τιγκάρω με διάφορα τεράστια αρχεία βίντεο,χιλιάδες εικόνες και φωτογραφίες:confused::wacko:......κ.α.π.) και δεύτερον αν το τιγκάρω ο επεξεργαστής του θα ανταπεξέλθει ικανοποιητικά στις αναζητήσεις στην Εκθεση,πολύ αμφιβάλλω και διατηρώ μεγάλες επιφυλάξεις.....θεωρώ ήδη την 8άρα κάρτα που θα΄χει το Ν85 too much αλλά καλοδεχούμενη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με όλα αυτά τα GB εγείρονται για μένα ερωτήματα,τι να τα κάνω τόσα(σιγά μην το τιγκάρω με διάφορα τεράστια αρχεία βίντεο,χιλιάδες εικόνες και φωτογραφίες:confused::wacko:......κ.α.π.) και δεύτερον αν το τιγκάρω ο επεξεργαστής του θα ανταπεξέλθει ικανοποιητικά στις αναζητήσεις στην Εκθεση,πολύ αμφιβάλλω και διατηρώ μεγάλες επιφυλάξεις.....θεωρώ ήδη την 8άρα κάρτα που θα΄χει το Ν85 too much αλλά καλοδεχούμενη πάντα.

 

Κάποια στιγμή θα γίνουν στάνταρ τα 16GB, ιδίως αν αυξηθούν και οι αναλύσεις των οθονών, η επεξεργαστική ισχύς των τηλεφώνων και μπορείς να δεις ταινίες High Definition.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο review αλλά στα Ιταλικά.

 

Nokia N85: Personal Review

 

http://www.jaspp.net/2008/10/n85-personal-review/

 

Και με την βοήθεια του Google Translate η απόδοση στα αγγλικά:

 

http://translate.google.com/translate?u=http://www.jaspp.net/2008/10/n85-personal-review/&hl=en&ie=UTF-8&sl=it&tl=en

 

Και ένα άρθρο του allaoutsymbian για το συγκεκριμένο άρθρο μαζί με ένα short summary:

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/8287_A_presto_The_Nokia_N85_reviewe.php

Link to comment
Share on other sites

Nokia N85 goes on sale in Finland and France

The much-awaited Nokia N85 is now available in Finland, and it also seems to have now gone

on sale in France too. It's already been available in Italy for a short while now, and presumably should get

a continent-wide rollout as the month goes on. The package deal of the SIM-free model varies from

country to country, but most people seem to get a voucher for some free Nokia Music Store tracks,

a free Nokia Maps subscription and a free N-Gage game.

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/8299_Nokia_N85_goes_on_sale_in_Finl.php

http://boutique.nokia.fr/nokia-fr/product.aspx?sku=3884300&culture=fr-FR#__anchor_ProductSelector

http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=17397

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα έμαθα από υπεύθηνο καταστήματος ΝΟΚΙΑshop πως το Ν85 βρίσκεται ήδη στις αποθήκες της Alpha Copy οπότε λογικά μαζί με το 6220c και άλλα μοντέλα,κατά τα λεγόμενα του,αναμένει παραδόσεις 20-24 Οκτωβρίου,για να δούμε.....
Link to comment
Share on other sites

Τον ρώτησες τιμή; Αυτό το 508 τελική ισχύει;

 

Ναι η τιμή ίδια είναι,508 €,ευτυχώς εδώ δεν έχουμε αποκλίσεις μεγάλες,εγώ μια φορά θα το πάρω από Nokia Shop για να είμαι ΟΚ διότι στα καταστήματα τύπου e-... παίζουν πολύ αυτά της παραεισαγωγής (Γερμανίας ειδικά και μετά πρέπει να ασχοληθείς με NSS κλπ. πλέον τα βαριέμαι αυτά:mad:).

Είχε και ένα dummy εκει,τό΄πιασα πολύ καλό μου φάνηκε από άποψης μεγέθους και εργονομίας,σφιχτό slide(μακάρι και τα πραγματικά Ν85 να είναι έτσι:confused::happy:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...