Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω μεχρι τωρα ολα καλα στις λιγες μερες που το εχω αλλα,απο χθες που τραβηξα κατι βιντεακια σε εσωτερικο χωρο μου αρχισε τα σπασιματα και τα παγωματα,οχι μονο στην αναπαραγωγη αλλα και στην εγγραφη.Το ωραιο ειναι οτι δε το κανει συνεχεια,και μετα απο αυτο εχω κανει πανω απο 10 βιντεακια για δοκιμη αλλα μονο 1 φορα το εκανε παλι και μονο στα βιντεο.Λετε να κανω 1 φορματ στη καρτα η αλλαγη?:wacko:

 

κ γω τα ιδια τραβαγα με την εργοστασιακη καρτα. με μια αλλαγη τελος τα προβληματα. το format δεν εκανε τπτ αλλα δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κ γω τα ιδια τραβαγα με την εργοστασιακη καρτα. με μια αλλαγη τελος τα προβληματα. το format δεν εκανε τπτ αλλα δοκιμασε το

Δηλαδη φιλε μου και σε σενα εκανε παγωματα στο βιντεο και μολις αλλαξες καρτα ολα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε μου και σε σενα εκανε παγωματα στο βιντεο και μολις αλλαξες καρτα ολα οκ;

 

ακριβως. μονο με αλλαγη καρτας ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους κατόχους του Ν85 έκανε σπασίματα κυρίως κατά την λήψη βίντεο αλλά με φορματ της ίδιας κάρτας επανήλθε. Αν πάρεις μια Sandisk βέβαια, απαλάσσεσαι για πάντα απο τυχόν προβλήματα αλλά, με το φορματ της υπάρχουσας, το πιθανότερο είναι να λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Ν85 το αγορασα με Sandisk καρτα. Εσας εγραφε ΝΟΚΙΑ πανω στην καρτα?

Η εγγυηση της ΝΟΚΙΑ δεν καλυπτει τα παρελκομενα του τηλεφωνου??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το handsfree http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003544 δεν κανει για το n85?ξερετε αν βγηκε ανταπτορας απο τους παλιους φορτιστες της νοκια σε usb?γιατι κατι πηρε το αυτακι μου
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει αυτό.

 

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/C/CA-146C/R6_CA-146C_240x240.png

 

Be kind to your pocket with the Nokia Charger Adapter CA-146C. This easy-to-carry adapter converts power from a 2mm or 3.5mm source to a microUSB connection, keeping your compatible Nokia device powered and ready to use.

 

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_1167646

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Ν85 το αγορασα με Sandisk καρτα. Εσας εγραφε ΝΟΚΙΑ πανω στην καρτα?

Η εγγυηση της ΝΟΚΙΑ δεν καλυπτει τα παρελκομενα του τηλεφωνου??

Διάρκεια Εγγύησης

Η διάρκεια της εγγύησης αρχίζει τη στιγμή της αρχικής αγοράς του Προϊόντος από τον πρώτο τελικό χρήστη. Το Προϊόν μπορεί να αποτελείται από αρκετά διαφορετικά μέρη και διάφορα μέρη μπορεί να καλύπτονται από διαφορετική περίοδο εγγύησης (στο εξής «Διάρκεια της Εγγύησης). Η Διάρκεια των διαφόρων Εγγυήσεων είναι:

 

  1. είκοσι τέσσερις (24) μήνες για την κινητή συσκευή και δώδεκα (12) μήνες για τα παρελκόμενα (που είτε περιλαμβάνονται στο πακέτο αγοράς της κινητής συσκευής είτε πωλούνται χωριστά) εκτός από τα αναλώσιμα μέρη και παρελκόμενα που απαριθμούνται παρακάτω στα (b) και ©
  2. έξι (6) μήνες για τα ακόλουθα αναλώσιμα μέρη και παρελκόμενα: μπαταρίες, φορτιστές, επιτραπέζιοι φορτιστές, ακουστικά, καλώδια και καλύμματα, και
  3. ενενήντα (90) ημέρες για τα πολυμέσα με τα οποία παρέχεται κάθε λογισμικό πχ. CD-rom, κάρτα μνήμης.

 

Περισσότερα...

 

 

ρε παιδια αυτο το handsfree http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003544 δεν κανει για το n85?ξερετε αν βγηκε ανταπτορας απο τους παλιους φορτιστες της νοκια σε usb?γιατι κατι πηρε το αυτακι μου

Δεν κάνει διότι έχει audio jack 2,5mm αντί 3,5mm που είναι η θύρα του N85.

Βέβαια υπάρχει αντάπτορας, αλλά γιατί να μη πάρεις κατευθείαν κάποιο με 3,5mm jack.

Υπάρχει και λέγεται Nokia Charger Adapter CA-146C.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάρκεια Εγγύησης

Η διάρκεια της εγγύησης αρχίζει τη στιγμή της αρχικής αγοράς του Προϊόντος από τον πρώτο τελικό χρήστη. Το Προϊόν μπορεί να αποτελείται από αρκετά διαφορετικά μέρη και διάφορα μέρη μπορεί να καλύπτονται από διαφορετική περίοδο εγγύησης (στο εξής «Διάρκεια της Εγγύησης). Η Διάρκεια των διαφόρων Εγγυήσεων είναι:

 

  1. είκοσι τέσσερις (24) μήνες για την κινητή συσκευή και δώδεκα (12) μήνες για τα παρελκόμενα (που είτε περιλαμβάνονται στο πακέτο αγοράς της κινητής συσκευής είτε πωλούνται χωριστά) εκτός από τα αναλώσιμα μέρη και παρελκόμενα που απαριθμούνται παρακάτω στα (b) και ©
  2. έξι (6) μήνες για τα ακόλουθα αναλώσιμα μέρη και παρελκόμενα: μπαταρίες, φορτιστές, επιτραπέζιοι φορτιστές, ακουστικά, καλώδια και καλύμματα, και
  3. ενενήντα (90) ημέρες για τα πολυμέσα με τα οποία παρέχεται κάθε λογισμικό πχ. CD-rom, κάρτα μνήμης.

 

Περισσότερα...

 

 

 

Δεν κάνει διότι έχει audio jack 2,5mm αντί 3,5mm που είναι η θύρα του N85.

Βέβαια υπάρχει αντάπτορας, αλλά γιατί να μη πάρεις κατευθείαν κάποιο με 3,5mm jack.

Υπάρχει και λέγεται Nokia Charger Adapter CA-146C.

Περιεχει τον προσαρμογέα AV Nokia AD-53 που εχει 3,5 mm οποτε συμφωνα με αυτα που μου λετε κανει για το κινητο μας,δεν μπορω να καταλαβω ομως γιαι δεν το αναφερουν στις συμβατες συσκευες,ο ανταπτορας απο την μια ειναι usb αλλα απο τιν αλλη δεν ειναι το καρφακι των παλαιων (γνωστων) φορτιστων

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει τέτοιο αντάπτορα είσαι ok.

 

Τι να σου πω...

Το site γράφει:

This easy-to-carry adapter converts power from a 2mm or 3.5mm source to a microUSB connection, keeping your compatible Nokia device powered and ready to use.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου,οταν ειναι ανοιχτο εχει ελαχιστο τζογο.

τζογος ομως που δεν ειναι ενοχλητικος,ειχα συνηθισει απο το c905,g705.

που ακριβως σε τζογαδιαζε το G705?

γιατι το εχω και εγω...

 

εγω παλι δε πιστευω οτι μετραει το πρωτη και δευτερη παρτιδα.δεν νομιζω να μην ειχε ελεγχθει η πρωτη παρτιδα,δεν μιλαμε εξαλλου για καμια αναβαθμιση αλλα για κατασκευη.

παντως και τα Ν95 8GB ειχαν βγει με διαφορετικες παραλλαγες ποιοτητας του slider ...

 

εγω ειχα 3 ολοκαινουρια Ν95 8GB με διαφορετικο τζογο και τα 3...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στην ίδια παρτίδα μπορεί να παρατηρηθεί διαφορά στην ποιότητα/στιβαρότητα του slide. Και αυτό που αναφέρεις περι μεγάλης διαφοράς, ισχύει 100%. Το έχω διαπιστώσει σε πολλές συσκευές, και όχι απλά series 60, της Νοκια.
Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις εγκαταστήσει παιχνίδια n-gage σε n85???? γιατί όλα τα post λένε για fp1-και fp2 και v9,1 kai v9,2 ενω το η85 είναι fp3 kai v9,3 έχω κατεβάσει αρκετά αλλα δεν ξέρω αν παίζουν γιατι δεν λένε για n85

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στην ίδια παρτίδα μπορεί να παρατηρηθεί διαφορά στην ποιότητα/στιβαρότητα του slide. Και αυτό που αναφέρεις περι μεγάλης διαφοράς, ισχύει 100%. Το έχω διαπιστώσει σε πολλές συσκευές, και όχι απλά series 60, της Νοκια.

τελικα ετσι ειναι ....συμφωνουμε

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις εγκαταστήσει παιχνίδια n-gage σε n85???? γιατί όλα τα post λένε για fp1-και fp2 και v9,1 kai v9,2 ενω το η85 είναι fp3 kai v9,3 έχω κατεβάσει αρκετά αλλα δεν ξέρω αν παίζουν γιατι δεν λένε για n85

thanks

Software platform and user interface

S60 3rd edition, Feature Pack 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 4 μέρες.Βλέπω ότι τρώει κάποια κολλήματα η κάμερα.Σας έχει τύχει?Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα του Ν85 με το Bluetooth? Ψαχνω να βρω καποιο καλο headset και στη συμβατοτητα συνηθως λειπει το Ν85 ενω υπαρχει το Ν96!!!

Ποια μοντελα εχετε χρησιμοποιησει επιτυχως με το Ν85? π.χ. Jabra, i.Tech κλπ συνεργαζονται καλα??

Εχω το SE HBH-DS970 και δεν γινεται pairing με τιποτα!!! Εχει κανεις ιδεα γιατι???

 

Έχω το κινητό 4 μέρες.Βλέπω ότι τρώει κάποια κολλήματα η κάμερα.Σας έχει τύχει?Τι να κάνω?

Ως τωρα καποιο κολλημα με την καμερα δεν ειχα, και την εχω χρησιμοποιησει αρκετα.

Κανε την αναβαθμιση στο τελευταιο firmware εαν δεν το εχεις κανει ηδη, και δοκιμασε μια επανεκινηση μηπως ειναι κατι προσωρινο.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Tου έχω κάνει update και επανεκκίνηση αλλά τα ίδια...

 

Φιλε μου μου εκανε και εμενα κοληματα καμια φορα οταν τραβουσα βιντεο.

Εκανα 1 φορματ τη καρτα και μεχρι τωρα ολα οκ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το format στην κάρτα?

 

Πας με την εξερυνηση αρχειων σε

Καρτα μνημης

επιλογες

επιλογες καρτας μνημης

μορφοποιηση:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εννοείται: μορφοποίηση κάρτας μνήμης του κινητού μόνο από το κινητό, όχι από το PC.

Αν θέλεις απλά να διαγράψεις κάποια αρχεία, κάν' το άνετα. Μορφοποίηση μόνο από το κινητό.

Ειδάλλως υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωρίζει την κάρτα το κινητό. :!:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πας με την εξερυνηση αρχειων σε

Καρτα μνημης

επιλογες

επιλογες καρτας μνημης

μορφοποιηση:)

Πάω:Διαχείρηση αρχείων-Καρτα μνήμης-Επιλογές και μέχρι εκεί.Δεν μου λέει πουθενά επιλογές κάρτας μνήμης:(

 

edit:

Sorry...Το βρήκα!!!Για να δούμε...Θα το κάνω τώρα.Αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά...Τα ίδια πάλι.Κολλάει η κάμερα.Θα το πάω στην vodafone.Τι να προσέξω αν πάρω άλλο??

 

------------------------------

Έχω εκνευριστεί πολύ άσχημα...4 μέρες μόνο το έχω.Και ποιός μου λέει εμένα ότι αύριο αν μου το αλλάξουν δεν θα έχω προβληματα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά...Τα ίδια πάλι.Κολλάει η κάμερα.Θα το πάω στην vodafone.Τι να προσέξω αν πάρω άλλο??

Προπαντός ψυχραιμία. :)

 

Δοκίμασε να το λειτουργήσεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Κλείσε το κινητό, βγάλε την κάρτα μνήμης και άνοιξε πάλι το κινητό. Αν σου κολλήσει και τώρα η κάμερα, πήγαινέ το εκεί από όπου το πήρες. Αν δεν κολλάει και είναι όλα καλά, πιθανώς να φταίει η κάρτα μνήμης. Την κάρτα που είχε στο πακέτο χρησιμοποιείς? Αν ναι, κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό. Έχουν παρατηρηθεί και άλλα κρούσματα που η κάρτα μνήμης δημιουργούσε προβλήματα στο τηλέφωνο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...