Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Itchrist86 το να παρω τα βιντεο και φωτογραφίες είναι ευκολο.

εγώ μιλάω πχ για το νοκια maps, το οffice τα Ν-gage games η κανα αλλο πρόγραμμα αν μου διαφευγει.

αν κανω format την καρτα θα ξαναβγουν?

μηνυματα επαφες δεν εχω προβλημα oυτε εικονες βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω μια διαφωνία στην τοποθέτησή σου. Εχουμε ξεχάσει πως πρωτίστως είναι τηλέφωνο (και δευτερευόντως πλοηγός, φωτογραφική, βιντεοκάμερα, mp3 player κλπ). Οταν πας να το ζητήσεις σε ένα μαγαζί, λές στον υπάλληλο "θέλω ένα κινητό", δεν ζητάς ούτε μηχανή, ούτε πληγό ούτε mp3. Το να μην μπορείς να μιλήσεις λοιπόν, είναι βασικότατο πρόβλημα. Και από τη στιγμή που το πρόβλημα παρουσιάζεται με όλα τα bluetooth ακουστικά (εγώ πλέον το έχω ελέγξει με 8 διαφορετικά bluetooth από τότε που ξεκίνησα τη διερεύνηση), δεν μπορείς να μιλάς για μερικό πρόβλημα. Τι θα κάνω δηλαδή όταν οδηγώ, δεν θα απαντάω σε εισερχόμενες κλήσεις, θα τις αφήνω αναπάντητες για να καλέσω εγώ ώστε να με ακούνε?

 

Συμφωνώ πως λογικά λύνεται με αναβάθμιση, αλλά μέχρι τότε δεν μπορούμε να θεωρούμε ασήμαντο το πρόβλημα. Πρέπει η αναβάθμιση να βγει άμεσα.

Να μιλήσεις μπορείς με τα handsfree που βρίσκονται στην συσκευασία,αν δεν λειτουργούσαν αυτά τότε η ΝΟΚΙΑ(και το κατάστημα πώλησης) θα θεωρούσαν ότι υπάρχει ελάττωμα,αλλά στα bluetooth δεν στο αναγνωρίζει άμεσα γιατί θα επικαλεστούν ενδεχόμενη ασυμβατότητα και χίλια άλλα....σίγουρα σε επόμενη αναβάθμιση θα λυθει το ζήτημα:)

 

***********************************************

 

Itchrist86 το να παρω τα βιντεο και φωτογραφίες είναι ευκολο.

εγώ μιλάω πχ για το νοκια maps, το οffice τα Ν-gage games η κανα αλλο πρόγραμμα αν μου διαφευγει.

αν κανω format την καρτα θα ξαναβγουν?

μηνυματα επαφες δεν εχω προβλημα oυτε εικονες βιντεο!

 

Ολα θα ξαναβγούν,ειδικά το Νokia Maps θα είναι όπως πρωτα με την άδεια πλοήγησης,με παραξενεύει που έχεις τόσο λίγες μέρες:confused:

 

:!:Χρησιμοποίησε τη πολλαπλή παράθεση!:!:

Μην κάνεις συνεχόμενα post.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια διαφωνία στην τοποθέτησή σου. Εχουμε ξεχάσει πως πρωτίστως είναι τηλέφωνο (και δευτερευόντως πλοηγός, φωτογραφική, βιντεοκάμερα, mp3 player κλπ). Οταν πας να το ζητήσεις σε ένα μαγαζί, λές στον υπάλληλο "θέλω ένα κινητό", δεν ζητάς ούτε μηχανή, ούτε πληγό ούτε mp3. Το να μην μπορείς να μιλήσεις λοιπόν, είναι βασικότατο πρόβλημα. Και από τη στιγμή που το πρόβλημα παρουσιάζεται με όλα τα bluetooth ακουστικά (εγώ πλέον το έχω ελέγξει με 8 διαφορετικά bluetooth από τότε που ξεκίνησα τη διερεύνηση), δεν μπορείς να μιλάς για μερικό πρόβλημα. Τι θα κάνω δηλαδή όταν οδηγώ, δεν θα απαντάω σε εισερχόμενες κλήσεις, θα τις αφήνω αναπάντητες για να καλέσω εγώ ώστε να με ακούνε?

 

Συμφωνώ πως λογικά λύνεται με αναβάθμιση, αλλά μέχρι τότε δεν μπορούμε να θεωρούμε ασήμαντο το πρόβλημα. Πρέπει η αναβάθμιση να βγει άμεσα.

αχ δεν μου το ελεγες πιο γρήγορα.......πηγα και πηρα νοκια bluetooth για να απαλλαγω απο αυτο και κανει παλι τα ιδια,μου ειπαν οτι σφυριζει............χριαζεται να βγει άμεσα ενημερωση,ηδη στο δικο μου εχω εντοπισει 2 ατέλειες:η μια είναι αυτη με το bluetooth και η αλλη ειναι οτι κόλλαει αρκετες φορες το μενου στην περιστροφη της οθονης,να ρωτησω και κατι αλλο..στον ήλιο βλέπετε καθαρα στην όθόνη?στο δικο μου παροτι εχω βαλει full φωτεινότητα στον ήλιο δεν ειναι καθόλου ευδιάκριτα

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα ξαναβγούν,ειδικά το Νokia Maps θα είναι όπως πρωτα με την άδεια πλοήγησης,με παραξενεύει που έχεις τόσο λίγες μέρες

 

ωχ γιατι έχω 177 μέρες εγώ ??? :blink::blink::blink: :angry:

οι αλλοι πόσες μέρες έχετε???

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 το να παρω τα βιντεο και φωτογραφίες είναι ευκολο.

εγώ μιλάω πχ για το νοκια maps, το οffice τα Ν-gage games η κανα αλλο πρόγραμμα αν μου διαφευγει.

αν κανω format την καρτα θα ξαναβγουν?

μηνυματα επαφες δεν εχω προβλημα oυτε εικονες βιντεο!

Με αυτό σου το μήνυμα μου δίνεις την εντύπωση πως δεν θέλεις να κρατήσεις τίποτα εκτός από τα δεδομένα σου.

 

 

Τέλος πάντων, το Nokia Maps δεν το χάνεις (βρίσκεται στο λειτουργικό) αυτό που θα χάσεις είναι οι χάρτες. Σε αυτή τη περίπτωση αντίγραψε τον φάκελο "Cities" στον οποίο βρίσκονται οι χάρτες.

 

 

Τα παιχνίδια N-Gage δεν γνωρίζω που αποθηκεύονται. Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα του N-Gage, ίσως αναφέρεται κάπου.

 

 

Ο κύριος φάκελος εγκατάστασης είναι E:\resource\apps, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως κάποιες από αυτές δεν μπορεί να έχουν τοποθετήσει αρχεία και σε άλλα σημεία με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν ή να υπολειτουργούν. Ως εκ τούτου τις εφαρμογές καλό θα ήταν να τις εγκαταστήσεις εκ νέου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,όσο κι αν έψαξα δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιούμε τα εφέ στο ui.Που στο καλό βρίσκεται αυτή η επιλογή.Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο συγκεκριμένο θέμα?
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο,με τα προεγκατεστημενα παιχνιδια n-gage τι γινετε?εμενα εγκατεστησε μονο 1 και παροτι σε ενα φυλαδιο ειχε το serial numper αyτο δεν ξεκλειδωνει,για τα υπολοιπα παταω να γινει εγκατασταση και μου βγαζει ενα μηνυμα unable to install game (error -1)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,όσο κι αν έψαξα δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιούμε τα εφέ στο ui.Που στο καλό βρίσκεται αυτή η επιλογή.Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο συγκεκριμένο θέμα?

Πήγαινε στα Θέματα στη καρτέλα Γενικά και πάτα Επιλογές > Εφέ θεμάτων > Ενεργοποιημένο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα Θέματα στη καρτέλα Γενικά και πάτα Επιλογές > Εφέ θεμάτων > Ενεργοποιημένο.

 

Ευχαριστώ πολύ.

...Ξεφτίλα να μην μπορώ να το βρω μόνος μου.:p:(:O

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

η αδεια για το nokia maps ποσο στοιχιζει και πως αποκτιεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

η αδεια για το nokia maps ποσο στοιχιζει και πως αποκτιεται;

Το πόσο στοιχίζει μπορείς να το δεις εδώ.

Για να το ενεργοποιήσεις πας στην εφαρμογή Χάρτες και πατάς Επιλογές > Πρόσθετα > Οδήγ. & πεζοπ.

 

Απαιτείται σύνδεση με πακέτα δεδομένων ή WiFi.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω δυο ερωτησεις. εμενα γιατι το Νοκια maps μου έδωσε 177 μερες ???

Σε εσας δεν ειναι 300 + ??? Δηλαδη ειναι σαν να χρησιμοποιησε καποιος το κινητο πριν και το ενεργοποιησε πριν 100 μερες και? ( αυτο σκεφτηκα δε ξερω :( )

μπορει να μου πει κανεις μηπως???

 

 

Και κατι ακομα. Ο ηχος σας πως ειναι, οταν ακουτε ένα τραγουδι απο τα ηχεια του κινητου???

Εμενα οταν ακους δυνατα δεν παιζει καθαρα. χαλαει λιγο ο ηχος σα να τριζει το ηχειο κι ετσι.

Δοκιμαστε καπου να μην έχει πολυ φασαρια ωστε ναναι καθαρος ο ηχος.

Δλδ δε μπορώ να βαζω μουσικη με ανοιχτα ηχεια και να το ευχαριστηθω με εκνευριζει.

Ειδικα αν ειναι ηρεμα το καταλαβαινεις. Αναλογα το τραγουδι κιολας σε αλλα περισσοτερο σε αλλα λιγοτερο αλλα σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγω το PC Suite στα Contacts μου βγάζει μόνο μερικά τηλέφωνα και όχι όλη την λίστα που έχω στις επαφές της SIM. Πρόκειται για κάποιο bug ή δεν κάνω κάτι σωστά;

Σημειωτέον στο 6290 τα έβλεπε όλα κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής (ειδικά αυτούς που την χρησιμοποιούν για κάποιο καιρό) αν παρατήρησαν καθόλου επιδείνωση του γνωστού προβλήματος του τζόγου με την χρήση.

Σε περίπτωση θετικής απάντησης, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος (εκτός από αυτόν που πρότεινε ο rostopol) για την αντιμετώπιση του θέματος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το εχει καιρο,μπορει να μας πει ποσο του κραταει η μπαταρια του?

Με αρκετή χρήση των ενεργειοβόρων λειτουργιών(Wifi,GPS,Games) 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγω το PC Suite στα Contacts μου βγάζει μόνο μερικά τηλέφωνα και όχι όλη την λίστα που έχω στις επαφές της SIM. Πρόκειται για κάποιο bug ή δεν κάνω κάτι σωστά;

Σημειωτέον στο 6290 τα έβλεπε όλα κανονικά..

Στα S60 δεν εμφανίζει τις επαφές της κάρτας SIM.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τις περάσεις στο κινητό και μετά να κάνεις συγχρονισμό στο Office Outlook μέσω του PC Suit ώστε να τις περάσεις στον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με αρκετή χρήση των ενεργειοβόρων λειτουργιών(Wifi,GPS,Games) 2-3 μέρες.

MMMMMM πολυ καλο αυτο,γιατι το Ν96 μου κραταει μιαμιση μερα,και το Ν95 8G μου φαινεται παλιο χωρις FP2 για να γυρισω πισω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στα S60 δεν εμφανίζει τις επαφές της κάρτας SIM.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τις περάσεις στο κινητό και μετά να κάνεις συγχρονισμό στο Office Outlook μέσω του PC Suit ώστε να τις περάσεις στον υπολογιστή σου.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω έτσι. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο 6290 τις έβλεπα. Αν δεν κάνω λάθος, S60 ήταν κι αυτό..

 

-----------------------------------------------

MMMMMM πολυ καλο αυτο,γιατι το Ν96 μου κραταει μιαμιση μερα,και το Ν95 8G μου φαινεται παλιο χωρις FP2 για να γυρισω πισω.

Με κανονική χρήση μου βγάζει 3 ίσως και 4 μέρες.

 

-----------------------------------------------

Η κάρτα μνήμης εμφανίζεται σαν "NO NAME". Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την ονομασία; αν ναι πως το επιτυγχάνουμε;

Καμμιά απάντηση παιδιά;

 

 

 

:!:

Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση. Μη κάνεις συνεχόμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά απάντηση παιδιά;

 

Αφού σου απάντησαν

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2571513#post2571513

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχει πομπό Radio για να εκπέμπεις από το κινητό σε ένα ράδιο; Έτσι είχα διαβάσει αν και στα σχόλιά σας δεν είδα κάτι τέτοιο

Ο πομπός ονομάζεται fm transmitter και, βέβαια, υπάρχει στο Ν85. Καθώς αναπαράγεις ένα αρχείο μουσικής, μέσα απο τις επιλογές, ενεργοποιείς τον πομπό, επιλέγεις μια συχνότητα (ίδια με του ραδιοφώνου που θες να εκπέμψει - κατά προτίμηση άδεια) και η μετάδοση πλέον θα μεταδίδεται μόνο μέσω του πομπού.

Kalimera

Exo to n85 edo ke 2 vdomades. Ixa mikroprovlimata me to video. alla simera den pezi tipota... oute ixo... oute video pou exo traviksi ego .. oute pou exo katevasi. Episis exo kani copy ke stin esoteriki mnimi ke pali den ta pezi.. kamia idea?

Για να δεις αν τα βίντεο έχουν το πρόβλημα ή η συσκευή απλά δεν τα παίζει, προσπάθησε να τα παίξεις απο κάποιον video player στον υπολογιστή σου. Για το φαινόμενο αυτό μπορεί να ευθύνεται είτε η κάρτα μνήμης ή κάποια εφαρμογή που έβαλες τώρα τελευταία.

 

Για αρχή, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τις πιο πρόσφατες εφαρμογές και αν δεν αλλάξει κάτι, κράτα αντίγραφο των δεδομένων σου και κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω έτσι. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο 6290 τις έβλεπα. Αν δεν κάνω λάθος, S60 ήταν κι αυτό..

Το 6290 είναι series 40 ενώ το Ν85 series 60. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω έτσι. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο 6290 τις έβλεπα. Αν δεν κάνω λάθος, S60 ήταν κι αυτό..

Σε εμένα δεν έβγαζε ποτέ τις επαφές της κάρτας SIM...

Τι να πω, δεν ξέρω.

Δοκίμασε αυτό που σου είπα, είναι καλύτερος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...