Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia N82 vs Nokia N85 vs Nokia N95 8GB vs Nokia N96 Camera Flash Test in Darkness

 

http://thenokiablog.com/2008/10/25/nokia-n82-vs-nokia-n85-vs-nokia-n95-8gb-vs-nokia-n96-camera-flash-test-in-darkness/

 

______________

 

Και κάτι για να σας ανοίξει η όρεξη. :D

 

Nokia N85 At Lunch - Photos and Video Sample

 

http://thenokiablog.com/2008/10/24/nokia-n85-at-lunch-photos-and-video-sample/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Nokia N82 vs Nokia N85 vs Nokia N95 8GB vs Nokia N96 Camera Flash Test in Darkness

 

http://thenokiablog.com/2008/10/25/nokia-n82-vs-nokia-n85-vs-nokia-n95-8gb-vs-nokia-n96-camera-flash-test-in-darkness/

 

 

 

Αν υποθέσουμε ότι η τέταρτη photo είναι του N82 που κάνει την νύχτα μέρα, τότε και η τρίτη έχει φωτιστεί αρκετά καλά για απλό ή dual led!

Η δεύτερη μου φαίνεται πολύ θαμπή, η χειρότερη απ' όλες.

Αναμένουμε τις απαντήσεις :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Η τριτη ειναι αποδεκτη για λεντ αλλα αποτι βλεπω ειναι σε κοντινη αποσταση. Αν κανεις λιγο πιο πισω και πας για ολοσωμη... μενει το ξενον μονο του... Βεβαια οι συνθηκες ειναι πληρες σκοταδι.

 

Παντως αναρωτιεμαι να δω πιο απο Ν85 Ν96 εχει τοσο μεγαλη διαφορα στην αποδοση των λεντ. Αν και αποτι εχω διαβασει λογικα πρεπει ναναι το Ν85

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω οτι το Ν85 θα αποδίδει καλύτερα. Σε μια δοκιμή που έκανα στο Ν96 σε πολύ χαμηλό φωτισμό (σχεδόν σκοτάδι) ήταν απογοητευτικό. Ακόμα και το Ν78, με το μονό led ήταν καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι για να σας ανοίξει η όρεξη. :D

 

Nokia N85 At Lunch - Photos and Video Sample

 

http://thenokiablog.com/2008/10/24/nokia-n85-at-lunch-photos-and-video-sample/

 

Mου φαινεται ή σε καποια σημεια χανει frames το βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που το εχει παρει να μου απαντησει στα παρακατω?

 

1. Ποιοτητα-ενταση αναπαραγωγης ραδιο απο τα εξωτερικα ηχεια? Πως συγκρινεται σε σχεση με το Ν95 8GB?

2. Ο radio transmitter αποδιδει καλα για χρηση στο αυτοκινητο για ακροαση μουσικης απο το κινητο?

3. Η ποιοτητα του slide ειναι καλυτερη ή χοιροτερη του Ν95 8GB?

 

Τελος μηπως καποιος που το εχει μενει Ανατολικα ή Βορεια προαστια ωστε να συναντηθουμε για 5 λεπτα το δω απο κοντα?:)

Οπου και να πηρα τηλεφωνο που το εχουν (σε Πλαισιο κυριως) δεν μπορουν να μου ανοιξουν το κουτι να το δω...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στον Γερμανο στο Κολωνακι.Εκει θα στο δειξουν,το ειδα κ εγω το πρωι.

Μoυ πεφτει λιγο μακρια...Πως σου φανηκε εσενα? Ισχυει οτι ειναι μικροτερο και πιο pocketable? Το slide πως το κρινεις? Η οθονη σε εντυπωσιασε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που το εχει παρει να μου απαντησει στα παρακατω?

 

1. Ποιοτητα-ενταση αναπαραγωγης ραδιο απο τα εξωτερικα ηχεια? Πως συγκρινεται σε σχεση με το Ν95 8GB?

2. Ο radio transmitter αποδιδει καλα για χρηση στο αυτοκινητο για ακροαση μουσικης απο το κινητο?

3. Η ποιοτητα του slide ειναι καλυτερη ή χοιροτερη του Ν95 8GB?

 

Τελος μηπως καποιος που το εχει μενει Ανατολικα ή Βορεια προαστια ωστε να συναντηθουμε για 5 λεπτα το δω απο κοντα?:)

Οπου και να πηρα τηλεφωνο που το εχουν (σε Πλαισιο κυριως) δεν μπορουν να μου ανοιξουν το κουτι να το δω...

 

Ευχαριστω

1. Το Ν95 8GB είναι σαφώς πιο δυνατό και με καλύτερη ποιότητα.

2.Δεν το δοκίμασα άρα δεν έχω γνώμη

3.Σίγουρα απολύτως χειρότερη.

 

Μην το επιδιώκεις να το δεις διότι μάλλον θα απογοητευθείς από το slide και την σκληράδα των πλήκτρων και γενικά δεν......;)

Link to comment
Share on other sites

1. Το Ν95 8GB είναι σαφώς πιο δυνατό και με καλύτερη ποιότητα.

2.Δεν το δοκίμασα άρα δεν έχω γνώμη

3.Σίγουρα απολύτως χειρότερη.

 

Μην το επιδιώκεις να το δεις διότι μάλλον θα απογοητευθείς από το slide και την σκληράδα των πλήκτρων και γενικά δεν......;)

Τοσο χαλια ε...? Διαβασα το μεσημερι το review του mobile-review και μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε για τα λεφτα του. Φυσικα και ο Eldar λεει οτι απο ποιοτητα κτασκευης σιγουρα δεν πλησιαζει την σειρα Ε αλλα ειπε οτι σε καμια περιπτωση δεν εχει τα χαλια του Ν95 οταν πρωτοβγηκε.

Απ'οτι καταλαβα ειναι στα επιπεδα του Ν95 8GB και λιγο καλυτερο ισως οσον αφορα την ποιοτητα.

Τι να πω....Θα το σκεφτω αν και στην τιμη του νομιζω οτι ειναι η καλυτερη προταση στην αγορα...

Δεν μπορω να σκεφτω καποιο αλλο οποιαδηποτε εταιρειας που να το πλησιαζει. Ισως το C905....και το i7110 το οποιο ομως δεν εχει βγει ακομα....

Τεσπα θα δω τι θα κανω.....

Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια ε...? Διαβασα το μεσημερι το review του mobile-review και μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε για τα λεφτα του. Φυσικα και ο Eldar λεει οτι απο ποιοτητα κτασκευης σιγουρα δεν πλησιαζει την σειρα Ε αλλα ειπε οτι σε καμια περιπτωση δεν εχει τα χαλια του Ν95 οταν πρωτοβγηκε.

Απ'οτι καταλαβα ειναι στα επιπεδα του Ν95 8GB και λιγο καλυτερο ισως οσον αφορα την ποιοτητα.

Τι να πω....Θα το σκεφτω αν και στην τιμη του νομιζω οτι ειναι η καλυτερη προταση στην αγορα...

Δεν μπορω να σκεφτω καποιο αλλο οποιαδηποτε εταιρειας που να το πλησιαζει. Ισως το C905....και το i7110 το οποιο ομως δεν εχει βγει ακομα....

Τεσπα θα δω τι θα κανω.....

 

Αν οπωσδήποτε θες το Ν85 πρέπει να περιμένεις κανα δίμηνο για να αλλάξει και η ποιότητα κατασκευής

(πιθανόν.....:confused:) αλλιώς τι να πω....,πάντως σε σχέση με τα Ν95 8GB που πουλιούνται τώρα(τελευταίας τρέχουσας παρτίδας-ένα τέτοιο πήρα πριν μέρες από Mediamarkt) δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να συγκριθεί ποιοτικά,εγώ απ΄την αρχή είχα μια αναμικτη αίσθηση,ναι μεν δεν είχε τζόγο πολύ αλλά τα πλήκτρα του πάνω μέρους του slide(και ειδικά το πολυπλήκτρο:mad:) ήταν σκληρά στην χρήση και εκνευριστικά.

Απογοητεύτηκα πλήρως και σίγουρα δεν θα αγόραζα ξανά το Ν85,ούτε για δώρο θα το ήθελα....(προσωπικές απόψεις πάντα χωρίς παρεξήγηση..)

Link to comment
Share on other sites

Αν οπωσδήποτε θες το Ν85 πρέπει να περιμένεις κανα δίμηνο για να αλλάξει και η ποιότητα κατασκευής

(πιθανόν.....:confused:) αλλιώς τι να πω....,πάντως σε σχέση με τα Ν95 8GB που πουλιούνται τώρα(τελευταίας τρέχουσας παρτίδας-ένα τέτοιο πήρα πριν μέρες από Mediamarkt) δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να συγκριθεί ποιοτικά,εγώ απ΄την αρχή είχα μια αναμικτη αίσθηση,ναι μεν δεν είχε τζόγο πολύ αλλά τα πλήκτρα του πάνω μέρους του slide(και ειδικά το πολυπλήκτρο:mad:) ήταν σκληρά στην χρήση και εκνευριστικά.

Απογοητεύτηκα πλήρως και σίγουρα δεν θα αγόραζα ξανά το Ν85,ούτε για δώρο θα το ήθελα....(προσωπικές απόψεις πάντα χωρίς παρεξήγηση..)

Συγνώμη φίλε μου, αλλά επειδή πριν λίγες μέρες και ενώ είχες ήδη το τηλέφωνο στη κατοχή σου υποστήριζες πολύ έντονα και ένθερμα ότι δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα προβλήματα κατασκευής, και πλέον ότι δε θες καν να το βλέπεις, δε μου αφήνεις περιθώριο να μην απορήσω... Τι ήταν αυτό που σε έκανε να αλλάξεις τόσο έντονα γνώμη από το ένα άκρο στο άλλο?? Πριν λίγες μέρες έλεγες σε όλους να το πάρουν, και τώρα σε όλους να μη το δουν καν! Μήπως πέρα από τον ενθουσιασμό/απογοήτευση η αλήθεια βρίσκεται κάπου ανάμεσα?

 

Φιλικά....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου, αλλά επειδή πριν λίγες μέρες και ενώ είχες ήδη το τηλέφωνο στη κατοχή σου υποστήριζες πολύ έντονα και ένθερμα ότι δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα προβλήματα κατασκευής, και πλέον ότι δε θες καν να το βλέπεις, δε μου αφήνεις περιθώριο να μην απορήσω... Τι ήταν αυτό που σε έκανε να αλλάξεις τόσο έντονα γνώμη από το ένα άκρο στο άλλο?? Πριν λίγες μέρες έλεγες σε όλους να το πάρουν, και τώρα σε όλους να μη το δουν καν! Μήπως πέρα από τον ενθουσιασμό/απογοήτευση η αλήθεια βρίσκεται κάπου ανάμεσα?

 

Φιλικά....

 

Κατ΄αρχάς δεν λέω σε κανέναν να μην το πάρει ή να το πάρει,απαντάω συγκεκριμμένα σε έναν χρήστη τώρα και πριν λίγες μέρες έγραψα τα συμπεράσματα μου για το Ν85.

Την πρώτη μέρα κατοχής του Ν85 υπήρχαν οι αρνητικές ενδείξεις όμως υποσυνείδητα είχα εστιάσει στην διερεύνηση των δυνατοτήτων του(συγκρινόμενο με άλλα NSeries κλπ.) και αφού αυτό έγινε σε λίγες ώρες άρχισα να εστιάζω στα της ποιότητας κατασκευής του αφού με την διερευνητική χρήση έγιναν άμεσα αισθητά αυτά.

Αυτό που με έκανε να αλλάξω γνώμη είναι ότι ΔΕΝ θέλω να παιδεύομαι όταν πλοηγούμαι στο μενού με το άθλιο και σκληρό πολυπλήκτρο και ΔΕΝ θέλω να ακούω ανατριχιαστικούς ήχους από τα άλλα πλήκτρα του άνω μέρους του slide......και θέλω να κρατάει η μπαταρία περισσότερο στο ξέσκισμα από μια μέρα(τουλάχιστον 2),και θέλω με τα διπλά ledάκια να βγάζει καλές φωτογραφίες σε συνθηκες χαμηλού φωτισμού...(που δεν βγάζει δυστυχώς)....και πολλά άλλα....

Η αλήθεια ίσως βρίσκεται κάπου ανάμεσα και όλοι όσοι δώσουν τα 500 € θα την ανακαλύψουν,άλλοι θα συμφωνήσουν μαζί μου και άλλοι όχι......;)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

....ότι ΔΕΝ θέλω να παιδεύομαι όταν πλοηγούμαι στο μενού με το άθλιο και σκληρό πολυπλήκτρο και ΔΕΝ θέλω να ακούω ανατριχιαστικούς ήχους από τα άλλα πλήκτρα του άνω μέρους του slide......

 

Εγω θα μείνω σε αυτά, και θα πω πως με κάλυψες απόλυτα! :) Όσο για τα υπόλοιπα, εντάξει, τυχαίνει να μη με ενοχλούν εμένα σαν ιδέα, κ να μη τα θεωρώ προβλήματα, παρά χαρακτηριστικά της συσκευής. Αλλά η αίσθηση ότι έχεις κάτι στα χέρια σου που δεν αντιπροσωπεύει αυτά που έχεις πληρώσει είναι παραπάνω από καλος λόγος για μένα να το δώσεις πίσω! Όπως και να έχει, εγώ θα περιμένω να περάσουν κάνα δυο μήνες, όπως άλλωστε είχα σκοπό, κ τότε θέλω να δω τι θα παίζει με τη ποιότητα κατασκευής...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μείνω σε αυτά, και θα πω πως με κάλυψες απόλυτα! :) Όσο για τα υπόλοιπα, εντάξει, τυχαίνει να μη με ενοχλούν εμένα σαν ιδέα, κ να μη τα θεωρώ προβλήματα, παρά χαρακτηριστικά της συσκευής. Αλλά η αίσθηση ότι έχεις κάτι στα χέρια σου που δεν αντιπροσωπεύει αυτά που έχεις πληρώσει είναι παραπάνω από καλος λόγος για μένα να το δώσεις πίσω! Όπως και να έχει, εγώ θα περιμένω να περάσουν κάνα δυο μήνες, όπως άλλωστε είχα σκοπό, κ τότε θέλω να δω τι θα παίζει με τη ποιότητα κατασκευής...

Μακάρι να βελτιωθεί κάτι(αν και θα πρέπει να περάσει λίγο παραπάνω χρόνος) στην ποιότητα κατασκευής,αλλά και η οθόνη αποδίδει κάπως τα χρώματα,σχεδόν ψεύτικα-είναι βέβαια πολύ φωτεινή,αλλά......

Κατα τ΄άλλα βέβαια σε επίπεδο λογισμικού είναι πολύ καλό(όπως αναμένεται από ένα Symbian 9.3 fp2),το GPS πολύ γρήγορο και σε καλή θέση για άμεσο λοκάρισμα,η κάμερα έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης ειδικά με τον συγχρονισμό στα leds στις συνθήκες χαμηλού φωτισμού(εκεί πάσχει αρκετά-αλλά είναι θέμα αναβάθμισης νομίζω..),γενικά είναι σε πολύ καλό επίπεδο από άποψης λογισμικού.

Οι μόνες τελικά αρνητικές πλευρές είναι η ποιότητα κατασκευής(κατα γενική ομολογία) και η απόδοση της οθόνης(για μένα πάντως).

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω.. γενικα μ αρεσε.δε προπλαβα να το χρησιμοποιησω πολύ.

παντως εχει τζογο ειναι λιγο σπαστικο ειχαν δικιο τα παιδία.. δεν το λες σφιχτο με τπτ :p

και το πολυπληκτρο ειναι οντως σκληρο. βασικα πιστευω καναν μλκια που εκαναν ετσι το πανω μερος του slide. ειναι λιγο σκληρο. κατα τα αλλα μια χαρά ως τωρα. πιστευω το ξεπερνας αυτο και μετα ολα οκ. οταν το χρησιμοποιησω παραπανω θα πω :D

Link to comment
Share on other sites

Black Diamond Unleashed Nokia N85 First Impressions

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/10/n85nexus/6.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/nokia_n85_first_impressions_nexsus.htm

Link to comment
Share on other sites

αρχισαμεεεε. καμια 8 restart χτες... ας κοιταξει καποιος αυτο που λεω.

1)πας φωτογραφίες-- εκθεση-- ολα.

απο εκεί παίξτε ενα βιντεακι. το play/pause δε λειτουργει.( το κουμπι που βγαινει απο πανω)

δλδ παταω pause σταματαει μετα play αλλα δε κανει τπτ. μπορει να κανει και κανα restart.....

 

2)αν πας αντι φωτογραφιες κεντρο βιντεο εκει λειτουργει και το play!!!

δυο βιντεακια δε μπορώ να τα δω καν μονο ηχο παιζουν. drifting και freestyle motocross.

ετσι είναι η εγώ τα βλέπω ετσι??? σε εσας πως ειναι?

 

3)επισης εβαλα το δευτερο παιχνιδι απο τα n gage games. space imptact.

σαν trial. οποτε το παιζω restart μεσα σε 3-4 λεπτα το πολυ.

 

βαρεθηκα τα restart μιλαμε..

αν μπορεί κανείς ας δει τι λεω.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς play/pause απο τα ειδικά πλήκτρα ή απο το multimedia πληκτρολόγιο; Αν χρησιμοποιήσεις το δεύτερο, λειτουργούν κανονικά τα play/pause ή και εκεί κολλάει;
Link to comment
Share on other sites

τα πληκτρα απο πανω εννοω.

http://www.pocketpicks.co.uk/latest/wp-content/uploads/2008/08/n85_horizontal_music_lowres.jpg

 

οποιος το εχει να κοιτάξει αυτα που είπα να μου πει

Link to comment
Share on other sites

αρχισαμεεεε. καμια 8 restart χτες... ας κοιταξει καποιος αυτο που λεω.

1)πας φωτογραφίες-- εκθεση-- ολα.

απο εκεί παίξτε ενα βιντεακι. το play/pause δε λειτουργει.( το κουμπι που βγαινει απο πανω)

δλδ παταω pause σταματαει μετα play αλλα δε κανει τπτ. μπορει να κανει και κανα restart.....

 

2)αν πας αντι φωτογραφιες κεντρο βιντεο εκει λειτουργει και το play!!!

δυο βιντεακια δε μπορώ να τα δω καν μονο ηχο παιζουν. drifting και freestyle motocross.

ετσι είναι η εγώ τα βλέπω ετσι??? σε εσας πως ειναι?

 

3)επισης εβαλα το δευτερο παιχνιδι απο τα n gage games. space imptact.

σαν trial. οποτε το παιζω restart μεσα σε 3-4 λεπτα το πολυ.

 

βαρεθηκα τα restart μιλαμε..

αν μπορεί κανείς ας δει τι λεω.

Μου τα΄κανε και μένα αυτά εκτός από επανεκκινήσεις,μην ανησυχείς είναι οι πρώτες παιδικές ασθένειες του-με τις πρώτες αναβαθμίσεις όλα θα διορθωθούν....υπομονή να΄χεις μόνο και όλα θα φτιάξουν.........:confused:;)

Link to comment
Share on other sites

---τα βιντεάκια που είπα σας τα παίζει εσάς???

είναι δυνατόν να χουν sample βιντεάκια μέσα δικά τους και να μη τα παίζει? ...

 

--σήμερα αλλα 3-4 restart... είπαμε να κάνει restart αλλα όχι κι έτσι...

ειδικά στα games πολλές φορες restart.

μπαίνω σε ένα game restart. ξαναμπαίνω όλα ok παίζω λίγο βγαίνω restart. κάπως έτσι.

πάω στα videos και παίζω λίγο. ανοίγω το ένα πατάω play/pause μπροστά πίσω ανοίγω άλλο βιντεάκι μετά κτλ restart. ( όχι πάντα μερικές φορες).

 

όσοι έχετε το κινητό παίξτε λίγο και απαντήστε συγκεκριμένα αν συμπεριφέρεται έτσι η τι κάνει.

 

rostopol το 1 kai 2 που είπα πριν στο κάνει και σένα? me to play/pause ??? τι αλλα κάνει?

άντε και κάνας άλλος αν μπορεί ας τα δοκιμάσει να μας πει. :/

 

 

 

 

φωτογραφίες και οθόνη μου άρεσαν αρκετά πάντως. χτες έβαλα μέσα σε ένα μπαρ σκοτάδι και βγήκαν πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...