Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eνδιαφέρομαι για το JC777s για κάποιον φίλο..

Kάποιος έμπειρος χρήστης, παρακαλώ να μου εξηγήσει:

 

1. απότι κατάλαβα, java δεν παίρνει έτσι?

2. κεραία για tv έχει ενσωματωμένη?

3. ηχεία έχει δύο?

4. τι βίντεο τραβάει και σε πόσα frames και format?

5. σε τι ωφελούν οι 2 κάρτες μνήμης, μπορείς πχ να αντιγράψεις μεταξύ τους με κάποιον file explorer?

6. με τα ελληνικά ποιά είναι τα μειονεκτήματα?

 

sorry, διάβασα γρήγορα όλο το thread αλλά δεν βοηθήθηκα..

 

1. οχι java δεν παιρνει δυστηχως ενα ωραιο παιχνιδακι μονο εχει..

2.ναι εχει οριστε..http://www.totobay.com/images/detailed_images/JC777S_black_10.jpg

3.τρια εχει δυο πισω και ενα μπροστα..αλλα τα δυο ειναι καθαρα ηχεια το μπροστινο ειναι για ακουστικο..http://www.totobay.com/images/detailed_images/JC777S_black_8.jpghttp://www.totobay.com/images/detailed_images/JC777S_black_2.jpg

4.τραβαει απειρο βιντεο και αποθηκευονται σαν .avi αρχεια αλλα δεν παιρνει .avi..(λιγο κουφο)δεν εχει καλη καμερα ουτε 1.3 δεν ειναι αρα μην περιμενεις πολλα..παιζει αρχεια 3gp και mp4

5.για να εχει περισσοτερη μνημη..ομως δεν μπορουν να λειτουργησουν ταυτοχρονα και οι δυο..http://www.totobay.com/images/detailed_images/JC777S_black_6.jpgδηλαδη αν βαλλεις δυο καρτες μνημης 1gb και 2gb θα διαλεξεις ποια θες να χρησιμοποιησεις..και με μια ρυθμιση αν θες αλλαζεις την καρτα και διαλεγεις την αλλη.δεν μπορεις να αντιγραψεις απο την μια στην αλλη!!

6.δεν εχει και τα τελεια ελληνικα αλλα ειναι 95%καλα..αλλα υπαρχει και ο droulis που μπορει να βαλλει φτιαγμενα ελληνικα 100% τελεια..

μπες εδω για να δεις τα παντα για αυτο το κινητο

http://www.totobay.com/jincen-jc777s-quad-band-dual-sim-card-tv-and-bluetooth-phone-black-p7015.html#description

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ηθελα να ρωτησω τους κατοχους αυτης της συσκευης εχει παρατηρισει κανενας προβλημα με το bluetooth? dhl να μην κανει καλη συνδεση ή να αποσυνδεεται μονο του απο το bluetooth ακουστικο..?? ευχαριστω

 

εγω που το εχω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το bluetooth!!μια χαρα λειτουργει το ακουστικο!!!εσενα σου βγαζει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κ εγω κατι, απο διαρκεια μπαταριας πως παει το κινητο?

 

φιλε μην το πσαχνεις..εχει σουπερ μπαταρια..ουπς λαθος..εννοουσα μπαταριες μιας και εχει δυο:!::!::!::!::!:!!!!!!!!!!!!

Battery: 2000mah

Stand-by time: 100-400 hours

Talk time: 100-450 minutes

2 x batteries

με αλλα λογια οταν ολα τα κινητα των γνωστων εταιρειων εχουν μπαταριες με χωριτικοτητα 950-1200mah φαντασου αυτη που εχει την διπλασια και σου δινει και μια για καβατζα..δεν θα παψεις να βλεπεις τν...εγω που το χρησιμοποιω full(τηλεορασουλα,ραδιοφανακι παιχνιδακι) η μια μπαταρια κρατει 2-3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

εγω που το εχω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το bluetooth!!μια χαρα λειτουργει το ακουστικο!!!εσενα σου βγαζει προβλημα??

εγω δεν το εχω ακομα... το παρηγγειλα ομως χθες. το εχει ενας γνωστος μου κ οταν τον ειχα δει τελευταια φορα μου ειχε πει οτι του αποσυνδεεται. τωρα δεν ξερω αν ηταν αλλο το προβλημα(πχ. το ακουστικο) ή αν ηταν προβληματικη η συσκευη. Γιαυτο ρωταω μηπως εχει παρουσιαστει κ σε αλλους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ηθελα να ρωτησω τους κατοχους αυτης της συσκευης εχει παρατηρισει κανενας προβλημα με το bluetooth? dhl να μην κανει καλη συνδεση ή να αποσυνδεεται μονο του απο το bluetooth ακουστικο..?? ευχαριστω

'Εχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα που σχετίζονται κυρίως με την εμβέλεια του bluetooth. Δηλαδή στο μισό μέτρο μπορεί να ακούς σα να βρίσκεσαι στα 5 μέτρα από το τηλέφωνο. Επίσης επηρρεάζεται πολύ η συνομιλία, με το bluetooth, από μικροαντικείμενα που παρεμβάλλονται ανάμεσα στο bluetooth και τη συσκευή καθώς και από το αν κινείται το τηλέφωνο. Σε κάποια άλλα κινέζικα πράγματι αποσυνδέεται μετά από λίγο χρόνο. Γενικά είναι δύσκολο να βρεις κινέζικο με καλό bluetooth. Και αυτά που έχουν , συνήθως υστερούν σε κάποια από τα άλλα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε ntoukos.. τωρα ετσι κ αλλιως το παραγγειλα!μακαρι να μου βγει καλο το bluetooth γιατι ειναι πολυ σημαντικο για μενα (μιλαω πολυ κ δεν θελω να ψησω αλλο το κεφαλι μου) αλλα μαλλον θα συμβει αυτο που φοβομουν. θα δειξει...

 

εγω που το εχω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το bluetooth!!μια χαρα λειτουργει το ακουστικο!!!εσενα σου βγαζει προβλημα??

 

εσυ φιλε ποσο καιρο εχεις το jc777s?

 

εξαρτατε κ απο το ακουστικο? κατα ποσο ειναι ποιοτικο ή συμβατο με τη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

εχω το jc777s και θελω να ρωτησω το εξης.

υπαρχει τροπος να εμφανιζει μονο τις επαφες πουειναι στην μνημη του τηλεφωνου? και οχι ολες μαζι τηλεωνο και σιμς

τωρα τα εχω στην σιμ αλλα και στην μνημη του καιδειχνει 2 φορες το καθε νουμερο.

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

εχω το jc777s και θελω να ρωτησω το εξης.

υπαρχει τροπος να εμφανιζει μονο τις επαφες πουειναι στην μνημη του τηλεφωνου? και οχι ολες μαζι τηλεωνο και σιμς

τωρα τα εχω στην σιμ αλλα και στην μνημη του καιδειχνει 2 φορες το καθε νουμερο.

φιλικα

 

:rolleyes: Γεια σας και απο μενα

sorry φιλε mywayservice αλλα τις επαφες στη μνημη του τηλεφωνου πως τις περασες :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη στο μενου αντιγραφη στο τηλεφωνο.

αλλα εαν τις περασεις εκει μετα σου δειχνει και τις επαφες τις σιμ και του τηλεφωνου

δηλαδη διπλες .

το θεμα ειναι πως γινετε να βλεπω μονο απο την μνημη και οχι απο την σιμ

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη στο μενου αντιγραφη στο τηλεφωνο.

αλλα εαν τις περασεις εκει μετα σου δειχνει και τις επαφες τις σιμ και του τηλεφωνου

δηλαδη διπλες .

το θεμα ειναι πως γινετε να βλεπω μονο απο την μνημη και οχι απο την σιμ

φιλικα

 

:ninja::wink:, Eυχαριστω αλλα τα Ελληνικα του κινεζικου μενου δεν πρεπει να

συμβαδιζουν με τα ελληνικα του outlook :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος το ίδιο κινητό Iphone clone cect 168 η αν ξέρει τουλαχιστον να μας πει, θα ήθελα να μάθω αν μπορεί να περαστεί Ελληνική γλώσσα.

Ομοια και για το Νοκια 8800 carbon clone

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

me xp kanoun me vista diskolo. den kanoun omos sigxronismo, apla copy paste opou thes na fortoseis tis epafes sou. gia na doulepsei omos prepei prota na breis se poia thira exei eglatastathei to kinito sou.

 

:ninja::ninja:Φιλε drulis εξηγησε σε παρακαλω τον τροπο μεταφορας των επαφων γιατι μου βγαζει την ειδοποιηση (The maximum of contact name is 30 characters or 14 chinese words! )::cry::cry::blink:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ TO TOPIC ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ..ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΑ ΣΤΟ Jincen JC777s. ΑΠΟ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ Η ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ηθελα να ρωτησω τους κατοχους αυτης της συσκευης εχει παρατηρισει κανενας προβλημα με το bluetooth? dhl να μην κανει καλη συνδεση ή να αποσυνδεεται μονο του απο το bluetooth ακουστικο..?? ευχαριστω

 

Φίλε είδα και άλλα παιδιά που σου απαντήσανε και θα ήθελα να σου πω και εγώ ότι πολλές φορες μου κάνει αποσύνδεση.

Δεν μου το έκανε στις αρχές και γενικά δεν έχω άλλα προβλήματα.

Μη μένεις θεατής γίνε εθελοντής
Link to comment
Share on other sites

guys καλησπέρα

 

Μετά από επίσκεψη μου σε μαγαζί βορείων προαστίων όπου και παρέλαβα το κινητό είδα τουλάχιστον 4-5 κινητά που τα είχαν για επισκευή. Χωρίς να ξέρω τι σημαίνει αυτό φαντάζομαι δεν είναι και πολύ ελπιδοφόρο.

 

Τώρα έχω τις εξής απορίες που ελπίζουν να βοηθήσουν κι όλους τους καινούργιους χρήστες:

Πώς στέλνεις μύνημα από SIM1, όταν έχεις και τις 2 SIM μέσα;(μου στέλνει αυτόματα από SIM2)

Πώς περνάς τα τραγούδια στο Player, μιας και εμένα μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν τραγούδια στην κάρτα, όπου τα ακούω από την επιλογή της Διαχείρισης μνήμης.

Μπορείς να δουλέψεις μέσω του δικτύου σύστημα GPS και να το δουλεύεις έτσι όταν χρειάζεσαι;

Αν κατάλαβα καλά μπορείς να γράψεις μόνο με την πένα στα ελληνικά και με το πληκτρολόγιο μόνο στα αγγλικά έτσι;

 

Πάντως χίλιες φορές να δώσεις 10 € παραπάνω και να έχεις μια σοβαρή υποστήριξη από μια εταιρεία, με ένα σωστό manual (έστω και διαδικτυακό) κι όχι αυτό που έχει γίνει από αυτόματο translator. Και είμαι σίγουρος ότι αυτά δεν αυξάνουν το κόστος.

Μήπως να κάναμε μια ενότητα παρουσίασης του συγκεκριμένου κινητού, ώστε να εξασφαλίσουμε ότι όλοι θα μπορούν να χειρίζονται τις επιλογές του στο maximum?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

χρονια πολλα

μια βοηθεια γιατιτα εχω κανει μπαχαλο χαχααχα

 

μπορει καποιος να μου στειλει τα βηματα για να ρυθμισω το jc777s τα mms

εχω 2 sim vodafone kai cosmote

master ειναι η vodafone

εχω τρελαθει δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

θα ειμουν υποχρεος παιδια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

χρονια πολλα

μια βοηθεια γιατιτα εχω κανει μπαχαλο χαχααχα

 

μπορει καποιος να μου στειλει τα βηματα για να ρυθμισω το jc777s τα mms

εχω 2 sim vodafone kai cosmote

master ειναι η vodafone

εχω τρελαθει δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

θα ειμουν υποχρεος παιδια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240959

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....
Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....

apo auta pou paretheses se allo thread itan to mono me 3ara othoni kai elliniko menou gi'auto sto proteina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Γνωρίζει κάποιος αν σε αυτό το κινητό μπορούμε να περάσουμε το ΜΙΝΙ ΟPERA?Χρειάζεται JAVA?Αν ναι, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο που να υποστηρίζει JAVA?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Γνωρίζει κάποιος αν σε αυτό το κινητό μπορούμε να περάσουμε το ΜΙΝΙ ΟPERA?Χρειάζεται JAVA?Αν ναι, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο που να υποστηρίζει JAVA?

v800 kai tv i9 3g

einai stil iphone kai exoun java tora an tha treksei opera den to gnorizo

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...