Jump to content

[Οδηγός] Κ800/Κ810 Patching


djpanos07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι ερχονται αυτα τα κινητα απο το εργοστασιο με το cid53 η λες να εγινε στην αναβαθμιση αυτο? που του εκανα απο τον server της sony

 

sto update mesw seus;)

Me liga logia dn mporeis na kaneis tpt ektos apo aplo flashing ektos kai an plirwseis opws eipe o filos 8anos apo panw(tfa)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οταν βγηκε με την R6BC002 ηταν cid52 και εγω το εκανα cid53 δλδ κληδωμενο για mods
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Επειδή έτυχε να διαβάσω σε κάποιο γνωστό ξένο forum ότι σε μερικά μοντέλα SE(πιθανών νέα μοντέλα ή τωρινές παραγωγές κάποιων υπαρχόντων) η EROM περιέχει κάποια certificates για CID80/81,καλό είναι να αποφύγετε οριστικά το update μέσω SEUS.Αρκετά προβλήματα υπάρχουν με την CID53,δεν χρειαζόμαστε περισσότερα;)

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα με το κινητο αρχησαν οταν εγινε CID53 το λεει και εξουσιοδοτιμενο serivce της sony πολυ οταν κανουν update απο την sony ericsson με το προγραμα εχουν προβλημα και μας το φερνουν και του κανομουμε εμεις αναβαθιμη
Link to comment
Share on other sites

δλδ tfa 3 λυσεις υπαρχουν η περιμενουμε η πλυρωνουμε η εγκαταλιπουμε. και ηθελα να του βαλω τα mega bass σαν το κ660 ενος φιλου:(

 

Αν θες να βαλεις mega bass στο κ810 αποφυγετο, εχουνε αναφερθει καταστροφες μεγαφωνων στη σειρα κ*** !

 

Επισεις εχει τυπωθει 10αδες φορες για την μετατροπη απο cid52 σε cid53 μεσω seus.

Πολοι εδω μεσα το εχουνε και στην υπογραφη τους ;)

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων να του αλαξω τα γραφικα στο μενου γινεται? και πως κραταω back up τα δικα του ετσι και αν χαλασει να του ξανα περασω τα δικα του και να παει για service ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων να του αλαξω τα γραφικα στο μενου γινεται? και πως κραταω back up τα δικα του ετσι και αν χαλασει να του ξανα περασω τα δικα του και να παει για service ευχαριστω...

 

Δεν χρειαζετε backup. Διαβασε τις οδηγιες στο 1ο ποστ να δεις πως αφερουμε το patch.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

δλδ μπενει κανονικα περα απο την ανοησεια που εκανα? χωρις προβλημα στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ο billy δεν μιλάει για τα patches....billy αν έχεις λογισμικό της vogafone λυπάμε αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,μόνο αν βάλεις το "καθαρό" λειτουργικό της SE θα μπορείς να αλλάξεις μενού,να βάλεις drivers ήχου κάμερας και όλα αυτά με JDFlasher.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

tfa το κινητο το εχω παρει απο τον γερμανο δεν ειναι vodafone live απλως με το service update εγινε cid53
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τότε δεν βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να μην μπορείς να βάλεις,απλά δεν θα γίνει με το xs++ ;)
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Για flash θέματα δυστυχώς δεν παίρνει.Για εικονίδια ρίξε μια ματιά.Eπίσης και στο topse.ru θα βρεις πολλά αλλά είναι στα ρώσικα.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Για flash θέματα δυστυχώς δεν παίρνει.Για εικονίδια ρίξε μια ματιά.Eπίσης και στο topse.ru θα βρεις πολλά αλλά είναι στα ρώσικα.

 

δλδ αν τα βαλουμε θα τα βγαζει στα ρωσικα?

 

φιλε αν θελεις και θεματα για το k810 μπες και εδω

 

http://www.esato.com/logos/colour/k810themes.php

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

Αγορασα εχτες ενα κ810 και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το video του

οπως πιστευω δεν θα ειναι και αλλοι κατεχοντες.

Ακουσα οτι με αλλαγη των camdriver θα εχω καλα αποτελεσματα.

Κατεβασα λοιπον το setool αλλα λογο οτι το κινητο ειναι cid53 δεν εβγαλα ακρη.

Σημερα κατεβασα το FAR (αυτο που ειναι σε μορφη dos) αλλα δεν καταφερα να το τρεξω.

Θα σας παρακαλουσα λοιπον αν θελετε να με βοηθεισετε γιατι εχω λιγο ¨λοξα¨με το video και θα ηθελα αν γινεται να ανεβει λιγο η ποιοτητα του.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

Αγορασα εχτες ενα κ810 και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το video του

οπως πιστευω δεν θα ειναι και αλλοι κατεχοντες.

Ακουσα οτι με αλλαγη των camdriver θα εχω καλα αποτελεσματα.

Κατεβασα λοιπον το setool αλλα λογο οτι το κινητο ειναι cid53 δεν εβγαλα ακρη.

Σημερα κατεβασα το FAR (αυτο που ειναι σε μορφη dos) αλλα δεν καταφερα να το τρεξω.

Θα σας παρακαλουσα λοιπον αν θελετε να με βοηθεισετε γιατι εχω λιγο ¨λοξα¨με το video και θα ηθελα αν γινεται να ανεβει λιγο η ποιοτητα του.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

 

Θα σε παρακαλουσα αν χρειαζεσαι βοηθεια για αλλο θεμα εκτος των patch να ανοιγεις νεο θεμα ή να στελνεις pm και εμεις με χαρα εννοειται θα σε βοηθησουμε.Απλα και μονο για να μην γεμιζει το τοπικ με off topic συζητησεις.Και ας ερθω στην ερωτηση σου.Η ποιοτητα του βιντεο δεν εξαρταται μονο απο τον cam driver αλλα και απο το hardware της συσκευης.Υπαρχει ενας cam driver που ανεβαζει τα fps στα 30 ή 35(δε θυμαμαι) αλλα η ποιοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο.Ασε που δεν λειτουργει καλα η καμερα και κανει restart.

Link to comment
Share on other sites

δλδ με τα παρακατω εγω δεν μπορω να πατσαρω το κινητο μου μετιποτα ετσι? η να αλαξω το μενου που εχει το κινητο π.χ τα εικονιδια του

 

01:33:56| XS++ v3.1 (Darwin) Ready !

01:33:56| Executed on Microsoft Windows XP

01:35:01|

01:35:01| Attempting to open the interface...

01:35:01|

01:35:01| TURN OFF PHONE!

01:35:01| Hold 'C' button on phone and connect phone NOW.

01:35:01| You have 30 seconds...

01:35:01|

01:35:01| Baseband ID: 9900

01:35:01| Protocol Version: 3.1

01:35:01| Phone name detected!

01:35:01|

01:35:01| Profiling SEMC phone...

01:35:01| Platform: DB2020

01:35:01| OTP CID: 51

01:35:01| EROM CID: 53

01:35:01| EROM Color: Red

01:35:01| IMEI:

01:35:01| Phone ID: K810

01:35:01| Region: MEDITERR

01:35:01| CDA: CDA102568/4 R8A

01:35:01| Firmware Version: R8BA024

01:35:01| EROM: R3A022

01:35:01| Ready for operation!

Link to comment
Share on other sites

δλδ με τα παρακατω εγω δεν μπορω να πατσαρω το κινητο μου μετιποτα ετσι? η να αλαξω το μενου που εχει το κινητο π.χ τα εικονιδια του

 

01:33:56| XS++ v3.1 (Darwin) Ready !

01:33:56| Executed on Microsoft Windows XP

01:35:01|

01:35:01| Attempting to open the interface...

01:35:01|

01:35:01| TURN OFF PHONE!

01:35:01| Hold 'C' button on phone and connect phone NOW.

01:35:01| You have 30 seconds...

01:35:01|

01:35:01| Baseband ID: 9900

01:35:01| Protocol Version: 3.1

01:35:01| Phone name detected!

01:35:01|

01:35:01| Profiling SEMC phone...

01:35:01| Platform: DB2020

01:35:01| OTP CID: 51

01:35:01| EROM CID: 53

01:35:01| EROM Color: Red

01:35:01| IMEI:

01:35:01| Phone ID: K810

01:35:01| Region: MEDITERR

01:35:01| CDA: CDA102568/4 R8A

01:35:01| Firmware Version: R8BA024

01:35:01| EROM: R3A022

01:35:01| Ready for operation!

 

Δεν μπορεις να το πειραξεις απο πλευρας patches,ειτε αυτα ειναι για το συστημα ειτε για εικονιδια.Αλλαγη μενου και drivers μπορεις,αλλα οχι με το XS++,θα χρειαστεις το Far Manager με το plugin JDFlasher.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, καλημέρα παιδιά. Είμαι "νέος" και μόλις γράφτηκα στο site.

Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κανένας τρόπος να βάλω flash menu στο κινητό μου. (Κ810Ι)

Link to comment
Share on other sites

Νέος είσαι αλλά η απάντηση είναι πάνω πάνω στη σελίδα... Δεν υπάρχει τρόπος. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιείς και το search. Καλωσήρθες!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

makaveli21 εισαι και εσυ απο τους τυχερους που εχουμε το CID: 53 που συμενει οτι δεν μπορουμε να πηραξουμε το κινητο μας ουτε στο menu ουτε στα patch απλως η πληρωνουμε και μας το κανουν CID: 52 η περιμενουμε. ψαξε λιγο ποιο πισω και θα δεις τι θελω να πω...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι CID53,απλά το k810 δεν έχει υποστήριξη για flash themes.Και δεν είπε κανείς ότι με CID53 δεν μπορείς να αλλάξεις menu,μόνο patches δεν μπορείς να βάλεις,όλα τα άλλα μπορείς με το JDFlasher.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Κ800/Κ810 Patching

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...