Jump to content

Thanks button


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό μήνυμα από bomber21 http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/viewpost.gif

εγώ αυτό που θα ήθελα να προστεθεί είναι ένα thanks button.

 

MsK:Δεν είναι άσχημη ιδέα! Σε ποια forums πιστεύεις ότι θα ήταν απαραίτητη μία τέτοια υλοποίηση; Για παράδειγμα, εδώ στο σχολιασμό το θεωρώ λίγο ή πολύ περιττό, όπως και στα Νέα. Αλλά αντίθετα στα My Devices ίσως να ήταν χρήσιμο υπό συγκεκριμένους όρους. Anyway. Αν συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος άλλος με αυτήν την πρόταση ας το εκφράσει. Ακόμη καλύτερα, μπορείς να δημιουργήσεις και ξεχωριστό θέμα αναλύοντας διεξοδικά την πρότασή σου.
Θεωρώ ότι το thanks button είναι αρκετά χρήσιμο στα φόρουμ όπου κυρίαρχο ρόλο παίζει η διάθεση για αλληλοβοήθεια και ανταλλαγή πληροφοριών.

 

Πεποίθηση μου είναι ότι πρέπει να ενθαρρύνονται οι χρήστες που κοπιάζουν ώστε να προσφέρουν στην κοινότητα.πχ,έχω δει εξαιρετικούς users στο iPhone section,στο ppc forum,στο Nokia s60 forum (και όχι μόνο) που μοιράζονται τις γνώσεις τους,φτιάχνουν εφαρμογές χρήσιμες για πολλούς,λύνουν προβλήματα κτλ

 

Και αφού στο Διαδύκτιο συνήθως η ανταμοιβή δεν είναι υλική,ας είναι "ηθική"!Το να ακούει αυτός κου κόπιασε και βοήθησε το "ευχαριστώ" τον ενθαρρύνει να συνεχίσει.

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μία καλή υλοποίηση. Έτσι θα μειόνονταν και τα "ευχαριστήρια" posts, απλά θα πατάμε το "Thanks button" et voila. :)

Θα ήταν χρήσιμο σ'όλα τα φόρα που έχουν να κάνουν με ανταλλαγές απόψεων για τις συσκευές, τα δίκτυα, computing, κι έπειτα chat & fun.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όντως το θεωρώ πολύ καλή ιδέα.Σε ορισμένα sub - fora (διαξιφισμοί,δίκτυα κινητής,συσκευές) είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Όντως το θεωρώ πολύ καλή ιδέα.Σε ορισμένα sub - fora (διαξιφισμοί,δίκτυα κινητής,συσκευές) είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήσιμο.

 

+1 και από μένα, πολύ καλή ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω με τους παραπανω.ειναι πολυ καλη ιδεα αλλα και παλι δεν νομιζω να μειωθουν τα ευχαριστηρια posts.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
+1 κι από μένα. Το έχω δει και σε άλλα forum και νομίζω ότι είναι πολύ καλό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

+1 poli kali idea:)

 

τώρα αν υπήρχε το thanks button όλα τα post κάτω απ'το πρώτο θα ήταν ανούσια:lol::p

πάντως πολύ καλή ιδέα και μακάρι να υλοποιηθεί!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

τώρα αν υπήρχε το thanks button όλα τα post κάτω απ'το πρώτο θα ήταν ανούσια

 

Eδω , καταθετουμε την αποψη μας . Μαλλον το "ευχαριστω" θα εχει καλυτερες εφαρμογες σε αλλα θεματα ή ποστ .

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, έχει αποδειχθεί περίτρανα μέσα από το φόρουμ ότι για κάθε λύση υπάρχει ένα πρόβλημα :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανή υλοποίηση θα ήταν ένα κουμπάκι σαν αυτό του offline το οποίο με κάθε πάτημα του θα αυξάνει έναν counter που θα φαίνεται στο προφίλ, στα αριστερά, κάτω από τον αριθμό τον μηνυμάτων. Εννοείται ότι αυτό το κουμπάκι δεν θα μπορεί να το πατήσει κάποιος... ώστε να ευχαριστήσει τον εαυτό του.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανή υλοποίηση θα ήταν ένα κουμπάκι σαν αυτό του offline το οποίο με κάθε πάτημα του θα αυξάνει έναν counter που θα φαίνεται στο προφίλ, στα αριστερά, κάτω από τον αριθμό τον μηνυμάτων. Εννοείται ότι αυτό το κουμπάκι δεν θα μπορεί να το πατήσει κάποιος... ώστε να ευχαριστήσει τον εαυτό του.

 

Ναι αλλα θα παταει ο ενας τον αλλο για να τα αυξησουν(ειδικα φιλοι) και αρα δεν εχει νοημα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι υπέρ του thanks button.Μια καλή ιδέα για την υλοποίηση του θα ήταν να εμφανίζεται ένα μήνυμα συστήματος κάθε φορά που κάποιος θα το πατάει.Για παράδειγμα όταν κάποιο μέλος με βοηθήσει λ.χ να πατάω το thanks button κάτω από το προφίλ του και να εμφανίζεται σε ένα νέο παράυθρο(κάτι σαν τα προσωπικά μηνύματα) μια κοινή φράση και το μόνο που αλλάζει να είναι το όνομα αυτού που ευχαριστεί.Δηλαδή αυτός που με βοήθησε να πάρει ένα μήνυμα που θα λέει "lulukos says thanks" ή κάτι τέτοιο.Ελπίζω το ποστ να βγάζει νόημα γιατί γράφω με πυρετό:O.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θα παταει ο ενας τον αλλο για να τα αυξησουν(ειδικα φιλοι) και αρα δεν εχει νοημα...;)

Αυτό είναι κάτι που ούτως ή άλλως δεν μπορείς να το αποφύγεις. Τώρα αν κάποιοι τη βρίσκουν με το να λένε thanks χωρίς λόγο και αιτία τότε, τί να πω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι που ούτως ή άλλως δεν μπορείς να το αποφύγεις. Τώρα αν κάποιοι τη βρίσκουν με το να λένε thanks χωρίς λόγο και αιτία τότε, τί να πω?

 

Νομίζω ότι στο θέμα του counter διαφωνεί ο chris και μπορώ να πω ότι συμφωνώ μαζί του.Θα αρχίσουν κάποιοι να "αλληλοευχαριστιούνται" νομίζωντας έτσι πως μεγάλο thanks counter=μαγκιά,φημή και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.Έτσι θα χάσει κάθε νόημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ναι αλλα θα παταει ο ενας τον αλλο για να τα αυξησουν(ειδικα φιλοι) και αρα δεν εχει νοημα...;)

 

Πως και δεν έχει?Δεν θα το έφτιαχνε κάποιος για να δουν ποιος έχει περισσότερα Thanks,αλλά για να αποφύγουμε μηνύματα του τύπου Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...