Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το εφεραν το κινητο.παρα πολυ ωραιο μπορω να πω.εχω μια απορια και απο τα προηγουμενα ποστ δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.τελικα αναβαθμιση υπαρχει και αν ναι πως κανω?μεσω της εφαρμογης που εχει μου λεει οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου το εφεραν το κινητο.παρα πολυ ωραιο μπορω να πω.εχω μια απορια και απο τα προηγουμενα ποστ δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.τελικα αναβαθμιση υπαρχει και αν ναι πως κανω?μεσω της εφαρμογης που εχει μου λεει οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη!!

 

Κι εμένα το ένα από τα δύο innov8 που έχω, το οποίο είναι αγορασμένο από το Πλαίσιο λιγότερο από ένα μήνα, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα! Δηλαδή ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή! Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης,ενω στο λαπτοπ το αναγνωριζει μια χαρα το samsung pc studio στον αλλο υπολογιστη ενω το βγαζει οτι ειναι συνδεδεμενο,δεν μου το αναγνωριζει το προγραμμα!οποτε την αναβαθμιση πρεπει να την κανω χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Επισης,ενω στο λαπτοπ το αναγνωριζει μια χαρα το samsung pc studio στον αλλο υπολογιστη ενω το βγαζει οτι ειναι συνδεδεμενο,δεν μου το αναγνωριζει το προγραμμα!οποτε την αναβαθμιση πρεπει να την κανω χειροκινητα?

η αναβάθμιση εχει μια διαδικασία ... για όποιον έχει τα αγγλικά εύκολα ορίστε ενας χρήσιμος οδηγός

 

 

θα χρειαστείτε το προγραμμα apollo 6.05 , το καλώδιο και τις αναβαθμισμένες εκδόσεις...

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικα κινητα δεν υπαρχει τιποτα?

 

Edit.Εβαλα το Garmin το5.00.50.ολα καλα.το κινητο βρηκε σε 2 λεπτα δορυφορο(στο μπαλκονι κιολας,ουτε καν σε ανοιχτο χωρο),για πρωτη φορα ενω κατα το ψαξιμο στους χαρτες κολλαει απειροελαχιστα εως καθολου(εχω βαλει τον 3 σε 1 που ειναι και βαρυς).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας! Ενω ημουν ετοιμος να αγορασω το Samsung jet που το εχουν 409 ευρω sto plaisio ξαφνικα φερνουν το innov8 σε τιμη 319 !! αρκετα χαμηλη σε σχεση με το ποσο εκανε καποτε... Επειδη λοιπον μου αρεσουν κ τα 2 (προς το jet καταληγω και παλι) θα ηθελα να παρω κ μερικες ακομη γνωμες απο οσους γνωριζουν... Τι προτεινετε απο τα 2 και γιατι ?

 

sorry αν ειμαι λιγο offtopic στειλτε μου PM... ευχαριστω πολυ!

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει το GPS (κι ισως και τα υπόλοιπα Symbian προγραμματάκια - εμένα καθόλου), τότε πάρε το Jet.

Η φωτογραφική δεν παίζει τόσο ρόλο, καθώς προσωπικά δεν πιστεύω ότι αξίζει το Innov να λέει ότι έχει κάμερα 8mp. Το C905 τραβάει απείρως καλύτερες φωτογραφίες, η διαφορά φαίνεται στην οθόνη του υπολογιστή.... Πιστεύω ότι το ίδιο θα ισχύει και για το Jet.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

το ιννοβ βγαζει πολυ καλες φωτο ,ισως και τις καλυτερες για μερα παντα. το βραδυ αν ηταν καλυτερο το φλασ θα ηταν αψογο. και η τιμη του 319 Ε ειναι πολυ καλη!!
Link to comment
Share on other sites

δεν συμφωνω καθολου σε αυτο που λες! επειδη ειχα και τα δυο και ξερω και οχι μονο απο μενα αλλα και απο γνωστους εχω να δηλωσω οτι οταν περασα τις φωτος και απο τα δυο κινητα επαθα πλακα με το ποσο πιο καθαρες ηταν στο samsung!!καμια σχεση με το ericsson c905...μα καμια ομως!!!ειναι κανονικη φωτογραφικη μηχανη το innov!!:D

 

ρε παιδια τι ειναι αυτο με την μπαταρια?? τωρα το διαπιστωσα..το φορτιζα ολο το βραδυ και δεν το χρησιμοποιησα καθολου μεχρι πριν λιγο που με πηραν τηλ.μιλησα 4 λεπτα και επεσαν 2 γραμμες! και ειναι ακομη 1 το μεσημερι!!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτο με την μπαταρια?? τωρα το διαπιστωσα..το φορτιζα ολο το βραδυ και δεν το χρησιμοποιησα καθολου μεχρι πριν λιγο που με πηραν τηλ.μιλησα 4 λεπτα και επεσαν 2 γραμμες! και ειναι ακομη 1 το μεσημερι!!

 

Έχεις βάλει το garmin; Γιατί εμένα μου κρατάει 4-5 12ώρα(το κλείνω το βράδυ). Ενώ προχθές που έβαλα το garmin μου κράτησε μετα βίας 2 12ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα το garmin και οντως μου χει πεσει η μπαταρια,αλλα χθες το χρησιμοποιησα πολυ.wifi,gps,ρυθμισεις,μουσικη,μηνυματα.με το garmin πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση 5.00.20 επεφτε γρηγορα η μπαταρια. μετα τις αλλες εκδοσεις βελτιωθηκε το προβλημα. μπορειτε οταν κλεινετε το γκαρμιν να κλεινετε το κινητο και να το ανοιξετε αμεσως θα δειτε διαφορα. ακομη μπορειτε να σβησετε καποιο αρχειο απο το γκαρμιν και να μην τρωει τοσο γρηγορα την μπαταρια.

δεν θυμαμαι ομως ποιο αρχειο ειναι αυτο,μαλλον το cardrunner.dll αν θυμαμαι καλα. το ειχα κανει και μετα μου κραταγε και μενα 4-5 μερες απο 2.

Link to comment
Share on other sites

Την 5.00.50 εχω βαλει εγω.αν δω οτι πεφτει γρηγορα θα το ψαξω...παντως απο οτι ειδα το εβαλαν πολλοι στα 319Ε το κινητο.ειναι πολυ καλη αγορα τωρα.συμφερει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα το garmin και οντως μου χει πεσει η μπαταρια,αλλα χθες το χρησιμοποιησα πολυ.wifi,gps,ρυθμισεις,μουσικη,μηνυματα.με το garmin πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια?

 

παιδια τι ειναι αυτο?και πως ξερω αν το εβαλα?πειτε μου σας παρακαλω! περιμενω!!

 

TI EINAI TO GARMIN?

 

παιδια??κανεις??:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εφαγρμογη για το gps...

 

τωρα νομιζεις με βοηθησες?απο που φαινεται αν ειναι ενεργοποιημενη?που θα παω?μου βγαζει καποιο σηματακι η οθονη που δειχνει αν το εχω ανοιχτο η οχι?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν ο κρυφος μου ποθος το innov αλλα λογο τιμης ποτε δεν το πλησιασα.Το πηρα κι εγω απο το πλαισιο θα μου το φερουν αυριο!Απιστευτη τιμη παντως αν σκεφτεις οτι οταν κυκλοφορησε εκανε 600 ευρω!Οσο για τις φωτο περιμενω να ειναι ελαφρως καλυτερες απο το c905.
Link to comment
Share on other sites

τωρα νομιζεις με βοηθησες?απο που φαινεται αν ειναι ενεργοποιημενη?που θα παω?μου βγαζει καποιο σηματακι η οθονη που δειχνει αν το εχω ανοιχτο η οχι?

 

Πρεπει να το κανεις εγκατασταση εσυ,δεν το εχει το κινητο απο μονο του!

 

Οντως παρα πολυ ωραιο κινητο.ημουν αναμεσα σε αυτο και το Ν79,αλλα μολις ειδα τα 335Ε που το ειχε προχθες το πλαισιο το παραγγειλα αμεσως!και την προηγουμενη ειχα παει για να το δω απο κοντα και το ειχαν 427.ευτυχως που δεν το πηρα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το κανεις εγκατασταση εσυ,δεν το εχει το κινητο απο μονο του!

 

Οντως παρα πολυ ωραιο κινητο.ημουν αναμεσα σε αυτο και το Ν79,αλλα μολις ειδα τα 335Ε που το ειχε προχθες το πλαισιο το παραγγειλα αμεσως!και την προηγουμενη ειχα παει για να το δω απο κοντα και το ειχαν 427.ευτυχως που δεν το πηρα τοτε.

 

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πως μπορω να το κανω οοολο αυτο?

 

παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλω?εχω θεσει το ερωτημα μου απο το μεσημερι και δεν με εχει βοηθησει κανεις ουσιαστικα!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια δεν μπορεις να βγαλεις απο τωρα συμπερασματα.πρεπει αν στρωσει πρωτα,δηλαδη 3-4 πληρεις αποφορτισεις-φορτισεις και μετα θα ειναι στα κανονικα επιπεδα.και το 5800 στην αρχη δεν κραταγε ουτε 2 μερες αλλα μετα απο μια βδομαδα πηγαινε για 3 μερο ανετα.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια δεν μπορεις να βγαλεις απο τωρα συμπερασματα.πρεπει αν στρωσει πρωτα,δηλαδη 3-4 πληρεις αποφορτισεις-φορτισεις και μετα θα ειναι στα κανονικα επιπεδα.και το 5800 στην αρχη δεν κραταγε ουτε 2 μερες αλλα μετα απο μια βδομαδα πηγαινε για 3 μερο ανετα.

εμενα ομως δεν κραταει ουτε μια μερα...και η αδερφη μου που το ειχε παλιοτερα τα ιδια μου ειπε...μια μερα με το ζορι...κριμα και ειναι ωραιο κινητακι αλλα αν συνεχισει ετσι τι να το κανω...υποτιθεται ενα κινητο πρεπει να εχει και μια καλη μπαταρια αλλιως πως να το χρησιμοποιησεις...εστω να μου κραταγε 2 μερουλες δεν θα χα προβλημα αλλα μεχρι το βραδυ θα χει πεθανει...κριμα:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αυτο με το memory patch?εγω το εβαλα και το φορτισα χθες μεσημερι και τωρα μου κλεισε,αλλα του εκανα πολυ εντονη χρηση.μιση ωρα gps,αλλη τοση ιντερνετ,κανα 2ωρο μουσικη ραδιοφωνο και εστειλα και καμια 60αρια μηνυματα και δεν το αφησα και καθολου ησυχο γιατι περναγα ολη την ωρα θεματα και εικονες,τραγουδια και πειραζα ρυθμισεις.οποτε φανταζομαι με νορμαλ χρηση 2μερο θα βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αυτο με το memory patch?εγω το εβαλα και το φορτισα χθες μεσημερι και τωρα μου κλεισε,αλλα του εκανα πολυ εντονη χρηση.μιση ωρα gps,αλλη τοση ιντερνετ,κανα 2ωρο μουσικη ραδιοφωνο και εστειλα και καμια 60αρια μηνυματα και δεν το αφησα και καθολου ησυχο γιατι περναγα ολη την ωρα θεματα και εικονες,τραγουδια και πειραζα ρυθμισεις.οποτε φανταζομαι με νορμαλ χρηση 2μερο θα βγαζει.

 

εμενα με ελαχιστη χρηση απο το πρωι που το ανοιξα δηλ στις 8.30 μεχρι τωρα ειναι λιγο πριν κλεισει...τι ειναι το memory patch?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας! Ενω ημουν ετοιμος να αγορασω το Samsung jet που το εχουν 409 ευρω sto plaisio ξαφνικα φερνουν το innov8 σε τιμη 319 !! αρκετα χαμηλη σε σχεση με το ποσο εκανε καποτε... Επειδη λοιπον μου αρεσουν κ τα 2 (προς το jet καταληγω και παλι) θα ηθελα να παρω κ μερικες ακομη γνωμες απο οσους γνωριζουν... Τι προτεινετε απο τα 2 και γιατι ?

 

sorry αν ειμαι λιγο offtopic στειλτε μου PM... ευχαριστω πολυ!

Όταν θέλεις να πάρεις γνώμη για το ποια συσκευή να διαλέξεις, δημιουργείς ένα θέμα στους Διαξιφισμούς και αναφέρεις τις υποψήφιες συσκευές καθώς και τι ζητάς από την συσκευή σου - τι χρήση θα κάνεις.

 

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πως μπορω να το κανω οοολο αυτο?

 

παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλω?εχω θεσει το ερωτημα μου απο το μεσημερι και δεν με εχει βοηθησει κανεις ουσιαστικα!

Εδώ είναι φόρουμ και όχι chat. Δεν είναι οι χρήστες συνδεδεμένοι όλο το 24ωρο ώστε να παίρνεις μέσα σε λίγες ώρες την απάντησή σου.

 

Θέτεις το ερώτημά σου και περιμένεις, μέχρι κάποιος που γνωρίζει, να σου απαντήσει.

 

Για το Garmin, θα μπεις στο θέμα Garmin Maps Mobile™ XT και θα μάθεις τα πάντα.

 

Αν σε ενδιαφέρει η εφαρμογή, θα την εγκαταστήσει ακολουθώντας τις αναλυτικότατες οδηγίες του πρώτου ποστ και, αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση, και μόνο τότε, θα ρωτήσεις στο θέμα που σου έδωσα (αναφέροντας πάντοτε, ποια είναι η συσκευή σου).

εμενα ομως δεν κραταει ουτε μια μερα...και η αδερφη μου που το ειχε παλιοτερα τα ιδια μου ειπε...μια μερα με το ζορι...κριμα και ειναι ωραιο κινητακι αλλα αν συνεχισει ετσι τι να το κανω...υποτιθεται ενα κινητο πρεπει να εχει και μια καλη μπαταρια αλλιως πως να το χρησιμοποιησεις...εστω να μου κραταγε 2 μερουλες δεν θα χα προβλημα αλλα μεχρι το βραδυ θα χει πεθανει...κριμα:(

Κάνε στην συσκευή σου φορματ χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις. Δες εδώ πως. Για λίγες μέρες μην εγκαταστήσεις εφαρμογές. Μόνο έτσι θα δεις την πραγματική της αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

τοσο αυστηρα ειναι εδω μεσα?δηλ αν καποιος πει κατι παραπανω τον σταυρωνεται? πω πωωω.....παντως ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...