Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους, νέος χρήστης του innov8....

το αγόρασα απο κάποιον, ήταν αγγλικό με περασμένα τα ελληνικά...

ερώτηση. ποιο είναι το τελευταίο firmware, που το βλέπω, και πως μπορω να περάσω το καινουργιο?

βασικα, οταν παω στην καμερα, τις επιλογες τις βγαζει με κουτακια [][][][][][][] αντι για το όνομα...προβλημα κωδικοποίησης.

επιπλεόν άκουσα κάτι για την μπαταρία "...το γνωστό πρόβλημα..." σε τι αναφερόμαστε?

 

Ευχαριστώ....

 

βρήκα την έκδοση...

λογισμικου : Ι8510ΧΕΗΙ5 - 11/9/08

ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ εκδοση: ι8510CYOHK1 -7/11/08

γλωσσα που εχει οριστεί : 07

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδια...

 

1. απο μπαταρια τι λεει? εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλη. ισχυει?

2. απο ποιοτητα οθονης? ειναι "ζωντανη" γενικα? εχει αναλυση 240χ320 αν δεν κανω λαθος ε? μπορουσαν να βαλουν καλυτερη οθονη νομιζω.. απο την αλλη ομως εχει 16 εκατ. χρωματα.. σε σχεση με οθονη νοκια υστερει?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδια...

 

1. απο μπαταρια τι λεει? εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλη. ισχυει?

2. απο ποιοτητα οθονης? ειναι "ζωντανη" γενικα? εχει αναλυση 240χ320 αν δεν κανω λαθος ε? μπορουσαν να βαλουν καλυτερη οθονη νομιζω.. απο την αλλη ομως εχει 16 εκατ. χρωματα.. σε σχεση με οθονη νοκια υστερει?

επειδη το ειχα , εμενα μου κραταγε 5 μερες με μετρια χρηση.

η οθονη ειναι πολυ καλη, απο το νοκια ν82 που ειχα καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειχα , εμενα μου κραταγε 5 μερες με μετρια χρηση.

η οθονη ειναι πολυ καλη, απο το νοκια ν82 που ειχα καλυτερη.

 

έβαλες το memory patch μήπως? πως μπαίνει? εμένα μου κράταει μια μερα, χωρις gps kai wifi?

 

ποια είναι η διαφορά soft reset me hard reset?

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

έβαλες το memory patch μήπως? πως μπαίνει? εμένα μου κράταει μια μερα, χωρις gps kai wifi?

 

ποια είναι η διαφορά soft reset me hard reset?

 

δεν το ειχα βαλει.

νομιζω οτι soft reset κανεις επανεκκινηση και hard reset μαλλον σβηνουν ολα οσα εχεις μεσα.

Link to comment
Share on other sites

έβαλες το memory patch μήπως? πως μπαίνει? εμένα μου κράταει μια μερα, χωρις gps kai wifi?

 

ποια είναι η διαφορά soft reset me hard reset?

Το ένα είναι η γνωστή "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" και το hard είναι το Format.

δεν το ειχα βαλει.

νομιζω οτι soft reset κανεις επανεκκινηση και hard reset μαλλον σβηνουν ολα οσα εχεις μεσα.

Ακριβώς.

 

Δείτε και εδώ.

 

Γενικότερα, καλό είναι να διαβάσετε ολόκληρο το S60 3rd Edition Platform FAQ.

 

Τα περισσότερα από αυτά που γράφονται, είναι όμοια και στο INNOV8.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

έχει ασχοληθεί κανείς με τις voip δυνατότητες του κινητού μας. Υπάρχουν τα Sip Settings , αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα κλήσης μέσω Voip . Στο N95 που είχα χρησιμοποιούσα το I-call και δούλευε πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν προσπαθώ να κάνω update μέσω του PC Suite μου λέει οτι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζει αναβάθμιση!!! :X

Προφανώς το ίδιο συμβαίνει και σε σάς!

Τί γίνεται με αυτό το ριμάδι το SW update!

Πιστεύετε οτι θα υπάρξει κάποτε η ... ... αυτό ήταν;

Υπάρχει κάποιος ο οποίος πήγε Ελληνικό Samsung στην αντιπροσωπία για αναβάθμιση και του έβαλαν πιό καινούριο απο to Ι850ΧΧΗΚ1;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία.. είμαι καινούριος κάτοχος του innov και έχω μια βασική απορία. Με το GPS τι γίνεται. Θέλει κάποια εφαρμογή ή έχει ενσωματωμένη με την αγορά του?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία.. είμαι καινούριος κάτοχος του innov και έχω μια βασική απορία. Με το GPS τι γίνεται. Θέλει κάποια εφαρμογή ή έχει ενσωματωμένη με την αγορά του?

 

Ευχαριστώ.

 

 

πηγενε καλητερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327 και διαβασε και βαλε το garmin ειναι οτι καλητερο για τα sympian.ο τροπος ειναι ο ιδιος με τα νοκια s60 .μεγεια κιολας εκανες πολυ καλη επιλογη:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα αναβάθμιση σήμερα σε Ι8510ΧΧΙΒ2 26/02/09

προσαρμοσμένη έκδοση Ι8510EURHK1 07/11/2008.

 

Μέχρι στιγμής όλα ΟΚ....(εκτός ότι δεν αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις της κάμερας). Το τηλέφωνο έχει γίνει πάρα πολύ πιο γρήγορο....

Εννοείται ότι έχω και Ελληνικά.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα αναβάθμιση σήμερα σε Ι8510ΧΧΙΒ2 26/02/09

προσαρμοσμένη έκδοση Ι8510EURHK1 07/11/2008.

 

Μέχρι στιγμής όλα ΟΚ....(εκτός ότι δεν αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις της κάμερας). Το τηλέφωνο έχει γίνει πάρα πολύ πιο γρήγορο....

Εννοείται ότι έχω και Ελληνικά.....

 

το τηλεφωνο ηταν αγγλικο με περασμενα ελληνικα ?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα αναβάθμιση σήμερα σε Ι8510ΧΧΙΒ2 26/02/09

προσαρμοσμένη έκδοση Ι8510EURHK1 07/11/2008.

 

Μέχρι στιγμής όλα ΟΚ....(εκτός ότι δεν αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις της κάμερας). Το τηλέφωνο έχει γίνει πάρα πολύ πιο γρήγορο....

Εννοείται ότι έχω και Ελληνικά.....

 

Πως εκανες την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κι εγω τη συγκεκριμενη αναβαθμιση αλλα...δεν ειδα διαφορα στην ταχυτητα. νομιζω οτι πρεπει να αναβαθμιστηκε και η προσαρμοσμενη εκδοση 8510EURHK1 07/11/2008 και ισω ς γι αυτο δε βλεπουμε θεαματικες αλλαγες! παντως μου φαινεται οτι πρεπει να υπαρχει νεοτερη εκδοση απ την Ι8510ΧΧΙΒ2. Οδηγιες για αναβάθμιση δες εδω http://samsungi8510.com/forum/feb-2009-i8510xxib2-free-download-drivers-instructions-t807.html
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η προσαρμοσμένη έκδοση; Δηλαδή γιατί δεν έχει μόνο μια έκδοση και έχει και έκδοση λογισμικού και προσαρμοσμένη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η προσαρμοσμένη έκδοση; Δηλαδή γιατί δεν έχει μόνο μια έκδοση και έχει και έκδοση λογισμικού και προσαρμοσμένη έκδοση;

 

Αν δεν απατομαι η προσαρμοσμενη εκδοση αφορα το πακετο γλωσσας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κι εγω τη συγκεκριμενη αναβαθμιση αλλα...δεν ειδα διαφορα στην ταχυτητα. νομιζω οτι πρεπει να αναβαθμιστηκε και η προσαρμοσμενη εκδοση 8510EURHK1 07/11/2008 και ισω ς γι αυτο δε βλεπουμε θεαματικες αλλαγες! παντως μου φαινεται οτι πρεπει να υπαρχει νεοτερη εκδοση απ την Ι8510ΧΧΙΒ2. Οδηγιες για αναβάθμιση δες εδω http://samsungi8510.com/forum/feb-2009-i8510xxib2-free-download-drivers-instructions-t807.html

 

Υπάρχει μία έκδοση της taiwan και μία από ινδίες αλλά σε αυτές δεν μπορείς να περάσεις Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Ελληνικά πως μπορούμε να περάσουμε;;

Διάβασα τις οδηγίες αλλά με τα Ελληνικα δεν βρήκα άκρη. Μήπως η μόνη λύση είναι ν'αγοραστει το αρχείο απο το share4gsm;;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως με 15 ευρώ έχεις πρόσβαση για 1 μήνα σε 5 αρχεία κάθε ημέρα......Οπότε κατεβάζεις ότι γουστάρεις
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τι θα μπορούσε να γίνει αν φλασάρω τα 2 αρχεία και όχι το csc που περιέχει τη γλώσσα.... Κάτι τέτοια τα κάναμε παλιότερα στα μοτορολα!!
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισα και γω. Ολα πήγαν καλά και προς το παρόν αρκετά πιο γρήγορο. Απο μπαταρία θα δείξει;)
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση garmin μπορω να βαλω στο κινητο???Σιγουρα θα εχει ειπωθει...αλλα καπου μου διεφυγε στις τοσες σελιδες.

Ευχαριστω:)

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...