Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω να κανω μια ερωτηση.Υπαρχουν καποια παιδια που εγραφαν σε προηγουμενες σελιδες οτι η μπαταρια τους κραταει μεχρι 5 μερες.Δεν εχω παρασει garmin κ με απλη χρηση (τηλεφωνα κ sms) φτανω μεχρι το πολυ 2.5 μερες.Ειπα μηπως φταιει το θεμα κ κατεβασα το htc by invaser για να το δοκιμασω κ αυτο αλλα τα ιδια.Πριν ειχα το elegance noire αλλα παλι 2.5 μερες...Τα αλλα 2 θεματα που εχει μεσα δεν τα δοκιμασα,μηπως θα εχω καλυτερη τυχη με καποιο απο αυτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω να κανω μια ερωτηση.Υπαρχουν καποια παιδια που εγραφαν σε προηγουμενες σελιδες οτι η μπαταρια τους κραταει μεχρι 5 μερες.Δεν εχω παρασει garmin κ με απλη χρηση (τηλεφωνα κ sms) φτανω μεχρι το πολυ 2.5 μερες.Ειπα μηπως φταιει το θεμα κ κατεβασα το htc by invaser για να το δοκιμασω κ αυτο αλλα τα ιδια.Πριν ειχα το elegance noire αλλα παλι 2.5 μερες...Τα αλλα 2 θεματα που εχει μεσα δεν τα δοκιμασα,μηπως θα εχω καλυτερη τυχη με καποιο απο αυτα?
ΑΝ σου κραταει 2,5 ημερες εισαι πολυ τυχερος ασε τα 5 και 15 που ειδες
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε για 5 μέρες, ίσως το χρησιμοποιούν σαν δεύτερη συσκευή και το έχουν μόνιμα εκτός σύνδεσης. :p
Link to comment
Share on other sites

2-2,5 μέρες αν το χρησιμοποιείς λίγο. Εγώ με 30-40 λεπτά ομιλία την ημέρα,30 λεπτά χρήση οπερα, λίγο μουσική και γενικά ψιλοσκάλισμα μου κρατάει μιάμιση μέρα.
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε για 5 μέρες, ίσως το χρησιμοποιούν σαν δεύτερη συσκευή και το έχουν μόνιμα εκτός σύνδεσης. :p

 

Οχι φιλε μου...Σε βιαβεβαιωνω εγω οτι μου κραταει 5 μερες (κλεινοντας το 8 ωρες το βραδυ) αλλα μιλωντας αρκετα μεσα στην μερα και κανωντας χρηση wifi

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα μια ταινια divx με μεγεθος 700mb και αναλυση 320χ240 κ παιζει

κανονικοτατα με τον ρεαλ...απλα θελω να βρω ενα ρογραμματακι για να την κανω να παιζει σε όλη την οθονη χωρις να κοβει απο πανω κ απο κατω...εχετε τπτ στο μυαλο σας??

 

Οντως κ εγω το παρατηρησα κ ειναι λιγο χαζο το οτι κοβει πανω-κατω.Δεν εχω βρει παντως κατι για να το διορθωσω.Οποιος ξερει ας βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

Οντως κ εγω το παρατηρησα κ ειναι λιγο χαζο το οτι κοβει πανω-κατω.Δεν εχω βρει παντως κατι για να το διορθωσω.Οποιος ξερει ας βοηθησει..

 

πρεπει να την κανεις crop... δοκιμασε το xvid4psp....σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλες

εφαρμογες αλλα εγω αυτη ειχα πρόχειρη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Guest xRider
Αν ειναι καθε φορα που τρεχεις το GARMIN να κανεις ολοκληρη διαδικασια τοτε "το χασαμε το κορμι πατριωτη...... " ,ασε που οι περισσοτεροι εχουν αγνοια με το θεμα.

Εχω ηδη "πατσαρει" την 5.00.20 για το προβλημα της μπαταριας και συντομα θα την ανεβασω στο γνωστο μαγαζακι.

 

Παιδια,ποιο ειναι το γνωστο μαγαζακι που λεει ο φιλος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, έχει κάποιο περιορισμό στα αρχεία pdf??

 

έχω ένα αρχείο 15 mb και δεν μου το ανοίγει..

 

Βγάζει το εξής μήνυμα: Ενέργεια απέτυχε,ανεπαρκής μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα το ξέρω ότι μπορεί να είμαι κουραστικός και ίσως αυτή η ερώτηση έχει ξαναγίνει απλά προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στο internet μέσω Wi-Fi και δεν βγάζω άκρη.

Εντοπίζω το δίκτυα που υπάρχουν διαθέσιμα αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να τα επιλέξω.

Ίσως υπάρχει κάποιο post αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να το βρω σε μια γρήγορη ανάγνωση που έκανα...

Κάπου είδα ότι πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο extra πρόγραμμα αλλά δεν κατάλαβα.

Περιμένω τη βοήθειά σας.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος για να συνδεθείς είναι να ανοίξεις τον ιστό, να επιλέξεις καποια διεύθυνση, θα σε ρωτήσεις τον τρόπο σύνδεσης και θα επιλέξεις κάποιο από τα διαθέσιμα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να μείνω με το innov8, η μπαταρία με μέτριο σκάλισμα κρατάει 2-3 μέρες.

Στην αρχή μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία, αλλά αργότερα κατάλαβα ότι δεν διαχειρίζεται τη μπαταρία σαν τα nokia. Στα Nokia η πρώτη γραμμή είναι το 50% της μπαταρίας ένώ στο samsung πάει αναλογικά, γι'αυτό και πέφτει τόσο γρήγορα η πρώτη γραμμή.

Απ'την άλλη έχω ακόμα ενδιασμούς για την κάμερα, άλλα και αυτή με λίγο σκάλισμα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

Πέρασα και το nokia maps 3, το ngage και το ttpod και δουλεύουν όλα στην εντέλεια!

γενικά ότι ενδιασμούς είχα για το κινητό πλέον δεν υφίστανται...

είναι ένα nokia με ποιότητα κατασκευής samsung...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να μείνω με το innov8, η μπαταρία με μέτριο σκάλισμα κρατάει 2-3 μέρες.

Στην αρχή μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία, αλλά αργότερα κατάλαβα ότι δεν διαχειρίζεται τη μπαταρία σαν τα nokia. Στα Nokia η πρώτη γραμμή είναι το 50% της μπαταρίας ένώ στο samsung πάει αναλογικά, γι'αυτό και πέφτει τόσο γρήγορα η πρώτη γραμμή.

Απ'την άλλη έχω ακόμα ενδιασμούς για την κάμερα, άλλα και αυτή με λίγο σκάλισμα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

Πέρασα και το nokia maps 3, το ngage και το ttpod και δουλεύουν όλα στην εντέλεια!

γενικά ότι ενδιασμούς είχα για το κινητό πλέον δεν υφίστανται...

είναι ένα nokia με ποιότητα κατασκευής samsung...

 

αυτο πωσ το εκανεσ???κ εγω το ειχα δοκιμασει αλλα δεν καταφερα κατι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το έκανα με τον παλιό καλό τρόπο, έκανα unsis το αρχείο και πέρασα τους φακέλους ;)

εννοείτε πως το έχεις χακάρει με το helloX , έχεις ενεργοποιημένο το open4all και έχεις περάσει και τον installserver για Ν96. απο κει και πέρα κάνεις τα πάντα!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος για να συνδεθείς είναι να ανοίξεις τον ιστό, να επιλέξεις καποια διεύθυνση, θα σε ρωτήσεις τον τρόπο σύνδεσης και θα επιλέξεις κάποιο από τα διαθέσιμα δίκτυα.[/quote

 

Έχω κλειδώσει το ιντερνετ από τον cosmote γιατί κάθε φορά που πίεζα το Touch κάτω μου άνοιγε σελίδα (cosmote) χωρίς να με ρωτήσει τίποτα και με χρέωνε. Οπότε τώρα κάθε φορά που ανοίγω τον ιστό μου βγάζει "Πακέτα δεδομένων.Δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων" Προφανώς κάπου αλλού πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι που δεν ξέρω,γιατί στο WLAN βλέπω κανονικά τα ασύρματα δίκτυα αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με αυτά

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

EΡΩΤΗΣΗ ???

 

Ειμαι κι εγω κατοχος ενος ι8510 αλλα θελω να του περασω vf live ? Exω καλεσει στην εξυπηρετηση πελατων μου εστειλαν με μηνυμα τις καταλληλες ρυθμισεις αλλα τιποτα ...δεν μπαινει στο γνωστο μενου του live παρα σε κατι παρεμφερες του live.

Ξερει κανεις τι αλλο μπορω να κανω ωστε να το πετυχω???Πρεπει να πειραξω κατι στις ρυθμισεις?

 

Υ.γ. Θα μου πειτε το κινητο κανει παπαδες ...κι εσυ θες το vf live??? Το θελω ομως!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Πιστευετε ότι η οθόνη χρειάζεται μεμβράνη ; Αν ναι εχει καποιος καποια πρόταση;

Το έχω 2 μέρες μονο κ ψάχνομαι. Αμεσα θα ποσταρω κι εγω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Πιστευετε ότι η οθόνη χρειάζεται μεμβράνη ; Αν ναι εχει καποιος καποια πρόταση;

Το έχω 2 μέρες μονο κ ψάχνομαι. Αμεσα θα ποσταρω κι εγω εντυπώσεις...

εγω το ειχα 2 μηνες , εχω θηκη στη ζωνη, και δεν του ειχα μεμβρανη.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μεσα σε θηκουλα απο αυτες που ειναι σαν καποτες.

το εχω εδω και 3 μηνες και δηλωνω απολυτη ικανοποιηση δεν το αλλαζω με κανενα.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μεσα σε θηκουλα απο αυτες που ειναι σαν καποτες.

το εχω εδω και 3 μηνες και δηλωνω απολυτη ικανοποιηση δεν το αλλαζω με κανενα.

 

:lol: μηπως βγαίνουν κ με ραβδωσεις???:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...