Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού ήδη έχεις τα 8 του τηλεφώνου, είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσεις την γρήγορη κάρτα. Δεν θα δεις διαφορά στην χρήση της αλλά στην μεταφορά δεδομένων από και προς τον υπολογιστή, μέσω καλωδίου. Επίσης, ίσως συμπεριφέρεται καλύτερα κατά την αναπαραγωγή βίντεο από αυτην.

 

Και πάλι, όλα αυτα δεν είναι στάνταρ. Μπορεί να μην δεις καμία διαφορά. Οπότε, βλέπεις τις ανάγκες σου για μνήμη, και κρίνεις ανάλογα.

 

 

ευχαριστω mirrorofsorrow και γω ετσι λεω οτι δεν θα δω μεγαλη διαφορα αλλα και απο την αλλη τοσο μνημη δεν θα την χρειαστω ποτε φανταζομαι.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα παιδιά, μου την έχει δώσει στα νεύρα το πρόγραμμα συγχρονισμού το οποίο είναι στα... Ρωσικά! Βρήκατε καμμιά λύση;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω το garmin ΧΤ πρέπει να πάρω κάρτα μνήμης ή μπορώ να το εγκαταστήσω στην μνήμη του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω το garmin ΧΤ πρέπει να πάρω κάρτα μνήμης ή μπορώ να το εγκαταστήσω στην μνήμη του τηλεφώνου;

 

μπαινει και χωρις καρτα μνημης.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μπαινει και χωρις καρτα μνημης.

 

ευχαριστώ.

 

 

Κάποιοι είχαν ζητήσει παλιότερα κάποιο πρόγραμμα που να κάνουν το φλας να δουλεύει σαν φακός. Βρήκα το παρακάτω και γράφει ότι είναι και για innov8.

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=98&faq=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένοι με το κινητό. Θα μου το προτείνατε;

 

 

σημερα το πηρα και ειμαι τρελαμενος για μενα ειναι το απολιτο κινητο αλλα απο χρηστη σε χρηστη αλλαζει αυτο ...αλλες οι προτερεοτιτες του καθενα .αν θες νοκια με ποιοτητα σαμσουνγκ παρτο.:)

 

edit.ενα πραμα που μου εκανε εντυπωση στο innov8 και ειχα να το δω σε νοκια απο εποχη n73 ειναι οτι οταν πειραξης τον ισοσταθμιστη και τα βαλεις ολα foul τοτε ανεβενει και η ενταση παρα πολυ!εχει απιστευτο ηχο απο τα εξωτερικα ηχεια του τωρα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σημερα αγορασα κι εγω το Innov8,αλλα μοθ κανει 2 περιεργα πραγματα.δεν ξερω αν το κανε σε καποιον απο σας.

 

1ον, κατω απο το σημα του 3g,που μενουν συνεχως οι 2 γραμουλες(αλλα διακεκομενες) που εμφανιζονται κανονικα οταν κανεις αποσυνδεση απο το internet.

 

2ον,μου αναβοσβηνει συνεχως πανω δεξια το εικονιδιο των μηνυματων,οτι καρτα sim και να βαλω,το ιδιο κανει.

 

μονο οταν δεν βαζω καρτα,τοτε δεν κανει τιποτες απο τα 2...

 

λιγο κουφο δεν ειναι?

 

 

με συνχωρειτε αν ειπωθηκε παλιοτερα,αλλα ειναι 90τοσες σελιδες.... :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού; Πήγαινε μηνύματα - επιλογές - μηνύματα sim και σβήσε τα μηνύματα της sim. Έτσι το φακελάκι θα σταματήσει να αναβοσβήνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού; Πήγαινε μηνύματα - επιλογές - μηνύματα sim και σβήσε τα μηνύματα της sim. Έτσι το φακελάκι θα σταματήσει να αναβοσβήνει.

 

ωραια,το φακελακι εσβησε!ευχαριστω πολυ!

 

λογισμικο εχω το I8510XXHK1

 

ΗΜΕΡ. ΕΚΔΟΣΗΣ¨ 07/11/2008

 

ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει I8510XXIA1 14/01/2009 ειναι η τελευταια?

 

Ελληνικά έχει μέσα το δικό σου ? Η έκδοση του Firmware σου είναι της Αυστρίας εάν δεν κάνω λάθος....

Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8510.com/

 

http://samsungi8510.com/i8510-innov8-firmware/

 

http://innovator.samsungmobile.com/bbs/discussion/thread.list.do?parentCategoryId=4&boardId=11

 

 

το τελευταιο firmware guys - i8510 SUPER USERS πρεπει να ειναι αυτο

 

I8510XXHJ4 (7-11-2008) και διορθωνει αυτα

 

- Προβλημα συγχρονισμου ηχου-video στα video recordings

- ρυθμισεις της καμερας τωρα αποθηκευονται και δεν "ξεχνιουνται" π.χ GPS geotagging

- βελτιωση αυτονομιας της μπαταριας (το memory patch εμπεριεχεται) :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ERclQv5Jvq0&feature=related

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τωρα ειδα καλα τη γραφει....

 

εκδοση λογισμικου

Ι8510ΧΧΙΑ1

ΗΜ/ΝΙΑ ΕΚΔΟ.ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

14/01/2009

προσαρμοσμενη εκδοση

Ι8510EURHK1

ημ/νια προσαρ.εκδοσης

07/11/2008

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την :

 

εκδοση λογισμικου

Ι8510ΧΧHK1

ΗΜ/ΝΙΑ ΕΚΔΟ.ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

07/11/2008

προσαρμοσμενη εκδοση

Ι8510EURHK1

ημ/νια προσαρ.εκδοσης

07/11/2008

 

Πάντως η I8510XXHJ4 είναι πιό παλιά απο την Ι8510ΧΧHK1 :

I8510XXHJ4 : 2008 (Η) , Οκτώβριος (J) , έκδοση 4 (4)

Ι8510ΧΧHK1 : 2008 (Η), Νοέμβριος (Κ), έκδοση 1 (1)

( http://samsungi8510.com/forum/how-samsung-firmware-versioning-works-t235.html )

 

Φυσικά η Ι8510ΧΧΙΑ1 είναι η πιό καινούρια απόλες όσες αναφέρονται στο forum :

Ι8510ΧΧΙΑ1 : 2009 (I) , Ιανουάριος (Α) , έκδοση 1 (1)

Το θέμα είναι πώς μπορούμε (επίσημα) να αναβαθμίσουμε στην τελευταία έκδοση;

 

Πάντως εδώ

http://samsungi8510.com/forum/feb-2009-i8510xxib2-free-download-drivers-instructions-t807.html

λέει οτι η τελευταία έκδοση (επίσημη ή ανεπίσημη) είναι η I8510XXIB2 η οποία έχει κατα 90% και ΕΛΛΗΝΙΚΑ (ΧΧ).

Ι8510ΧΧΙΒ2 : 2009 (I) , Φεβρουάριος (Β) , έκδοση 2 (2)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

πιος ειναι ο κωδικος κλειδοματος του innov8 ?για να κανω μια εργοστασιακες ρυθμισεις
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πιος ειναι ο κωδικος κλειδοματος του innov8 ?για να κανω μια εργοστασιακες ρυθμισεις

 

00000000 (οκτώ μηδενικά)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

00000000 (οκτώ μηδενικά)

 

 

ευχαριστω φιλε.καμια φορα στην φοτο μου την βγαζει υπερφοτισμενη γιατι αραγε γινετε αυτο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.καμια φορα στην φοτο μου την βγαζει υπερφοτισμενη γιατι αραγε γινετε αυτο?

 

Πότε; Όταν χρησιμοποείς φλάς σε σκοτεινά σημεία ή χωρίς φλάς με φυσικό φώς;

Άν είναι το 1ο τότε μάλλον κάνει αντανάκλαση το φλας στο αντικείμενο και στο ασπρίζει. Προσπάθησε να απομακρυνθείς λίγο απο το αντικείμενο.

Άν είναι το 2ο, καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος ποιό έμπειρος στην "φωτογραφία". Πάντως σίγουρα θα φταίει καμία ρύθμιση. Άν το έχεις στο "αυτόματο" δεν έχεις πάντα το καλύτερο αποτέλεσμα. Γενικά στο innov8 η σωστή ρύθμιση της κάμερας, αναλόγος με το θέμα και τον φωτισμό, είναι πολύ σημαντικό στοιχείο!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

χρηστο θα δω και εγω το δικο μου τη version εχει..αλλα εχουμε τελικα διπλο προβλημα.

πως μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση

και να ειμαστε σιγουροι οτι θα εχει Ελληνικα?

 

για αυτο λεω να παρουμε τηλ.τη Samsung

χρηστο ανελαβε please

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες ειμαι νεος στο φορουμ και στο innov8, καταφερα με τα πολλα να περασω το garmin, αλλα κατεβασα μια εκδοση του core player απο ενα site αλλα οταν το προσπαθω να το περασω μου λεει κλειδωμενο λογισμικο, ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

χρηστο θα δω και εγω το δικο μου τη version εχει..αλλα εχουμε τελικα διπλο προβλημα.

πως μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση

και να ειμαστε σιγουροι οτι θα εχει Ελληνικα?

 

για αυτο λεω να παρουμε τηλ.τη Samsung

χρηστο ανελαβε please

 

Πάντως μέσω Samsung PC Studio 7.2.20.9 ΔΕΝ γίνεται τίποτα!

Βασικά ενώ η σύνδεση PC Suite και τηλεφώνου είναι ΟΚ (και κάνει τα πάντα), μόλις πάω να κάνω update (αναζήτηση για νεο firmware δηλαδή) μου λέει οτι δεν υπάρχει σύνδεση PC - Τηλεφώνου! :(

 

Γιώργο με την Samsung δεν πιστεύω να βγάλω άκρη. Είναι ΝΤΟΥΒΑΡΙΑ γενικώς. Θα κάνω όμως μία προσπάθεια...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...