Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το PhoneNetInfo 2.2.0 που δείχνει πάρα πολλές πληροφορίες για την συσκευή αλλά η ποσοστιαία αναλογία της μπαταρίας που εμφανίζει, δυστυχώς, είναι ουσιαστικά ένα ποσοστό που αντιστοιχεί στις μπάρες που μένουν και όχι ένα πραγματικό ποσοστό. Δηλαδή η κάθε μπάρα είναι 14,28% και, τώρα πχ που έχω 4, μου δείχνει battery level: 57%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν άφησα το Radio ανοιχτό στο τηλέφωνο όσο εγώ έλειπα από το σπίτι γυρίζω τώρα και βλέπω το τηλέφωνο κλειστό μετράω με πολύμετρο την μπαταρία είχε σχεδόν ιδιάσει (η τάση που θέλει να ανοίξει το τηλέφωνο δεν επαρκούσε… λοιπόν στο τηλέφωνο έκανα όσα διάβασα στα προηγούμενα post με (Hard rest = Format?) έκανα αυτό πέρασα το Memory Patch και μετά έβαλα επαφές και την MicroSD SDHC 8GB Class 6 κάρτα που έχω φωτογραφίες βίντεο κτλ. Έβαλα τώρα να φορτίσει 8 ώρες αύριο που θα είμαι στην δουλεία θα τσεκάρω τι γίνετε με την μπαταρία!

Συγνώμη για το μεγάλο Post ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις έως τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις πάλι τα ίδια πήγαινε στην Samsung να τσεκάρουν την μπαταρία και πες τους να σου δώσουν άλλη. Εμένα μου την άλλαξαν χωρίς δεύτερη κουβέντα. Μάλιστα οι ίδιοι μου είπαν να σου δώσουμε μία νέα μπαταρία ?
Link to comment
Share on other sites

Λίγο κομματάκι δύσκολο, μένω στην Πρέβεζα και Service εδώ κοντά Γιάννενα – Άρτα δεν υπάρχουν. Εάν ζούσα Πάτρα, Αθήνα, Θεσσαλονίκη δεν είχα πρόβλημα να πάω να τους τα πω τα χάλια τους και από κοντά! Αλλά δυστυχώς μένω 400κμ μακριά από την Αθήνα και δύσκολα πράγματα για να τους το στείλω η ότι άλλο θέλω να κάνω… Ακόμα και Γερμανό που έχουμε εδώ φοβάμαι να τους το εμπιστευτώ το τηλέφωνο μου.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα μετά από 8 ώρες φόρτιση και έχοντας κάνει όλα όσα προ ανέφερα στο τηλέφωνο εκεί παλιά που μέσα σε 3 ώρες έπεφτε η μπαταρία μία γραμμή με χωρείς μηνύματα ομιλία κτλ έπεφτε χωρίς χρήση σήμερα με χρήση 5-6 μηνύματα και 2-3 λεπτά ομιλίας ακόμα τώρα δεν έχει πέσει ούτε μία γραμμή ελπίζω ότι κάτι έκαναν τα γιατροσόφια!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από εχθές η μπαταρία δε φορτίζει με τίποτα full. Μένει πάντα παρα 2 γραμμές.που θα παω για να μου αλλάξουν μπαταρία;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω τωρα..εκανα ενα UPDATE στο quickoffice που εχουμε μεσα για να ανοιξει ενα word αρχειο.Κατεβασα το trial κ τωρα εχει ληξει.Τωρα ομως δεν μου αφηνει να ανοιξω ουτε την πρωτη εκδοση που ειχα.Κ φυσικα δε ψηνομαι να τους δωσω λεφτα για να το αγορασω.Τι κανω τωρα?Υπαρχει καποια λυση?Μπορω μηπως να κατεβασω τζαμπα καποιο αλλο προγραμμα που να κανει αυτη τη δουλεια?

Υγ: Για καποιους που ρωτανε...Ναι μαζευει σκονη κατω απο την οθονη του.Ναι φευγει το χρωμα απο τις πανω γωνιες(πρωτα απο τη αριστερη οπως το κοιτας).Κ τελευταιο..Ναι η μπαταρια δεν εχει την καλυτερη αποδοση που θα μπορουσε.Η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες νιωθω οτι θα με αφησει..αλλα προσπαθω να το αποφευγω.Να πω επισης οτι εγω δεν εχω βαλει το patch.Περιμενω να δω σιγουρα τι ακριβως κανει κ μετα.Ισως να σωζει αυτο την κατασταση..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έπεσε μια γραμμή η μπαταρία (από εχθές της 8 το πρωί που βγήκε από την 8ώρη φόρτιση) με 5 λεπτά ομιλία που είχα και μερικά αρχεία που έστειλα με Bluetooth και μερικά sms & mms που έστειλα παλιά μέσα σε δύο μέρες το τηλέφωνο και χωρίς αυτήν την χρήση θα είχε πέσει η μπαταρία το Memory Patch το βοήθησε κατά πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έπεσε μια γραμμή η μπαταρία (από εχθές της 8 το πρωί που βγήκε από την 8ώρη φόρτιση) με 5 λεπτά ομιλία που είχα και μερικά αρχεία που έστειλα με Bluetooth και μερικά sms & mms που έστειλα παλιά μέσα σε δύο μέρες το τηλέφωνο και χωρίς αυτήν την χρήση θα είχε πέσει η μπαταρία το Memory Patch το βοήθησε κατά πολύ!

 

Ευχάριστα νέα, αλλά περίμενε να περάσουν κάποιες μέρες να δεις αν θα συνεχίσει να συμπεριφέρεται έτσι.

Χωρίς να έχεις βάλει κάρτα μνήμης, το είχες δοκιμάσει να δεις πόσο κρατάει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πει.... Κάτσε να δεις πόσο θα σε βγάλει τώρα η μπαταρία...4.5-5 ημέρες χαλαρά !!!

 

Δεν είχες πει ότι μετά από κάποιες μέρες άρχισε πάλι να κρατάει μία μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου όμως είχε πρόβλημα όπως αποδείκτηκε, για αυτό και μου την άλλαξαν στην Samsung. Τώρα με την νέα μπαταρία, την φόρτισα το Σάββατο για 8 ώρες (1η φόρτιση της) και την ξαναέβαλα να φορτίσει πρίν λίγο :) 4 ημέρες έβγαλε, με ομιλία ~ 10 λεπτά την ημέρα, 5-6 sms κάθε μέρα, και μάλιστα σήμερα για να τελειώσει επιτέλους είχα ανοίξει το GPS για 20 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου όμως είχε πρόβλημα όπως αποδείκτηκε, για αυτό και μου την άλλαξαν στην Samsung. Τώρα με την νέα μπαταρία, την φόρτισα το Σάββατο για 8 ώρες (1η φόρτιση της) και την έβαλα να φορτίσει πρίν λίγο :)

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Τώρα που το πήρα κι εγώ περιμένω να δω πόσο θα κρατάει χωρίς κάρτα μνήμης και patch.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι να λέμε τώρα για τη μπαταρία;;

Αν δεν βγάλει αναβαθμιση η samsung θα παλευουμε και θ'αγχωνόμαστε με ημίμετρα και πατέντες.

Εμένα μου έχει κρατήσει απο μιση εως 2μιση μερες. Δε μπορώ να βγάλω άκρη αν και νομίζω οτι με το patch Ισως λίγο να σταθεροποιήθηκε..

Αυτή η αναξιοπιστία της μπαταρίας είναι το πρόβλημα....

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι να λέμε τώρα για τη μπαταρία;;

Αν δεν βγάλει αναβαθμιση η samsung θα παλευουμε και θ'αγχωνόμαστε με ημίμετρα και πατέντες.

Εμένα μου έχει κρατήσει απο μιση εως 2μιση μερες. Δε μπορώ να βγάλω άκρη αν και νομίζω οτι με το patch Ισως λίγο να σταθεροποιήθηκε..

Αυτή η αναξιοπιστία της μπαταρίας είναι το πρόβλημα....

 

ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...:mad:

Εχω παρατηρήσει οτι οταν η φορτιση γινει με κλειστο το κινητο ,την ημερα δεν την βγαζει!!! Ενω αν η φορτιση γινη με το κινητο σε λειτουργια 2-3 μερες ειναι απροβληματιστα σε λειτουργια:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο.

Παρατηρησα οτι αν συνδεσω το hands free και ανοιξω το radio κανει εγγραφη απευθειας απο το radio χωρις να επηρεαζεται απο εξωτερικους θορυβους σε τελεια ποιοτητα,... καποιες φορες βεβαια κολλαει λιγο στην αναπαραγωγη του ηχου, οταν το βαζω να παιζει..το εχει παρατηρησει καποιος αυτο? οχι σε ολα μερικες φορες

Και τελος εχω το (google earth για symbian απο μαμα)βρεθηκε λεει νεα εκδοση την κατεβαζω παω να κανω την εγκατασταση και λεει Δεν επιτρεπεται ενσωματομενο μερος..

Με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω update τους χαρτες. Εχει συμβει σε κανενα?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οταν πας στη διαχειριση συνδεσεων ,,διαθεσιμα δυκτια wlan τα βρισκει αμεσως ,μηπως γινετε εκει η καταναλωση ενεργειας...ενω το wifi ειναι κλειστο.και χωρις ενδειξη στην οθονη αναμονης.....
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε όλα τα series 60, έτσι λειτουργεί το wi-fi. Είναι μεν απενεργοποιημένο αλλά μόλις το ανοίξεις τα βρίσκει αμέσως όλα τα διαθέσιμα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 5 μέρες γεμάτες σχεδόν 6 κράτησε η μπαταρία με έως 10 λεπτά ομιλία με ανοιχτή ακρόαση καθημερινά και 5-6 sms και 2-3 mms και μεταφορά διάφορες φωτογραφίες με Bluetooth! Να σημειωθεί έχω απενεργοποίησα στις επιλογές δικτύου το διπλή λειτουργία και έχω αφήσει το GSM και επίσης έχω βάλει στο τέρμα την επιλογή του φωτισμού. Η σύνδεση που έχω είναι Wind και από σήμα έχω τουλάχιστον εδώ στην περιοχή μου πάνω από 5 γραμμές (που μένω και αρκετά εκτός πόλης) Το Μemory Patch με έσωσε!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έπαιξε τεράστιο ρόλο που άφησες μόνο το gsm. Αν δεις ο κατασκευαστής δίνει σχεδόν 4πλάσιο χρόνο ομιλίας στο gsm σε σχέση με το 3g.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα παραλές....

Χρόνος ομιλίας : μέχρι 8,5 ώρες (2,5 G) μέχρι 5ώρες (3 G) μέχρι 2,5 ώρες (βιντεοκλήση)

Χρόνος αναμονής (Standby) : μέχρι 310 ώρες (2,5 G) μέχρι 330 ώρες (3 G)

 

Όπως βλέπεις ο χρόνος ομιλίας είναι ~ 1.5 φορά επάνω στο 2.5G από ότι είναι στο 3G, όμως ο χρόνος αναμονής στο 2.5G είναι μικρότερος από ότι είναι στο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα παραλές....

Χρόνος ομιλίας : μέχρι 8,5 ώρες (2,5 G) μέχρι 5ώρες (3 G) μέχρι 2,5 ώρες (βιντεοκλήση)

Χρόνος αναμονής (Standby) : μέχρι 310 ώρες (2,5 G) μέχρι 330 ώρες (3 G)

 

Όπως βλέπεις ο χρόνος ομιλίας είναι ~ 1.5 φορά επάνω στο 2.5G από ότι είναι στο 3G, όμως ο χρόνος αναμονής στο 2.5G είναι μικρότερος από ότι είναι στο 3G.

 

Λάθος μου, νόμιζα ότι είχε 2,5 ώρες το 3g στις απλές κλήσεις. Γι' αυτό μίλησα για 4πλάσια διάρκεια. Και πάλι όμως 5 με 8,5 ώρες είναι σημαντική διαφορά. Ειδικά αν αναλογιστούμε πόσο χρόνο σε αναμονή θα έδιναν αυτές οι 3,5 λιγότερες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...