Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να αλλάξεις λογισμικό στην συσκευή σου,καθώς δεν μπορεί να δεκτεί του νέους χάρτες.

Κανε ενα κόπο και διαβασε από την αρχή την ενότητα.....και δώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έχω διαβάσει ήδη (όσο μπορώ γιατί είναι και τεράστια!). Ακολούθησα τις οδηγίες στο post #17 και το μενού παίζει μια χαρά. Αλλά το destinator που εγκατέστησα (από torrent, ίσως είχε πρόβλημα;) δεν έτρεχε και μου έβγαζε ένα μήνυμα για security error...
Link to comment
Share on other sites

Την έχω διαβάσει ήδη (όσο μπορώ γιατί είναι και τεράστια!). Ακολούθησα τις οδηγίες στο post #17 και το μενού παίζει μια χαρά. Αλλά το destinator που εγκατέστησα (από torrent, ίσως είχε πρόβλημα;) δεν έτρεχε και μου έβγαζε ένα μήνυμα για security error...

 

Τι το θελεις το destinator?

Link to comment
Share on other sites

Την έχω διαβάσει ήδη (όσο μπορώ γιατί είναι και τεράστια!). Ακολούθησα τις οδηγίες στο post #17 και το μενού παίζει μια χαρά. Αλλά το destinator που εγκατέστησα (από torrent, ίσως είχε πρόβλημα;) δεν έτρεχε και μου έβγαζε ένα μήνυμα για security error...

 

Η ερώτηση σου ήταν αρχικά, για νέους χάρτες (και λογισμικό) στο Navigon :)

 

Αν θες αλλα προγράμματα να τρέχουν εύκολα,και άνετα στην συσκευή σου,αυτά είναι το Miomap (με χάρτη Ginius 1.2010) ,Polnav (με χάρτη Navteq 2.2009) και Igo( ίσως το πιό δημοφιλές πρόγραμμα πλεον,με χάρτες από 3/2010 Navteq,Teleatlas,Epsilon,DIS,CIT ).

 

Φυσικά θα πρέπει να ψάξεις να τα βρεις κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, το πρίμο έχει καταλάβει την πρώτη θέση στα προγράμματα της συγκεκριμένης εταιρείας, αλλά και στις προτιμήσεις των χρηστών. Αλλαγή χαρτών λοιπόν πρίμο παντός καιρού... για όλο τον κόσμο και Ελλάδα

1.Το πρόγραμμα είναι για τις αναλύσεις 240Χ320, 240Χ400, 320Χ240, 400X234,480x234, 480Χ272, 480Χ800, 800x480.

2. H ανάλυση επιλέγεται αυτόματα από το πρόγραμμα.

3. Δεν έχει σημασία πως ονομάζεται η κάρτα σας. Αναγνωρίζεται αυτόματα από το πρόγραμμα.

4. Είναι πολύ απλό στην εφαρμογή του

5. Δίνεται η δυνατότητα φόρτωσης μόνο των ΡΟΙς του χάρτη ή όλων των χαρτών(για την Ελλάδα)

6. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εκτός της Ελλάδας και χάρτες για άλλες 4 χώρες (country1, 2, 3, 4)

7. Κάθε φορά που ανανεώνεται κάποιος χάρτης απλά τον αντιγράφετε στον οικείο φάκελο χωρίς μετονομασία αφού διαγράψετε τον παλιό

[ATTACH]16967[/ATTACH][ATTACH]16966[/ATTACH][ATTACH]16968[/ATTACH]

Θα το κατεβάσετε από

http://www.megaupload.com/?d=T4A92OUA

 

Αντιγράφετε το φάκελο ALAGH XARTON WORLD στην κάρτα σας και το τρέχετε με το auto.exe, που βρίσκεται μέσα στο

φάκελο.

Τo primo και τo exe του πρέπει να είναι primo\igo.exe

Για περισσότερα διαβάστε το readme.tx

Link to comment
Share on other sites

dade σου τρέχει το primo στο 2100;; Εγω δεν κατάφερα να το κάνω να τρέξει με τπτ! Μου κολλάει κάνει restart μονο του και μετά το ξανατρέχει μόνο του οπότε ξανακολλάει και πάλι απο την αρχή. Μονο βγάζοντας την κάρτα συνέρχεται...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

dade σου τρέχει το primo στο 2100;; Εγω δεν κατάφερα να το κάνω να τρέξει με τπτ! Μου κολλάει κάνει restart μονο του και μετά το ξανατρέχει μόνο του οπότε ξανακολλάει και πάλι απο την αρχή. Μονο βγάζοντας την κάρτα συνέρχεται...

 

Δεν έχω πλέον το 2100, αλλά από ότι έχω διαβάσει κάνεις ένα φάκελο primo στη μνήμη flash που περιλαμβάνει μόνο το igo.exe και το sys.txt και ένα φάκελο primo στην κάρτα που περιλαμβάνει όλα τα υπόλοιπα. Παίζεις λίγο με το sys.txt και τρέχει. Ο σταρένιος νομίζω κάτι έκανε. Παραπάνω δεν μπορώ να βοηθήσω. Λυπάμαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πλέον το 2100, αλλά από ότι έχω διαβάσει κάνεις ένα φάκελο primo στη μνήμη flash που περιλαμβάνει μόνο το igo.exe και το sys.txt και ένα φάκελο primo στην κάρτα που περιλαμβάνει όλα τα υπόλοιπα. Παίζεις λίγο με το sys.txt και τρέχει. Ο σταρένιος νομίζω κάτι έκανε. Παραπάνω δεν μπορώ να βοηθήσω. Λυπάμαι

 

Οκ ευχαριστώ! Δεν πρόκειται να κάτσω να πειράζω τη flash, let it be...:p

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το Prίmo.exe και το sys.txt τον φάκελο resident flash,όχι flash disk και θα κάνεις συντομευση στην επιφάνεια εργασίας σου, να τρέχει από εκεί.Τα υπόλοιπα σε φάκελο primo στην κάρτα.

 

Οταν το πρωτοβάλεις,θα έχεις σβήσει τελείως το Ιgo8 από την κάρτα σου,θα ξεκινήσει το Primo ,θα το ρυθμίσεις κλπ,θα κάνεις software reset ...και μετά θα βάλεις και το Igo αν θες (και από backup αν το έχεις),σβηνοντας όμως τον φακελο save του,οπότε και εκεί θα κάνεις ρυθμίσεις απο την αρχή.Καλό είναι να είναι η εκδοση Igo8 του Μαίου καθώς είναι "συμβατη" με το Primo που κυκλοφόρησε Μαιο επίσης.

 

Τελος μην βρείτε και βαλετε την νέα έκδοση Primo 1.1 που κυκλοφορεί με Green routing κλπ. γιατί κολλάει και δείχνει βαριά στο 2100max. (ως τώρα...)

Εξάλλου μικρές διαφορές έχει...

 

Eλπίζω να βοήθησα :)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πλέον το 2100, αλλά από ότι έχω διαβάσει κάνεις ένα φάκελο primo στη μνήμη flash που περιλαμβάνει μόνο το igo.exe και το sys.txt και ένα φάκελο primo στην κάρτα που περιλαμβάνει όλα τα υπόλοιπα. Παίζεις λίγο με το sys.txt και τρέχει. Ο σταρένιος νομίζω κάτι έκανε. Παραπάνω δεν μπορώ να βοηθήσω. Λυπάμαι

 

 

Γείτονα.... μην τους μπλέκεις, θελει μεγαλη προσπαθεια να τρξει το primo στο 2100.

Και τι 8αρι μια χαρα ειναι για συμπληρωμα.

 

Οκ ευχαριστώ! Δεν πρόκειται να κάτσω να πειράζω τη flash, let it be...:p

 

Ανδρεα καλως ορισες !!!!:lol::lol::lol:

Μην πειραζεις τιποτα......και εγω αυτης της γνωμης ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα και παραπάνω στον gggb ,τo Igo8 μια χαρά είναι, και τρέχει άνετα στο 2100mαx:) (και η έκδοση Ιgo8 Μαίου...)

Aπλά το Primo έχει βασικά καλύτερα γραφικά...

Link to comment
Share on other sites

Γείτονα.... μην τους μπλέκεις, θελει μεγαλη προσπαθεια να τρξει το primo στο 2100.

Και τι 8αρι μια χαρα ειναι για συμπληρωμα.

 

 

 

Ανδρεα καλως ορισες !!!!:lol::lol::lol:

Μην πειραζεις τιποτα......και εγω αυτης της γνωμης ειμαι.

 

Άντε γείτονα για χάρη σου και όποιου άλλου θέλει, αλλά και για να ηρεμήσει η τάξη, το ίδιο πρόγραμμα για το igo8

η διαδρομή του igo8 στην κάρτα σας θα είναι igo8\igo8.exe

Διαβάστε τις οδηγίες και ότι λέω για το πριμο εσείς θα το κάνετε για το igo8

Το συνημένο φάκελο θα τον αποσυμπιέσετε και μετά θα τον αντιγράψετε μέσα στο φάκελο ALAGH XARTON WORLD, διαγράφοντας αυτόν που ήδη υπάρχει

[ATTACH]16971[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανάλογα τι θες να μάθεις.Οδηγίες υπάρχουν και μέσω της Navigon.

Aν είναι κάτι που δεν επιτρέπεται, υπάρχουν και τα PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηγα να βαλω τους τελευταιους χαρτες και μου εβγαλε οτι η καρτα δεν εχει αρκετο χωρο. Τι καρτα να παρω και πως θα περασω το προγραμμα στην καινουρια;

 

Επισης το εχω αγορασει απο Αγγλια και μιλαει αγγλικα. Πως θα το κανω να δεινει οδηγιες στα ελληνικα;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω τους τελευταιους χαρτες και μου εβγαλε οτι η καρτα δεν εχει αρκετο χωρο. Τι καρτα να παρω και πως θα περασω το προγραμμα στην καινουρια;

 

Επισης το εχω αγορασει απο Αγγλια και μιλαει αγγλικα. Πως θα το κανω να δεινει οδηγιες στα ελληνικα;

 

 

Θα πρέπει να πάρεις άλλη μεγαλύτερη σε χωρητικότητα κάρτα και να αντιγράψεις τα περιεχόμενα της υπάρχουσας στην νέα.

 

Για να έχει Ελληνικά στο Νavigon πρεπει να βάλεις κάποια αρχεία στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/428445917/Final_menu_Navigon_2100.rar

 

Ενα ωραίο μενου για navigon 2100

 

Μια εικονα απο το μενου δεν θα εβλαπτε αν εβαζες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε παίδες; Πολλή ησυχία έχει! Το παρατήσαμε το maxάκι μας; Νέοι χάρτες δεν κυκλοφορούν; Eleniko, πού είσαι;
Εγώ χάνω βάρος, αλλά αυτό πάντα με βρίσκει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά, καινούργια στην παρέα κι εγώ

 

Πήρα κι εγώ ένα 2110max από το stock του Πλαισίου (όπως πολλοί από ότι διαβάζω εδώ), και λέω να αρχίσω τις αναβαθμίσεις

Διάβασα (όσο άντεξα!!) καμιά 80αρια σελίδες του topic, αλλά δεν έβγαλα άκρη. Αν μπορεί, ας με βοηθήσει κάποιος να λύσω κάποιες απορίες (please μην μου απαντήσετε με το κλασσικό που είδα από πολλούς "διαβασε πιο πίσω" γιατί έχει πονέσει το κεφάλι μου από τις πολλές σελίδες που διάβασα και δεν έβγαλα άκρη. Άσε που δεν υπάρχει και κάποιο ξεκάθαρο tutorial σε όλα αυτά που θέλω{)

Αρχίζω λοιπόν

 

1. Αξίζει η αναβάθμιση του 2110max σε κάτι άλλο? Αν ναι, διαβάζω για 3300, για 4310, Ποια είναι η καλύτερη; Θέλω βασικά καλύτερες διαδρομές, δεν θέλω να παίζω παιχνιδάκια, menus, κτλ. Θέλω δηλαδή αναβάθμιση στο κομμάτι του navigator, και φυσικά να μην σέρνεται το maxακι

 

2. Που τα βρίσκουμε τα αρχεία; Μπορώ να έχω κι εγώ ένα pm με τις εκδόσεις αυτές; (ευχαριστώ :O)

 

3. Πως γίνεται η αναβάθμιση; Θα μπορέσω να επιστρέψω στα παλιά αν κάτι δεν κάνω καλά; Θα κρατήσω φυσικά backups της κάρτας, άσε που δεν πρόκειται να πειράξω καθόλου την καρτούλα, θα χρησιμοποιήσω άλλη sd

 

4. Γενικά, τι άλλες αναβαθμίσεις μπορώ να του κάνω; Filmware, maps κτλ (έχει πάνω Q3 2010), πάντα με ζητούμενο το να πηγαίνει πιο γρήγορα και πιο αξιόπιστα στη πλοήγηση;

 

 

 

Αχ, αυτά για αρχή. Ελπίζω να μην είσαστε όλοι πτώματα μετά από 127 σελίδες μηνυμάτων, και να μου απαντήσει κάποιος :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

καλέ που είσαστε? γραψτε μου μια λέξη ... θα το καταστρέψω ή θα το κάνω καλύτερο αν το αναβαθμίσω ? :wacko::wacko:

 

η 4310 αναβάθμιση που "κυκλοφορεί" είναι η "2100max 2110 max 4310 upgrade 7.4.7 build 806 2010.rar" στα 242ΜΒ περίπου αποσυμπιεσμένο ? :(:(

Link to comment
Share on other sites

καλέ που είσαστε? γραψτε μου μια λέξη ... θα το καταστρέψω ή θα το κάνω καλύτερο αν το αναβαθμίσω ? :wacko::wacko:

 

η 4310 αναβάθμιση που "κυκλοφορεί" είναι η "2100max 2110 max 4310 upgrade 7.4.7 build 806 2010.rar" στα 242ΜΒ περίπου αποσυμπιεσμένο ? :(:(

 

Γιατι δεν το αφηνεις οπως ειναι? Δεν θα κερδισεις κατι περισσοτερο απο αναβαθμηση .

Δοκιμασε πρωτα τα λογισμικα σε καρτουλα και οποιο σου κανει κρατησε το.

Κοιτα την υπογραφη μου και κανε μια βολτα απο εκει.Θα βρεις πολλες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.εχς το maxaki και εγω..ολα καλα εχω το μενου της ελενης μαζι με χαρτες q3 2010 δουλευε πολυ καλα..... τωρα κατα την ωρα της λειτουργιας πχ. οταν μπαινω σε μια πολη κολλαει το συμπαν.. βγαζει ενα μηνυμα στην οθονη και χανονται ολα. η λυση μετα ειναι το ρεσετ.εχει ιδεα κανεις γιατι το κανει αυτο; καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχς το maxaki και εγω..ολα καλα εχω το μενου της ελενης μαζι με χαρτες q3 2010 δουλευε πολυ καλα..... τωρα κατα την ωρα της λειτουργιας πχ. οταν μπαινω σε μια πολη κολλαει το συμπαν.. βγαζει ενα μηνυμα στην οθονη και χανονται ολα. η λυση μετα ειναι το ρεσετ.εχει ιδεα κανεις γιατι το κανει αυτο; καμια λυση;

 

μετα απο πολυ ψαξιμο δεν βρηκα καμια λυση εκτος να τα κανω απο την αρχη.τα εσβησα ολα.εχω λοιπον το 2100max και την καρτα 4gb εντελως αδεια.... καμια συμβουλη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...