Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά βρε παιδία το 2100 max που αγόρασα πριν από μερικές ημέρες, μέσα απ΄τα windows ce μου δείχνει ότι έχω επεξεργαστή samsung 2443 με 400mhz.

 

Τα διαφημιστικά δείχνουν 533mhz όπως και απο εκεί που το αγόρασα (easybuyworld). Εδώ link

 

Τι ισχύει τελικά? Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να το κάνουμε overclock?

 

400αρης είναι ο επεξεργαστής, το 533 ειναι μια βλακεία που εγραψε κάποιο μαγαζί και μετά ολοι οι υπόλοιποι προφανώς έκαναν copy paste τα χαρακτηριστικά!! Αν δεις στο site της navigon, αναφέρει οτι απαιτείται pc με cpu τουλάχιστον 533mhz για να τρέχει το navigon fresh και πιθανότατα από κει το ξεσήκωσαν τα σαϊνια, οτι να'ναι δλδ!

 

Οσο για τα προγράμματα, το igo είναι οντως καλό αλλά και το mn 7.4 δεν είναι καθόλου άσχημο, ούτε τοσο αργό νομίζω. Με τι κάρτα το δουλεύεις;; Εγω δεν εχω δοκιμάσει με την αρχική sd, αλλά με την 4αρα sandisk που εχω (class 4) με τα πειραγμένα settings τρέχει ικανοποιητικά...

 

Παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βαλω igo8 στο navigon 2100 max...?

 

Εφόσον εχεις το πρόγραμμα και το έχεις ξεκλειδώσει με κάποιο μενού, απλά πετάς τα αρχεία σε εναν φάκελο με το όνομα που θα το "δεί" το μενού, συνήθως είναι "IGO8" αλλά διαφέρει από μενού σε μενού, μπορεί κάποιο άλλο να το θέλει με μικρά πχ για να το δει και να το τρέξει. Αλλιώς δεν χρειάζεται κανένα είδος εγκατάστασης στα pna ότι και πρόγραμμα να περάσεις...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Για το destinator: Ξεκίνα με το αυτοκίνητο και αμέσως θα δουλέψει μια χαρά!

Για τους χάρτες: Δε χρειάζεται να διαγράψεις τίποτα, Εξέτασε την SD κάρτα σου για σφάλματα, τα πετάς χύμα μέσα στον φάκελο map και πρέπει να έχεις το Λογισμικό Navigon MN 7.3 - 7.4. Εάν έχεις το original MN 7.0.12 δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2890290#post2890290

Και ΜΟΝΟ για τους 10 πρώτους το Μιopocket-Lite MONO για 2100ΜΑΧ και 2110MAX με Stopword Module και Χtyler Module.

http://rapidshare.com/files/268447196/MioPocket_Lite_v9.2_480____.rar.html

 

Πετάτε τα αρχεία χύμα στην SD αφού φυσικά πάρετε πρώτα BackUp και με soft reset αρχίζει η εγκατάσταση. Κατά την εγκατάσταση αν σας ρωτήσει επιλέξτε SD Card Installation και ΟΧΙ SD Free και φυσικά όχι WIFI.

 

Η παραμετροποίηση γίνεται στο αρχείο Variables_Navigation.mscr που βρίσκεται εδώ \Storage Card\MioAutoRun\Scripts.

 

 

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα η κάρτα όπως μου λες διότι οταν βάζω τον Q_2 δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα, άλωστε δουλεύω άλλα δύο προγράμμματα. Τώρα πες οτι έχει η κάρτα SD πρόβλημα, αυτό πως το ελένχο;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ταχύτητα του 7.4 ναι οκ τρέχει κάπως ικανοποιητικά αλλά όταν το igo πετάει με full 3d κτίρια και landscapes, το ΜΝ 7.4 φαίνεται σαν μια κακογραμένη εφαρμογή.

 

Και ας μην ξεχνάμε ότι το 7.4 είναι φτιαγμένο για την σειρά 8χχχ της NAVIGON και οχι για την 2χχχ.

 

- Τίποτα για overclock του samsung? :O

- Μπορούμε να βάλουμε τα landscapes (δηλαδή το terrain.nfs) στο 7.3 της Ελένης ή όχι, μπας και τρέχει καλύτερα? (γιατί απόσο έχω προσέξει αυτή είναι η βασική διαφορά του 7.3 με το 7.4)

- Το IGO8 μπορείς να το βρείς κιεδώ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ταχύτητα του 7.4 ναι οκ τρέχει κάπως ικανοποιητικά αλλά όταν το igo πετάει με full 3d κτίρια και landscapes, το ΜΝ 7.4 φαίνεται σαν μια κακογραμένη εφαρμογή.

 

Και ας μην ξεχνάμε ότι το 7.4 είναι φτιαγμένο για την σειρά 8χχχ της NAVIGON και οχι για την 2χχχ.

 

- Τίποτα για overclock του samsung? :O

- Μπορούμε να βάλουμε τα landscapes (δηλαδή το terrain.nfs) στο 7.3 της Ελένης ή όχι, μπας και τρέχει καλύτερα? (γιατί απόσο έχω προσέξει αυτή είναι η βασική διαφορά του 7.3 με το 7.4)

Επειδή ακριβώς εχει σχεδιαστεί για τις σειρές 7&8 που εχουν και μεγαλύτερους επεξεργαστές και περισσότερη ram γι αυτό λέω ικανοποιητικά και οχι άψογα όπως το igo για παράδειγμα;)

 

Τώρα αυτό που λές δεν ξέρω αν γίνεται ή οχι...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εχεις το πρόγραμμα και το έχεις ξεκλειδώσει με κάποιο μενού, απλά πετάς τα αρχεία σε εναν φάκελο με το όνομα που θα το "δεί" το μενού, συνήθως είναι "IGO8" αλλά διαφέρει από μενού σε μενού, μπορεί κάποιο άλλο να το θέλει με μικρά πχ για να το δει και να το τρέξει. Αλλιώς δεν χρειάζεται κανένα είδος εγκατάστασης στα pna ότι και πρόγραμμα να περάσεις...

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ and64

 

 

Το εχω αλλα σε ποιο φακελο τα βαζω τα αρχεια? Ετσι χυμα?

Link to comment
Share on other sites

PS. Ήμουν Γαλλία και Ιταλία με 2100 max. IGO 8.3 με κλειστά μάτια.

 

Με τι χάρτες;; Navteq, Teleatlas;;

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αλλα σε ποιο φακελο τα βαζω τα αρχεια? Ετσι χυμα?

 

Αρχικά πρέπει να έχεις περάσει ενα μενου για ξεκλείδωμα της συσκευής! Έχει γίνει αυτό;;

 

Σχετικά με το πρόγραμμα, όπως είπα και πιο πάνω, θα πρέπει να αποθηκευτεί σε εναν φάκελο με το όνομα που "απαιτεί" το μενού για να μπορεί όταν πατάς το κουμπί του igo να πηγαίνει στον αντίστοιχο φάκελο και να το τρέχει. Ο φάκελος θα είναι χύμα μέσα στην sd. Σε αυτό που χρησιμοποιώ εγώ πρέπει να είναι ονοματισμένος "IGO8", όμως έχω δει άλλα που πρέπει να είναι γραμμένο με μικρά, αλλιώς πατωντας το κουμπί σου βγάζει error οτι δεν υπάρχει το πρόγραμμα κι ας υπάρχει μέσα στην sd;)

 

Εναλλακτικά μπορείς να τροποποιήσεις το ini του μενού ωστε να τρέχει όποιον φάκελο θέλεις εσύ, μπορεί να τον ονομάζεις όπως θες, αρκεί ορίσεις στο μενού οτι πατώντας το τάδε κουμπί θα τρέχει το exe από τον τάδε φάκελο. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην σε μπέρδεψα παραπάνω!!:)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Matia2007 - Αν πας στο link που δίνω παραπάνω και διαβάσεις τα post που αφορούν το iGo θα δεις 1-2 sites ποε έχουν όλους τους χάρτες.

 

Εγώ κατέβασα από εδώ link

 

Έχει και Teleatlas και Navteq. Προτίμησα για Γαλλία και Ιταλία τους Navteq που ήταν και οι πιο πρόσφατοι (09-06-09). Δούλεψαν κάτι παραπάνω από τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δοκιμάσει με την αρχική sd, αλλά με την 4αρα sandisk που εχω (class 4) με τα πειραγμένα settings τρέχει ικανοποιητικά...

 

and64

 

Βοήθησε μας με τα settings φίλε!

 

 

equilibrium

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα η κάρτα όπως μου λες διότι οταν βάζω τον Q_2 δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα, άλωστε δουλεύω άλλα δύο προγράμμματα. Τώρα πες οτι έχει η κάρτα SD πρόβλημα, αυτό πως το ελένχο;

 

ΟΚ Απλά ήθελα να δω μήπως έγινε κακή εγγραφή αρχείων στην SD, έλεγξε την κάρτα όπως ελέγχεις το σκληρό δίσκο μέσα από τα windows (με scanndisk δηλαδή).

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι τα settings:) Πας στον φάκελο settings του mn και αντικαθιστάς και αντικαθιστάς μόνο τα συγκεκριμένα 3 αρχεία;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες μετα απο ωρες μελετης ολων αυτων των ποστ:P καταφερα και εβαλα το vista menu του Νικου και τα 3 προγραμματα navigon 7,4 q3 2009, dest 7 και igo και θέλω να ρωτησω τα εξης:

1) στο navigon μπαινω κανονικά απο το vista μενου αλλα μετα δεν μπορω ξανα να επιστρεψω στο μενου δλδ ενω μπαινω κανονικα στο navigon menu οταν παταω το κουμπακι κατω αριστερα απλα μπαινει σε stand by και για να επιστρεψω στα vista κανω reset.

2)στο dest εχω προβλημα με τον ηχο δεν μειωνεται

3) το igo ειναι καπως χαοτικο! εχω κατεβασει το iGO8 - Nav N Go v8.3.2.97313 (Jul 3 2009) Full MEGA PACK 6 AIO απο το greekz και δεν ξερω που μπαινουν οι χαρτες τα pois, εχει 938474 αρχεια μεσα χαμος, ασε που με πεταει που και που error Out of memory Requested: 36608 Cashe: 94992

4)πως μπορω να βαλω και αλλα κουμπακια και για άλλα προγραμματα πλοηγησης στο μενου των βιστα;;

Ευχαριστω

 

2) Βαλε αυτο το skin και ο ηχος θα μειωνεται

4)Πρεπει να παιξεις με το αρχειο Skin.ini και με τα icons. Αν δεν ξερεις δεν πειραζει. Στειλε το Skin.ini που χρησιμοποιεις, πες τι θελεις και κατι θα γινει. :)

 

 

2)Βάλε το dest8

 

Δεν νομιζω οτι εχει κανενας τρεξει κανονικα το Dest8 σε 21ΧΧ (δεν υπαρχει και λογος).

παιδια καλησπερα εκανα οτι ειπατε και εβαλα και το destinator kai to igo8 και δουλευουν μια χαρα το μονο προβλημα ειναι οτι στο igo μου το δειχνει στη μιση οθονη τι πρεπει να κανω για να το βλεπω σε ολοι την οθονη???????αναλυτικα αν μπορειται!!!ευχαριστω

Δοκιμασε να σβησεις τον φακελο save (κρατα backup αν θες) και τρεξε το προγραμμα. Θα χρειαστει να κανεις απο την αρχη ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα - καλή δουλειά

Μετά από αλλαγές στο μιο σκιν κ.λ.π χτύπησε ο ....δαίμων του PPC !!!!

:cry:

Μετά από μα......ες που έκανα έσβησα κατά λάθος και το autorunce.exe που υπάρχει μέσα στο flash disk της συσκευής ....:wacko:

Παρακαλώ πολύ κάποιος να το κατεβάσει κάπου αν μπορεί ...

:hypno:Για την ιστορία οταν δεν τρέξει αυτό δεν αναγνωρίζει τη κάτρα την original !!! και επίσης φαίνεται οτι δεν κλειδώνει και το GPS στο Navigon ουτε στην εκδοση 7.0 ουτε στην 7.4 που κατα τα άλλα δουλεύουν .....

 

τα "λοιπα" προγράμματα igo amigo ginius dest miomap τρεχουν κανονικά....

 

Ευχαριστώ για την κατανοησή σας ......

 

Καλημέρα παιδιά και απο μένα και πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσουν έχουν προσφέει ώστε το maxακι μας να έχει γίνει super μηχάνημα. (Ελένη ένα μεγάλο μερίδιο ανήκει σε σένα).

Την ίδια βλακεία μάλλον έχω κάνει και εγώ έσβυσα απο το flash disk όλα τα αρχεία αν μπορεί κάποιος αν ανεβάσει ποιά αρχεία θα πρέπει να υπάρχουν μέσα ατο αρχείο και ένα τρόπο "νόμιμο" για να τα αποκτήσουμε πάλι μετά τη βλ..α που κάναμε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και απο μένα και πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσουν έχουν προσφέει ώστε το maxακι μας να έχει γίνει super μηχάνημα. (Ελένη ένα μεγάλο μερίδιο ανήκει σε σένα).

Την ίδια βλακεία μάλλον έχω κάνει και εγώ έσβυσα απο το flash disk όλα τα αρχεία αν μπορεί κάποιος αν ανεβάσει ποιά αρχεία θα πρέπει να υπάρχουν μέσα ατο αρχείο και ένα τρόπο "νόμιμο" για να τα αποκτήσουμε πάλι μετά τη βλ..α που κάναμε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Το autorunce.exe (για flash disk) στο 2100MAX

http://rapidshare.com/files/270272518/autorunce.exe.html

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Το autorunce.exe (για flash disk) στο 2100MAX

http://rapidshare.com/files/270272518/autorunce.exe.html

 

pantone σε ευχαριστώ πολύ. :thanks::respect::thanks:

Έχεις καμμιά ιδέα για το πως θα το βάλω πάλι στη θέση του;:dizzy:

Τώρα έχω πάνω το 7.4 της Ελένης είναι η μόνη κάρτα που βλέπει. Έκανα βλέπεις προσπάθεια να περάσω πάνω το mio pocket αλλά το αντέγραψα κατά λάθος και στη flash ... απο εκέι ξεκίνησαν όλα... και να πώ ότι δε τόλεγες να το προσέξουμε .

Τέλος πάντως και πάλι ευχαριστώ.

 

Πω Πω τώρα που το βλέπω φαντάζει και πολύ γλείψιμο

Link to comment
Share on other sites

pantone σε ευχαριστώ πολύ. :thanks::respect::thanks:

Έχεις καμμιά ιδέα για το πως θα το βάλω πάλι στη θέση του;:dizzy:

Τώρα έχω πάνω το 7.4 της Ελένης είναι η μόνη κάρτα που βλέπει. Έκανα βλέπεις προσπάθεια να περάσω πάνω το mio pocket αλλά το αντέγραψα κατά λάθος και στη flash ... απο εκέι ξεκίνησαν όλα... και να πώ ότι δε τόλεγες να το προσέξουμε .

Τέλος πάντως και πάλι ευχαριστώ.

 

Πω Πω τώρα που το βλέπω φαντάζει και πολύ γλείψιμο

 

Πρώτα αντέγραψε το autorunce.exe στην SD.

Εάν έχεις κάνει το MioPocket Lite v9.2 εγκατάσταση (όπως ανέφερα) τότε ενεργοποιείς το Stopword Module και στην αριστερή μπάρα πατάς keyboard και στη συνέχεια τη σημαιούλα πάνω αριστερά. Στην επιφάνεια εργασίας πηγαίνεις My Devise και από την SD (Storage Data) αντιγράφεις το autorunce.exe με τη βοήθεια του πληκρολογίου Ctl-c (πρώτα ακουμπάς το αρχείο ώστε να γίνει μπλε και μετά πατάς στο πληκρολόγιο Ctl και c) έπειτα πηγαίνεις στη My Flash Disk και το επικολλάς με Ctl-p.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Το autorunce.exe (για flash disk) στο 2100MAX

http://rapidshare.com/files/270272518/autorunce.exe.html

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ .....:rolleyes:

Ευτυχώς το μηχάνημα επανήλθε αμέσως.

Για την μεταφορά του αρχείου στη flash memory χρησιμοποιήστε το CECommander - πολύ καλό απλά drag & drop ; οπως sta XP...:worry:

Για την ιστορία το σήμα του GPS δεν εξαρτάται από το autorunce αλλά από το αρχείο usersettings που είχε πάθει corrupt...:(

πάντως με το autorunce το NavigonFRESH βλέπει τέλεια την κάρτα την αρχική αλλά και την "άλλη" !!!!!:D και μάλιστα μου έκανε και update το 7.4 σε 7.4.2 :D:D

τέλεια ξανα ευχαριστώ φίλε pantone .....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα, πριν 2 μηνες περιπου σεταρισα ενα 2100max με τα αρχεια της Ελενης (Ευχαριστω πολυ Ελενη) και τη πολυτιμη βοηθεια του Νικου και του And (Ευχαριστω πολυ παιδια), εβαλα την 7.4, με τα νεα αρχεια και Q1 2009, πηγα 20 μερες Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια και με εβγαλε ασπροπροσωπο. Δεν νομιζω πως χρειαζεται να μιλησω για την ποιοτητα των γραφικων (φανταστικα!) και τα αλλα καλουδια (myroutes κτλ) που με βοηθησαν παρα πολυ αλλα και για την ποιοτητα πλοηγησης που μου προσεφερε το maxακι μου, εμεινα τοσο ικανοποιημενος που λεγαμε με τη γυναικα μου πως επρεπε να παντρευτω αυτη τη φωνη:lol::lol::lol:

Ευχαριστω πολυ και παλι για τη βοηθεια ολα τα παιδια:respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και ο Q3_2009 btw να γνωρίζετε... ;)

 

Σόρρυ για το "offtopic", αλλά έτσι έχετε καταντήσει το τόπικ... Ό,τι λέμε για τους χάρτες της μαμάς εταιρείας Navigon είναι offtopic. Και συζητάτε μόνο για παράνομες μετατροπές από άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το "offtopic", αλλά έτσι έχετε καταντήσει το τόπικ... Ό,τι λέμε για τους χάρτες της μαμάς εταιρείας Navigon είναι offtopic. Και συζητάτε μόνο για παράνομες μετατροπές από άλλες εταιρείες.

 

Ποιός είπε οτι ειναι offtopic αυτό που λες;; :confused:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και ο Q3_2009 btw να γνωρίζετε... ;)

 

Σόρρυ για το "offtopic", αλλά έτσι έχετε καταντήσει το τόπικ... Ό,τι λέμε για τους χάρτες της μαμάς εταιρείας Navigon είναι offtopic. Και συζητάτε μόνο για παράνομες μετατροπές από άλλες εταιρείες.

 

Q3_2009 κανονικός ή για το iphone?

Link to comment
Share on other sites

Q3_2009 κανονικός ή για το iphone?

 

Κανονικος!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

πρώτη μέρα στο forum. ένα πριβληματάκι επειδή είμαι άσχετος. Έχω μια συσκευή navigon 2110max και προπαθώ να κάνω update στους χάρτες μου με το navigon fresh αλλά η 2GB SD κάρτα μου δεν έχει χώρο. Επικοινώνησα με την Navigon και μου είπε να πάρω μια SD 4GB!!!! λάθος δεν την διαβάσει ή το απλό να διαγράψω κάποια αρχεια αλλά ποιά όμως για να υπα΄ρξει χώρος??? Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται η διαδικασία???

 

Ευχαριστώ:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικος!

 

Ανδρεα εχεις δει τιποτα καινουριο στους Q32009 γιατι απο εδω που ειμαι δεν ειναι το ευκολοτερο να τους κατεβασω αυτη τη βδομαδα;

 

 

 

καλημέρα,

 

πρώτη μέρα στο forum. ένα πριβληματάκι επειδή είμαι άσχετος. Έχω μια συσκευή navigon 2110max και προπαθώ να κάνω update στους χάρτες μου με το navigon fresh αλλά η 2GB SD κάρτα μου δεν έχει χώρο. Επικοινώνησα με την Navigon και μου είπε να πάρω μια SD 4GB!!!! λάθος δεν την διαβάσει ή το απλό να διαγράψω κάποια αρχεια αλλά ποιά όμως για να υπα΄ρξει χώρος??? Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται η διαδικασία???

 

Ευχαριστώ:cry:

 

Καλως ηρθες φιλε μου

Γιατι η καρτα δεν χωραει; Η νεα αναβαθμιση ειναι 1858.88MB. Η καρτα σου κατι παραπανω. Παρε ενα backup και μεσα απο το Navigon Fresh κανε κανονικα την αναβαθμιση σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...