Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν αλλαξα κατι, μαλλον ειναι η εκδοση του προγραμματος που λειτουργει σωστα.

Απλα θελησα να το αναφερω γιατι βλεπω οτι αρκετος κοσμος εχει αυτο το προβλημα.

Για το Destinator 8, δεν ξερω αν μπορει να λειτουργησει σωστα προς το παρον.

Αν καποιος γνωριζει κατι, θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμο να το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου σ'ευχαριστώ, παίζει άψογα! Μήπως θα μπορούσες να μας πεις τι άλλαξες; Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα υπάρχει και στο Dest8...

 

Το dest8 εχω την εντύπωση οτι δεν τρέχει στο 2100

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανεις να περάσει το TomTom και να τρέξει με το μενου της eleniko ?

Αν υπάρχει κανείς ας βάλει οδηγίες !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι...

Εβαλα χθες το προγραμματάκι της Ελένης...

(MN 7.3.4.577 PNA files fur 480x272). Στο μενου έχει πίσω mercendes... ξέρετε πως αλλάζει να βάλω π.χ. άλλη μάρκα ή σκέτο χωρίς αυτή την εικόνα; Ευχαριστώ..

Εαν έχει ψάχνω για nissan micra και για Huinday (εάν είναι εφικτό φυσικά!).

 

 

Και κάτι ακόμη σημαντικό, προσπαθησα να βάλω τον χάρτη Q2 2009 και μου εμφανίζει ότι είναι illegal και μου κάνει reset από μόνο του. Μπορώ να βάλω με το 7.3.4 Q2 2009 map Ελληνικό και αν ναι πως;

Ευχαριστώ!

 

Αυτο το Micra κανει; Και Hyundai. Αν θες καμια αλλαγη και μπορω μου λες.

Οταν εβαλες τους Q2 στο 7.3 εβαλες τα nfs;

 

Παιδια μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος για την αντιμετωπιση του προβληματος " τα σημεια αφετηριας και προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα", μαλλον βρηκα τη λυση με το παρακατω λινκ.

 

http://rs17cg.rapidshare.com/files/233663687/6704954/Nikos_Dest7.rar

 

Δοκιμαστε το οσοι εχετε το ιδιο προβλημα και πειτε μας τι εγινε.

 

Και σ' αυτο υπαρχει το προβλημα καποιες φορες. Γινεται κυριως οταν δεν εχεις ληψη και του δωσεις διαδρομη. Λυνεται συνηθως αν βγεις και κανεις ενα resset. Μετα ξαναμπαινεις και αφου κλειδωσουν καλα οι δορυφοροι του βαζεις διαδρομη.

 

Το dest8 εχω την εντύπωση οτι δεν τρέχει στο 2100

 

Κι εγω την ιδια εντυπωση εχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! μολις απεκτησα το navigon 2100 max και θελω την βοηθεια σας. προσπαθω να περασω και το destinator μεσα αλλα δεν τα καταφερνω. καταφερα αυτο που μπαινεις σε περιβαλλον windows αλλα μετα κολλαω παρα τις οδηγιες που εχετε δωσει στις αρχες του topic ... τι κανω μετα? Ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα επισης οταν ανοιγω το gps να μου βγαζει το μενου με : destinator, Navigon, eikones, mousiki klp klp αλλα οταν παταω πανω σε καποιο μου λεει "cannot find destinator . make sure the path and filename are correct ......!" πως και που βαζω το destinator μεσα στην μνημη??
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα επισης οταν ανοιγω το gps να μου βγαζει το μενου με : destinator, Navigon, eikones, mousiki klp klp αλλα οταν παταω πανω σε καποιο μου λεει "cannot find destinator . make sure the path and filename are correct ......!" πως και που βαζω το destinator μεσα στην μνημη??

 

Δεν βάζεις dest στη μνήμη . Όλα στη SD κάρτα μπαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις dest στη μνήμη . Όλα στη SD κάρτα μπαινουν.

Καλημερα! ναι στιν sd τα εχω βαλει. Χρειαζεται να τα βαλω καπου συγκεκριμενα? ι απλα με το που μπω στην μνημη εκει τα βαζω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! νομιζω τα καταφερα... το μονο προβλημα προς το παρον ειναι οτι οταν παταω απο το μενου το destinator ενω ξεκιναει να φορτωνει μου βγαζει "CEV Map Error: ResizeMApCanvas >No Free Memory..." γιατι? τι πρεπει να κανω? η μνημη που εχω ειναι 2GB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! νομιζω τα καταφερα... το μονο προβλημα προς το παρον ειναι οτι οταν παταω απο το μενου το destinator ενω ξεκιναει να φορτωνει μου βγαζει "CEV Map Error: ResizeMApCanvas >No Free Memory..." γιατι? τι πρεπει να κανω? η μνημη που εχω ειναι 2GB.

 

Πατας δυο φορες το ok και τρεχει κανονικα. Ισως χρειαστει να το πατησεις αλλη μια φορα αν πας να μπεις αμεσως στο χαρτη.

Η μνημη που σου λεει ειναι η ram και οχι η χωρητικοτητα της sd. Τα 64mb ειναι φαινεται οριακα. Αν δεν μπεις σε αλλο προγραμμα και δεν χρειαστει να κανεις soft resset την επομενη φορα που θα μπεις στο dest δεν θα σου ξαναβγαλει το ιδιο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι κ καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα με μενα , εβαλε μια SD 4GB κ δεν του εβγαλε ποτε το ιδιο μυνημα.
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι κ καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα με μενα , εβαλε μια SD 4GB κ δεν του εβγαλε ποτε το ιδιο μυνημα.

 

Αν δεν κανω λαθος το ειπε στην αρχη. Μετα νομιζω πως ειπε οτι του ξαναεκανε το ιδιο προβλημμα.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα.σε ευχαριστω. οποτε ειναι αναποφευκτο αυτο αν εχουμε παραπανω απο δυο πλοηγους. σε ευχαριστω παντως. πως πιανει δορυφορους γενικοτερα? χθες το βραδυ επιασα 6 σημερα τιποτα...πρεπει να κανω κατι εγω? πρεπει να ρυθμισω κατι?
Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα.σε ευχαριστω. οποτε ειναι αναποφευκτο αυτο αν εχουμε παραπανω απο δυο πλοηγους. σε ευχαριστω παντως. πως πιανει δορυφορους γενικοτερα? χθες το βραδυ επιασα 6 σημερα τιποτα...πρεπει να κανω κατι εγω? πρεπει να ρυθμισω κατι?

 

Δεν ειναι θεμα δυο η περισσοτερων προγραμματων. Το καθε ενα εχει τις απαιτησεις και τις ιδιαιτεροτητες του. Υπαρχουν εκδοσεις του ιδιου προγραμματος που ταιριαζουν και αλλες που δεν ταιριαζουν.

Τους δορυφορους τους μετρησες με το navigon βεβαια, ετσι;

Δεν γινονται ρυθμισεις. Οταν ανοιξεις το μηχανακι σου μετα απο καποιες ωρες, τοτε υπαρχει μια καθυστερηση να κλειδωσει δορυφορους. Το βοηθας αν εισαι ακινητος, αν βλεπει πολυ ουρανο κατα προτιμηση προς τα νοτια, ε κι αν μπορεις να διωξεις ενδεχομενη συννεφια ακομη καλυτερα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa!:lol: αμε θα το προσπαθησω να διωξω την συννεφια! εχεις υποψην σου καποια εκδοση του destinator που να μην εχει προβληματα τετοια? την 7 εβαλα εγω... τωρα ποια 7 θα σε γελασω!
Link to comment
Share on other sites

xaxaxa!:lol: αμε θα το προσπαθησω να διωξω την συννεφια! εχεις υποψην σου καποια εκδοση του destinator που να μην εχει προβληματα τετοια? την 7 εβαλα εγω... τωρα ποια 7 θα σε γελασω!

 

Θεωρειται οτι η εκδοση 7.0.0.588.11 ειναι η καταλληλοτερη για τα 21ΧΧ. Εγω εχω την 7.0.0.588.37 που μου τρεχει καλυτερα απο το μενου.

Μπορεις να δεις την εκδοση πατωντας Επιλογες, Ρυθμισεις, Συνεχεια, Συνεχεια, Περι

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειται οτι η εκδοση 7.0.0.588.11 ειναι η καταλληλοτερη για τα 21ΧΧ. Εγω εχω την 7.0.0.588.37 που μου τρεχει καλυτερα απο το μενου.

Μπορεις να δεις την εκδοση πατωντας Επιλογες, Ρυθμισεις, Συνεχεια, Συνεχεια, Περι

 

7.0.0.588.37 έχω και εγώ .Συμφωνω με τον Νίκο τρέχει καλύτερα στο 2100. Αν και νομίζω ότι το dest αρχίζει να πεθαίνει....οτι ειχςε να δώσει το εδωσε....υπάρχουν αρκετα καλύτερα προγράμματα. Αν στο TomTom βάλουν ελληνικο μενου θα ειναι το τελειο!!!

Μια δοκιμή θα σας πεισει.....το δοκίμασα 2 μερες και δεν υπάρχει ποιό γρήγορο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

7.0.0.588.37 έχω και εγώ .Συμφωνω με τον Νίκο τρέχει καλύτερα στο 2100. Αν και νομίζω ότι το dest αρχίζει να πεθαίνει....οτι ειχςε να δώσει το εδωσε....υπάρχουν αρκετα καλύτερα προγράμματα. Αν στο TomTom βάλουν ελληνικο μενου θα ειναι το τελειο!!!

Μια δοκιμή θα σας πεισει.....το δοκίμασα 2 μερες και δεν υπάρχει ποιό γρήγορο προγραμμα.

 

Οντως το destinator ειναι πολυ πισω σαν προγραμμα πλοηγησης, αλλα οι χαρτες του παραμενουν ακομη καλυτεροι (προσωπικη αποψη). Ο Q2 2009 της navteq αν και με πολλες βελιωσεις εχουν ακομη ελειψεις. Γι' αυτο σας λεω να βοηθησουμε να βελτιωθουν γρηγορα εδω

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο τι σου άρεσε στο tomtom; Το εβαλα και εγω, μια φορά το χρησιμοποίησα βέβαια αλλά δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα κιόλας, δεν νομίζω οτι ειναι κάτι το εξαιρετικά καλύτερο από mn 7.4 και igo...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο τι σου άρεσε στο tomtom; Το εβαλα και εγω, μια φορά το χρησιμοποίησα βέβαια αλλά δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα κιόλας, δεν νομίζω οτι ειναι κάτι το εξαιρετικά καλύτερο από mn 7.4 και igo...

 

Ανδρέα , ειναι παρα πολύ γρήγορο σε σχέση με τα 2 που αναφέρεις......

Το 7.4 ειναι πολύ αργο και ιδιαίτερα στον επαναυπολογισμο , στην επιλογή του my route δυσκολο ....στο iGo δεν μου αρέσουν οι χάρτες του.... γιατί για κάθε περιοχή σχεδόν θέλει χάρτη αλλης ετερείας.....

Ειδα το TomTom στην Ιταλία και ειλικρινα δεν έχει αντίπαλο. Δεν ειναι τυχαίο αλλωστε οτι 7/10 το χρησιμοποιούν !!!

Αν και στη Ελλάδα αναπτυχθεί ...εχει δρομο ακομη.... θα εκτοπίσει πολυ ευκολα τα υπόλοιπα.

Δεν λέω οτι το 7.4 παει πίσω..... αλλά αυτα που υπόσχετε ,εγω δεν τα ειδα όλα π.χ(landmark) !!!

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα , ειναι παρα πολύ γρήγορο σε σχέση με τα 2 που αναφέρεις......

Το 7.4 ειναι πολύ αργο και ιδιαίτερα στον επαναυπολογισμο , στην επιλογή του my route δυσκολο ....στο iGo δεν μου αρέσουν οι χάρτες του.... γιατί για κάθε περιοχή σχεδόν θέλει χάρτη αλλης ετερείας.....

Ειδα το TomTom στην Ιταλία και ειλικρινα δεν έχει αντίπαλο. Δεν ειναι τυχαίο αλλωστε οτι 7/10 το χρησιμοποιούν !!!

Αν και στη Ελλάδα αναπτυχθεί ...εχει δρομο ακομη.... θα εκτοπίσει πολυ ευκολα τα υπόλοιπα.

Δεν λέω οτι το 7.4 παει πίσω..... αλλά αυτα που υπόσχετε ,εγω δεν τα ειδα όλα π.χ(landmark) !!!

 

Γρήγορο είναι οκ, αλλά και πάλι προσωπικά δεν με τρέλανε κιόλας... Σαν προγράμματα (ανεξαρτήτως χαρτη) συνεχίζω να προτιμω τα 2 αυτά! Επίσης μου φάνηκε άθλιο το interface και το μενού του λίγο...χαοτικό να το πω, αχρηστο να το πω, για να κάνω μια ρύθμιση ψαχνόμουν 2' κάθε φορά...

Το 7.4 θέλω να το δω σε καμια πιο ισχυρή συσκευή (7210, 8110)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Η Ελένη τι έγινε ρε παιδιά, ξέρει κανείς;

Λίγο φτωχό το Forum χωρίς αυτήν.

Μεταξύ άλλων να μας δώσει τα φώτα της πώς να περάσουμε στο μαξάκι garmin.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειται οτι η εκδοση 7.0.0.588.11 ειναι η καταλληλοτερη για τα 21ΧΧ. Εγω εχω την 7.0.0.588.37 που μου τρεχει καλυτερα απο το μενου.

Μπορεις να δεις την εκδοση πατωντας Επιλογες, Ρυθμισεις, Συνεχεια, Συνεχεια, Περι

 

Καλημερα ! σε ευχαριστω πολυ. εβαλα αυτη την εκδοση 7.0.0.588.11 και δεν εχει προβληματα. να δουμε αν θα βγει κατι στην πορεια...;)

Link to comment
Share on other sites

Η Ελένη τι έγινε ρε παιδιά, ξέρει κανείς;

Λίγο φτωχό το Forum χωρίς αυτήν.

Μεταξύ άλλων να μας δώσει τα φώτα της πώς να περάσουμε στο μαξάκι garmin.

 

Ειναι σε διακοπες !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο είναι οκ, αλλά και πάλι προσωπικά δεν με τρέλανε κιόλας... Σαν προγράμματα (ανεξαρτήτως χαρτη) συνεχίζω να προτιμω τα 2 αυτά! Επίσης μου φάνηκε άθλιο το interface και το μενού του λίγο...χαοτικό να το πω, αχρηστο να το πω, για να κάνω μια ρύθμιση ψαχνόμουν 2' κάθε φορά...

Το 7.4 θέλω να το δω σε καμια πιο ισχυρή συσκευή (7210, 8110)

 

Οτι το μενού του ειναι λιγακι χαοτικο δεν αμφιβάλω... και εγω το εψαχνα 2 μερες σχεδόν... Αν βάλουν ελληνικά πιστεύω οτι θα το ψάχνουν περισσοτερο και θα ασχοληθούν περισσοτερο.

Μεταξυ navigon και iGo εγω προτιμώ το navigon...

αλλωστα το τρέλανα στην Ιταλία. Για αυτο σου λέω οτι αργει λιγάκι..να κανει επαυπολογισμο. Το 7.3 ειναι πιο γρήγορο . Για τις δυνατότητές του το 2100 ειναι θαυμα που σηκώνει και 7.4 !!!!!!!!!!!

Να μην ειμαστε και πλεονέκτες . Το κανονικό του ειναι σφερα .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...