Jump to content

Mio moov 200 & 330


giannis0123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πώ και εγώ την γνώμη μου. μετά από ένα μήνα χρήσης του MOOV 330 το ξεκλείδωσα και έβαλα IGO και TOMTOM . Οι εντυπώσεις μου είναι ότι δεν μπορείς να είσαι απόλυτος για το κάθε πρόγραμμα. άλλο έιναι καλό γιατί έχει καλό χάρτη, άλλο γιατί έχει καλύτερο πρόγραμμα, άλλο γιατί έχει καλύτερο interface άλλο γιατί με βολεύεει εκεί που πηγαίνω.

Η προσωπική μου γνώμη σχετικά με το miopap είναι η καλύτερη με πήγε και σε δρόμο χωρίς νούμερα στο υποθετικό νούμερο με ακρίβεια μεγάλη.

Επειδή όμως δεν μπορώ να περάσω επάνω το destinator (V6 αγορασμένο) δεν μπορώ να έχω ιδία γνώμη για τον μεγάλο αντίπαλο Destinator.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το περάσω να τσεκάρω τα επιχειρηματά σας???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω κάνει μια μ.λ..ία με το μηχάνημα. Άλλαξα το path.xml μέσα στην μνήμη του moov330

- <paths>

- <filegroup>

<name>appstartupsec</name>

<basepath>\DestinatorApp\Destinator\</basepath>

- <files>

<file>DestinatorMain.exe</file>

</files>

</filegroup>

</paths>

 

Μετά από αυτή την αλλαγή δεν μπορώ πλέον να συνδέσω την συσκευή μου με τον υπολογιστή. Τι πρέπει να κάνω? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω κάνει μια μ.λ..ία με το μηχάνημα. Άλλαξα το path.xml μέσα στην μνήμη του moov330

- <paths>

- <filegroup>

<name>appstartupsec</name>

<basepath>\DestinatorApp\Destinator\</basepath>

- <files>

<file>DestinatorMain.exe</file>

</files>

</filegroup>

</paths>

 

Μετά από αυτή την αλλαγή δεν μπορώ πλέον να συνδέσω την συσκευή μου με τον υπολογιστή. Τι πρέπει να κάνω? :(

 

 

Άστο να μείνει από μπαταρία τελείως. Μετά θα το βάλεις να φορτίσει και όταν το ανοίξεις λογικά θα μπουτάρει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγώ την γνώμη μου. μετά από ένα μήνα χρήσης του MOOV 330 το ξεκλείδωσα και έβαλα IGO και TOMTOM . Οι εντυπώσεις μου είναι ότι δεν μπορείς να είσαι απόλυτος για το κάθε πρόγραμμα. άλλο έιναι καλό γιατί έχει καλό χάρτη, άλλο γιατί έχει καλύτερο πρόγραμμα, άλλο γιατί έχει καλύτερο interface άλλο γιατί με βολεύεει εκεί που πηγαίνω.

Η προσωπική μου γνώμη σχετικά με το miopap είναι η καλύτερη με πήγε και σε δρόμο χωρίς νούμερα στο υποθετικό νούμερο με ακρίβεια μεγάλη.

Επειδή όμως δεν μπορώ να περάσω επάνω το destinator (V6 αγορασμένο) δεν μπορώ να έχω ιδία γνώμη για τον μεγάλο αντίπαλο Destinator.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το περάσω να τσεκάρω τα επιχειρηματά σας???

Ευχαριστώ

 

Κι εγώ ήθελα να βάλω destinator για να το δω αλλά μου κολάει η έκδοση του 6 που χρησιμοποιώ και οι άλλες απλά δεν τρέχουν. Έχω δοκιμάσει καμιά δεκαριά εκδόσεις.

Έχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήθελα να βάλω destinator για να το δω αλλά μου κολάει η έκδοση του 6 που χρησιμοποιώ και οι άλλες απλά δεν τρέχουν. Έχω δοκιμάσει καμιά δεκαριά εκδόσεις.

Έχεις pm.

 

Βάλε την έκδοση για PDA 7.00.588.37

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλησπέρα.Το πρόβλημα το εντοπίζω στην κάρτα SD. Έκανα τη χαζομάρα και το έβαλα σε αλλο gps ,ούτε κι εγώ ξέρω πως το λέγανε, με αποτέλεσμα όταν το ξανα έβαλα στο δικο μου Mio 360 δεν μου εμφάνιζε στην επιλογή χαρτών τον Ελληνικό χάρτη. Πήρα απο ένα φίλο μου (που έχει το ίδιο μοντέλο)την SD Card και την έβαλα στο δικό μου. Ολα δούλευαν μια χαρά. Αντέγραψα κι εγώ τα αρχεία της κάρτας του στη δικιά μου. Αλλά το πρόβλημα παραμένει. Τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω στην κατοχη μου το moov 200 μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω θηκη στην Ελλαδα και ποσο θα εχει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θα είχε την καλοσύνη κάποιος να μου πει που να διαβάσω για να δω πως γίνεται διότι έκανα search με mio 330 αλλά είναι λίγοι οι χαρακτήρες και δεν μου έβγαλε αποτέλεσμα!

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση mio pocket σε mio moov 330

α. κατέβασε αυτό το αρχείο http://rapidshare.com/files/147932075/MioPocket_2.0_Release_28.zip

και αποσυμπίεσε το στο στο pc σου.

β. Εαν έχεις δοκιμάσει προηγούμενα σπασίματα σβήστα και απανέφερε την συσκευή στην αρχική της δομή. Πιθανόν να χρειαστεί να κάνεις hard reset στην συσκευή σου.

γ. Αντιγράφεις στην sd τους φακέλους:

MioAutoRun, Media, και τα αρχεία MortScript.exe, MioAutoRun.exe

και MioAutoRun.mscr (Δεν αντιγράφεις τον φάκελο mio map).

δ. Δημιουργησε έναν φάκελο στην SD και ονόμασέ τον Cobia_410_64

ε. Αντέγραψε τα αρχεία MioAutoRun.exe, MioAutoRun.mscr και MortScript.exe στον Cobia φάκελο που δημιούργησες και μετονόμασε τα δύο πρώτα σε Auto.exe και Auto.mscr

στ. Εχοντας την συσκεύη σου ανοιχτή τοποθετείς την sd μέσα. Εάν είναι ήδη μέσα την βγάζεις και την ξαναβάζεις. Σε λίγα δευτερόλεπτα θα εμφανισθει ένα μύνημα και θα πατήσεις yes. Το πρόγραμμα θα φορτώσει τα απαραίτητα αρχεία στα windows θα κάνει επανεκίνηση και θα έχεις στα χέρια σου μία καινούργια σύσκευή!!! Είναι τόσο απλό!! Δοκίμασέ το.

Τωρα εάν θέλεις να μπαίνεις στο αρχικό μενου του mio απλώς κάνεις hard reset και η συσκευή επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση!!

Εάν θέλεις το νέο μενού ακολουθείς πάλι το βήμα (στ). Καλή τύχη!!

 

 

 

από h**p://www.navimania.gr/showthread.php?t=11376

Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση για το μιο μοον http://service.mio.com/M0100/F0110_FileReader.aspx?fileid=105692&filetype=html

 

επισης, γιατι δεν φορτωνει απο την USB θυρα? μειονεκτιμα, εκτος αν κανω εγω κατι λαθος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Άστο να μείνει από μπαταρία τελείως. Μετά θα το βάλεις να φορτίσει και όταν το ανοίξεις λογικά θα μπουτάρει κανονικά...

 

:mad: Το άφησα και έκλεισε από μπαταρία (περίπου για 2 μέρες). Όταν όμως το ξαναφόρτωσα μου ξεκίνησε πάλι με το Destinator. Το συνδέω στο usb και ενώ τα XP μου εντοπίζουν την συσκευή μου βγάζουν μήνυμα πως δεν είναι δυνατή η εκκίνηση της συσκευής (Κωδικός σφάλματος 10).

Τι να κάνω........:(:(

Link to comment
Share on other sites

:mad: Το άφησα και έκλεισε από μπαταρία (περίπου για 2 μέρες). Όταν όμως το ξαναφόρτωσα μου ξεκίνησε πάλι με το Destinator. Το συνδέω στο usb και ενώ τα XP μου εντοπίζουν την συσκευή μου βγάζουν μήνυμα πως δεν είναι δυνατή η εκκίνηση της συσκευής (Κωδικός σφάλματος 10).

Τι να κάνω........:(:(

 

Βλέπεις τα αρχεία μέσα στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω στην κατοχη μου το moov 200 μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω θηκη στην Ελλαδα και ποσο θα εχει?Ευχαριστω

 

Mπορείς να βρεις μία που να ταιριάζει σε κανένα πλαίσιο ή κατάστημα με είδη φωτογραφικών μηχανών, αλλά θα πληρώσεις καμιά 15άρα τουλάχιστον.

Εγώ την πήρα από ebay , είναι και σκληρή και αδιάβροχη και δεν παθαίνει τίποτα, μόνο με 7 Ε...

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο δεν το εχει.εψαξα σε ολα σχεδον τα μεγαλα καταστηματα που το εχουν σαν συσκευη αλλα κανενας δεν το ειχε
Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο δεν το εχει.εψαξα σε ολα σχεδον τα μεγαλα καταστηματα που το εχουν σαν συσκευη αλλα κανενας δεν το ειχε

 

Mπορείς να ρωτήσεις τους αντιπροσώπους της mio αν το φέρνουν γιατί δεν το έχω δει πουθενά : http://www.mio-tech.be/en/where-to-buy/where-to-buy.php?City=Athens&State=unknown&country=Greece .

Υπάρχει εδώ http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=46379 θήκη για το c220 που είναι στις ίδιες διαστάσεις, αλλά το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη οπότε θα έχει ταχυδρομικά.

Οι τιμές κυμαίνονται κοντά στα 20-30 Ε .

Πάντως σε καταστήματα με φωτογραφικά έχουν διάφορες θήκες και μπορείς να βρεις κάποια που να ταιριάζει στο pna σου.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να ρωτήσεις τους αντιπροσώπους της mio αν το φέρνουν γιατί δεν το έχω δει πουθενά : http://www.mio-tech.be/en/where-to-buy/where-to-buy.php?City=Athens&State=unknown&country=Greece .

Υπάρχει εδώ http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=46379 θήκη για το c220 που είναι στις ίδιες διαστάσεις, αλλά το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη οπότε θα έχει ταχυδρομικά.

Οι τιμές κυμαίνονται κοντά στα 20-30 Ε .

Πάντως σε καταστήματα με φωτογραφικά έχουν διάφορες θήκες και μπορείς να βρεις κάποια που να ταιριάζει στο pna σου.

 

Ευχαριστω φιλε hel.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά δεν στέλνει Ελλάδα .

Εγώ έχω πάρει αυτήν με 7 Ε: http://cgi.ebay.com/Anti-Shock-GPS-Hard-Case-For-TomTom-GO-720-730-920-4-3_W0QQitemZ290269425084QQcmdZViewItem?hash=item290269425084&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A570|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 η οποία είναι μεν μεγαλύτερη αλλά έχω χώρο για κάρτες , touch pen κλπ.

Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή αν και ο φίλος παραπάνω δεν μου φαίνεται ότι ενδιαφέρεται για αγορά από ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα να παρω κατι απο Ελλαδα γιατι δεν θελω να μπω σε διαδικασια καρτων.Οσο για τα καταστηματα που δινει η μio σας πληροφορω οτι η msystems φερνει μονο την θηκη του 330,το πλαισιο δεν το εχει καν και το mediamarkt φαληρου επισης δεν την εχει καν.
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση

θελω ενα gps αλλα δεν ειμαι απαιτιτικος χρηστης και επειδη δεν γνωριζω πολλα απο αυτα θελω να μου πειτε την γνωμη σας..

 

mio moov200 ή pns roadfinder 135

 

ποιο χρησιμοποιει καλυτερο χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...