Jump to content

Κακόβουλες κλήσεις/SMS, με απόκρυψη ή όχι, και τρόποι αντιμετώπισής τους


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Ρε παιδιά το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά με το σταθερό. Είναι ένας μ@λ@κ@ς που παίρνει με απόκρυψη ότι ώρα του καπνίσει. Θα πάρει καθημερινά standar 2-3 φορές την ημέρα και το κλείνει μόλις το σηκώσω. Παίρνει standar μεταξύ 5-5.30 ενώ το τελευταίο μήνα παίρνει και πρωί 8-10 και με ξυπνάει. Έτσι κλείνω τον ήχο το βράδυ, τη Δευτέρα δε τον έκλεισα και πήρε 7.30 το πρωί και αυτή η δουλειά γίνεται χρόνια τώρα (4-5) αλλά τελευταία το χει παρακάνει. Νομίζω ότι η υπηρεσία κακόβουλων κλήσεων δεν υπάρχει πλέον.

 

 

Sorry κιολας αλλα 5 χρονια αυτη η ιστορια και ακομα δεν εχεις αλλαξει νουμερο;Τι αλλο περιμενεις δηλαδη να σε παιρνει καθε 2 ωρες τηλεφωνο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 331
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήμπως ρε παιδιά απλά να προσέχετε που δίνετε τον αριθμό σας? Η στην χειρότερη να έχετε ένα νούμερο για γνωστούς κ ένα δεύτερο για να το δίνετε αριστερά δεξιά....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Σε κινητό ή σταθερό;

 

Ή να βάλεις να μην χτυπάει στις απόρρητες κλήσεις;

 

 

Για πες μας, ΠΩΣ γίνεται αυτό;;;;

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Για πες μας, ΠΩΣ γίνεται αυτό;;;;

 

 

Βασικά αυτό που γίνεται είναι να το βάλεις να χτυπάει μόνο για όσους αριθμούς είναι στον τηλεφωνικό σου κατάλογο... Τους αντιστοιχείς σε ομάδες και βάζεις να χτυπάει μόνο για τις ομάδες (στα προφίλ)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως αν βαλεις τα ονοματα του τηλ.καταλογου σε ομαδες και σε παρει καποιος που δεν ειναι στον τηλ.κατάλογο ή στην ομαδα το τηλεφωνο θα χτυπαει,αλλά χωρις θόρυβο(μονο δόνηση).Ειναι δηλαδη σαν να ειναι στο αθορυβο οταν σε παιρνει καποιος που δεν ειναι στην ομαδα.Δεν ειμαι,ομως,σιγουρος...
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΠΡΟς ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΟΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΝ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΡΟΧΕΑ. ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟΡΗΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΛΛΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

 

:)

Όλη Γαλατία βρίσκετε υπό Ρωμαϊκή κατοχή....ΟΛΗ; ΟΧΙ!

Ένα χωριό ανυπόταχτων Γαλατών αντιστέκεται ακόμη και θα αντιστέκεται για πάντα στους εισβολείς......

Link to comment
Share on other sites

Το τέλειο θα είναι να βγει μια συσκευή η οποία θα στέλνει τις κλήσεις με απόκρυψη...στα "τάρταρα" :D :D :D :D
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

φιλε d_sugar αντιμετωπιζα το ιδιο ακριβως προβλημα.εκανα μια φραγη εισερχομενων κλησεων για λιγο καιρο.και μετα σταματησε να μου κανει οταν την εβγαλα :) :) :) :) :) ;) ;) αν θες κανε το ιδιο μπορει να πετυχει. ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επαναφέρω το θέμα γιατί εδώ και λίγες εβδομάδες μου κάνει κάποιος αναπάντητες με απόκρυψη. Αν κινηθώ μέσω εισαγγελέα κτλ. τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Από που να ξεκινήσω; Και επίσης, είναι δυνατόν κατόπιν της εντολής να δουν τις προηγούμενες αναπάντητες ή μόνο από τη στιγμή που θα δωθεί η εντολή και μετά σπάει το απόρρητο;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον beton

 

Αν κινηθώ μέσω εισαγγελέα κτλ. τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Από που να ξεκινήσω;

 

Το είπες ο ίδιος. Απ΄τον Εισαγγελέα θα ξεκινήσεις. :)

 

Αφού πάρεις την Εισαγγελική παραγγελία, θα απευθυνθείς στην εταιρία.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O monos tropos gia na vreis ton enoxlitiko m***ka einai na kiniseis diadikasies euresis tou mesw tis astinomias.Etsi vrika enan paromoio o opoios itan valtos apo mia parel8ousa sxesi.Psa3tin kai min afineis etsi.

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανουν αναπαντητη πολυ συχνα με αποκρυψη και ειναι εκνευριστικο. Λες αν κανω και εγω μια φραγη για λιγο καιρο να ειναι ολα καλα μετα? Εσυ κατα τη διαρκεια της φραγης τι εκανες? Ειχες αλλο αριθμο? Χμ...
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρεε..... απλως δεν δεχεσαι καμια κληση στο κινητο........απορριπτονται ολες απο το δικτυο....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον awesome

 

Και εμενα μου κανουν αναπαντητη πολυ συχνα με αποκρυψη και ειναι εκνευριστικο. Λες αν κανω και εγω μια φραγη για λιγο καιρο να ειναι ολα καλα μετα? Εσυ κατα τη διαρκεια της φραγης τι εκανες? Ειχες αλλο αριθμο? Χμ...

 

Πολλές συσκευές έχουν κλειστή ομάδα χρηστών (nokia, ericsson) με την οποία θα δέχεσαι κλήσεις μόνο από αυτούς που επιθυμείς ενώ στους άλλους θα δείχνει ότι το νουμερό σου είναι απασχολημένο. Δεν ξέρω αν γίνεται απόλυτη αντιστοίχηση του αριθμού που σε καλεί με αυτούς στην λίστα ή αν μπορείς απλά να βάλεις μερικά πό τα αρχικά ψηφία, ώστε βάζοντας στην λίστα μόνο τα 6, 2, +306 και +302 να δέχεσαι μόνο από όσους δεν έχουν απόκρυψη.

Όλη Γαλατία βρίσκετε υπό Ρωμαϊκή κατοχή....ΟΛΗ; ΟΧΙ!

Ένα χωριό ανυπόταχτων Γαλατών αντιστέκεται ακόμη και θα αντιστέκεται για πάντα στους εισβολείς......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dingoMan

 

O monos tropos gia na vreis ton enoxlitiko m***ka einai na kiniseis diadikasies euresis tou mesw tis astinomias.Etsi vrika enan paromoio o opoios itan valtos apo mia parel8ousa sxesi.Psa3tin kai min afineis etsi.

 

 

Για πες, για πες τι έγινε όταν είδε την εντολή εισαγγελέα???.... Τά' κανε πάνω του? Μάλλον έμεινες απωθημένο σε αυτήν την παρελ8ούσα σχέση.... :D :D :D

Το site της Eπίσημης Aγαπημένης: http://www.pelargoi.gr

 

Εθνική Μπάσκετ θα σε ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!

 

Περνάω κρίση έλλειψης Εθνικής :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος didymos (28 Ιούλ. 2003 , 02:15)

 

Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ σου δίνει τη δυνατότητα εντοπισμού κακόβουλων κλήσεων. Με το αζημίωτο φυσικά αλλά όχι τίποτα εξωφρενικό.

Ρώτα τον ΟΤΕ να σου πει για σίγουρα.

 

 

Υπάρχει αλλά είναι πολύ ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seeker ( 8 Ιαν. 2004 , 16:11)

 

Υπάρχει αλλά είναι πολύ ακριβή.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπέρα! Ενας φίλος μου έχει το εξής πρόβλημα. Εδώ και παρα πολύ καιρό, και κυρίως μεταμεσονύκτιες ώρες, κάποιος/-α του κάνει αναπάντητες κλήσεις από απόκρυψη. Αυτή η κατάσταση ήδη έχει περάσει το χρόνο, δεν γίνεται καθημερινά αλλά σχετικά συχνά. Αρχικά πιστεύαμε πως μπορεί να ήτανε και λάθος, αλλά όταν στην συνέχεια άλλαξε νούμερο, και δεν το έδωσε σε πολλούς από τον παλιό του κατάλογο, η κατάσταση συνέχιζε. Φαντάζομαι λοιπόν πως πιθανότατα θα είναι κάποιος από αυτά τα άτομα, το θεμα είναι όμως ότι η κατάσταση αυτή έχει καταντήσει εκνευριστική. :mad: :mad: Ξέρετε αν υπάρχει κανένας τρόπος να μάθουμε ποιος είναι αυτός που κάνει τις κλήσεις;; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κάνεις καταγγελία και να ζητήσεις επέμβαση εισαγεγλέα για να δώσει εξουσιοδότηση στην εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να σου αποκαλύψει το νούμερο. Δεν είναι απίθανο, έχει ξαναγίνει.

 

Μόνο έτσι. Αλλά και πάλι, αν είναι καρτοκινητό δεν θα καταφέρεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο του παιδιού είναι καρτοκινητό αν αυτό εννοείς. Παρόλα αυτά πολύ πιθανό είναι να είναι κάποιος από τους φίλους του και να του κάνει πλάκα (κανα χρόνο τώρα!!! :mad: )... Δεν υπάρχει τίποτα πιο ανώδυνο;..

Πάντως ακομη κι αν χρειαστεί να καταφύγει τελικά στην πρώτη εκδοχή (με εισαγγελέα κλπ), πόσο εύκολο είναι να πάρουμε τελικά τα στοιχεία του αριθμού που κάνει τις κλήσεις; Το λέω αυτό γιατί είναι αναπάντητες και όχι κανονικές οπότε μπορεί να θεωρήσουν ότι δεν "ενοχλείται" κανείς..

Link to comment
Share on other sites

ξερω απο πρωτο χερι :p πως αν αυτος που σου κανει αναπαντητες τις κανει απο καρτοκινητο δ μπορει να το βρει ουτε η αστυνομια ..
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι ε;; Δεν μπορούν να το δούνε ούτε οι αρμόδιοι της εταιρίας στην οποία ανήκει το νούμερο του φίλου μου; Να δούνε δηλαδή τί κλήσεις έχει δεχτεί και από ποια νούμερα, κάποιες συγκεκριμένες ώρες;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mouki (13 Σεπ. 2004 , 16:20)

 

Το νούμερο του παιδιού είναι καρτοκινητό αν αυτό εννοείς.

 

 

Όχι, βασικά εννοώ την περίπτωση ΑΥΤΟΣ που καλεί να έχει καρτοκινητό. Σε αυτήν την περίπτωση προφανώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Tο πρόβλημα με το καρτοκινητό δεν είναι πως δε μπορούνε να βρούνε τον αριθμό, αλλά τον χρήστη ο οποίος τον έχει μιας και στην καρτοκινητή δεν υπάρχουν τα στοιχεία του χρήστη. :whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...